+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 91
  1. #41
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cdsoftware Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez cdsoftware Zobacz posta
    Na tą chwilę mogę podsumować wydatki które już dokonałem:

    Uszczelniacze zaworowe Ajusa - 192zł (24x8zł)
    Uszczelki głowic Reinz - 234,68zł
    Śruby głowic Reinz - 70,04zł
    Uszczelki pod kolektory wydech - 66,61zł
    Uszczelki pod dekle zaworów Reinz - 73,51zł
    Simmering wału od strony rozrządu - 20zł
    Uszczelki kolektor ssący1 Reinz - 79,73zł drugie ze co idą od samej góry miałem, więc nie kupowałem
    Uszczelka miski olejowej Reinz - 132,28zł
    Masa uszczelniająca pod dekle gdzie nie ma uszczelek (też Reinz) - 50zł
    Przewód do serwa co go połamałem - 65zł
    Gumki nakoło gniazd świec (oryginał) - 112,8 zł
    Uszczelki dekla rozrządu (oryginał) -114zł
    Zawory wydechowe - 304zł
    Prowadnice zaworowe - 134zł
    Robocizna głowic - 1000zł

    Na tą chwilę wydałem ~2665zł.
    Regeneracja pompy wspomagania: 340zł

    Razem na tą chwilę: 3005zł a to jeszcze nie koniec
    Olej Valvo 5W50 6l + 2l Dexron 3 do wspomagania - 216zł

    Razem na tą chwilę: 3221zł.

    Dojdzie jeszcze simmering wałka rozrządu (niestety na tyle niestandardowy) że dojdzie 47zł za niego i ciecz chłodząca. Dla potomności jakby ktoś szukał to simmering wałka rozrządu do V6 ma rozmiar: 41 na zewnątrz, 27 wewnątrz i 6 grubość. W Juesej kosztuje 5$ wraz z uszczelką pod dekiel w którym siedzi ... w PL simmering 47zł a kawałek gumy zwany uszczelką: 180zł !! paranoja że tak powiem.
    Żadna hurtownia simmeringów nie dysponowała simmeringiem na zewnątrz mającym 41mm mają ale 40 i później przeskok na 42 ...
    Pozdrawiam !

    LPG na 100km - średnio.

    CZŁONEK BARDZO ELITARNEGO KLUBU POSIADACZY NOWYCH USZCZELEK POD GŁOWICAMI !!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Vka po całej robocie odpalona, gada jak pszczółka pięknie równiutko ja tam jestem zadowolony.
    Muszę jeszcze porzeźbić popodpinać po swojemu elektrykę i batorego zakręcić nowego no i śmigać.

    Niebawem podsumowanie wydatków tanio nie wyszło, ale chyba i nie tragicznie
    Pozdrawiam !

    LPG na 100km - średnio.

    CZŁONEK BARDZO ELITARNEGO KLUBU POSIADACZY NOWYCH USZCZELEK POD GŁOWICAMI !!

  4. #43
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa

    PODSUMOWANIE - ROBOTA GÓRY.

    Cytat Zamieszczone przez cdsoftware Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez cdsoftware Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez cdsoftware Zobacz posta
    Na tą chwilę mogę podsumować wydatki które już dokonałem:

    Uszczelniacze zaworowe Ajusa - 192zł (24x8zł)
    Uszczelki głowic Reinz - 234,68zł
    Śruby głowic Reinz - 70,04zł
    Uszczelki pod kolektory wydech - 66,61zł
    Uszczelki pod dekle zaworów Reinz - 73,51zł
    Simmering wału od strony rozrządu - 20zł
    Uszczelki kolektor ssący1 Reinz - 79,73zł drugie ze co idą od samej góry miałem, więc nie kupowałem
    Uszczelka miski olejowej Reinz - 132,28zł
    Masa uszczelniająca pod dekle gdzie nie ma uszczelek (też Reinz) - 50zł
    Przewód do serwa co go połamałem - 65zł
    Gumki nakoło gniazd świec (oryginał) - 112,8 zł
    Uszczelki dekla rozrządu (oryginał) -114zł
    Zawory wydechowe - 304zł
    Prowadnice zaworowe - 134zł
    Robocizna głowic - 1000zł

    Na tą chwilę wydałem ~2665zł.
    Regeneracja pompy wspomagania: 340zł

    Razem na tą chwilę: 3005zł a to jeszcze nie koniec
    Olej Valvo 5W50 6l + 2l Dexron 3 do wspomagania - 216zł

    Razem na tą chwilę: 3221zł.
    Ciecz chłodząca 80zł
    Simmering wałka rozrządu ~20zł
    Robocizna - 1000zł

    RAZEM SUMA SUMMARUM: 4321zł.


    Może kto i zrobiłby taniej, może większość nie zmieściłaby się w tej kwocie. Dużo zależy od tego co będzie zastane po zdemontowaniu głowic i pomierzeniu.
    Niby mogłem nie robić prowadnic, ale koszt ich przy koszcie całości jest już na tyle pomijalny że śmiechem byłoby ich nie wymienić.
    Pozdrawiam !

    LPG na 100km - średnio.

    CZŁONEK BARDZO ELITARNEGO KLUBU POSIADACZY NOWYCH USZCZELEK POD GŁOWICAMI !!

  5. #44
    Zielony listek Awatar bialy5340
    Imię
    Marcin
    Model
    V6 99 "
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    19 May 2012
    Mieszka w
    Puławy
    Robocizna tyczy się obróbki głowic czy wszystko zlecałeś od A do Z ?


    Mondeo V6 99" , Cezet 350 81"

  6. #45
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bialy5340 Zobacz posta
    Robocizna tyczy się obróbki głowic czy wszystko zlecałeś od A do Z ?
    Robocizna głowic jest oddzielnie 1000zł.

    Jeżeli ktoś będzie robił to mogę z czystym sumieniem polecić człowieka który ma zakład za Obi na Radzymińskiej w Warszawie. Nazywa się Bogdan Oliszewski i nie naciąga na niepotrzebne operacje jak to robi większość zakładów robiących obróbkę. Krasnobrodzka/Białołęcka - start rozpoczął się od 1000zł za jedną głowicę

    Robocizna silnika (rozmontowanie, zamontowanie i odpalenie) - drugi tysiak pękł.

    Panowie tylko rozbierali i zmontowali - resztę wszystko załatwiałem sam.
    Ostatnio edytowane przez cdsoftware ; 27-11-2015 o 14:27
    Pozdrawiam !

    LPG na 100km - średnio.

    CZŁONEK BARDZO ELITARNEGO KLUBU POSIADACZY NOWYCH USZCZELEK POD GŁOWICAMI !!

  7. #46
    Pieszy
    Imię
    Marek
    Model
    ST200 3.0 V6
    Silnik
    ST220 3.0 V6 241,3KM
    Opis
    Modyfikacje w toku
    Od
    26 May 2014
    Mieszka w
    Włocławek
    Witam i proszę o poradę, ponieważ robię remont mojego 3.0 .

    Rozkręciłem je co do jednej śrubki, mam szczegółową instrukcję jak złożyć (jakie śrubki, momenty, kolejność itd.) . Zakupione mam już wszystko tzn. komplet uszczelek ori Ford, nowe śruby, nowe szpilki, panewki, pierścienie tłokowe itd.

    Jedyny problem jaki mam to uszczelniacz, który trzeba mieć do składania. Podane jest w instrukcji, że ma być WSE−M4G323−A6 .
    Oryginalnie wyskakuje LOCTITE, ale niestety w Polsce go nie ma, a wyskakuje mi zamiennik http://www.myjauto.pl/product/271/us...ff-212,6g.html .
    Jednakże tutaj mam pewne obawy, bo ma się 5 minut by wszystko dokładnie skręcić z danym momentem, boję się, że nie zdążę i potem będą nieszczelności.
    Kolejna moje pytanie, czy trzeba dawać go tylko w te miejsca co podane jest w instrukcji, a może by tak wszędzie dookoła by była szczelność ? Nie chciałbym nie przyjemnej niespodzianki, że wszystko skręcę, a tutaj będzie się lać olej :/ .

    Fotka z instrukcji:
    http://www.tinypic.pl/kjrkl7okv353

    Czy polecicie może jakiś inny jak najlepszy uszczelniacz ? Ja myślałem może nad tym : http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Masa-...-dozownik/4333 .

    Kolejna sprawa to właśnie uszczelki pod głowicami, w instrukcji w ogóle nie jestem pokazane by dookoła dawać silikon, jak rozkręciłem silnik, to z obu stron widać, że był jeszcze dany niebieski silikon czy uszczelniacz. To jak to w końcu ma być ?
    Oczywiście głowice po remoncie i splanowane, a blok wyczyszczony ze starych uszczelniaczy i silikonów i delikatnie przetarty papierkiem ściernym.

    Fotka z instrukcji:
    http://www.tinypic.pl/q9txr5kfkuj9

    Zastanawia mnie właśnie o co chodzi z tym niebieskim silikonem i co to za silikon, no i czy może ktoś tak kiedyś sobie przy tym silniku zrobił.
    Ogólnie to dziwna sprawa, bo stare uszczelki jak ściągnąłem to obie strony są metalowa, moje nowe są jakby metalowe i po obu stronach gumowe.

    Bardzo proszę o pomoc, bo jest to pierwszy silnik co tak kompleksowo robię i nie chciałbym później mieć wycieków czy awarii. Z góry wielkie dzięki .
    Ostatnio edytowane przez Tiesto ; 07-12-2015 o 00:51

  8. #47
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    pół blok możesz posmarować dookoła
    a co do silikonu na uszczelkach głowicy to w żadnym wypadku go tam nie może być

    ---------- Post added at 07:37 ---------- Previous post was at 07:36 ----------

    skąd masz nowe pierścienie
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  9. #48
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja mam złożone na tą masę Reinza złożone.
    Możesz wszystkie uszczelki - miska, dekiel rozrządu i dekle zaworów posmarować delikatnie tą masą naokoło - nie zaszkodzi. Ale nie za dużo żeby później farfocle silikonu nie leżały na dole miski olejowej.

    Jakbys nie kupił i nie miał - to mam do sprzedania simmering wałka rozrządu

    Głowice robiłeś ?

    Pozdrawiam !
    Pozdrawiam !

    LPG na 100km - średnio.

    CZŁONEK BARDZO ELITARNEGO KLUBU POSIADACZY NOWYCH USZCZELEK POD GŁOWICAMI !!

  10. #49
    Pieszy
    Imię
    Marek
    Model
    ST200 3.0 V6
    Silnik
    ST220 3.0 V6 241,3KM
    Opis
    Modyfikacje w toku
    Od
    26 May 2014
    Mieszka w
    Włocławek
    Czyli ten reinza będzie ok ? To dobra nowina, bo on zaczyna zastygać dopiero po ok pół godziny, czyli na spokojnie poskręcam.

    Aha więc z obud stron uszczelki głowicy nie dawać nic a nic ? U mnie wyglądało po rozbiórce tak :
    http://www.tinypic.pl/2e2aquhb0cns
    Fotka pożyczona od kolegi z innego forum, on też miał tam niebieski silikon, podczas rozbiórki swojego 3.0 . Dlatego zgłupiałem, on trochę dookoła właśnie dał trochę takiego samego silikonu.

    Pierścienie jak i większość części ściągnąłem z USA. Dogadałem się ze sprzedawcami wszystko za darmo powysyłali do firmy PolAmer, tam zrobili mi wielką paczkę i wysłali do mnie.

  11. #50
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Czasami w niektórych uszczelkach pod głowicę było wokół kanałów wodnych taka właśnie niewielka ilość silikonu.

    Jak nie masz nic na uszczelce to niczego nie dodajesz - czyścisz odtłuszczasz kładziesz uszczelkę i skręcasz, to wsio.

    Oczywiście głowica powinna być przedtem chociaż lekko liźnięta przez szlifierza, jak nic jej nie robiłeś to takie składanie to robota głupiego - może się okazać że za chwilę będziesz robił to samo a koszt takiej roboty niemały więc nie ma co i na czym oszczędać.
    Pozdrawiam !

    LPG na 100km - średnio.

    CZŁONEK BARDZO ELITARNEGO KLUBU POSIADACZY NOWYCH USZCZELEK POD GŁOWICAMI !!

  12. #51
    Pieszy
    Imię
    Marek
    Model
    ST200 3.0 V6
    Silnik
    ST220 3.0 V6 241,3KM
    Opis
    Modyfikacje w toku
    Od
    26 May 2014
    Mieszka w
    Włocławek
    Aha rozumiem, dzięki za odpowiedź .

    Co do moich głowic to przeszły kompletny remont, wszystko wsadzone nowe, oczywiście splanowane.

  13. #52
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Tiesto Zobacz posta
    Aha rozumiem, dzięki za odpowiedź .

    Co do moich głowic to przeszły kompletny remont, wszystko wsadzone nowe, oczywiście splanowane.
    To parę groszy poszło w same głowice z 700-800zł trzeba wydać na same graty.
    Ile kolega płacił jeśli można wiedzieć za obróbkę ?

    Ja miałem do wymiany wszystkie prowadnice, zawory wydechowe i uszczelniacze, zapłaciłem szlifierzowi 1000zł za usługę. Zawory, prowadnice i uszczelniacze dostał do ręki załatwiałem sam.
    Jak prowadnice robiłeś to skąd brałeś ?
    Pozdrawiam !

    LPG na 100km - średnio.

    CZŁONEK BARDZO ELITARNEGO KLUBU POSIADACZY NOWYCH USZCZELEK POD GŁOWICAMI !!

  14. #53
    Kursant
    Opis
    mondro mk3
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Czy 3.0/st też tal lubią sobie uszczelkę dmuchnąć? i przy jakim nalocie to się zwykle dzieje (wiem, pewnie nie ma reguły)....I ile po robocie taki zestaw wytrzyma? Mam 2.0 od siedmiu lat i z silnikiem nie dzieje się nic za wyjątkiem potrzeby wyregulowania luzu zaworowego....

  15. #54
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    każda vka lubi upg nie ma żadnej reguły c do tego, jedynie co mi przychodzi do głowy to żeby nie przegrzać silnika bo to przyspiesza wymianę
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  16. #55
    Kursant
    Opis
    mondro mk3
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Poznań
    czyli szukac takiej co już jest po wymianie?

  17. #56
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez stryja Zobacz posta
    czyli szukac takiej co już jest po wymianie?
    Jeżeli ktoś już to robił i to porządnie to tanio takiego gada nie odda. Przy mk3 z początków produkcji to taka naprawa to zapewne podwojenie wartości auta. Jeśli ktoś liczy się z kosztami takiej naprawy i myśli że to drogo to niech nie myśli o V6. Tutaj po taniości nie da się pojechać. Pewne graty to tylko ASO za grubą kasę albo z USA gdzie przesyłka też do tanich nie należy. Pozdrawiam !
    Pozdrawiam !

    LPG na 100km - średnio.

    CZŁONEK BARDZO ELITARNEGO KLUBU POSIADACZY NOWYCH USZCZELEK POD GŁOWICAMI !!

  18. #57
    Kursant
    Opis
    mondro mk3
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Poznań
    ile trzeba liczyć na remont V - ki? 5 tysi wystarczy? I na jak długo spokój?

  19. #58
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez stryja Zobacz posta
    ile trzeba liczyć na remont V - ki? 5 tysi wystarczy? I na jak długo spokój?
    Wkładając 5000 zł w ten silnik możesz liczyć na zrobienie jako tako samej góry. O ile nie wyjdą jakieś kwiatki w stylu do wymiany łańcuchy rozrządu albo ślizgi łańcuchów.

    Zrobienie kompletnego remontu w V6 z obróbką bloku, wału, panewkami, pierścieniami to można zapomnieć. Przynajmniej to nie ta klasa cenowa. Nie mam pojęcia czy takie graty jak panewki, pierścienie są na spokojnie do dostania w PL - myślę, że w ASO to kupisz, ale tam to pieniądze będą koszmarne do zapłacenia.

    Przykład z mojej roboty - 6 gumek co uszczelniają otwory na świece zapłonowe w deklach, nie widnieją w żadnym zestawie podróbek ... a w sewisie zamówienie to koszt 113zł za 6 gumek
    Uszczelki dekla rozrządu w PL też nie do dostania w zamiennikach - w serwisie za 3 kawałki gumy - 114zł - to takie małe kwiatki podbijające koszt całej operacji ...

    W USA - większość gratów do tego silnika do dostania w naprawdę rozsądnej kasie, jednakże koszt przesyłki z USA też jest niebagatelny i podnosi koszt zakupu gratów TAM.
    Pozdrawiam !

    LPG na 100km - średnio.

    CZŁONEK BARDZO ELITARNEGO KLUBU POSIADACZY NOWYCH USZCZELEK POD GŁOWICAMI !!

  20. #59
    Zielony listek Awatar bialy5340
    Imię
    Marcin
    Model
    V6 99 "
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    19 May 2012
    Mieszka w
    Puławy
    Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup jednostki 3.0 i zrobienie swapa


    Mondeo V6 99" , Cezet 350 81"

  21. #60
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bialy5340 Zobacz posta
    Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup jednostki 3.0 i zrobienie swapa
    Jakby mój nie miał jatco to pewnie bym taką zabawę uskutecznił chociaż taniej to by nie było wszak trzeba byłoby kupić dół 3,0 i poprzekładać graty, wszystkie uszczelki też nowe kupić ... w moim przypadku jeden czort - a wiem że pod spodem mam swoje to co miałem wcześniej
    Pozdrawiam !

    LPG na 100km - średnio.

    CZŁONEK BARDZO ELITARNEGO KLUBU POSIADACZY NOWYCH USZCZELEK POD GŁOWICAMI !!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów