+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Kraków

    Pobór prądu na postoju + uszkodzone radio

    Witam. Zauważyłem, że od pewnego czasu coś zjada mi sporo prądu na postoju i to do takiego stopnia, że po 3-4 dniach nie ma szans na uruchomienie samochodu. Wziąłem amperomierz i sprawdziłem napięcie w układzie, pokazało 0.8A - sporo. Wyciągnąłem bezpiecznik od radia i amperomierz pokazał 0.18A - nadal dużo, ale nie czekałem aż przejdzie w stan uśpienia. Z kolei radio (orginalne fordowskie blaupunkt) ma uszkodzony czytnik (?) płyt cd, tzn. nie pobiera płyty jak się mu ją poda. Do tego co jakiś czas wyskakuje na ekranie informacja "Note: CD error". Moje pytanie brzmi: czy jest możliwe, że przez ten błąd radio w jakiś sposób jest podtrzymywane nawet po wyłączeniu silnika i przez to pobiera tak dużo prądu? Pytam, ponieważ chciałbym wiedzieć czy mogę zrobić coś samemu (wyciągnąć radio, coś przeczyścić lub wymienić) zanim zdecyduję się oddać samochód na warsztat.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wawek Zobacz posta
    Wziąłem amperomierz i sprawdziłem napięcie
    Natężenie.

    Amper - natężenie
    Volt - napięcie
    Watt - moc
    Ohm - opór

    0.18A po odłączeniu radia to nie jest aż tak bardzo dużo. Weź pod uwagę alarm i ewentualnie syrenkę z własnym zasilaniem (jeśli posiadasz taką) + dioda immobilisera i dioda alarmu. Suma sumarum i uzbiera się 0.18A. Po jakimś czasie od zamknięcia samochodu niektóre moduły przechodzą w stan uśpienia i wtedy pobór prądu z akumulatora spada.
    A radio faktycznie sporo prądu ciągnie.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 03-11-2015 o 15:38

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Racja mój błąd. Alarmu co prawda nie mam także ten pobór wydaje mi się tak czy siak dość wysoki, choć tak jak mówisz jak przejdzie w stan uśpienia pewnie powinno być znacznie mniej - w weekend będę miał czas to spróbuję go potrzymać 20-30 minut z zamkniętym układem. A co do radia, czy jest możliwość sprawdzenia jakoś, że zepsuty czytnik cd może powodować takie zaburzenia pracy radia? Na przykład czy jest możliwość odcięcia prądu od samego czytnika cd, żeby zobaczyć jak wtedy zareaguje radio i jego pobór prądu na postoju? Bo jak rozumiem do radia są tylko 2 bezpieczniki, 69 do pamięci radia i 72 do faktycznej pracy radia? Nie ma jakiś bezpieczników żeby przykładowo odłączyć nawigację, stereo itd?

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Obawiam się, że bez demontażu i rozmontowywania radia się nie obejdzie. Trzeba by je otworzyć i odłączyć kable od napędu CD.
    Czy po wyłączeniu radia dobiegają z niego jakieś odgłosy, np. napędu płyty lub napędu soczewki lasera?

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Kraków
    W momencie kiedy dojeżdżam na miejsce, wyciągam kluczyk z zapłonu i wyłącza się radio to coś tam słychać i nie jest to dość "przyjemny" dźwięk. Tak jakby radio się wyłączało, ale te dźwięki kojarzyły mi się jakby z 'przekładaniem płyty', ciężko okreslić ten dźwięk.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Bardziej chodzi mi o to czy te odgłosy z radia słychać cały czas po zgaszeniu auta czy tylko przez chwilę. Jeśli tylko przez chwilę i nic tam później nie pracuje (żaden silniczek) to chyba nie ma opcji, żeby coś ciągnęło prąd. No chyba, że z powodu problemów z czytnikiem radio nie przechodzi w ogóle w pełny stan uśpienia.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Nie, później już nic nie słychać. Właśnie o to mi chodzi, czy może zajść taka możliwość, że przez ten uszkodzony czytnik radio może na postoju ciągnąc tyle prądu. W weekend będę miał więcej czasu to planuje przysiąść dłużej do niego i pomierzyć prąd włącznie z mierzeniem po przejściu w stan uśpienia. Może wtedy coś więcej wygrzebie.

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Tak więc dzisiaj spędziłem więcej czasu przy pomiarach i wygląda to tak. Na początku po zamknięciu obwodu pobór wynosi 0.8A. Następnie po wyłączeniu radia guzikiem pobór spada do 0.16A. Kiedy po poł godziny wróciłem żeby zobaczyć czy samochód przeszedł w stan uśpienia i pobór wynosi 0, okazało się, że pobór wynosi 0.64A. Wygląda to tak jakby po przejściu w stan uśpienia radio na nowo zaczynało pobierać prąd. Tak więc w tygodniu jadę na warsztat oddać samochód i mam nadzieję, że znajdzie się elektryk, który dojdzie do tego dlaczego ten pobór prądu na radiu występuje.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    Sprubuj wyciągnąć radio i wtedy zmierz po pol godzinie jeszcze. Moze to nie radio

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Zrób dokładnie tak jak wyżej pisze kolega kuba01a.
    Możliwe, że jest jakiś problem w module GEM, który wychodzi z uśpienia i nie usypia się ponownie.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Właśnie niestety amperomierz miałem pożyczony i obecnie nie mam do niego dostepu także jak go dostanę to zmierzę jeszcze raz. Może dodam tylko, że w tygodniu sprawdziłem go tak, że przez 5 dni nie jeździłem, ale wyciągnąłem bezpiecznik od radia no i po 5 dniach zapalił od kopa.

Podobne wątki

  1. [MkII] Pobór prądu na postoju
    By DjCaro in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 18:20
  2. [MkIII] Niekontrolowany pobór prądu
    By mondi51 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-01-2014, 18:51
  3. [MkI] Pobór prądu z akumulatora
    By andrzej1963 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 21:17
  4. [MkI] Pobór prądu
    By rustin in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 19:38
  5. [MkI] Duży pobór prądu na postoju :/
    By Piotrek_Pulawy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 23:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów