+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    06 Nov 2015
    Mieszka w
    Gdańsk

    NISKA TEMPERATURA SPALIN

    Witam wszystkich na forum Forda!!!
    Poczytałam trochę forum ale nie znalazłam nic co by dało mi jakąś podpowiedz.
    Mam mały kłopot...

    Ford mondeo mk4 2012 rok 2.0 140KM

    Pojawia się błąd - niska temperatura spalin rząd 1 dla regeneracji filtra cząstek stałych (P244c)

    Autko działa dobrze, śmiga a po 20-25 km temperatura 500 stopni a nagle zapala się check engine i temperatura spada do 100 stopni. Wykasuje błąd znowu śmiga a po jakimś czasie znowu wyskakuje błąd....

    Autko świeżo po wymianie rozrządu, filtrów, oleju....
    Pomóżcie kobiecie bo ja zwariuje - Mój mąż (mechanik) korony z głowy nie zdejmie i nie popyta kolegów a ja mam już dosyć wkurzania się nad tym autem....
    Może jak mu dam forum do poczytania to coś się wymyśli....

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    PCM próbuje odpalić procedurę wypalania PDF-a no i mu to nie wychodzi, albo przerywa procedurę bo nie odnotowywuje rozgrzanie PDF-a,
    Powodem może być brak dotrysku paliwa, przykitowany katalizator/wydech, problemy z pompą paliwa, czy wtryskami, niesprawna lambda czy czujniki przy PDF-ie, problem z turbiną jak i z EGR-em.
    Ewentualnie typ jazdy taki że nie ma warunków do odpalenia procedury przepalania.
    Na początek proponowałbym gdzieś na autostradzie wbić 4 bieg i jechać z obrotami ponad 3 tyś.

    I jeszcze jedno, nie mam pewności czy od początku montażu DPF-a była wrzucana świeca żarowa czy od któregoś konkretnego rocznika, przez nią też może być ten problem,
    I druga sprawa, od któregoś rocznika (2010?), nie było już dotrysku do cylindra tylko bezpośrednio w rurę tuż za turbo, w tym układzie na 100% siedziała świeca żarowa i mogła się skończyć albo skotłował się bezpiecznik.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    06 Nov 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    A czy to coś mogło pojawić się przez jakiś błąd przy wymianie rozrządu, filtru paliwa czy czegoś?

    Bo wcześniej było ok, teraz ledwo po wymianie (zapowietrzył się filtr oleju ale sobie poradziliśmy i odpalił) no i pojawił się ten kłopot z temperaturą spalin....
    Ostatnio edytowane przez PatrycjaMK4 ; 06-11-2015 o 13:45

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No mogło, np trącona wiązka od świeczki i przez to niekontakt.

    ---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

    Ale zacznijcie od tego wypalania w czasie jazdy, jak nie pomoże to jest jeszcze procedura statyczna, ale nie wiem jak w mondku się ją aktywuje.

    ---------- Post added at 13:05 ---------- Previous post was at 13:04 ----------

    No i sprawdzić bezpieczniki, bo jak jest świeczka to ma ona swój bezpiecznik.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 TDCI 163KM
    Opis
    mk4
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    waRSzawa
    chyba DPF...
    mk4mk5mk4

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Cytat Zamieszczone przez PatrycjaMK4 Zobacz posta
    Autko działa dobrze, śmiga a po 20-25 km temperatura 500 stopni a nagle zapala się check engine i temperatura spada do 100 stopni. Wykasuje błąd znowu śmiga a po jakimś czasie znowu wyskakuje błąd....

    Autko świeżo po wymianie rozrządu,.
    Czyli jeździsz normalnie, a po 20km EGT sięga 500st i auto wpada w tryb awaryjny?

    Może warto sprawdzić czy ten rozrząd jest dobrze założony? Nie jestem ekspertem ale np. przestawiony rozrząd może powodować problemy z EGT.
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Koledzy tak trochę krążą wokół komina, ale widziałem ze juz pisałaś w podobnym temacie na FCP.

    W tych autach jest świecą dogrzewajaca spaliny a nie żaden dotrysk paliwa. Pewnie padła, da się ją wymienić, ale nie mogę znaleźć wątku w którym było opisane gdzie ja tanio kupić. Być może na FCP ktoś Ci podeślę wątek.

    tapatalked

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    06 Nov 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    A gdzie znajduje się bezpiecznik od świecy żarowej dpf? Świeca jest w układzie wydechowym - to wiem.
    Podobno jest coś takiego... Kolega podsunął mi pomysł....
    Czy może to coś pomoże? wymiana świecy? bezpiecznika?

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    A tego to już musisz szukac w dokumentacji/instrukcji. Ja nie mam Mk4 wiec nie pomogę. Przepalony bezpiecznik naturalnie może być przyczyną braku uruchomienia świecy.

    Ps. Skrócony opis bezpieczników masz zawsze na klapkach przyslaniajacych bezpieczniki, czy to w przedziale pasażerskim czy komorze silnika.

    tapatalked
    Ostatnio edytowane przez rajman ; 12-11-2015 o 15:11

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    06 Nov 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    jest w ogóle taki bezpiecznik?

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Bezpiecznik F6 w komorze silnika

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    04 Jun 2016
    Mieszka w
    Rzeszów

    Rozwiązanie problemu

    Czy ostatecznie problem z samochodem został rozwiązany? A jeśli tak to co było jego powodem bo mam identyczny problem.

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    24 Aug 2023
    Mieszka w
    Lublin
    100 stoni temperatury spalin to jest brak odczytu. 100 stopni pokaże się nawet jak auto jest po nocy zgaszone i czytasz temperaturę spalin po zapłonie. Z Twojego opisu wynika, że padła właśnie ta sonda która po osiągnięciu takiej temperatury 500 stopni dostaje jakiejś przerwy i przerywa odczyt przez co ECU dostaje informację (nieprawdziwą) o spadku temperatury. Nawet jak ostro jedziemy i temperatura sięgnie 350 stopni, a za chwile mamy hamowanie i chwilowy postój to temperatura spada do ok 160 stopni.
    Czy problem został rozwiązany? Bo ja mam ten sam problem w swoim Fordzie i dziś będę szukał przyczyny. Zrobiło się to nagle, a mój Ford robi bardzo dużo tras więc nigdy DPF nie robił problemów.

    Mam zamiar sprawdzić bezpiecznik, świecę, wężyk (drożność) i zrobić wypalanie statyczne. Zobaczymy czy się uda.

Podobne wątki

  1. [Zetec] Zbyt niska temperatura?
    By piniu10 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 01:40
  2. [MkII] niska temperatura
    By Tomcio79 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 11:36
  3. [MkI] czy nie za niska temperatura gazu?
    By bialy in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 22:18
  4. [MkI] Zły zegar, czy niska temperatura ?
    By Joe in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 14:09
  5. [MkI] za niska temperatura!!!
    By Malutki in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-05-2006, 10:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów