+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    MK4 2.0 TDCI 140KM
    Od
    18 Jul 2011
    Mieszka w
    Gostyń

    Pojedyncze szarpnięcie przy przyspieszaniu

    Dawno mnie tu nie było, ponieważ autko smigalo idealnie. Zacznijmy od początku. Mondeo MK4 2008, Kombiak, 2.0 TDCI 143KM, przebieg : 212 tys, (mam je od około 50-60 tysi). 2 miesiące temu przywaliłem drzwiami i progiem w kamień, przy jednym z marketów, cóż - mówi sie trudno. Auto poszło do blacharza, pozniej lakiernik, odebrałem tydzien temu. Przejechałem 300 km i zaczął się problem. Co prawda sprawa wyszła w upalny dzień, kiedy to pociągnąłem go trochę na obrotach przy wyprzedzaniu (mam takie przeczucie ze ten moment moze byl istotny, ale nie jestem pewien, podaje po prostu fakt). Autko zaczęło przerywać, pojedyncze szarpnięcie przy przyspieszaniu na biegu 4,5 (bardzo rzadko na 3), a na 1, 2 i 6 kompletnie brak tego efektu. Szarpnięcie trwa ułamek sekundy, opisując dokładniej mam wrażenie ze delikatnie nawet zatrzęsie samochodem w tym momencie. Teraz zrobiłem prawie 1000 km, w tym 800 km autostradą, przy stałej predkosci nic kompletnie sie nie dzieje, autko idzie identycznie jak wcześniej. Ale jak juz robie redukcję i obroty spadną i chce znowu dać mu w pedał, to niestety szarpnie. To szarpnięcie przy przyspieszaniu, nie występuje za każdym razem, jednak chyba wydaje mi się że im gwałtowniejsze przyspieszenie z mniejszych obrotów tym prawdopodobieństwo wystąpienia tego szarpnięcia się zwiększa. Jest to irytujące, ponieważ jak mówiłem buda cała zadrży. Przedział obrotów w jakim najczęściej szarpnie to okolice 1400-1700, ale również potrafi na 2200 itd. Nie ma stałej reguły, jednak na niższych jest to bardziej odczuwalne.

    Powinienem również wspomnieć że rura od intercoolera sie poci (przy tych zaciskach), mechanicy stwierdzili że turbina zaczyna "pchać" olej, ostatnio uszczelnili itd i jak narazie pocenie jest o wiele mniejsze, delikatnie co. Czyżby to turbo tak trzęsło budą ? Przy 1500 z tego co mi wiadomo nie załącza się jeszcze. A może EGR zasyfiony ? Dzisiaj zauważyłem że przy wciśniętym sprzęgle autko delikatnie zmienia swoj klekot. Dwumasa raczej chyba nie daje takich objawów co ? Chociaż nie powiem że od paru miesięcy auto potrafi dość głośno zgasnąć, po podrózy, wiec stad moj pomysl na dwumase. Nie znam się na dieslach, jest to moj pierwszy diesel w zyciu, wiec CHŁOPY pomocy ! : ) Paliwo leje tylko na statoilu, autko sie zbiera identycznie jak wczesniej, nie ma żadnego spadku mocy, żadna kontrolka od silnika sie nie pali, żadnych trybów awaryjnych itd. Olej, filty zmienione ponad 1000 km temu..

    edit:
    Kto rozwiążę dostaje kaste piwska kurierem ! :P

    edit2:
    Ah i pare razy przy depnięciu sobie moj Mondek na czarno zadymił, ale to była sporadyczna sprawa i nie był to wielka chmura, ledwo zauważalna w lusterku.
    Ostatnio edytowane przez maleo ; 27-07-2015 o 12:44
    W tej chwili na stanie:

    MK2 HB - ZETEC 1.6 (1996) (330k km, w tym 180k na lpg)
    &
    MK3 HB - DURATEC 1.8 125KM + Lovato Smart (2004) (120k km, w tym 50k na lpg)
    &
    MK4 KOMBIAK - DURATORQ 2.0 TDCI 115KM (140KM) (2008) (170k km)

    Rodzinka Mondeo rośnie w siłę !

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Sprawdź czy wszystkie rury od IC są szczelne. Mój poprzedni mk3 tak poszarpywał, króciutkie szarpnięcie przy przyśpieszaniu i podczas jednostajnej jazdy. Winną okazała się minimalna nieszczelność na rurze między IC a egr. W moim przypadku akurat minimalnie wysunęła się spod opaski przy EGR
    Ostatnio edytowane przez CoastBasse ; 27-07-2015 o 12:50

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Sprawdź zawór sterowania turbiną , posłuchaj czy spod maski nie dochodzi takie dziwne buczenie stopniowo zanikające.
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 27-07-2015 o 14:36

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    MK4 2.0 TDCI 140KM
    Od
    18 Jul 2011
    Mieszka w
    Gostyń
    Zawór zmieniany parę miesięcy temu, właśnie z powodu buczenia, teraz jest cisza. Jakby padał to pewnie znowu by buczał...

    Co dzisiaj zauważyłem, może to nic nie wniesie, ale chyba warto cokolwiek wspomnieć.. Mając 1/4 baku i jeżdżąc bardzo delikatnie szarpania nie wyczuwałem, zalałem do pełna teraz i mimo spokojnej jazdy szarpnie. Nie wiem czy to ma jakikolwiek wpływ. Panowie więcej pomysłów, bo juz mnie to do szału doprowadza.

    Jednego jestem pewien, że depnięcie przeważnie równa się to chwilowe szarpnięcie...
    Ostatnio edytowane przez maleo ; 27-07-2015 o 17:45
    W tej chwili na stanie:

    MK2 HB - ZETEC 1.6 (1996) (330k km, w tym 180k na lpg)
    &
    MK3 HB - DURATEC 1.8 125KM + Lovato Smart (2004) (120k km, w tym 50k na lpg)
    &
    MK4 KOMBIAK - DURATORQ 2.0 TDCI 115KM (140KM) (2008) (170k km)

    Rodzinka Mondeo rośnie w siłę !

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Prawie na 100% nieszczelność w układzie dolotowym. Kanał, spray do sprawdzania szczelności ktoś do zabawy pedałem gazu i po paru minutach wszystko będzie jasne.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Rocznik 2009
    Od
    28 Apr 2014
    Mieszka w
    Goleniów
    Witaj! Moje Mondeo mk4 przy obrotach 1400-1700 lekko szarpało czasami gwałtownie zgasło,. na niskich biegach było lepiej. Wczoraj sprawa się wyjaśniła, rozleciało się sprzęgło i dwumasa. Serdecznie pozdrawiam PS Przebieg 210 000km
    Ostatnio edytowane przez stamor ; 09-08-2015 o 16:05

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    ja mam dokladnie takie same objawy jak w pierwszym poscie
    zrobilem teraz 500km i czasem nie szlo jechac
    przyspiesza raczej normalnie, ale trzymanie 2 tys. obrotow i stala predkosc to czuc jak szarpie
    lekko wciskam pedal gazu, to auto przyspiesza, ale jak dojdzie do stalej predkosci to tak jakby cos go w tyl ciagnelo
    przy raptownych przyspieszeniach mocno kopci

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Gruniu, obstawiam w Twoim przypadku EGR, objawy pasuja idealnie.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Demontaż i czyszczenie? Czy może wymiana?
    Jakieś 3 m-ce temu wymienialem turbine. Może coś źle złożyli.
    Wiem, że czyscili wszystko

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    zczytalem bledy, ale zadnego nie ma
    podnioslem maske i pod gumowa rura idaca do egr jest pekniecie z 2 cm
    teraz szukam takiej rury

  12. #11
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez maleo Zobacz posta
    Powinienem również wspomnieć że rura od intercoolera sie poci (przy tych zaciskach), mechanicy stwierdzili że turbina zaczyna "pchać" olej,
    W każdym dieslu jest dopuszczalne zapocenie w dolocie. Oczywiście należy odróżnić zapocenie od wycieku. Szczególnie zbiera się troszkę oleju pod opaską na przewodzie. U mnie zapocenie pojawiło się już po kilkuset kilometrach od regeneracji turbiny. Póki olej nie znika z silnika to jest okej. I co jakiś czas zerknij czy jest tylko zapocone czy już leje się. I odmę sprawdź.
    Ostatnio edytowane przez pupek86 ; 11-08-2015 o 10:21
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    MK4 2.0 TDCI 140KM
    Od
    18 Jul 2011
    Mieszka w
    Gostyń
    Dziękuję Panowie, naprawdę wasze porady dla mnie to 3/4 sukcesu w szukaniu usterki!

    Ogólnie wracając do tematu, problem ustąpił na około półtora tysiąca km, tzn. jakiś czas temu starałem się podociskać ta rure od intercoolera itd i albo to czysty przypadek i przestał szarpać, albo po prostu faktycznie coś z nią nie tak. Niedawno wracając z trasy znowu przez około 100 km podobne zachowanie co z pierwszego posta, zrobiłem identycznie to samo rura od inter i kolejny raz do dnia dzisiejszego jest spokój. Dziwne co nie ? Ciekawe kiedy kolejny raz zacznie szarpać.

    stamor:
    Gwałtownie zgasło ? Przy starcie, czy w trakcie jazdy ? Ogólnie też do dnia dzisiejszego mam podejrzenia że dwumasa powoli się sypie, czuję to po biegach itd, płynności jazdy niekiedy itd. Czasami zdarzy mu się głośno "zgasnąć", na ta chwile nie jest to na tyle uciążliwe, zeby natychmiast inwestować ponad 2 klocki, więc poczekamy jeszcze trochę i zobaczymy czy się rozleci. Patrząc na nasze przebiegi, śmiem tym bardziej twierdzic ze problem moze byc po stronie dwumasy

    gruniu:
    U mnie akurat przy stalej predkosci autko idzie jak dzikus, także to chyba raczej dwie odrębne sprawy. Jedyne co to że mocniej zakopci przy bardzo gwałtownym przyspieszeniu, ale sporadycznie, zauważalne z reguły tylko w nocy, w dzien parę razy sie jak narazie zdarzyło, ale diesel chyba ma prawo, co nie ?

    pupek:
    Strach mnie obleciał, ponieważ przez 60k km nie było minimalnych oznak zapocenia. Olej na ta chwile nie kapie, w silniku nic zbytnio nie ubywa, takze bede z tym jezdzil. Odpowiedz mi na pytanie, czy teza mechaników, ze "turbina" zaczyna pchać olej jest prawdziwa? Takie dziwne "pojęcie" z reguły słyszałem że wciąga .. Warto wspomnieć że ostatnio podociskali tam wszystko, pogrzebali itd, bo było troche plam od oleju, ale na ta chwile po przejechaniu 7k nic nowego nie doszło, oprócz jak narazie małego zapocenia.
    W tej chwili na stanie:

    MK2 HB - ZETEC 1.6 (1996) (330k km, w tym 180k na lpg)
    &
    MK3 HB - DURATEC 1.8 125KM + Lovato Smart (2004) (120k km, w tym 50k na lpg)
    &
    MK4 KOMBIAK - DURATORQ 2.0 TDCI 115KM (140KM) (2008) (170k km)

    Rodzinka Mondeo rośnie w siłę !

  14. #13
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez maleo Zobacz posta
    Takie dziwne "pojęcie" z reguły słyszałem że wciąga
    wciąga przez odmę z silnika i pcha w układ dolotowy
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    rura miedzy egr, a intercoolerem wymieniona
    wlozylem zamiennik (z wysylka 100zl), bo oryginal to od 300 w gore
    ciekawe ile wytrzyma

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Sprawdź zawór sterowania turbiną , posłuchaj czy spod maski nie dochodzi takie dziwne buczenie stopniowo zanikające.
    jak slychac te wycie?
    przy dodawaniu gazu
    ja mam takie wycie i nie moge go zlokalizowac, a moze to jest wlasnie ten zawor?
    jakie moga byc skutki jazdy z uszkodzonym zaworem?

  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Buczenie występuje po wyłączeniu silnika, z pomocą drugiej osoby wyłącz silnik a Ty dotknij zaworu (są dwa) ten buczący będzie drżał.

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    mi buczy w czasie jazdy

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Turbina?

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    turbina jest po wymianie, ale przed wymiana tez cos buczalo

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Szarpnięcie przy 2000obr
    By Gomez in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 13:06
  2. [MkIV] Szarpnięcie przy redukcji z 2 na 1 MK4 2008 R
    By cibi555 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-12-2013, 22:58
  3. [MkIII] [MKIII] szarpnięcie przy przyspieszaniu
    By grzybsonek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2008, 22:48
  4. Szarpnięcie przy redukcji biegu
    By Quidin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-11-2007, 14:36
  5. Szarpnięcie przy zmianie biegów
    By niuniek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2005, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów