+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek Awatar mateusz_513
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.0 TDDi 115KM, manual, kombii.
    Od
    07 Aug 2011
    Mieszka w
    Świdnik

    Question Ćwierkotanie przy sprzęgle

    Witam. Czy da się oriętacyjnie zdiagnozować usterkę? Mianowicie kiedy wciskam sprzęgło i po środku słychać "ćwierkotanie", które ustaje kiedy pedał dojdzie do końca. Biegi wchodzą bez problemów, brak wycieków, brak stukania podczas pracy, ale ostatnio rozrusznik nawala (nie zawsze da się odpalić). Robiłem to co wyczytałem na necie tzn. 5ty bieg 1000obr gaz wciśnięty i ładnie się zbiera bez oporów szmerów itp.

    Jestem w trudnej sytuacji finansowej, czy czeka mnie nieosiągalny wydatek 2tys za dwumase, tarcze, docisk, wysprzeglik oraz robocizne?
    ...Szybsze bicie serca.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    U mnie takie dźwięki zwiastowały padający wysprzęglik. Objawy identyczne jak u Ciebie... nawalający rozrusznik pojawił się pod koniec żywotu wysprzeglika - opiłki z koła dwumasowego oraz łożyska sypały się do rozrusznika.
    Przejeździłem tak ok 3tyś km i wysprzęglik padł praktycznie nagle ale na to nie ma reguły.

    Ja wymieniałem komplet aby nie wracać do tematu.

  4. #3
    Zielony listek Awatar mateusz_513
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.0 TDDi 115KM, manual, kombii.
    Od
    07 Aug 2011
    Mieszka w
    Świdnik
    Właśnie chodzi mi o jak najniższe koszty krótkotrwałej naprawy bo jestem w dołku finansowym, a auto jest mi potrzebne. Jeśli to sam wysprzęglik to nie jest najgorzej. Dochodzi czyszczenie rozrusznika
    ...Szybsze bicie serca.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mateusz_513 Zobacz posta
    Dochodzi czyszczenie rozrusznika
    Tylko że jak wyczyścisz a nie wymienisz dwumasy, to w nie za długiej przyszłości znowu rozrusznik stanie, i znowu zapłacisz za zdejmowanie skrzyni żeby zmienić dwumas.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dokladnie tak jak pisze Netoper..dlatego ja zrobiłem wszystko za jednym zamachem i nie wracam do tematu przez dłuższy czas:-)

  7. #6
    Zielony listek Awatar mateusz_513
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.0 TDDi 115KM, manual, kombii.
    Od
    07 Aug 2011
    Mieszka w
    Świdnik
    Już zaczynam się gubić co robić. Na wydanie mam na prawdę nie więcej niż 1500zł max, do wymiany może być właśnie dwumasa, tarcza, docisk oraz wysprzęglik. Na to bym miał ale gdzie tu koszt wymiany oraz czyszczenie rozrusznika? ehh albo sprzedać taniej auto... tylko zrobić aby odpalało żeby klient wiedział, że dobrze jeździ (reszta sprawna). Ale szkoda mi Mondeusza.... to już mój 3ci Mondziak
    Ostatnio edytowane przez mateusz_513 ; 23-10-2015 o 20:26
    ...Szybsze bicie serca.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Zostaw, nic nie rób. Ja tak śmigam już chyba 4 rok i nic się nie dzieje. Chłop z roboty jeździ z padają dwumasą też ze 2 lata i jeszcze pojeździmy. Bym se 4 liter nie zawracał, aha co tak mondzieki zmieniasz ?


    Cały czas do przodu

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mateusz_513 Zobacz posta
    ale gdzie tu koszt wymiany oraz czyszczenie rozrusznika?
    Za wymianę to 350-500 trza liczyć choć nastawiać się że bliżej 500.
    Rozrusznik sam zdejmiesz, rozbierzesz i oczyścisz ze szczątek rozpadającej się dwumasy, zwrócić uwagę czy szczotek od razu nie wymienić jak się kończą.
    Inna sprawa że nie wiadomo w jakim stanie jest faktycznie dwumasa bo może jeszcze parędziesiąt tyś wytrzyma.
    No i kwestia co faktycznie zaszkodziło rozrusznikowi, czy pył z dwumasy czy może po prostu nadszedł jego kres.
    Więc może zacznij od samego rozrusznika, będzie widać czy jest zasyfiony od dwumasy, czy nie, bo z samym ćwiergotaniem z łożyska to można jeszcze pojeździć i pojeździć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dokładnie, ja jeździłem do samego końca aż się łożysko rozleciało

  11. #10
    Zielony listek Awatar mateusz_513
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.0 TDDi 115KM, manual, kombii.
    Od
    07 Aug 2011
    Mieszka w
    Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    aha co tak mondzieki zmieniasz ?
    Pierwsze moje auto to mondeo mk2 zielona strzała 2.0l 130KM w automacie :P potem nadszedł czas na wymianę i kluczyk w kieszeni zmienił się na mk3 w auto wsadziłem każde oszczędności, ostatnia rzecz kupiona łączniki stabilizatora tył i wracając do omu stanąłem na światłach (dobrze, że byłem pierwszy), a tu buuuum! facet zagapił się na reklamę led na poboczu i nie hamował w ogóle. Niestety przegrałem to starcie bo to okazała się betoniarka :V a że części mi zostały po kasacji kupiłem 2 gi taki sam mondeo tylko siedzenia jasne

    Wracając do tematu to rozrusznik regenerowałem 2lata temu, więc nie wiem czy to jego kres czy dwumasa pomogła. A apropo "ćwierkania" już nie śpiewa o dziwo.... Nie wiem co się stało. Od dwóch dni auto opala normalnie ale nie ryzykuję. Z poprzednika został mi rozrusznik, dziś go dałem do regeneracji koszt 140zł (było coś więcej do roboty niż samo czyszczenie, zębatka itp). Jutro odbiorę i zamienię.
    ...Szybsze bicie serca.

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mateusz_513 Zobacz posta
    A apropo "ćwierkania" już nie śpiewa o dziwo....
    Łożysko bardzo często reaguje na zewnętrzne warunki - temperatura, wilgotność.
    No i zależy co mu przy czym odbija, np u nas rolka pośrednia od paska wielorowkowego jak jest ciepło to cichutka, jak temperatura bliżej zero to ćwierka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Zielony listek Awatar Matir
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    u mnie zaczeło świergotać przy 230 k, po kilku tys zaczeło chrobotać , po jeszcze liku tys zaczeło się tłuc, wszystko do wymiany poszło tarcza docisk dwumas i wysprzeglik, masz poczatek końca sprzęgła i radze zrobic wszystko a nie sam wysprzęglik bo w mondeo naszych dostep jest tragiczny + wszechobecna korozja na śróbach sankach itp...... i nie warto płacic 2 razy za robote zeby za rok padła reszta.... koledzy na pewno potwierdzą

Podobne wątki

  1. [Zetec] syczenie/wycie przy wciśniętym sprzęgle
    By andix in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 00:32
  2. [MkII] coś turkocze prawdopodobnie przy sprzęgle
    By mutombo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 01:07
  3. [MkIII] Pisk przy wciśniętym sprzęgle
    By rzez in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-07-2007, 15:40
  4. [MkIII] Pisk przy wciśniętym sprzęgle
    By scoon in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2007, 02:18
  5. [MkIII] Co to za stuki przy sprzęgle - ja jestem zielony
    By ILO in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2007, 23:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów