+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    11 May 2015
    Mieszka w
    Skierniewice

    Uszkodzona opona i felga. Pomoc z odszkodowaniem

    Witam mam nadzieję że mogę w tym temacie napisać. Piszę pierwszy raz na forum więc proszę o wyrozumiałość.
    Napiszę od początku w czerwcu jadąc Mondeo mk3 wjechałam w dziurę w ulicy uszkadzając felgę oraz rozcinając oponę. Po oględzinach rzeczoznawca wpisał w dokumentach że została uszkodzona felga oraz opona i że potrzebne jest ustawienie geometrii (ubezpieczalnie miała doliczyć koszt ustawienia geometrii do wyceny szkody) 18 lipca minął 30 dniowy termin od daty przejęcia szkody przez ubezpieczalnie i nie było od nich żadnego kontaktu postanowiłam napisać meila do osoby prowadzącej i w odpowiedzi dostałam wycenę ocenili szkody na 891.97zł i tu wydaje mi się że wycena jest sporo zaniżona o ile się orientuję wycena powinna być wyliczona na podstawie cen za nowe części + ich montaż niestety żeby się odwołać muszę posiadać linki do stron gdzie można kupić felge taką jak miałam (nową) oraz oponę (nową) a niestety nie mogę takiej felgi znaleźć. Może znacie jakieś strony albo macie możliwość znalezienia i podesłania mi linków do nowej felgi jak ze zdjęcia (moje mają dekielki z emblematem forda) oraz opony Michelin Pilot Alpin 205/55 R16 91H Jeśli ten temat nie powinien się tu znajdować proszę o przeniesienie.
    Ostatnio edytowane przez izuniaizus ; 21-07-2015 o 15:56

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Pytałaś w ASO?
    Ja za ryskę na feldze 17" dostałem ponad 1k zł. Ubezpieczelonia to proama. Wg nich felga do wymiany. Policzyli cenę z ASO. Było to skutkiem kolizji drogowej, ale to raczej nie ma znaczenia.

    Foto by Adela Carsshoot
    Było Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Zależy od ubezpieczalni. W niektórych cena nowej felgi minus złom, który zostaje oraz cena nowej opony minus procent zużycia.

    PS na tym zdjęciu trochę słabo widać, ale wydaje mi się, że w przypadku opony mógł ocenić nawet 90% zużycia i za oponę nic nie dostaniesz.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz ; 26-07-2015 o 11:39
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Jul 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    To mój pierwszy post na tym forum więc na początek "Cześć"

    Do rzeczy - zapłać za wycenę biegłego. Nie wymienia się jednej opony i felgi tylko cały komplet (jak się ubezpieczalnia będzie mocno upierać a Tobie nie będzie się chciało bawić w sądy to parę). Zawsze parę złotych więcej
    Znam taki przypadek z życia. Znajomy wjechał w dziurę i rozwalił felgę, oponę i zarysował nadkole. Ubezpieczalnia oferowała mu na początek około 1200-1300zł. Zapłacił około 300zł za wycenę biegłego - w wycenie było napisane że wymienia się komplet (4x opona, 4x felga). Po przesłaniu opinii biegłego podwyższyli odszkodowanie do blisko 10000zł.

Podobne wątki

  1. felga 8Jx17H2 et 40 a opona 235/45/17 ?
    By mateusz_513 in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 15:20
  2. opona 245/45/18 felga 18' 8,5J et 40 Czy się nada?
    By MarvinK in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 13:32
  3. [All] Felga 8 cali - opona 245
    By MichhalMCH in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 15:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów