+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    LPG po regulacji. Ca³a mapa by³a za uboga. Poprawiona o 10-15%. Kazali jezdziæ i zg³aszaæ jak check znowu zapali. Teraz widze na OBD korekty LTFT -10% i krótkie te¿ troche na minus wiêc podzia³a³o.Zobaczymy gdy sie ustabilizuje.Sondy nie s± podpiête pod komp lpg i ISA2 jest wy³. Bo tak ponoæ lepiej.

    Wys³ane z mojego GT-I9505 przy u¿yciu Tapatalka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    sondy pod staga powinny byæ pod³±czone ale to od gazownika zale¿y czy mu siê chce czy nie, isa2 oczywi¶cie wy³±czona aby syfu nie robi³a - samo nie wprowadza³o korekt


    co do korekt aktualnych, im bli¿ej zera tym lepiej

    mapê porz±dnie to robi siê d³u¿sz± chwilê, nie polega to na krótkiej przeja¿d¿ce itp. Trzeba w ka¿dym zakresie obrotów sprawdziæ korekty, czasy wtrysków pb na pb i pb na lpg, czasy pb i tu i tu maj± byæ podobne dla danego obci±¿enia/obrotów ale to powinni gazownicy ogarn±æ
    DIESEL TO Z£OOOOO


  4. #23
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Dziêki Greku! Wiem ¿e zrobienie mapy to nie s± 3 klikniecia myszki. Mojemu siê dzi¶ ewidentnie nie chcia³o, sondy AFR nie mia³ na miejscu te¿. Podbi³ czasy. Natomiast mam ju¿ kabel i zgode by samemu siê pod³±czyæ. Zrobi³em po regulacji ok 80km, wy¶le mu mape do oceny. Potem znowu pojezdze na pb by zobaczyæ czy nie ma zród³a ubogiej mieszanki po stronie silnika (nawet jesli sondy dobrze koryguja mape pb). Korekty +10/15% sa akceptowane przez Ecu ale chetnie sie dowiem z czego moga wynikac.

    Wys³ane z mojego GT-I9505 przy u¿yciu Tapatalka

  5. #24
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    Dziêki Greku! Wiem ¿e zrobienie mapy to nie s± 3 klikniecia myszki. Mojemu siê dzi¶ ewidentnie nie chcia³o, sondy AFR nie mia³ na miejscu te¿. Podbi³ czasy. Natomiast mam ju¿ kabel i zgode by samemu siê pod³±czyæ. Zrobi³em po regulacji ok 80km, wy¶le mu mape do oceny. Potem znowu pojezdze na pb by zobaczyæ czy nie ma zród³a ubogiej mieszanki po stronie silnika (nawet jesli sondy dobrze koryguja mape pb). Korekty +10/15% sa akceptowane przez Ecu ale chetnie sie dowiem z czego moga wynikac.
    pamiêtaj, ¿e mapa lpg z czasem siê rozjedzie od tej co robiona by³a teraz. Czyli za miesi±c albo dwa ju¿ nie bêdzie tak ³adnie siê uk³adaæ na kropkach wiêc nie stresuj siê, wa¿ne aby na pocz±tku pokrywa³a siê z pb albo po korektach w danych obrotach podlana lub zubo¿ona
    DIESEL TO Z£OOOOO


  6. #25
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    W³a¶nie wpad³ tymczasowy ubogi na 2 banku Korekty wróci³y na 21-24%. Najpierw szukaæ lewusa na Pb z dzieñ dwa je¼dziæ czy od razu reset PCM a jak to nie lewe to wtedy na regulacjê LPG?
    Ps. LFTM z 20kilku w czasie jednostajnej jazdy i lekkim nacisku na peda³u gazu, spada do ok 7-10%, pod obci±¿eniem (spod ¶wiate³ etc otwarta przepustn.)

    Tapniête z Zetki
    Ostatnio edytowane przez Ven83 ; 14-01-2016 o 01:32

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Up:Regulacja LPG pomog³a.

    Tapniête z Zetki

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Powracaj±cy b³±d P0340 - rozwi±zanie
    By jvp in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 11:37
  2. [Duratec] krótkoterminowa korekcja mieszanki b1s2 99%
    By Pavv3l in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 12:36
  3. [All] Wiêksza przepustnica a sk³ad mieszanki
    By badger in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 16:10
  4. [MkII] sonda lambda a b³±d ubogiej mieszanki na BP
    By pilot14 in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 23:43

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów