+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Kursant Awatar djxxx
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2008 2,5T Ghia X / Titanium S
    Od
    23 Jul 2010
    Mieszka w
    Ujazd Śląski

    automatyczne zamykanie drzwi z systemem key free i keyless

    Witam. Przepraszam jeżeli gdzieś był poruszony ten temat ale szukałem szukałem i nie znalezlem rozwiązania. Jakiś czas temu miałem odłączony akumulator (padł alternator i sam akumulator) i po naprawi zaprogramowałem drzwi tj zamykanie okien i szyberdach z pilota itp ale nie wiem w jaki sposób mam zaprogramować (nie wiem czy się da ) automatyczne zamykanie drzwi po opuszczeniu auta i oddaleniu się - tak jak miałem do tej pory(przed awaria alternatora i padnięciem akumulatora) . Jest na to jakoś trik a może tylko przez komputer a jak komputer to obowiązkowo wizyta w ASO czy w miarę dobry mechanik(elektromechanik) tez to ogarnie? Z góry dziękuję
    Ostatnio edytowane przez djxxx ; 02-09-2015 o 20:36

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Miałeś taką opcje wcześniej?


  4. #3
    Kursant Awatar djxxx
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2008 2,5T Ghia X / Titanium S
    Od
    23 Jul 2010
    Mieszka w
    Ujazd Śląski
    No tak. Auto samo się zamykało tzn drzwi się blokowały czy zwał jak zwał tak jakbym pilotem zamknął tyle ze w praktyce kluczyk jak włożyłem do kieszeni w domu tak wyciągałem po powrocie. Podchodziłem do auta i łapie za klamkę i si ewszystkie drzwi odblokuja wchodzę siadam włączam fordpower jadę zatrzymuje się wysiadam i odchodzę od auta a one same blokuje drzwi - tak było ale od momentu rozładowania akumulatora drzwi musze sam blokować/zamykać z pilota bo nie chce się samo zamknąć

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez djxxx Zobacz posta
    No tak. Auto samo się zamykało tzn drzwi się blokowały czy zwał jak zwał tak jakbym pilotem zamknął tyle ze w praktyce kluczyk jak włożyłem do kieszeni w domu tak wyciągałem po powrocie. Podchodziłem do auta i łapie za klamkę i si ewszystkie drzwi odblokuja wchodzę siadam włączam fordpower jadę zatrzymuje się wysiadam i odchodzę od auta a one same blokuje drzwi - tak było ale od momentu rozładowania akumulatora drzwi musze sam blokować/zamykać z pilota bo nie chce się samo zamknąć
    Sorry, tego akurat nie wiem.


  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Ciekawa sprawa, pierwszy raz słyszę o tym, żeby drzwi same się blokowały, po oddaleniu się. Masz składane lusterka? Też się zamykały? Auto ryglowało się podwójnie? Co jeśli ktoś został w środku a Ty odszedłeś od auta, czy też się zamykało?

  7. #6
    Kursant Awatar djxxx
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2008 2,5T Ghia X / Titanium S
    Od
    23 Jul 2010
    Mieszka w
    Ujazd Śląski
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Ciekawa sprawa, pierwszy raz słyszę o tym, żeby drzwi same się blokowały, po oddaleniu się. Masz składane lusterka? Też się zamykały? Auto ryglowało się podwójnie? Co jeśli ktoś został w środku a Ty odszedłeś od auta, czy też się zamykało?
    Lusterka składają się po przełączenie przycisku kolo otwierania szyb - same się nie składają. W mk4 chyba nie ma podwójnego ryglowania jak w mk3 . Chyba nie dokonca się rozumiemy z tym zamykaniem. Mam "kluczyk" którego nie musze używać a jedynie musze mieć przy sobie i za pośrednictwem czujnika auto mogę otworzyć (System keyless) i odpalić (fordpower) oraz powinno się same zamknąć (zablokować drzwi) gdy się oddale od auta z "kluczykiem" w kieszeni a od momentu rozładowania aku nie chce się zamykać. To czy jest ktoś w środku czy nie to chyba nie ma znaczenia bo liczy się gdzie jest "kluczyk"
    Ostatnio edytowane przez djxxx ; 03-09-2015 o 07:48 Powód: autokorekta

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    nieważne
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 03-09-2015 o 08:14

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez djxxx Zobacz posta
    Lusterka składają się po przełączenie przycisku kolo otwierania szyb - same się nie składają.
    No tak, masz auto z 2008 roku, a lusterka składają się same po zamknięciu auta chyba dopiero od 2009 roku.

    Cytat Zamieszczone przez djxxx Zobacz posta
    W mk4 chyba nie ma podwójnego ryglowania jak w mk3 .
    Jest. Działa praktycznie tak samo.

    Cytat Zamieszczone przez djxxx Zobacz posta
    Chyba nie dokonca się rozumiemy z tym zamykaniem. Mam "kluczyk" którego nie musze używać a jedynie musze mieć przy sobie i za pośrednictwem czujnika auto mogę otworzyć (System keyless) i odpalić (fordpower) oraz powinno się same zamknąć (zablokować drzwi) gdy się oddale od auta z "kluczykiem" w kieszeni a od momentu rozładowania aku nie chce się zamykać.
    Rozumiemy się chyba dobrze. Do tego masz przyciski w klamkach drzwi kierowcy i pasażera oraz w tylnej klapie, które służą do zamykania auta - zgadza się?
    Mimo to, pierwszy raz słyszę, aby auto samo zamykało się po oddaleniu się z kluczykiem.

  10. #9
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    19 Nov 2014
    Mieszka w
    Płock
    Udało się naprawić?

  11. #10
    Kursant Awatar djxxx
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2008 2,5T Ghia X / Titanium S
    Od
    23 Jul 2010
    Mieszka w
    Ujazd Śląski
    Niestety nie udało się naprawić. Po wizytach 2 serwisach Forda itp nikt o takiej opcji w Fordzie nie słyszał ... prawdopodobnie miałem coś popierniczone w aucie ze tak się działo a nie inaczej a rozładowany akumulator prawdopodobnie "naprawił ten błąd" - tego się dowiedziałem wiec odpuściłem dalsze szukanie info na ten temat. Nie wiem jak to się działo ze same się zamykało ale na 100% tak było A teraz pozostało mi podczas zamykania wciskanie przycisku na klamce ew zamykanie z pilota. Bartekk - to o czym pisałeś to o tym wszystkim wiem no.moze oprócz tego ppdwojnego ryglowania bo jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi choć porównując ryglowania w Mk 3 i mk4 to choćby sam wydawany dźwięk za drugim razem (ryglowaniem)w moim aucie jest zdecydowanie się różni od tego w Mk 3 ale to może zupełnie inne zamki wiec dlatego chyba ze juz mi słuch nawala póki co odpuściłem temat ale jak coś się kiedyś dowiem itp to napiszę

  12. #11
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    31 Jul 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Kolego, w mk3 to jest kwestia 3 minut, zeby to naprawić. Mogę Ci powiedzieć jak w Mk3 się to robi. W Mk4 może być podobnie. No i zmień serwis Forda jak barany nie wiedzą o automatycznym programowaniu bez użycia kompa.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez Mundeknowicjusz Zobacz posta
    Kolego, w mk3 to jest kwestia 3 minut, zeby to naprawić. Mogę Ci powiedzieć jak w Mk3 się to robi. W Mk4 może być podobnie. No i zmień serwis Forda jak barany nie wiedzą o automatycznym programowaniu bez użycia kompa.
    No to powiedz, jestem ciekaw, zapewne nie tylko ja.

    Klikam z naleśnika z czerwonym dżemem.

  14. #13
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    31 Jul 2015
    Mieszka w
    Katowice
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...hlight=kruczki

    Przynajmniej z automatycznym zamykaniem okien spróbuj. U mnie wszystkie działają (mam mk3). Przepraszam, bo trochę w błąd wprowadziłem, nie doczytałem, że ma keyfree. NA pewno podobne tipy są do mk4. Poszukaj jeśli te porady nie pomogą.

    ---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72447 - tutaj jest do mk4
    Ostatnio edytowane przez Mundeknowicjusz ; 03-12-2015 o 21:45

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Kolego, chyba nie przeczytałeś o co w ogóle w tym wątku chodzi. To co proponujesz nie ma żadnego związku z problemem opisanym przez autora tego tematu:

    Cytat Zamieszczone przez djxxx Zobacz posta
    nie wiem w jaki sposób mam zaprogramować (nie wiem czy się da ) automatyczne zamykanie drzwi po opuszczeniu auta i oddaleniu się - tak jak miałem do tej pory

  16. #15
    Pieszy
    Model
    Mondeo HB MK4 Tit X 2.0
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    asdsa
    Od
    08 Jun 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Wie ktoś już jak zaprogramować bez kluczykowy dostęp? (w sensie bez naciśnięcia otwarcia drzwi)

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Cytat Zamieszczone przez Peti Zobacz posta
    Wie ktoś już jak zaprogramować bez kluczykowy dostęp? (w sensie bez naciśnięcia otwarcia drzwi)
    Nie ma czegoś takiego w Mk4, chyba zresztą żadne inne auto nie ma takiej funkcji. W instrukcji nie ma nawet słowa na ten temat.

    Kolega wyżej u którego to działało prawdopodobnie miał coś nie tak z autem. Po resecie modułów wszystko wróciło do normy.
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  18. #17
    Kursant Awatar Kombi
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    19 Jul 2015
    Mieszka w
    Wiedeń - Kraków
    Miałem to w Renówce Espace.
    Wyrtarczyło mieć kartę tylko przy sobie. Odchodząc od auta,samo się zamykało. Brakuje mi tego w Fordzie.


    Wysłane przez tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Kombi ; 06-01-2016 o 08:20

  19. #18
    Pieszy Awatar Squdow
    Imię
    Michał
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    15 Jan 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Renówki tak mają, Mazdy tak mają,
    Ale dla pocieszenia powiem Ci, że u mnie w mondziaku z 2012 też nie ma tej opcji, a bardzo mi jej brakuje....

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 15:44
  2. [MkIII] Automatyczne zamykanie
    By dymanus in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 02:31
  3. [MkIII] automatyczne zamykanie drzwi
    By GeGo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 16:36
  4. [MkIII] Automatyczne zamykanie drzwi
    By kamilbuda in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 21:21
  5. [MkII] Automatyczne zamykanie 4 szyb
    By zibi in forum Tuning
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2008, 20:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów