+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo MKI 1995r 2.0 16v 136PS AUTOMAT TEMPOMAT KLIMA
    Od
    17 Apr 2006
    Mieszka w
    Kępno

    Stary (2000r) Peugeot 806 Czy warto zmieniać na coś nowszego????

    Witam ,

    Napisałem na naszym klubie Mondeo bo Mondeo mam nadal ale mam też kiedyś już przeze mnie wspomnianego Peugeota 806 ( nie mylić z 807 bo 807 jest nowszy ) Jest to autko które mam od 2012r z silnikiem 2.0 HDI z 7 fotelami. Na wyposażeniu ma
    - 2.0 HDi oszczędny silnik ( 6.5l w trasie jadąc do 120km/h a w mieście wiadomo coś koło 8l na pewno )
    - klimatronik sprawny
    - webasto
    - przednie szyby elektryka
    - 7 welurowych foteli
    - ABS
    Przez czas jak jest ze mną dużo nie przejechałem bo miał niby 225000 jak go kupowałem . Teraz ma 267000
    Co robiłem??

    - na dzień dobry pod kokpitem wymieniałem parownik klimy. Sam to zrobiłem. Gość od klimy mi klimę napełnił - działa do dziś
    - 2 lata temu uszczelniacz na wale i przy okazji sprzęgło na nowe kompletne LUKa ( stare było liche już )
    - klocki hamulcowe
    - rok temu nowe amortyzatory bilstein wszystkie
    - w tym roku wahacz bo pierwszy raz coś na przeglądzie wykrył
    WIęcej grzechów nie pamiętam - oczywiście na dzien dobry rozrząd a filtry i olej jak przebiegi każą zmieniam.

    Auto ma tu ryskę drobną tam drobniejszą, rdzy widocznej nie ma w cale, wszystko co elektryczne działa, webasta klimatyzacje też do tego nic spod spodu nie kapie. Nic nie puka ani nie stuka. Jedzie prosto hamuje jak nowy.

    Wada : wiek. w styczniu będzie miał 16 lat

    Rodzice rok temu w salonie kupili nowe Punto . Brat miesiąc tem 4 letniego Passata B7 no i mi tak nie złośliwie mówią że ten moj jest fajny ale ma już swoje latka i może by coś innego nowszego kupić bo ten na wartości straci.
    Powiem tak on grosze jest wart. Wiem że wystawiane są i za 8 tys. a i za 4500 ale ja tak mówię realnie pomiędzy 5000 a 6000zł. Jeszcze musiałby się znaleźć na niego amator

    W ramach rekonesansu pooglądałem ogłoszenia typów C4 grand picasso, Ford S Max, Peugeot 807, w końcu C5 ale III generacji i Mondek MK4

    Rocznik najgorzej 2008r. Najtańszy 807 najdroższy S MAx. Średnio koło 30tys. trzeba mieć tylko czy warto zmieniać dla samej zasady że nowszy???

    Coś mi mówi że nie . Nie wiadomo co się kupi. Na nowe autko nie mam choć to wydaje się najpewniejsza opcja. Peugeot i tak już wiele na wartości nie straci tak mi się wydaje...

    Peugeota mam bo mamy mały sklepik i czasem coś też trzeba przywieźć , chociaż naprawdę sporo towaru dziś przywożą hurtownicy.

    Co myślicie????

    Dzięki za odpowiedzi....
    Ostatnio edytowane przez Peterson79 ; 22-09-2015 o 17:59
    PIOTREK (Peterson79)
    Mondeo MKI '95 2.0 16V 136 PS automat, tempomat, klima.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Jeśli wiesz co masz - olej to co mówią inni. Takie jest moje zdanie.
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez Peterson79 Zobacz posta
    bo ten na wartości straci.
    To co miał stracić, już dawno stracił. Kupisz nowsze, to stracisz dużo więcej.
    Cytat Zamieszczone przez Peterson79 Zobacz posta
    Peugeot i tak już wiele na wartości nie straci tak mi się wydaje...


    Jak auto się sprawdza, to nie ma sensu. Poza tym do wożenia towaru szkoda kilkuletniego auta, moim zdaniem.

    Jeśli już to prędzej mondeo bym zmienił

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    21 May 2015
    Mieszka w
    Kielce
    według mnie dobrze mieć jedną furę, która mimo że ma swoje lata to wiesz, że nigdy cie nie zawiedzie. Mój wujek kupiłsobie ostatnio vw t4 2.5, fura zostala wyremontowana i prawdopodobnie będzie z niej korzystał do konca zycia autka :P Dobrze mieć takie niezawodne auto, w dodatku ta T4 tania w utrzymaniu, bezawaryjna i wygodna... na te wakacje nim jechal nad morze i wygoda nie do zastąpienia W 5 osób+bagaże można jechać z wyciągniętymi nogami i bez problemu zrobić coś al'a stolik śniadaniowy :P W dodatku wmontowałem mu tam laptopa i glośniki z citroena C5 + subwoofer - zrobiło się fajne kino na czas podróży z którego korzystały dzieci. Auto proste w budowie, nie ma co się zepsuć.. Dla mnie same plusy.. Nowo wymalowany wygląda naprawdę super. Sam planuje sobie takie wycieczkowe autko zrobić W sumie to teraz jeździ tą T4 do pracy a Passat CC pasie sie w garażu

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo MKI 1995r 2.0 16v 136PS AUTOMAT TEMPOMAT KLIMA
    Od
    17 Apr 2006
    Mieszka w
    Kępno
    Witam i dziękuję koledzy za odpowiedzi. Widzę że myślicie podobnie jak ja. Jak mi wszystko działa w autku a jest stare to nie będę go zmieniał dla zasady bo stare. Jest proste, wygodne mało pali, . Zostawię je tak długo aż zacznie się psuć a kiedyś zacznie to pewne. Nic nie jest wieczne. Naprawiać i utrzymywać trzeba ale jak wysiądzie coś bardzo drogiego - silnik albo rdza zacznie mocno atakować to walka robi się nierówna i kosztowna. Nie mówię że stare jest be bo fajnie jest mieć jakieś starsze fajne lubiane wygodne autko doinwestowane i zadbane ale jako drugie albo trzecie autko do jazdy w weekendy i głownie latem - garażowane oczywiście. Kosztuje to też bo u nas niewiedzieć czemu OC płacisz nawet jak nie jeździsz .
    Inna sprawa to auto do jeżdżenia na co dzień - musi być niezawodne i wyglądać w miarę schludnie, gdy mocno rdzewieje to już trzeba pomyśleć o czymś innym...
    Kolega Omikronek pisze o T4 - fajna sprawa szczególnie w wersji Caravelle. Wtedy można i Europę zwiedzać. Auto proste , niezawodne zawiezie wszędzie. Nie ma tej finezji co Passat CC - nawiasem mówiąc jeden z ładniejszych VW podobny do CLSa ale zawiezie w komfortowych warunkach.

    Pozdrawiam

    Piotrek
    PIOTREK (Peterson79)
    Mondeo MKI '95 2.0 16V 136 PS automat, tempomat, klima.

Podobne wątki

  1. [MkIII] czy warto zmieniać wzmacniacz?
    By kreml73 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 01:22
  2. [MkII] Felgi 14" -> 15" warto zmieniać?
    By Regss in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 23:23
  3. [MkII] czy warto zmieniać olej z 5w50 na 5w30
    By gilotyna in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2008, 14:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów