+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Maksymilian
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM silvertop
    Opis
    Mondeo mk1 95r ghia automat
    Od
    11 Aug 2014
    Mieszka w
    Ostrów WIelkopolski

    Czujnik VSS brak kostki i brak 4 biegu

    Witam, mam problem z mondkiem, została zmieniona skrzynia ponieważ stara się cała posypała, problem jest taki, że stara skrzynia miała czujnik na 3 piny a nowa ma na 2 przy półosi. Auto na zimnym silniku szarpie skrzynią i robi N na sekundę przy jeździe, po prostu jak by wyłączyła bieg, ale tylko na zimnym silniku na dystansie z 2km. W czasie stania w korku i trzymaniu na pedale hamulca skrzynia wariuje i włącza lub wyłącza luz, a co za tym idzie silnik mi przygasa i gaśnie tak jak by się zadusil. I jest kolejna rzecz nie załącza się 4 bieg, ale jak mocno przycisnę go to się załączy ale od razu redukuje na 3 mimo tego że nie przyśpieszam i trzymam gaz równo. Żadna kontrolka się nie zapala. Skrzynia na pewno pochodzi z nowszego modelu. MLP jest czarny i takie pytanie czy do nowszej skrzyni była stosowana inna instalacja? np do MLP bo jest mało przewodów w kostce.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeśli masz możliwość, podepnij inny MLPS, czarny niby też daje się rozebrać i wyczyścić, może być, że to przez niego część objawów.
    Brak 4 biegu to wina braku sygnału z czujnika przy lewym kole.
    Co do samego MLPS, powinny być raczej takie same, mam oba typy, nie sprawdzałem pinów nigdy. Jak je znajdę, popatrzę.

    Prawdopodobnie fakt wsadzenia skrzyni z Mk2 może być przyczyną, jest różnica w czujnikach którychś, ale jeśli wizualnie były takie same (lokalizacja czujników) to winny być takie same, u mnie przy zmianie skrzyni weryfikowaliśmy, czy ma te same czujniki, patrząc, czy są w tych samych miejscach
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Maksymilian
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM silvertop
    Opis
    Mondeo mk1 95r ghia automat
    Od
    11 Aug 2014
    Mieszka w
    Ostrów WIelkopolski
    Mlps wymieniony i wyczyszczony ale niestety nic nie pomoglo. Znalazlem starą kartke jak ojciec byl u diagnosty i podlaczyl kompa. Kody usterek: 412~to juz naprawilem, 172~sonda wymieniona, 332~egr wywalony całkiem, 521 a teraz kody od skrzyni: 639, 536, 653, 658. Kod 653- przekaznik sterowania przekładnią brak aktywnosci podczas testu i teraz pytanie gdzie on sie znajduje. Nigdzie w internecie nie moge znalezc info na ten temat. Czytalem rowniez o sondzie lambda bo mam lpg 2 gen i ona moze fałszować dane do kompa, zalozylem inna ale zero różnicy, pojade do gazownika i powiem mu aby dołączył ja od kompa od gazu aby dawal info aby do kompa silnika bo i tak mam kurek reczny bo silniczek krokowy sie uszkodził.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Sprawa jest dosyć prosta. Skrzynia ma niepodpięty czujnik VSS i bez tego nie będzie poprawnie pracować. Na szczęście skrzynie z czujnikiem VSS 2pin przy półosi mają dziurę z zaślepką na czujnik hallotronowy 3pin. Trzeba wyjąć ten czujnik że starej skrzyni, odkręcić zaślepkę w nowszej, zamontować go i podpiąć. Czujnik przy półosi można zostawić- odpadnie potrzeba dorabiania kolejnej zaślepki.
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Maksymilian
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM silvertop
    Opis
    Mondeo mk1 95r ghia automat
    Od
    11 Aug 2014
    Mieszka w
    Ostrów WIelkopolski
    Czujnik jest wpiety ze starej skrzyni, licznik dobrze pokazuje i sie nie zawiesza, czasami w trasie sie ten 4 bieg wlaczy i nadbieg ale po chwili sie wyłącza i tak non stop redukuje (jesli juz 4 bieg wchodzi to skrzynia nic nie szarpie i nie wylacza biegu bo jak ostatni bieg nie wchodzi to strasznie szarpie i wylacza sie bieg tak jak by sie na chwile zrobil luz w czasie przyspieszania . Jak zwolnie to ustatkuje i juz 4 nie wchodzi. A orientujesz sie moze gdzie sie znajduje ten przekaźnik? Gdzies czytalem ze cos jest wpiete kolo lewarka i trzeba sciagnac tunel, ale nwm czy to jest to.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Koło lewarka nie ma nic sterującego skrzynią. Jest tam tylko elektromagnes zwalniający blokadę dźwigni abyś mógł zmienić przełożenie z P na inne. Całe sterowanie jest w skrzyni biegów.
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Maksymilian
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM silvertop
    Opis
    Mondeo mk1 95r ghia automat
    Od
    11 Aug 2014
    Mieszka w
    Ostrów WIelkopolski
    Macie może jeszcze jakieś sugestie co może być przyczyną braku 4 biegu? Dolałem olej bo brakowało i bieg w czasie postoju i przyśpieszania już nie wyskakuje i w końcu da się jeździć w korkach Mlps założyłem ten stary bo jeździł lepiej na nim. Kostki przeczyszczone i przejście w nich jest. Co to może być? czujnik vss, prędkości turbiny czy komputer bo już sam nwm. Mógłby ktoś zmierzyć jaką ma rezystancję na czujniku od turbiny? ten od lewego koła przy pompie.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    co to wogóle za silnik?

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Maksymilian
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM silvertop
    Opis
    Mondeo mk1 95r ghia automat
    Od
    11 Aug 2014
    Mieszka w
    Ostrów WIelkopolski
    zetec 2.0 srebrna pokrywa, skrzynia była zmieniana i wiem że obudowa nie pasowała i trzeba było zakładać ze starej nwm czy jest v6 czy diesla, coś mi się przypomina że ona jest z 2003r ale nwm jak sprawdzić, ale raczej elektryka się nie różnił znacząco.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Maksymilian
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM silvertop
    Opis
    Mondeo mk1 95r ghia automat
    Od
    11 Aug 2014
    Mieszka w
    Ostrów WIelkopolski
    Problem rozwiązany, winna byla wiązka elektryczna. Izolacja na przewodach od czujnika polozenia walu byla calkiem polamana i robilo zwarcie chodź silnik działał, przeczyscilem wszystkie styki w pcm i skrzynia zaczęła dzialac wyśmienicie.

Podobne wątki

  1. [Duratec] map sensor brak kostki
    By Pro100 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 17:05
  2. [MkII] Brak 2 i 4 biegu
    By akwedukt76 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 10:40
  3. [MkII] Brak 2 biegu mk2 v 6
    By polciuxxx in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 15:16
  4. [MkII] Brak zasilania kostki klimatyzacji na wolnych obrotach
    By Thorumbus in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-07-2012, 22:58
  5. [MkIV] Brak 5 i 6 biegu
    By Rom in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 21:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów