+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Brak Biegów.

  1. #1
    Kursant
    Model
    HB
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    LPG
    Od
    28 Jan 2015
    Mieszka w
    Padew Narodwa

    Brak Biegów.

    Witam, Na początek się przedstawie mam na imię Marek jestem z podkarpacia i posiadam mk3 1.8 125km hb.

    Mam wielki problem, mianowicie w drodze do pracy przydażyła mi sie pewna nieciekawa sprawa. Przy ruszaniu cos przeskoczyło tak jak by koła stracił przyczepność "boksowały" po czym samochód bedąc na biegu zachowywał sie tak jak by był na luzie. Gdy wbijam którykolwiek bieg puszczam sprzęgło to samochód stoi w miejscu nic sie nie dzieje a odczyty na prędkościomierzu są prawidłowe czyli takie jak podczas jazdy. Po wrzuceniu 5 biegu i osiągnięciu obrotów rzędu 2200 słychać tak jak by sie dwa przedmioty metalowe o siebie pocierały. Nie zauważyłem zmiany sposobu działania sprzęgła i skrzyni biegów zarówno na pracującym silniku jak i na zgaszonym, czyli działa tak jak przed owym zdarzeniem. Dodam że gdy wrzucam którykolwiek bieg na zapalonym silniku bez wciśniętego sprzegła nie słychać żadnych zgrzytów. A bym zapomniał... gdy samochód stoi na "luzie" i dodam gazu wskazówka prędkościomierza podnosi sie tak jak by samochód był na pierwszym biegu. Co mogło sie przytrafić mojeu mondkowi?

    Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez marko1394 Zobacz posta
    Co mogło sie przytrafić mojeu mondkowi?
    Objawy pasują do ukręconej półosi/przegubu.Na kanał,odpalić,włączyć któryś bieg i trzymając na hamulcu sprawdzić która półoś się kręci a jej koło stoi.



  4. #3
    Kursant
    Model
    HB
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    LPG
    Od
    28 Jan 2015
    Mieszka w
    Padew Narodwa
    Nie jestem mechanikiem ale skręcałem kołami i łąpałem za półosie i się nie kręciły i nie wyczuwałem żadnego luzu. A co powiesz na temat wskazań prędkościomierza na "luzie" ?

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    gdyby urwał przegub to nie wrzuciłby biegu bez zgrzytu przecież na działającym silniku. To bedzie uwalone cos w skrzyni. moze jakis wałek, jakies połączenie skrzyni z silnikiem. ma ktoś może jakieś zdjęcia jak to tam zrobione jest? moze jakis schemat? trzebaby znaleźć najsłabszy punkt i od tego zacząć a nie wydzierać wszystko po kolei.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar tomek1689
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Sep 2012
    Mieszka w
    Pszczyna
    Jakby poszła półośka, to prędkościomierz nie leciałby do góry. Ewidentnie w skrzyni coś jest nie tak. Z góry jeszcze możesz cięgna od lewarka zmiany biegów sprawdzić, czy któryś nie wypadł. Jeśli to nie to, to skrzynię trzeba zrzucić i zobaczyć co się takiego stało

  7. #6
    Kursant
    Model
    HB
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    LPG
    Od
    28 Jan 2015
    Mieszka w
    Padew Narodwa
    Cytat Zamieszczone przez tomek1689 Zobacz posta
    Jakby poszła półośka, to prędkościomierz nie leciałby do góry.

    Z tego co mi wiadomo to czujnik vss znajduje się na dole skrzyni biegów wiec jak półoś była by ukręcona to licznik pokazywał by prędkość. Sam już nie wiem jak to jest...


    Cytat Zamieszczone przez tomek1689 Zobacz posta
    Z góry jeszcze możesz cięgna od lewarka zmiany biegów sprawdzić, czy któryś nie wypadł.
    To już sprawdzone, wszystko na swoim miejscu.
    Ostatnio edytowane przez marko1394 ; 14-10-2015 o 20:57

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    noi ogarnąłeś temat? jest szansa ze mechanizm różnicowy został uszkodzony i to wielka szansa. zaczeły koła podskakiwać i jedno chwyciło potem drugie i tak w kółko i mechanizm nie wytrzymał.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 15-10-2015 o 14:28 Powód: Usunięto wulga.

  9. #8
    Kursant
    Model
    HB
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    LPG
    Od
    28 Jan 2015
    Mieszka w
    Padew Narodwa
    Powodem awari była uszkodzona skrzynia biegów. Rozleciał sie mechanizm różnicowy od strony prawej półosi, tak ze aż zrobiło dziure w obudowie założyłem nową skrzynie (przy okazji sworznie wymieniłem) poskładałem wszystko do kupy i jazda próbna wszystko ok aż do czasu gdy brakło sprzęgła. Diagnoza: wyrwało przewód od wysprzęglika. Ma ktoś zakieś zdjęcie jak zamocowany jest ten przewód w wysprzęgliku? ja mam tą wersje co na wysprzęgliku jest "gniazdo" a na przewodzie "bolec" z oringiem na koncu. Wydaje mi sie ze nie dochodzi on do konca wiec przyda mi sie zdjecie jak to wygląda złożone do "kupy"

Podobne wątki

  1. Brak biegów pomocy !!
    By grzes13 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 08:48
  2. [MkIII] Brak biegów
    By bodo87 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 22:51
  3. [MkII] brak biegów
    By iron1988 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 13:03
  4. Brak biegów po rozgrzaniu
    By skrzacik211 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 10:27
  5. [TD MkI] Brak biegów.
    By wiktoria14511 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2010, 11:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów