+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Sebastian
    Model
    MKIV
    Silnik
    brak
    Od
    13 Nov 2014
    Mieszka w
    Kraków

    S³abe ¶wiat³a mijania - wymiana ¿arówek?

    Witam wszystkich,

    chcia³em zapytaæ o Wasz± opiniê. Moim zdaniem fabryczne H7 montowane w ¶wiat³ach mijania s± do¶æ s³abe (dodam tylko ¿ê mój Mondek jest z 2012 roku). Mia³ mo¿e kto¶ podobne odczucia?

    Pomy¶la³em, ¿ê mo¿e warto by by³o wymieniæ te ¿arówki na co¶ lepszego. I tutaj pojawia siê pytanie, czy lepiej kupiæ "zwyk³e", markowe ¿arówki, czy mo¿e takie typu +90%? Czy kto¶ móg³by mi doradziæ, czy jest miêdzy nimi du¿a ró¿nica i czy warto?

    Widzia³em po opiniach ¿e najbardziej popularne ¿arówki to Philips (White Vision 4300K), Osram (Osram NightBreaker Unlimited) i Tungsram (55W Megalight Ultra 120%).
    Ostatnio edytowane przez seba88 ; 04-11-2015 o 21:23

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar t.paw
    Imiê
    Tomcio
    Model
    Mondeo i Fiesta
    Silnik
    1,8 TDCi i 1,25 Zetec
    Opis
    Ghia i Ghia
    Od
    01 Apr 2014
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp
    masz zwyk³e h7 czy h7 z soczewk±?

    ja wymieni³em na Osram Night Breaker, moim zdaniem najlepsze jakie mia³em

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar djdeejayf
    Imiê
    Mariusz
    Model
    300M
    Silnik
    3.5 253KM
    Opis
    Krycha V6 2001r
    Od
    28 Mar 2012
    Mieszka w
    Rupniów /k. Limanowej
    Unikaj ¿arówek o wy¿szej ilo¶ci K. Ja mêczy³em siê przy Osram Cool Blue 4200K na mokrej drodze. Na suchej oraz z±snie¿onej by³a rewelacja, ale na mokrej czarnej drodze im bielsze ¶wiat³o, tym bardziej ginie. Pó¼niej mia³em Osram NightBreaker chyba pierwszej generacji i by³a rewelacja, a Plilips Xtreme Vision mog³em porównaæ tylko na krótkiej trasie i czu³em siê jak na d³ugich, jednak z przeciwka nie o¶lepia³y, wiêc te¿ bardzo dobrze. Wiêc z mojej strony przetestowane i wywo³uj±ce zadowolenie 100% to Night Breaker, Cool Blue fajny efekt, bia³e ¶wiat³o, ale nie na deszczow± pogodê
    1) Opel Kadett 1.3 96r. LPG - 2008-2010
    2) Mord Fondeo Sedan 2.0 136KM 94r. LPG - oczko w g³owie - 2010-2012
    3) Ford Scorpio 2.9 24V 207KM 95r. ASB LPG - 2012-2013
    4) Ford Mondeo Hatchback Brzydal 1.6 88KM 96r. LPG - 2013-2014
    5) Ford Mondeo Hatchback Sarnojad 2.5 170KM 99r. ASB LPG 2014-2019
    6) Chrysler 300M Sedan Krycha 3.5 253KM 01r. ASB LPG 2019-?
    Tel: 508 222 239 - propozycja piwka, zlot, pogadanka - dzwoniæ

  5. #4
    Kursant
    Imiê
    Sebastian
    Model
    MKIV
    Silnik
    brak
    Od
    13 Nov 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez t.paw Zobacz posta
    masz zwyk³e h7 czy h7 z soczewk±?
    h7 z soczewk±


    A czy mogliby¶cie mi jeszcze powiedzieæ, czy te ¿arówki nie niszcz± klosza? Wydaje mi siê, ¿e skoro daj± wiêcej ¶wiat³a to te¿ bardziej siê nagrzewaj±.
    Oczywi¶cie zdaje sobie te¿ sprawê, ¿e z ¿ywotno¶ci± tych ¿arówek te¿ bêdzie gorzej - tylko ile gorzej?

  6. #5
    Pieszy
    Imiê
    Karol
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Szary
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Plewiska
    Mam pytanie odno¶nie kolory ¶wiate³. Mam zamontowane bia³e, do¶æ jasne - takie by³y. Teraz chce wymieniæ, bo raz, ¿e nie za bardzo sprawdzaj± siê ju¿ teraz na drodze, a nie chce czekaæ do mocnej zimy. jakie proponujecie ¿ó³te? Osram NightBreaker s± takie, bo widzê ¿e tu o nich moja?

  7. #6
    Pogromca zakrêtów Awatar bartekk
    Imiê
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleñ nad Noteci±
    Cytat Zamieszczone przez seba88 Zobacz posta
    A czy mogliby¶cie mi jeszcze powiedzieæ, czy te ¿arówki nie niszcz± klosza? Wydaje mi siê, ¿e skoro daj± wiêcej ¶wiat³a to te¿ bardziej siê nagrzewaj±.
    Moc jest standardowa - 55W. Nie masz siê czego obawiaæ. Mo¿esz bezpiecznie stosowaæ je w reflektorach.


    Cytat Zamieszczone przez seba88 Zobacz posta
    Oczywi¶cie zdaje sobie te¿ sprawê, ¿e z ¿ywotno¶ci± tych ¿arówek te¿ bêdzie gorzej - tylko ile gorzej?
    Zgadza siê, ¿arówki typu +ile¶% maj± nieco krótsz± ¿ywotno¶æ ni¿ zwyk³e, ale co¶ za co¶. Osobi¶cie przetestowa³em naprawdê wiele modeli ¿arówek i poleca³bym Ci Osram NightBreaker Unlimited. Równie¿ mam soczewki i te ¿arówki sprawdzaj± siê wy¶mienicie. Co do trwa³o¶ci - wiele osób podaje j± w czasie, co uwa¿am za niemiarodajne, bo jeden je¼dzi 10 a drugi 50 kkm rocznie. Mi ostatni komplet NBU wytrzyma³ 39360 km (je¿d¿ê d³ugie dystanse, podejrzewam, ¿e przy krótszych, a wiêc czê¶ciej w³±czanych i wy³±czanych ¶wiat³ach ¿ywotno¶æ mo¿e byæ nieco krótsza).

    Potwierdzam to co pisa³ kolega wy¿ej, o ¿arówkach zabarwionych lekko na niebiesko, np. w³a¶nie Osram Cool Blue Intense. Wszystko z nimi jest ok, póki nie przyjdzie jechaæ w ulewie.


    Cytat Zamieszczone przez Rejen6 Zobacz posta
    Mam pytanie odno¶nie kolory ¶wiate³. Mam zamontowane bia³e, do¶æ jasne - takie by³y. Teraz chce wymieniæ, bo raz, ¿e nie za bardzo sprawdzaj± siê ju¿ teraz na drodze, a nie chce czekaæ do mocnej zimy. jakie proponujecie ¿ó³te? Osram NightBreaker s± takie, bo widzê ¿e tu o nich moja?
    Osram NightBreaker Unlimited daj± do¶æ neutralne ¶wiat³o. Ani ¿ó³te, ani pseudoksenonowe
    Ostatnio edytowane przez bartekk ; 06-11-2015 o 11:47

  8. #7
    Kursant
    Imiê
    Sebastian
    Model
    MKIV
    Silnik
    brak
    Od
    13 Nov 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Panowie, dziêki za naprawdê rzeczowe opinie. Zamówi³em dzisiaj Osram NightBreaker Unlimited. Mam nadzieje ¿e trochê na nich poje¿d¿ê .

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 23:30
  2. [MkIII] ¶wiat³a przeciwmgielne - wymiana ¿arówek
    By wata21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 13:40
  3. [MkI] S³abe ¶wiat³a mijania
    By tomi_2021 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2008, 22:14
  4. [MkI] Wymiana ¿arówek ¶wiate³ mijania w Mk TD
    By AirPig in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-05-2007, 00:56
  5. [MkI] s³abe ¶wiat³a mijania
    By hipis79 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-11-2006, 16:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów