+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 194
  1. #41
    Pochłaniacz prostych Awatar jackuno
    Imię
    Jacek
    Model
    CitroŁen ;) C5
    Silnik
    2.0 163KM
    Opis
    Exclusive
    Od
    30 Aug 2005
    Mieszka w
    Ostrołęka

    Re: xenony w mk II 98

    Cytat Zamieszczone przez radek79
    i jak dotąd nikt mi nawet nie mrugnął
    Niezły argument

    Zdarza mi się migać takim oślepiaczom, lecz przyznam że coraz rzadziej. Dlaczego? Jeżeli nawet mignę to co to da. Zdejmiesz swoje xenony??? Myślę, że nie.
    Nieraz migałem niektórym kierowcom (i raczej trudno było to uznać za źle ustawione światła) w przeświadczeniu, że jadą na długich. Tyle z tego, że dostałem odpowiedź błyśnięcia długimi. Zatem co, wszystko ok bo gość jechał na krótkich
    Zdarzało mi się też mijać tych z prawdziwymi xenonami np. na podjazdach pod górkę i te to dopiero potrafią błysnąć. Jednak po, powiedzmy zrównaniu poziomów aut, oślepianie momentalnie znika. I w tym właśnie jest różnica. Jak dla mnie bardzo duża.
    Było - MkII Kombi - 1,8 16V Był -C-max 1,8 Benzin Gold-X

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    ala xenonami
    a co to?
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  4. #43
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    No ja się muszę pochwalić że też testowałem światła z "xenonami" i jakoś była bardzo wyraźna granica światło-cień, tak więc jak będzie przypływ gotówki to będzie xenon hid w aucie.

  5. #44
    Co do mrugania to napisałem to bo jeżdzę głównie w nocy a przez ten czas znalazł by się ktoś kto by pokazał swoje niezadowolenie ale nikt tego nie zrobił bo moje światła nikogo nie oślepiają dodam że bardzo mnie wkurza jak ktoś świeci po oczach bo sam jestem kierowcom zawodowym i jeżdzę po całej polsce ale takim przeciwnikom jak wy nic nie przetłumaczy więc kupcie sobie samochód z xenonami fabrycznymi lub załózcie do swoich takie jakie powinny być za pare tysięcy jak to się będzie przedstawiało do wartości waszych samochodów.
    Co do "ala xenonów" to dostosowałem to określenie do waszych "opin"i o tych światłach

  6. #45
    a ja mam xenonki 8000k w swojim mondku od stycznia tego roku i nie mam z nimi problemu, mam dobrze ustawiona linie swiatlo cienia i spox... ja moge tlyko powiedziec efekt jest nieporownywalny..... zachecam.... kilka osobek z forum widzialo jak to u mnie swieci i z tego co wiem to kazdy pozakladal..... w polsce mamy troche poryte prawo i wszystko zalezy od zinterpretowania danej teori....wiec z wszystkiego idzie sie wytlumaczyc

  7. #46
    Niedzielny kierowca
    Od
    28 Jul 2006
    Mieszka w
    WIELKIE KSIĘSTWO WROCŁAWSKIE
    prosze Was koledzy piszcie nazwe mojego kraju z duzej litery ok??

    p.s moj klient ma w mondku mkII chyba 12000k i tez mowi ,ze nikt sie nie przyczepia a i na drodze nikt nie mruga

  8. #47
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez Exodos
    No ja się muszę pochwalić że też testowałem światła z "xenonami" i jakoś była bardzo wyraźna granica światło-cień, tak więc jak będzie przypływ gotówki to będzie xenon hid w aucie.
    ale chyba na soczewce zrobisz co by po gałach nie dawało?
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  9. #48
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Nie, wkładałem palnik zamiast żarówki i nic się nie działo, granica światło-cień prawie taka sama.

  10. #49
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik
    A ja właśnie poszedłem "pod prąd". Wymontowałem lampy z xenonami i włozyłem nowe, zwykłe.
    Poprzedni właściciel załozył xenony w jakiejś spec-firmie. Chlopaki zamontowali potężne przysłony żarówek no i efekt jest taki, że na środku plamy swiatła jest ciemna ( żeby nie powiedzieć czarna ) dziura.
    Trzeba by nad tym posiedzieć ( albo wstawić soczewki ), żeby efekt był zadowalający dla mnie i innych kierowców, a mi jakoś ostatnio brak entuzjazmu do grzebania w samochodzie. No i spryskiwacze by się przydały.
    Myślę, że po włożeniu np. Philipsów GT 150 efekt na zwykłych lampach będzie całkiem zadowalający.
    Pozdrawiam !

  11. #50
    jeśli odblask jest w porządku będzie git, natomiast odblask stary i wypalony to nawet philips nic nie pomoże. Najlepiej było by nowe odblaski zakupuić, tylko gdzie?

  12. #51
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik
    Dlatego wymieniłem całe lampy
    Pozdrawiam !

  13. #52
    wymiana całych to spory koszt, odblaski wyszło by taniej. Lecz nie można kupić chyba że o czymś nie wiem?

  14. #53
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez sebastian_w
    jeśli odblask jest w porządku będzie git, natomiast odblask stary i wypalony to nawet philips nic nie pomoże. Najlepiej było by nowe odblaski zakupuić, tylko gdzie?
    ASO

    tylko taniej będzie kupić całe lampy nie w ASO
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  15. #54
    to iż w ASO można kupić to wiem.
    Lampy ze szrotu można za 100 kupić, tylko te używane to w wiekszości angole i powypalane odblaski.
    Kiedyś gdzieś słyszałem o firmie która regeneruje lamy, lecz nie mam namiarów, może ktoś ma i podzieli sie widzą.
    A Kolega Wrozek gdzie i za ile kupował?

  16. #55
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik
    Po 340 PLN w sklepie internetowym ( narazie mi podpadli więc nazwy nie wymieniam, zobaczymy jak się sprawa rozwinie ) . Zostały mi stare dobre lampy + żarówki + przetwornice. Mam nadzieję, że część $$ odzyskam na pewnym portalu na A....
    Pozdrawiam !

  17. #56
    340 zł/szt
    widziałem magneti minerli za 500 zł za kpl.
    a stare lampki są oki? tzn odblask oki czy co z nimi nie tak iż poszły nowe?

  18. #57
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik
    W starych lampach raz: są rozpiłowane lekko gniazda żarówówek pod D2R więc zwykła H7 tam nie bardzo "siedzi", dwa: sa wymienione przysłony żarówek, więc zabawy byloby sporo, żeby przywrócić je do normalności.
    Pozdrawiam !

  19. #58
    czyli już nie będą współpracować z H7.
    Ja mam straszne lampy, świecą gorzej niż świeczki
    Dlatego myślę co by tu nie dużym kosztem zmienić.

  20. #59
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo 2
    Od
    30 May 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Czytam te posty o wstawianiu palnika ksenon i włos mi się jeży. Jakieś rozpiłowywanie gniazd pod palnik, ręczna domowa robota to tak jakby siekierą robione. Szkoda że nie macie możliwościna porównania lampy z dostawiana soczewką ksenonową z lampą ze zmienioną zarówką na palnik. Obydwa warianty porównywałem i nikt nie powie mi że świecą tak samo. Panowie jeśli już to trochę wisiłku a nie na szybko, na kolanie i gotowe.
    Niektórym chodzi tylko o barwę światła. Ważne aby było niebieskie i juz jest szpan.
    Przeróbka typowych lamp od MKII polega na wstawieniu soczewek a nie na wstawieniu palnika (zamkieszczony jest artykół mojego autorstwa).
    Mondeo II -98/2.0 automat.

  21. #60
    A co koledzy sadza o tym: http://moto.allegro.pl/item318897432..._gwar_18m.html

    Jakie jest Wasze zdanie na w/w link, sprzet rzekomo z homologacją?
    Każdy tuman, który nie umie dodawać, twierdzi, że jest humanistą...
    Pozdrawiam
    Klecha

Podobne wątki

  1. [All] Zestawy hamulcowe w Mondeo
    By Gurgul99 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 00:40
  2. [MkIII] Podświetlenie zestawy wskaźników
    By vMZe in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 18:34
  3. [MkI] Zestawy glosnikowe do recenzji
    By YatZeck_Wawa in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2007, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów