+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 45 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 895
  1. #41
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Też mam wrażenie że to są zielone żarówki i też jestem na etapie poszukiwania takowych, chociaż nie bardzo je mogę dostać a białych nie chcę, bo nie za bardzo mi się podobają.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Cytat Zamieszczone przez QBAMKIII
    Wyłączenie funkcji przypomnienia o zapięciu pasa


    Na początek...

    1. Włącz hamulec postojowy.
    2. Dźwignię zmiany biegów umieść w położeniu P (parkowania) - pojazdy z przekładnią automatyczną lub w położeniu neutralnym - pojazdy z przekładnią mechaniczną.
    3. Wyłącznik zapłonu obróć do położenia 0.
    4. Zamknij wszystkie drzwi pojazdu.
    5. Odepnij pas bezpieczeństwa kierowcy.
    6. Ustaw włącznik świateł w położeniu WYŁĄCZONE (Jeżeli pojazd jest wyposażony w reflektory automatyczne, nie będzie to miało wpływu na procedurę).

    Wyłączanie/włączanie
    1. Obróć wyłącznik zapłonu do położenia II
    2. Poczekaj, aż zgaśnie lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa. (Około 1-2 minut).
    Kroki od 3 do 5 należy wykonać w ciągu 60 sekund
    3. Zapnij, a następnie odepnij pas bezpieczeństwa trzy razy, tak aby na końcu pas był odpięty.
    4. WŁĄCZ a następnie WYŁĄCZ reflektory.
    5. Zapnij, a następnie odepnij pas bezpieczeństwa trzy razy, tak aby na końcu pas był odpięty. Po wykonaniu tej czynności lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa będzie się palić przez 3 sekundy.
    6. W ciągu 7 sekund od zgaśnięcia lampki ostrzegawczej pasów bezpieczeństwa zapnij, a następnie odepnij pas bezpieczeństwa. Spowoduje to aktywację funkcji przypomnienia o zapięciu pasa, jeśli jest wyłączona, albo jej wyłączenie, jeśli jest aktywna.
    7. Poniższa sekwencja stanowi potwierdzenie aktywacji funkcji przypomnienia o zapięciu pasa: lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa będzie przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę.
    następnie lampka zgaśnie na 3 sekundy.
    na końcu lampka zapali się znowu migając przez 3 sekundy z częstotliwością 4 błysków na sekundę.
    8. Na potwierdzenie wyłączenia funkcji przypomnienia o zapięciu pasa lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa będzie przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę.
    9. Po wyświetleniu sygnału potwierdzenia procedura wyłączania/włączania jest zakończona.

    - witajcie po raz pierwszy :metal Swietne forum, duzo ciekawych rzeczy znalazlem i od razu wzialem sie za sprawdzanie tipsow i trickow. Mam 2.0TDCI z 2002 roku, kupione jako nowe w kraju ( moze to gra jakas role...) i mam problem z wylaczeniem drazniacej mnie lampki i wkurzajacego gongu przypominajacego o niezapietych pasach (mam nadzieje, ze powyzszy trick dotyczy mojej wersji). A wiec: po przekreceniu kluczyka w poz. II...nie pali mi sie zadna lampka 'pasowa', uaktywnia sie dopiero po odpaleniu silnika i ruszeniu samochodem. Fakt- przestaje swiecic i dzwonic po kilku minutach, ale przeciez to nie to. Cos zle robie???
    Druga sprawa: w zaden sposob nie moge przeprowadzic testu climatronica: jedynie sprawdzilem wersje softu. Przy przyciskaniu kolejnych kombinacji klawiszy, jedynie lcd wyswietla mi wszystkie ikony, natomiast nie informuje o ew. bledach itd. edyne co mi sie udalo przeprowadzic to diagnostyke zegarow...wszystko ok. Pzdr Ludzie!

  4. #43
    Kursant
    Od
    14 Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztynek (Warm-Maz)
    u mnie są w nogach niebieskie diody jakies dziwnej szweckiej fimry
    Kamilos - Olsztynek - Mondeo MK III 2,0 TDCi 131 PS

  5. #44
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Mondeo MKIII sedan
    Od
    18 Feb 2006
    Mieszka w
    Zabrze-Śląskie
    Zarówki mam niebieskie a świecą tak trochę na zielonkawo chyba dlatego że przebijają się światłem przez wykładzinę która ma kolor popielaty ze zgniłą zielenią (dokładnie niewiem jak go określić)
    Zarówki dostałem jako gratis na jakieś aukcji w allegro jak kupowałem komplet innych żarówek.

  6. #45
    Kursant
    Od
    03 Dec 2006
    Mieszka w
    Anglia / w polsce z Radomska - ERA
    jeśli chodzi o wyłączenie kontrolki od pasów to miałem taki sam problem, tzn. kontrolka po przekręceniu kluczyka nie świeciła, ale zrobiłem wszystko jak napisane i zadziałało, więc próbuj powinno się udać.

  7. #46
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem

    Re: MKIII - sygnalizacja zapiecia pasow

    Cytat Zamieszczone przez Numenius
    wlasnie odkrylem przez przypadek, ze zamiast bawic sie w mozolna procedure wylaczania/wlaczania sygnalizacji zapiecia pasow jest bardzo prosty sposob wylaczenia tego cholernego brzeczka.

    po uruchomieniu sygnalu dzwiekowego wystarczy wcisnac przycisk zwolnienia/zapiecia pasow)

    takie proste, a takie piekne, hehe
    Noo, a to raz tak i wyłączone na stałe, czy przy każdym przekręcaniu stacyjki tak trza robić? I pytanie czy tak samo się da włączyc?

  8. #47
    To jednorazowy wylacznik i nie zawsze dziala

  9. #48
    Kursant
    Opis
    MK III
    Od
    16 Nov 2006
    Mieszka w
    Warszawa Natolin

    pasy i chwilowe spalanie

    co do pasow:
    wcisniecie przycisku zwolnienia/zapiecia pasow powoduje 3 krotne mignięcie kontrolki na tablicy rozdzielczej i akurat u mnie dziala ZAWSZE,
    a moja intencja nie bylo calkowite pozbycie sie tego ustrojstwa bo w koncu chodzi o bezpiczenstwo a tylko czasami nie chce mi sie zapinac pasow, gdy przejezdzam np 2 kilometry

    co do chwilowego spalania:
    wcisniecie przez 5 sekund jedynie resetuje srednie spalanie. wiec np jak ktos chce sprawdzic ile pali przy danej predkosci w danej chwili niech tak zrobi - np u mnie przy 200 km/h pali 9,6l/100
    szkoda ze nie mam nic do zalatwienia na Slasku, zeby sobie przy okazji podrasowac komputerek...
    Tylko jasne wnętrze
    Kombi, bez kratki
    Nie lubie ASO...

  10. #49
    Kursant
    Od
    14 Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztynek (Warm-Maz)

    sygnal dzwiękowy pasow

    Mi to nie działa musze zapiąć pas bo tak to będzie mi dawał sygnał w kółko
    Kamilos - Olsztynek - Mondeo MK III 2,0 TDCi 131 PS

  11. #50
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez NODDI11
    Znalazłem takie coś, i pomyślałem że może się komuś przydać.

    Opis deaktywacji/aktywacji funkcji przypominającej o zapięciu pasa w MkIII.

    1. Sprawdzić, czy wszystkie drzwi pojazdu są zamknięte.
    2. Sprawdzić, czy wyłącznik zapłonu znajduje się w pozycji 0.
    3. Sprawdzić czy pas bezpieczeństwa kierowcy jest odpięty.
    4. Sprawdzić czy reflektory pojazdu są wyłączone.
    5. Przełączyć wyłącznik zapłonu do położenia II (nie uruchamiając silnika).
    6. Poczekać na zgaśnięcie lampki ostrzegawczej pasów bezpieczeństwa (może to potrwać nawet kilka minut).

    Kolejne kroki należy wykonać w czasie nie przekraczającym 60 sekund.

    7. Trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy ? pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
    8. Włączyć, a następnie wyłączyć reflektory.
    9. Ponownie trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy ? pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
    10. Lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna zaświecić się na 3 sekundy, po czym zgasnąć.
    11. W ciągu 7 sekund od zgaśnięcia lampki ostrzegawczej należy zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa.

    Powyższa procedura spowoduje deaktywację funkcji przypominania o niezapiętych pasach (jeśli była ona aktywna) lub jej aktywację (jeśli była nieaktywna).

    Jeśli procedura deaktywacji (aktywacji) została wykonana prawidłowo lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna potwierdzić ten fakt w następujący sposób:
    - przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę,
    - zgasnąć na 3 sekundy,
    - ponownie przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę.

  12. #51

    Re: sygnal dzwiękowy pasow

    Cytat Zamieszczone przez Kamil_w
    Mi to nie działa musze zapiąć pas bo tak to będzie mi dawał sygnał w kółko
    Po zapieciu moze odpiać ,nastapi jednorazowa deaktywacja systemu :metal .
    jednak weźcie pod uwage ze sytem buernego bezpieczeństwa kierowcy i pasazerów w aucie jest zaplanowany na działanie przy zapietych pasach.Nikomu źle nie zycze,jednak nie ma mocarza ktory przy zderzeniu czolowym utrzyma sie w bezpiecznej odległosci silą rak od kieronicy i deski.Klatką piersiowa uderzy kazdy w kierę a raczki beda polamane

  13. #52
    Mistrz pobocza Awatar szafarek
    Model
    FORD C-MAX
    Silnik
    1.6 110 KM
    Opis
    FORD C-MAX 1.6 TDCI
    Od
    28 Dec 2005
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez fuel111
    Cytat Zamieszczone przez NODDI11
    Znalazłem takie coś, i pomyślałem że może się komuś przydać.

    Opis deaktywacji/aktywacji funkcji przypominającej o zapięciu pasa w MkIII.

    1. Sprawdzić, czy wszystkie drzwi pojazdu są zamknięte.
    2. Sprawdzić, czy wyłącznik zapłonu znajduje się w pozycji 0.
    3. Sprawdzić czy pas bezpieczeństwa kierowcy jest odpięty.
    4. Sprawdzić czy reflektory pojazdu są wyłączone.
    5. Przełączyć wyłącznik zapłonu do położenia II (nie uruchamiając silnika).
    6. Poczekać na zgaśnięcie lampki ostrzegawczej pasów bezpieczeństwa (może to potrwać nawet kilka minut).

    Kolejne kroki należy wykonać w czasie nie przekraczającym 60 sekund.

    7. Trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy ? pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
    8. Włączyć, a następnie wyłączyć reflektory.
    9. Ponownie trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy ? pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
    10. Lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna zaświecić się na 3 sekundy, po czym zgasnąć.
    11. W ciągu 7 sekund od zgaśnięcia lampki ostrzegawczej należy zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa.

    Powyższa procedura spowoduje deaktywację funkcji przypominania o niezapiętych pasach (jeśli była ona aktywna) lub jej aktywację (jeśli była nieaktywna).

    Jeśli procedura deaktywacji (aktywacji) została wykonana prawidłowo lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna potwierdzić ten fakt w następujący sposób:
    - przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę,
    - zgasnąć na 3 sekundy,
    - ponownie przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę.
    U mnie wogule lampka sie nie zapala. Myslalem ze moze nie mam tego bajeru. Co prawda od "tego czegoś" w co zapina sie pas idzie jakis kabelek. Robiłem chyba z 10x i nic.
    No a ja w przewienstwie do reszty chciałbym miec przypominajkę --- czesto zapominam o pasach
    Jakies rozwiazanie z Waszej strony ????

  14. #53
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    No to mamy szafarek ten sam problem widzę. Ja u siebie też bym chciał tą przypominajkę włączyć i też nie mogę. Co prawda ja pas zapinam odruchowo, ale co niektórym trza przypominać, a mało tego i tak nie chcą słuchać. A słysząc jakieś "ding-ding-ding" może w koncu by się zapięli.

  15. #54
    Nie wszystkie wersje MKIII mialy ta opcje.
    Od napinaczy muszą isc dwie kostki wówczas,tak wiec pod fotelami sa w sumie 3 zółte polaczenia
    Jesli tak :Trzeba aktywowac funkcje
    I na to też byla ta sama sekwencja kroków.
    Inna sprawa ze cierpliwy przetrzyma ten dźwiek,samoistnie wylacza sie po 10 min jazdy

  16. #55
    Mistrz pobocza Awatar szafarek
    Model
    FORD C-MAX
    Silnik
    1.6 110 KM
    Opis
    FORD C-MAX 1.6 TDCI
    Od
    28 Dec 2005
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Nie wszystkie wersje MKIII mialy ta opcje.
    Od napinaczy muszą isc dwie kostki wówczas,tak wiec pod fotelami sa w sumie 3 zółte polaczenia
    To nawet jesli nie miałbym tego "gadzetu" to po co kabelek przy klamrze od pasów od strony kierowców ????

  17. #56
    Witam, zaprogramowałem automatycznie zamykanie centralnego po przekroczeniu 3 KM i działa, centralny zamek zamyka, wszystko pięknie. Problem pojawia się po zatrzymaniu i wyłączeniu zapłonu - centralny się nie otwiera - A powinien ??? trzeba ręcznie otworzyć. W innych autach sam się zamyka i sam otwiera. Czy to jest tak w Fordach. Mam Mondeo Kombi MKIII 2.0 TDCI 2003 r. Prosze o radę,.

  18. #57
    Cytat Zamieszczone przez marianekk
    Witam, zaprogramowałem automatycznie zamykanie centralnego po przekroczeniu 3 KM i działa, centralny zamek zamyka, wszystko pięknie. Problem pojawia się po zatrzymaniu i wyłączeniu zapłonu - centralny się nie otwiera - A powinien ??? trzeba ręcznie otworzyć. W innych autach sam się zamyka i sam otwiera. Czy to jest tak w Fordach. Mam Mondeo Kombi MKIII 2.0 TDCI 2003 r. Prosze o radę,.
    Nie, centralny sam się nie otwiera - przynajmniej nie u mnie. Ale wystarczy pociągnąć klamkę przy kierowcy i... centralny otwarty!

  19. #58
    Tryb gotowości (mkI):

    Aby wprowadzić auto w tryb gotowości należy:

    1. szybko zamknąć i otworzyć drzwi od strony kierowcy 5 razy
    2. jak auto wejdzie w tryb gotowości da nam znać mignięciem wszystkich kierunków i sygnałem dzwiękowym
    3. teraz możemy po kolei sprawdzić każde drzwi, czy aby na pewno jest sprawny czujnik ich otwarcia
    4. otwierając każde drzwi auto da nam znać kierunkiem i sygnałem dźwiękowym - jeśli otworzymy drzwi kierowcy to: usłyszymy dźwięk i mignie lewy, przedni kierunkowskaz, jeśli np. bagażnik to: usłyszymy dźwięk i zapalą się dwa tylen kierunki

    To tyle Aby wyłączyć auto z trybu serwisowego należy: zamknąc wszystkie drzwi i po poaru sek. auto wróci do "normalności" - jak dobrze pamietam, oznajmi to mrugnięciem kierunkami i dźwiękiem


    A wy znacie jakieś kody do MDO mkI?
    MDO MkI - '94 - GLX - sedan - TD - DZG 3**W (sprzedane =( )
    Mitsubishi Space Gear - '98 2.0 PB - DZG 9**G

  20. #59
    --------------------------------------------------------------------------------

    To jest część artykułu napisanego przez kolegę Straits-a, i fuel111 dotyczącego MKIII . Link do całego artykułu gdzie opisane też jest MKI i MKII podaje na końcu poniższego opisu.

    Często zastanawiamy się posiadając urządzenie klimatyzacyjne klimatronic lub chociaż semi-auto klimatyzację można tak jak z komputera silnika odczytać błędy.

    Czy klimatyzacja może pokazać błędy? – Tak.

    MK III

    Self-test :

    Witam: holera nic mi to nie daje. te tessty poprostu nie dzialaja. mam mkIII 2.0 duratorq z 2001 z klimatroniciek (przycisk auto) i nic. dlaczego????

  21. #60
    Cytat Zamieszczone przez neo
    ustaw kluczyk w połozeniu II , po zgaśnięciu kontrolki pasów wciśnij trzy razy pedał gazu i dwa razy hamulec, następnie włązcz pierwszy bieg ( lub Drive automat ... skrzynia biegów nie ma znaczenia )
    ustaw kluczyk w położeniu 0 , odkręć korek wlewu paliwa, następnie ustaw bieg neutralny i zaciągnij ręczy hamulec, teraz samochód bedzie jexdził bez tankowania, mozesz zakręcić korek wlewu i zwolnić hamulec ręczny
    Dziala !!! to dziala!! zrobilem juz 5tys km bez tankowania.

Podobne wątki

  1. Sztuczki i kruczki MKIII
    By Mavv in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 01-03-2016, 16:03
  2. [MkII] sztuczki i kruczki MKII??
    By bartoszek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 04:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów