+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 45 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 895
  1. #21
    Kursant
    Opis
    mk2
    Od
    05 Dec 2006
    Mieszka w
    okolice Wawy
    witam panów!
    może, jak jesteście tacy oblatani w tematach, to powiecie, czemu ciągle mam problem z zamykaniem auta z pilota? jak jadę na serwis - - to pan bierze laptopa (nie dałam się kiedyś wygonić z garażu na kawę ) i po 5-10 sek. - już działa!?!
    takie "cóś" kosztuje 80 zł. trochę dużo, jak za taki "wkład" pracy
    w innych "alarmowych" serwisach nie chcą?nie umieją? pomóc, odsyłają do forda tam mi powiedzieli, że się "rozkodowywuje" pilot, bo pracuję pewnie przy jakichś nadajnikach. no pracuję, to co, pracę mam zmienić? (na marginesie, to chętnie bym to uczyniła, ale...).
    w związku z powyższym, od kilku m-cy zamykam samochód z kluczyka, on się alarmuje i git. jednak trochę to upierdliwe
    pomocy!help! hilfe!
    dzięki
    mondeo 2,5/V6'99 r.
    170 koni + 2 zapasowe
    i ziuu!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Cytat Zamieszczone przez buding1
    No wlasnie. Wykonalem test zegarow. I teraz pare pytan:
    - przy kontroli lampek pali sie kontrolka od swiec zarowych (przeciez mam benzyne) ???
    - pali sie kontrolka TCS (to chyba ta z autkiem i sladem kol ). Jezeli sie pali to mam uklad tylko nie podlaczony, czy mam tylko lampke ??
    - Wyswietlacz temperatury wyglada na to, ze jest kompletny i posiada wszystkie ikonki i wyswietlacze potrzebne do kompa pokladowego. Czy wystarczy zmienic manetke kierunkowskazow na inna z przyciskiem INFO zeby wystartowac komputer tak jak niektorzy to opisuja w innych postach? CZy jest to standardowy wyswietlacz montowany we wszystkich autach, czy w autach bez odpowiedniej instalacji inne ikonki nie zostalyby zaktywowane?.

    Z gory dzieki za odpowiedzi.
    Zmiana manetki na pewno byc musi,po zmianie dopiero widac czy potrzebny jest nowy soft

  4. #23
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKIII 2,5V6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Dzietrzniki
    Cytat Zamieszczone przez Emka
    witam panów!
    może, jak jesteście tacy oblatani w tematach, to powiecie, czemu ciągle mam problem z zamykaniem auta z pilota? jak jadę na serwis - - to pan bierze laptopa (nie dałam się kiedyś wygonić z garażu na kawę ) i po 5-10 sek. - już działa!?!
    takie "cóś" kosztuje 80 zł. trochę dużo, jak za taki "wkład" pracy
    w innych "alarmowych" serwisach nie chcą?nie umieją? pomóc, odsyłają do forda tam mi powiedzieli, że się "rozkodowywuje" pilot, bo pracuję pewnie przy jakichś nadajnikach. no pracuję, to co, pracę mam zmienić? (na marginesie, to chętnie bym to uczyniła, ale...).
    w związku z powyższym, od kilku m-cy zamykam samochód z kluczyka, on się alarmuje i git. jednak trochę to upierdliwe
    pomocy!help! hilfe!
    dzięki
    A no dlatego ,ze rozkodowywuje Ci sie kluczyk.Jak jesze raz tak sie stanie to zrob tak:
    Wejdz do samochodu przekrec kluczyk w pozycje zaplonu ( nie odpalaj) i wcisnij jeden z przyciskow na pilocie.Powinnas uslyszec prace silownikow w dzwiach.Ot i kluczyk juz zaprogramowany.I 80 zł w kieszeni!Pozdrawiam!!
    Mondeo MKIII GHIA 2,5 V6

  5. #24
    Zielony listek Awatar QBAMKIII
    Opis
    Corolla T-Sport
    Od
    06 Jan 2006
    Mieszka w
    RADOMSKO/ ŁÓDŹ
    Cytat Zamieszczone przez lucky4u
    właśnie udało się. zaprogramowałem od nowa wszystkie szybki i działa
    Widze też jesteś z Radomska i również na wyspach pomieszkujesz:P

    Filtry stożkowe K&N
    Atrakcyjne ceny. Wiele modeli.

    Pisać na PW w sprawie ceny do konkretnego modelul

  6. #25
    Cytat Zamieszczone przez Domel
    Cytat Zamieszczone przez Emka
    witam panów!
    może, jak jesteście tacy oblatani w tematach, to powiecie, czemu ciągle mam problem z zamykaniem auta z pilota? jak jadę na serwis - - to pan bierze laptopa (nie dałam się kiedyś wygonić z garażu na kawę ) i po 5-10 sek. - już działa!?!
    takie "cóś" kosztuje 80 zł. trochę dużo, jak za taki "wkład" pracy
    w innych "alarmowych" serwisach nie chcą?nie umieją? pomóc, odsyłają do forda tam mi powiedzieli, że się "rozkodowywuje" pilot, bo pracuję pewnie przy jakichś nadajnikach. no pracuję, to co, pracę mam zmienić? (na marginesie, to chętnie bym to uczyniła, ale...).
    w związku z powyższym, od kilku m-cy zamykam samochód z kluczyka, on się alarmuje i git. jednak trochę to upierdliwe
    pomocy!help! hilfe!
    dzięki
    A no dlatego ,ze rozkodowywuje Ci sie kluczyk.Jak jesze raz tak sie stanie to zrob tak:
    Wejdz do samochodu przekrec kluczyk w pozycje zaplonu ( nie odpalaj) i wcisnij jeden z przyciskow na pilocie.Powinnas uslyszec prace silownikow w dzwiach.Ot i kluczyk juz zaprogramowany.I 80 zł w kieszeni!Pozdrawiam!!
    Emka daj znać jak Ci poszło. Poradziłaś sobie.??? :metal Zadziałało???

  7. #26
    Kursant
    Opis
    mk2
    Od
    05 Dec 2006
    Mieszka w
    okolice Wawy
    dzisiaj spróbuję. dopiero teraz zajrzałam do neta
    dzięki panowie, dam znać.

    nie wiem tylko, czy to na mk II też działa...cóż, zobaczymy.
    nara
    mondeo 2,5/V6'99 r.
    170 koni + 2 zapasowe
    i ziuu!!!

  8. #27
    Niedzielny kierowca Awatar konio12345
    Opis
    BMW 335i
    Od
    02 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli chodzi o radio 6006 to wciśnięcie na raz 1 i 6 też coś wyświetla extra.

  9. #28
    Cytat Zamieszczone przez konio12345
    Jeśli chodzi o radio 6006 to wciśnięcie na raz 1 i 6 też coś wyświetla extra.
    Jak to "coś", co to jest coś. Zaraz ide do auta pooglądać to "coć"

  10. #29
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Zmiana manetki na pewno byc musi,po zmianie dopiero widac czy potrzebny jest nowy soft
    Pewna firma z Dąbrowy Górniczej zmienia softy w zegarch w MKIII tak żeby miały kompa. Działają im wszystkie z diesli - nad benzynkami pracują.

    Polecam lekturkę poniższego tematu (ostatnie kilka stron):
    http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=6452

    Sam mam zrobionego kompa i wszystko działa jak należy

  11. #30
    Zielony listek
    Imię
    Bogusław
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    20 Oct 2005
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Raczej odwrotnie, nie mają Diesli a benzyniaki robia
    Conan MKIII 2.0 TDDI 115KM Kombi, CB TTI 880 + Midland 145, HTC TYTNII + AutoMapa; Focus II 1.6 TDCi; HTC DesireHD + AutoMapa

  12. #31
    To ciekawe jak mi w moim TDCi zrobili??

  13. #32
    A do MKI są jakieś kody - bo znam jeden żeby sprawdzić wszystkie drzwi... tzw. tryb gotowości... otwiera się i zamyka w krotkim czasie 5 razy drzwi, a po wejściu w stan gotowości można sprawdzić czy wszystkie zamki działają przez otwarcie którychkolwiek drzwi i wtedy auto mrugnie danym kier., gdzie drzwi były otwierane - sorry za chaos... :P
    MDO MkI - '94 - GLX - sedan - TD - DZG 3**W (sprzedane =( )
    Mitsubishi Space Gear - '98 2.0 PB - DZG 9**G

  14. #33
    Cytat Zamieszczone przez alexshizel
    .... do MKI są jakieś kody - bo znam jeden żeby sprawdzić wszystkie drzwi... :P
    No to go opisz. Są przecież ludzie którzy mają MKI i chcieliby znać tą sztuczke ze sprawdzaniem drzwi.

  15. #34
    Zielony listek
    Imię
    Bogusław
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    20 Oct 2005
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Tak słyszałem, ale jeśli zrobili to super wiadomość, bo też sobie zapodam. Jednak upieram się przy tym, że słyszałem ze do niedawna nie robili diesli tylko benzyniaki.

    P. S. Podeślij namiar na priv na tą firmę.

    Pozdrawiam
    Conan MKIII 2.0 TDDI 115KM Kombi, CB TTI 880 + Midland 145, HTC TYTNII + AutoMapa; Focus II 1.6 TDCi; HTC DesireHD + AutoMapa

  16. #35
    Poniżej mój post z www.fordclubpolska.pl
    Link do pełnego tematu http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=6452

    Czy każdy Mondeo jest wyposażony w komputer?
    TAK, jednak w niektórych modelach trzeba go uaktywnić zmieniając oprogramowanie liczników.

    Jakie są dostępne funkcje w komputerze?
    1. Średnie spalanie (l/100km)
    2. Średnia prędkość jazdy
    3. Temperatura
    4. Zasięg na zbiorniku paliwa
    5. Chwilowe spalanie (na razie niedostępne, ale serwis obiecał, że już niedługo będzie).

    Ile to kosztuje?
    Zmiana oprogramowania kosztuje 80, przełącznik kierunkowskazów z przyciskiem INFO kosztuje około 170-200 PLN w ASO lub można szukać na szrotach lub Allegro.pl.

    Gdzie można zmienić oprogramowanie?
    Zmianą oprogramowania zajmuje się firma FORD Autoelektronika w Dąbrowie Górniczej na
    Ul .Ludowej 42b, e-mail: drof2@o2.pl, tel.663800376, 032 7648780.

    Jak tam dojechać?
    Skręcamy przy MAKRO w Sosnowcu na Będzin (w lewo jadąc od Katowic, w prawo jadąc od Olkusza) następnie na rondzie jedziemy prosto, na skrzyżowaniu kierujemy się w prawo (tak jak główna droga). Przed salą bankietową IMPRESJA (będzie po lewej stronie duży budynek) skręcamy w lewo i jedziemy jakiś 1 km. Po prawej będziemy mieli duży kościół z cegły, skręcamy za kościołem w prawo i zaraz po lewej mamy firmę Ford Autoelektronika.

    Czy można wgrać oprogramowanie nie jadąc do Dąbrowy Górniczej?
    Tak – można wysłać zegary do serwisu. Jednak należy pamiętać o dobrym zabezpieczeniu przesyłki ponieważ przy wstrząsach może uszkodzić się mechanizm mocujący wskazówki. Wtedy podczas ich ruchu będą występowały drgania i skoki…
    [/url][/b]

  17. #36
    Kursant
    Opis
    mk2
    Od
    05 Dec 2006
    Mieszka w
    okolice Wawy
    nie zazadziałało
    dalej muszę męczyć się z "kulczykiem"

    szkoda, taka byłam pełna optymizmu.
    mondeo 2,5/V6'99 r.
    170 koni + 2 zapasowe
    i ziuu!!!

  18. #37
    Kursant
    Opis
    MK III
    Od
    16 Nov 2006
    Mieszka w
    Warszawa Natolin

    kiedy???

    Kiedy bedzie to chwilowe spalanie???

    Bardzo bym chcial sobie to upgrade'owac
    Tylko jasne wnętrze
    Kombi, bez kratki
    Nie lubie ASO...

  19. #38
    Zmianą oprogramowania zajmuje się firma FORD Autoelektronika w Dąbrowie Górniczej na
    Ul .Ludowej 42b, e-mail: drof2@o2.pl, tel.663800376, 032 7648780.
    Tutaj zadzwon

  20. #39
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Mondeo MKIII sedan
    Od
    18 Feb 2006
    Mieszka w
    Zabrze-Śląskie
    Dodaje zdjęcia podświetlenia nóg pasażera i kierowcy.
    Może to żadna sztuczka ale nieraz już było pytane na ten temat.
    W MKIII są gniazda żerówek 5W5 bezcokołowych tylko żaróweczki dokupić
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f241484c0.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4f318dbad.html
    na pierwszym zdjęciu dodatkowo gniazdo do podłączenia pod komputer

  21. #40
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKIII 2,5V6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Dzietrzniki
    Czy mi sie wydaje czy Ty tam masz jakies zielone te zarowki?Jak tak to gdzie je kupiles?Pozdrawiam!
    Mondeo MKIII GHIA 2,5 V6

Podobne wątki

  1. Sztuczki i kruczki MKIII
    By Mavv in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 01-03-2016, 16:03
  2. [MkII] sztuczki i kruczki MKII??
    By bartoszek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 04:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów