+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Oct 2015
    Mieszka w
    Węgrów

    Zamiana radia Sony na radio z nawigacja Denso? Czy to bardzo skomplikowany zabieg?

    Mam taka sytuacje:

    Jeszcze 2 miesiace temu jezdzilem MK3 Hatchback w wersji Ghia z radyjkiem Denso. Akurat nawigacji nie uzywalem kompletnie i jest to dla mnie zupelnie niepotrzebny bajer, natomiast samo radio gralo bardzo dobrze zarowno w kwestii łapania sygnalu radiowego, ale przede wszystkim generowanego przez nie dzwieku. Wiem ze to zabrzmi dosc próżnie , ale sam wyglad radia z duzym dotykowym ekranem, sprawial jakby auto wygladalo w srodku na 3 lata mlodsze

    Tamto auto uleglo kolizji - szkoda calkowita. Ubezpieczyciel zaoferowal za wrak 1200 zl co uwazam za cios w policzek wiec, bede sprzedawal wrak we wlasnym zakresie.

    Nie minely 2 miesiace i mam juz nowe mondeo mk3, tym razem (niestety kombi), ale za z piekna jasna skora w srodku (oczywiscie tez wersja Ghia). W obecnym aucie mam niestety radyjko sony w wersji ze zmieniarka cd. W mojej miejscowosci to radio bardzo slabo lapie sygnal nawet podstawowych stacji radiowych i czesto szumi. Dla odmiany radio w poprzednim fordzie sciagalo stacje radiowe bardzo ladnie.

    Co wiecej obecne radio nie czyta mi plyt mp3 (jak juz mowilem to wersja ze zmieniarka). Pozatym to radio wyglada ladnie tylko na zdjeciu, w dotyku to tani tandetny plastik (ale to juz szczegol). Glownie chodzi o to ze zle lapie sygnal radiowy i wyraznie gorzej gra od radja Denso, ktore mialem w aucie poprzednim - obecnie rozbitym.

    Moje pytanie brzmi : czy duzym problemem dla speca zajmujacego sie caraudio byloby wyjecie radia denso, ktore przypominam jest od razu polaczene z panelem klimy, i podlaczenie go do mojego obecnego wozu?

    Zas panel od klimy i radio Sony z mojego obecnego wozu musialby podlaczyc do rozbitego mondea. Dodatkowa trudnoscia bedzie fakt ze cala operacje trzeba byloby zrobic poza warsztatem, na podworku mojego wujka - bo tam stoi wrak mojego poprzedniego Forda.

    A wiec, pytanie do znawcow : kombinowac czy dac sobie z tym spokoj?
    Ostatnio edytowane przez franiuu ; 05-10-2015 o 22:44

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Oct 2015
    Mieszka w
    Węgrów
    Zmieniam zdanie. Nie bede bawil sie zadne "przekladki", zostane z radien z sony, pojade z nim na serwis car-audio i moze rozwiaza problem slabego sygnalu radia.

    Zamierzam jednak wyjac radio Denso wraz z napedem dvd od navigacji i wszystkimi niezbednymi elementami (wizaki, antena gps, cos jeszcze?), aby mozna bylo go sprzedac jako sprawne i normalnie podlaczyc w innym aucie.
    Tylko pytanie czy przecietny elektryk da rade to zrobic w rozbitym od przodu aucie? Byl walniety przodem w slop, ale z wydaje mi sie, ze dostep do instalacji radia powinien byc zarowno od srodka jak i od zewnatrz - spod maski.
    Ostatnio edytowane przez franiuu ; 05-10-2015 o 22:23

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Nie zapomnij dołączyć do Denso konsoli centralnej, szyny-wzmocnienia za radiem oraz ramkę zegarka. Te elementy są potrzebne do montażu.

    Wiązki, antena i napędy to wiadomo

    Przed wyjęciem Denso z auta sprawdź czy ma włączony vinlock, jeśli tak to go wyłącz bo nikt tego nie odpali w innym aucie bez wizyty w ASO.

    Montowałem Denso w swoim Mk3, byłem z niego baaardzo zadowolony także rozumiem Twój dylemat

    Wysłane mobilnie
    Ostatnio edytowane przez ARTi ; 05-10-2015 o 22:29
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Oct 2015
    Mieszka w
    Węgrów
    Mozesz kolego wyjasnic co jest ten vinlock i gdzie sie to wylacza? Kod odblokowujacy to mam do radyjka jakby cos. Kiedys jak mi aku padlo calkiem, to musialem go wpisywac i zadzialal.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Vinlock przypisuje Denso do danego auta i nie odpalisz go w innym aucie.

    Musisz wejść w menu serwisowe.

    Przytrzymaj ok 10s przycisk Menu, potem wpisz kod dostępu np. 1981
    Następnie poszukaj funkcji vinlock, nie pamiętam dokładnie gdzie to było.

    Tylko pod żadnym pozorem nie wciskaj żadnego przycisku update bo uwalisz Denso

    Wysłane mobilnie
    Ostatnio edytowane przez ARTi ; 05-10-2015 o 22:44
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Oct 2015
    Mieszka w
    Węgrów
    Rozumiem, ze kod dostepowy do menu serwisowego powinien byc gdzies w dokumentach od auta, tak jak kod oblokowujacy?

    Jescze jedna sprawa - chyba kluczowa. Moje stare mondeo bylo z grudnia 2003r - czyli juz po pierwszym lifcie, a wiec z nowym srodkiem. Obecne auto jest z 2005r, wiec jest po II FL. Chcesz mi powiedziec ze przy drugim lifcie zmienili rozmiary konsoli srodkowej ?
    Prawde mowiac, to wnetrza aut po I FL i po II FL wydaja sie mi kompletnie identyczne!

    Bo rozumiem, ze mowimy o tym elemencie : http://allegro.pl/konsola-srodkowa-n...406781659.html

    Przekladanie tego wszystkiego wydaje sie ogromem roboty. Tym bardziej, ze sam sobie z elektryka nie poradze, wiec bede musial placic za to fachowcowi.
    Ale tak z ciekawosci, jakie elementy musze ruzmontowac zeby dostac sie do konsoli srodkowej? Wystarczy dostep od kabiny, czy trzeba jakos dostac sie do tego od spodu maski? Przypominam ze auto ktore zawiera Denso ma walniety przod i pokiereszowana strone od kierowcy - otwieraja sie tylko drzwi od pasazera. Czytnik DVD jest w bagazniku - w ladnie obudowanym schowku. Zakladam, ze bede go jedynie musial wymontowac razem z wiazka, a nie ciagnac calego kabla miedzy nim a radiem?
    A anteny to wlasciwie gdzie szukac? Potrzebna mi ona do dziala radia i cd jezeli nie korzystam z nawi w ogole?
    Ostatnio edytowane przez franiuu ; 06-10-2015 o 02:41

  8. #7
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Się rozpisałem i mi skasowało całą wiadomość
    Konsola dla Sony i Denso była różna od początku dlatego musisz zmienić. I dostęp jest tylko od środka, a skoro auto jest zdemolowane, to podejrzewam, że złom albo na częsci? Pokombinuj, żeby wiązkę przełożyć fragmentami albo całą podłogę i ew konsolę (chociaż tego nie polecam, bo jest demolka auta po całości ) No czytnik z wiązką całą wyciągaj
    A antena GPs to jest z radiową chyba, więc musisz ją przełożyć, bo raczej z radia chcesz korzystać:P
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Oct 2015
    Mieszka w
    Węgrów
    No coz, przod jest konkretnie trzepniety, chlodnice, misa i czesc osprzetu na zlom. Ale blok silnika i uklad zasilania jest caly.

    Jak dostep jest od srodka to jeszcze lepiej. Wysunie sie fotele do tylu maksymalnie, opusci jak do spania i bedzie luz na taka robote.

    PS: Ja ci dam na zlom

    Mam zamiar wyjac denso, akumulator i tylne lampy po 2FL, w ktore zainwestowalem zaraz po zakupie autka. Wsadze te oryginalne co byly w pierwszym lifcie - bez paskow i chromow. Zamierzam dostac co najmniej 2k za reszte.

    Dzwi przednie od pasazera lekko porysowane, tylne wcale nienaruszone - obie normalnie sie otwieraja i zamykaja. Tylna klapa wraz z szyba nienaruszona zupelnie, tez normalnie sie zamyka. Tylko prawe nadkole ma wgniotke, ale jak najbardziej do wyklepania. Prawe lusterko tez cale. Jedynie przod i lewy bok pojda na zyletki.

    No i przede wszystkich caly uklad zasilania : pompa cisnieniowa, magistrala sterujaca? i wtryskiwacze, ktore dzialaly sprawnie - w tazdym badz razie nie mialem z nimi problemow. A do tych silnikow to towar chodliwy jak swieze byleczki.
    Ostatnio edytowane przez franiuu ; 06-10-2015 o 10:07

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Oct 2015
    Mieszka w
    Węgrów
    Jeszcze jedno pytanie :

    Na jaka kwote ze sprzedazy tego denso moge w ogole liczyc? Chodliwe to jest na allegro czy predzej pojdzie na forum?
    Mam na mysli caly komplet radia w b. dobrym stanie (mikrorysy na wyswietlaczu), ze zmieniarka + wszystkie wizaki i caly szkielet do montazu radia (panel srodkowy) + kratki i czesc z zegarem.

    Bylem wczoraj u wuja u ktorego stoi wrak, podpiąlem klemę zeby sprawdzic czy wszystkow dziala - dziala perfekcyjnie. Lapie i dobrze odtwarza radio FM oraz plytki mp3. Panel od sterowania klima dziala jak nalezy.

    Zaluje teraz, ze nie nakrecilem tego telefonem, zeby miec dowod, ze wszystko chodzi jak na lezy. Chyba dobrym pomyslem bedzie zrobienie takiego nagrania, zanim zaczne mi to wszystko rozbierac.
    Ostatnio edytowane przez franiuu ; 10-10-2015 o 01:22

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    08 Sep 2015
    Mieszka w
    U.K
    na Twoim miejscu przełożyłbym to Denso, sam miałem dawce i za wyjątkiem podłaczenia się pod instalację (pomogli chłopaki na forum) wszystko p&p tzn. z jednego wyciągam i wkładam do drugiego. Niestety ja nie wiedziałem o VIN LOCKU dlatego teraz musze się motać z IDSem.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-04-2015, 22:55
  2. [MkIII] Radio/nawigacja Denso - wpięcie konwertera RCA
    By Pogodny in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 19:10
  3. [MkIII] Zamiana firmowego radia na kieszeń 1 DIN + CB Radio
    By z3d in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-10-2012, 10:14
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 21:55
  5. [MkIII] Zamiana radia Sony mp3 na Denso. Mozliwe?
    By celjusz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów