+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 10 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 194
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    MKIII 2.0 Kombi
    Od
    21 Jul 2006
    Mieszka w
    Zabrze

    [MkII] XENONY - ZESTAWY do naszych Mondków

    Koledzy a co myślicie o zastosowaniu żarówek wyładowczych (Xenon) takich ja dostępne TU cena trochę zaporowa.
    Zestaw takowy ponoć ma homologacje na Europę i nie wymaga jakichkolwiek zmian w kloszach lamp a więc sam reflektor ma dalej homologację. Stosowane są same żarówki wyładowcze z oczywiście przetwornicami.
    Ciekaw jestem Waszych opinii.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    byl juz ten temat poruszany, homologacja jest na caly reflektor i nie wklada sie zarnikow do normalnych reflektorow
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  4. #3
    Zielony listek
    Opis
    MKIII 2.0 Kombi
    Od
    21 Jul 2006
    Mieszka w
    Zabrze
    Sorki nie zauważyłem mimo że przeglądałem dotychczasowe wątki - widać niedość uważnie
    Choć nie jestem tak dokońca przekonany o braku homologacji.
    Żarówka "zwykła" homologowana + reflektor homologowany
    żarnik wyładowczy homologowany + reflektor homologowany
    Czym się różnią - opinią pana Włodka ze stacji diagnostycznej ??
    No nie wiem ale cóż nie bedę takiej kasy ryzykował aby później dochodzić swych praw w Sądzie.
    W koncu temat był wałkowany

  5. #4
    Cytat Zamieszczone przez ubidigi
    Choć nie jestem tak dokońca przekonany o braku homologacji.
    Żarówka "zwykła" homologowana + reflektor homologowany
    żarnik wyładowczy homologowany + reflektor homologowany
    Reflektor jest homologowany ale we współpracy ze zwykłą żarówką.
    Tak mi się wydaje.

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez Andy
    Reflektor jest homologowany ale we współpracy ze zwykłą żarówką.
    Tak mi się wydaje.
    dokładnie ... dodatkowo taki oryginalnie zamontowany zestaw posiada system SAMOPOZIOMOWANIA (szybki a nie takie coś jak w mondkach jest) no i spryskiwacze ...

    o ile policja i diagnosta mogą się do tego ne przyczepić tak w razie wypadku masz praktycznie gwarancję, ze ktoś powie, że go oślepiłeś i wtedy się zacznie ... wyczyścić reflektory, założyć dobre żarówki- resztę sobie darować ... owszem światło xenon jest super ale nie za cenę czyjegoś bezpieczeństwa na drodze w przypadku wadliwego montażu takich żarówek...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    MKIII 2.0 Kombi
    Od
    21 Jul 2006
    Mieszka w
    Zabrze
    Pomijając fakt legalności - bo przy nim się nie upieram - to samopoziomowanie ma chyba zastosowanie przy reflektorach soczewkowych z gładkim kloszem + spryskiwacze.
    Andy coś w tym chyba jest co piszesz bo do reflektora na R2 niedozolone jest stosowanie żarówki H4.



    Po przemyśleniach ...... przyznaję rację reflektor również jest homologowany na typ żarówki a przypadku zastosowania żarnika wyładowczego zestaw nie jest użytkowany zgodnie z homologacją.

  8. #7
    Zielony listek Awatar kojot
    Opis
    MkII 1.8TD Ghia & MkIII 2.0TDCI
    Od
    30 Jul 2006
    Mieszka w
    Limanowa
    Każda przeróbka reflektorów jest niezgodna z przepisami i automatycznie dyskwalifikuje pojazd z użytku w ruchu drogowym. W przypadku kontroli drogowej mimo tego iż żarówki posiadają, jak twierdzisz homologację, to i tak w przypadku stwierdzenia ingerencji w reflektor natychmiastowo zostaje zatrzymany dowód rejestracyjny. Przepisy mówią, iż światła ksenonowe muszą być uzupełnione układem samopoziomującym,czyli czujnikami zamontowanymi przy przedniej i tylnej osi,a kupując nawet kompletne reflektory ksenonowe nie otrzymasz ich w zestawie. Ponadto auto z ksenonami musi posiadać wysokociśnieniowe spryskiwacze reflektorów.

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EB PS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kojot
    Przepisy mówią, iż światła ksenonowe muszą być uzupełnione układem samopoziomującym,czyli czujnikami zamontowanymi przy przedniej i tylnej osi /.../
    Ponadto auto z ksenonami musi posiadać wysokociśnieniowe spryskiwacze reflektorów.
    Krótko: jakie to przepisy? Rzeczywiście są takie punkty w rozporządzeniu o warunkach technicznych pojazdów?

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez Teo
    Cytat Zamieszczone przez kojot
    Przepisy mówią, iż światła ksenonowe muszą być uzupełnione układem samopoziomującym,czyli czujnikami zamontowanymi przy przedniej i tylnej osi /.../
    Ponadto auto z ksenonami musi posiadać wysokociśnieniowe spryskiwacze reflektorów.
    Krótko: jakie to przepisy? Rzeczywiście są takie punkty w rozporządzeniu o warunkach technicznych pojazdów?
    Muszą, poszukaj było o tym.

  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    kiedyś pisałem o tym ... w ustawie Prawo o ruchu drogowym jasno jest napisane że auto musi być wyposażone w homologowane elementy. A kwestia wydawania homologacji na poszczególne elementy auta to już sprawa specjalistycznych jednostek badawczych i specjalistycznych rozporządzeń które stosują te ośrodki ... wybacz że tak ogólnikowo ale nie mam teraz czasu na ponowną lekturę ustawy ... jest też rozporządzenie o warunkach technicznych pojazdów- wszystko znajdziesz na isip.sejm.gov.pl
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  12. #11

    Re: [MkII] XENONY - ZESTAWY do naszych Mondków

    Cytat Zamieszczone przez ubidigi
    Koledzy a co myślicie o zastosowaniu żarówek wyładowczych (Xenon) takich ja dostępne TU cena trochę zaporowa.
    Zestaw takowy ponoć ma homologacje na Europę i nie wymaga jakichkolwiek zmian w kloszach lamp a więc sam reflektor ma dalej homologację. Stosowane są same żarówki wyładowcze z oczywiście przetwornicami.
    Ciekaw jestem Waszych opinii.
    "prawie " robi róznicę

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez ubidigi
    Sorki
    nic sie nie stalo
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  14. #13
    Zielony listek
    Opis
    MKIII 2.0 Kombi
    Od
    21 Jul 2006
    Mieszka w
    Zabrze

    Re: [MkII] XENONY - ZESTAWY do naszych Mondków

    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez ubidigi
    Koledzy a co myślicie o zastosowaniu żarówek wyładowczych (Xenon) takich ja dostępne TU cena trochę zaporowa.
    Zestaw takowy ponoć ma homologacje na Europę i nie wymaga jakichkolwiek zmian w kloszach lamp a więc sam reflektor ma dalej homologację. Stosowane są same żarówki wyładowcze z oczywiście przetwornicami.
    Ciekaw jestem Waszych opinii.
    "prawie " robi róznicę
    ponoć bom jej nie widział a w tych rzeczach lepiej widzieć niż li tylko wierzyć

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    Mondeo MK2 1.8TD
    Od
    08 Jul 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam.
    Zauważyłem, że jest kilku forumowiczów, którzy jak tylko padnie temat xenon krzyczą NIE i zasłaniają się homologacją. Nie rozumiem skąd taki zapał w zwalczaniu montowania xenonów. Każdy element samochodu podlega homologacji: indywidualnej lub jako całość - samochód. I tak samo można zarzucić, że ktoś zamontował coś od innego samochodu. Jakąś lampkę, klamkę, klocki hamulcowe, tarcze itd. Jakakolwiek zmiana w samochodzie, odejście od serii powoduje sprzeczność z homologacją samochodu. A jakoś nigdy nie słyszałem aby ktoś skazał kierującego amerykańskim samochodem, że ma lampy przerobione na normy europejskie. A to przecież też nie spełnia warunków homologacji. Pamiętajcie, że jak były homologowane reflektory Poloneza na H4 nikt nie słyszał o żarówkach Philips +50%, a pzecież można je stosować. Nie starajmy się odciągać chętnych od montażu xenonów. Pomóżmy jedynie zrobić to dobrze. Bo prawdą jest, że samopoziomowanie i układ mycia reflektorów jest wymagany. Nigdzie nie jest jednak napisane jak szybko samopoziomowanie ma reagować (można próbować zaadoptować fabryczną regulację). Co do mycia reflektorów, to mogąbyć np. wycieraczki. Jeśli chipujemy silniki, utwardzamy zawieszenia, zmieniamy kolor oświetlenia wnętrza dlaczego nie montować xenonów?
    Pozdrawiam wszystkich, którzy są za... a pozostałych również.

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    czuję się wywołany do tablicy więc powiem tak: jak chcesz to sobie zamontuj-ja SIE homologacją nie zasłaniam bo tego nie potrzebuję - ja tylko ostrzegam jakie mogą być konsekwencje takiej przeróbki. Nie jestem przeciwny udoskonalaniu auta i wiem jakie światło dają xenony- sam chciałbym takie mieć. A teraz historia prawdziwa: znajomy ze studiów kupił auto z xenonami domowej roboty na soczewkach(mazda 626 z tego co pamiętam)- miał poziomowanie, miał myjkę... pewna pani słabo trzymała kierownicę w koleinach i wjechała mu centralnie w maskę- powiedziała że ją oślepił => policja zrobiła ekspertyzę=> JEGO WINA = zero odszkodowania ... TY rób jak chcesz. Ja tylko mówię że w świetle prawa jest to nielegalna przeróbka i choćbyś zamontował do niej i 5 spryskiwaczy to dalej będzie nielegalna .... a żarówki +50% spełniają normy ponieważ są to żarówki TYPOWE, mają homologację same z siebie. A przepisy przewidują tylko że mają one mieć MOC 55 W -nic nie mówią o ilości candeli jakie ta żaróweczka z siebie wypuszcza. A to jest różnica :metal

    masz kolego MKII- wyczyść reflektory i załóż dobre żarówki- nic więcej nie potrzeba :metal a tJuning na siłę, żeby tylko mieć BAJERA moim zdaniem nie jest wart ryzyka... ale oczywiście zrobisz jak zechcesz i NIKT tego w żaden sposób nie zabroni ...

    ta więc proszę nie mów że ktoś się czymś zasłania- przedstawiam po prostu "ciemną stronę mocy" - żebyś później nie powiedział, że nikt Cię nie ostrzegł...

    no i tak apropos uzywania elementów z innych aut- pamiętaj że jeżeli zamontujesz sobie powiedzmy światła z vectry to będziesz mógł z nimi jeździć bo zostały one przebadane przez odpowiednie laboratoria badawcze i uznano je za bezpieczne ... 90% samoróbek z xenonami takich badań by nie przeszło. Dlaczego? bo walą światłem na wszystkie strony i zwyczajnie oślepiają ... dlatego bezpieczne i dopuszczalne jest stosowanie CAŁYCH KOMPLETNYCH modułów z innych aut a nie dopuszczalne jest własnoręczne przerabianie wszystkiego co się da...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  17. #16
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    a po zalozeniu soczewek ksenonowych i tych wszystkich bajerow lacznie ze spryskiwaczem i samopoziomowaniem mozna takowy zestaw poddac certyfikacji. Ale jak to sie odbywa i za ile to nie wiem
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez tyberiusz46
    a po zalozeniu soczewek ksenonowych i tych wszystkich bajerow lacznie ze spryskiwaczem i samopoziomowaniem mozna takowy zestaw poddac certyfikacji. Ale jak to sie odbywa i za ile to nie wiem
    cena pewnie nieziemska, laboratorium pewnie trudno znaleźć ale poddać certyfukacji mozna :metal i wtedy będzie się miało full legala
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  19. #18
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Odnośnie samopoziomowania - proponuje komuś wejść do bagażnika mk3 z ksenonami i zobaczyć jak szybko zareagują

    Odnośnie jakości świecenia - czyste reflektory i bardzo dobre żarówki to i tak tylko 25% tego co potrafi światło ksenonowe.

    Cały myk w tym żeby dobrze zamontować palnik, aby punkt skupienia pokrywał się z tym jakie daje żarówka. I wtedy nie ma problemu oślepiania - bo każde - nawet super mocne światło - zostanie prawidłowo ukształtowane przez układ soczewki lub układ pryzmatów które znajdują się na przedniej szybce reflektora. W drugim autku mam ksenon - juz od ... 3 lat. Moze nawet ciut dłużej. Byłem autkiem we Francji, Niemczech, Czechach. W czechach w nocy mnie mundurowi złapali na rutynową kontrole - nic nie powiedzieli na temat świateł. Ja na wszelki wypadek wożę ze sobą komplet H7 - założenie ich i zdemontowanie ksenonów to max 3 minuty Nie mniej jednak jak ktoś jeździ w nocy - nie męczą się tak oczy - widoczność jest bardzo dobra.

    Ponieważ mam palniki zwykłe - około 4000K - to w nocy świecą na niebiesko/biało, ale w dzień wyglądają jak zwykłe - żółto/białe. Po załozeniu 7000K można uzyskać efekt całkowicie niebiesko/białej barwy światła.

    Sprawa kolejna - proponuje popatrzeć na układ w Mercedesie okularniku starego typu (~1997) jak wygląda reflektor. Też ma mozaikę na szkle.

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    STraits- to nie jest kwestia tego czy jest mozaika czy soczewka bo to zależy od konstrukcji układu xenonowego. Chodzi o to że co drugi xenonik domowej roboty jest źle zrobiony i oślepia. Widziałem światła Oktana i są na prawdę świetne. Po moim mieście jeździ mondek MK2 z xenonami na lampach zrobionymi-bez soczewek i niestety świeci tak jakby na długich cały czas jechał... tragedia...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    Mondeo MK2 1.8TD
    Od
    08 Jul 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam.
    Widzę, że kolega BS jest zagorzałym przeciwnikiem montażu xenonów w Mondkach i jako broni używa homologacji. Ma to być takie uniwersalne narzędzie do zniechęcania ludzi. Proponuję tzw. pracę u podstaw. Zacznijmy od tego co to właściwie jest homologacja i do czego służy. Homologacja jest niczym innym jak świadectwem zgodności norm. Czyli coś co posiada homologacje odpowiada okreslonym normom. Idąc dalej: nasze lampy są homologowane do stosowania żródeł światła o oznaczeniu H7. Co to znaczy? Ano to, że można stosować wszystkie żródła światła, które posiadają homologację zgodności z normą H7. Można więc stosować zwykłe żarówki halogenowe, te o zmienionej barwie, sile światła itp. Pod warunkiem, że są homologowane. Więc niby dlaczego nie można zastosować xenonu. Gaz ten jest również stosowany jako dodatek w żarówkach, więc dlaczego nie można lamp wyładowczych? Otórz jeśli uda nam się kupić zestaw xenonowy, który posiada homologację zgodności z normą jako żródło światła H7 nie ma przeciwwskazań do jego stosowania. Odrębną kwestią jest konieczność zastosowania systemu mycia reflektorów i samopoziomowania. Bo niby czym, poza siłą, różni się światło zwykłej żarówki od ksenonu. Philips produkuje żarówki o barwie 4000K jak w xenonach. Produkuje również żarówki +50%, a to przecież więcej niż standardowe i jakoś kolega BS im się nie przeciwstawia. Homologacja mówi jasno: do lamp H7 można stosować źródła światła, które posiadają homologację H7! Podstawą jest, by zestaw taką homologację europejską posiadał. I tyle w temacie.
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [All] Zestawy hamulcowe w Mondeo
    By Gurgul99 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 00:40
  2. [MkIII] Podświetlenie zestawy wskaźników
    By vMZe in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 18:34
  3. [MkI] Zestawy glosnikowe do recenzji
    By YatZeck_Wawa in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2007, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów