+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pieszy Awatar Piotr3K79
    Imiê
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    15 Oct 2015
    Mieszka w
    Brwinów / P³ock

    1.8 TDCI Szarpanie w zakresie 1800 - 2300 i kilka innych dolegliwo¶ci. B³êdy DTC

    Witam,

    Sta³em siê posiadaczem Mondeo MKIV z silnikiem 1.8 TDCI 125KM.
    Z reszt± od jednego z forumowiczów (link poni¿ej) i nawet naklejkê klubow± odziedziczy³em
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...1-MK4-by-Kkuba

    Zrobi³em samochodem 2000 km i mam kilka obserwacji, co do nieprawid³owej pracy i z tego wynika kilka pytañ.

    Samochód ma w tej chwili niemal 190 kkm.
    Na pocz±tku wszystko by³o wszystko ok. Jednak przy d³u¿szej trasie okaza³o siê, ¿e samochód zacz±³ szarpaæ na pocz±tku bardzo sporadycznie przy obrotach 1800 – 2000. Na temat trochê poczyta³em, ale brak wniosków, albo temet nie rozwi±zany, albo ró¿ne rzeczy by³y przyczyn± (zawór podci¶nieniowy sterowania turbo, pêkniêta gumowa rurka od intercoolera, filtr paliwa, rura miedzy IC a EGR, czujnik po³o¿enia sprzêg³a, wê¿yki od podci¶nienia, sterowania turbo itd.)
    Teraz szarpanie jest trochê czêstsze i nie tylko po przejechaniu d³u¿szego dystansu.
    Szarpie przy lekko wci¶niêtym gazie i spokojnej je¼dzie w zakresie 1800 – 2200 RPM. Czasami s³ychaæ te¿ lekki ¶wist przy przy¶pieszaniu - co¶ od turbiny?
    Szarpie czasami przy ruszaniu na drugim biegu w okolicy 2000 (tu ju¿ przy mocniej wci¶niêtym gazie).

    Na luzie na postoju z wci¶niêtym gazie odczuwalne jest lekkie trzêsienie nadwoziem przy obrotach 1300 – 1800. Tu my¶la³em o dwumasie, ale innych objawów brak na razie.

    Generalnie samochód nie kopci. Zdarzy³o siê tylko raz, ¿e wypu¶ci³ wiêksz± chmurê (szar±) przy odpalaniu. Jednak by³o to po postoju 3 dniowym. Wtedy nie odpali³ od razu – po u³amku sek. od przekrêcenia kluczyka, a rozrusznik musia³ zakrêciæ kilka razy (ze 3 - 4 sek.) po przekrêceniu kluczyka.

    Przyspieszanie - do³adowanie odczuwalne jest najbardziej na 3 i 4 biegu ok. 2100 – lekko wgniata w fotel, pozosta³ biegi bardziej p³ynnie. Czy tak ma byæ?

    Do wymiany jest miska olejowa – korozja i ma³y wyciek spod uszczelki miski (w³a¶ciwie nie widoczny ubytek oleju).

    Samochód mia³ zmieniony rozrz±d z kaset±.

    Liczy³em siê z wymian± sprzêg³a z dwumas± i tej miski, ale widzê, ¿e chyba potrzeba by by³o lepszej diagnostyki.

    Co polecacie sprawdziæ na pocz±tek? Jestem laikiem w dziedzinie TDCI i nie chcê tak je¼dziæ, ¿eby nie wpêdziæ siê w powa¿niejsze koszty i awarie.

    Czy w P³ocku na chwilê obecn± polecacie jaki¶ warsztat gdzie mo¿na oddaæ samochód na uczciw± i sensown± diagnostykê/naprawy?

    Bêdê wdziêczny za wszelkie sugestie.
    Piotr
    Ostatnio edytowane przez Piotr3K79 ; 20-11-2015 o 11:53

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Mo¿e podjechaæ do Paola do Piastowa? My¶lê ¿e szybko ci postawi diagnozê. No i gratki mondka

    posz³o z szyby
    wypisujê siê z tego kraju...

  4. #3
    Pieszy Awatar Piotr3K79
    Imiê
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    15 Oct 2015
    Mieszka w
    Brwinów / P³ock
    Paola? Jak rozumiem chodzi o: FHU Blue Strawberry Pawe³ Hibner Mechanika samochodowa, diagnostyka komputerowa?
    Nie znam Nicków jeszcze ;-)

    Je¶li tak to dzwoni³em (na wyke¼dzie by³em i wola³em byæ pewien, ¿e wrócê), chcia¿ jeszcze jak by³o samo przerywanie podczas swobodnej jazdy ok. 1800 - 2000 i odpowied¼ by³a, ¿e ten typ tak ma, ³±cznie z jego Focusem
    Problem jeszcze z wizytami w okolicach Piastowa w tygodniu, na codzieñ mieszkam w P³ocku, ale pewnie da³oby radê.

  5. #4
    Kursant
    Imiê
    Kuba
    Model
    Hyundai Tucson
    Silnik
    1.7 crdi
    Od
    15 May 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Goc³aw
    Cytat Zamieszczone przez Piotr3K79 Zobacz posta

    Szarpie przy lekko wci¶niêtym gazie i spokojnej je¼dzie w zakresie 1800 – 2200 RPM. Czasami s³ychaæ te¿ lekki ¶wist przy przy¶pieszaniu - co¶ od turbiny?
    Szarpie czasami przy ruszaniu na drugim biegu w okolicy 2000 (tu ju¿ przy mocniej wci¶niêtym gazie).
    Moja rada - bardziej czêste redukcje ( ten tym tak ma ) , nie wrzucanie 2-ki zaraz po tym jak zacznie siêtoczyæ ( przy okazji oszczêdzisz dwumasê). Ten silnik ma turbodziurê w do 2000-2100 obrotów.
    Tak te¿ siê jaki¶ rok temu zastanawia³em czy to nie EGR ( nawet kupi³em za¶lepkê), ale po zmianie stylu jazdy ju¿ tego nie zauwa¿a³em
    Cytat Zamieszczone przez Piotr3K79 Zobacz posta
    Na luzie na postoju z wci¶niêtym gazie odczuwalne jest lekkie trzêsienie nadwoziem przy obrotach 1300 – 1800. Tu my¶la³em o dwumasie, ale innych objawów brak na razie.
    takich objawów nigdy nie zauwa¿y³em.
    Cytat Zamieszczone przez Piotr3K79 Zobacz posta
    Generalnie samochód nie kopci. Zdarzy³o siê tylko raz, ¿e wypu¶ci³ wiêksz± chmurê (szar±) przy odpalaniu. Jednak by³o to po postoju 3 dniowym. Wtedy nie odpali³ od razu – po u³amku sek. od przekrêcenia kluczyka, a rozrusznik musia³ zakrêciæ kilka razy (ze 3 - 4 sek.) po przekrêceniu kluczyka.
    rozgrza³e¶ ¶wiece? przekrêcasz kluczyk, czekasz kilka sekund ( s³ychaæ takie "pyk") i odpalasz
    wg mnie jasna chmurka oznacza, ¿e ¶wieca by³a zimna - wymienia³em je w zimie 2013/14 wiêc powinny byæ ok ( zak³ada³em BERU)
    Cytat Zamieszczone przez Piotr3K79 Zobacz posta
    Przyspieszanie - do³adowanie odczuwalne jest najbardziej na 3 i 4 biegu ok. 2100 – lekko wgniata w fotel, pozosta³ biegi bardziej p³ynnie. Czy tak ma byæ?
    tego nie wyczu³em - no ale to subiektywne moje odczucie.

    Cytat Zamieszczone przez Piotr3K79 Zobacz posta
    Liczy³em siê z wymian± sprzêg³a z dwumas± i tej miski, ale widzê, ¿e chyba potrzeba by by³o lepszej diagnostyki.
    Co polecacie sprawdziæ na pocz±tek? Jestem laikiem w dziedzinie TDCI i nie chcê tak je¼dziæ, ¿eby nie wpêdziæ siê w powa¿niejsze koszty i awarie.
    spokojnie - zwracaj tylko uwagê na to gdzie tankujesz - ja preferowa³em BP.
    I przy okazji wizyty w Brwinowie zajed¼ do Paolo.
    Ostatnio edytowane przez Kkuba ; 18-11-2015 o 17:48

  6. #5
    Pieszy Awatar Piotr3K79
    Imiê
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    15 Oct 2015
    Mieszka w
    Brwinów / P³ock
    Kkuba dlaczego w podpisie masz zdjêcie mojego samochodu?

    Cytat Zamieszczone przez Kkuba Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Piotr3K79 Zobacz posta

    Szarpie przy lekko wci¶niêtym gazie i spokojnej je¼dzie w zakresie 1800 – 2200 RPM. Czasami s³ychaæ te¿ lekki ¶wist przy przy¶pieszaniu - co¶ od turbiny?
    Szarpie czasami przy ruszaniu na drugim biegu w okolicy 2000 (tu ju¿ przy mocniej wci¶niêtym gazie).
    Moja rada - bardziej czêste redukcje ( ten tym tak ma ) , nie wrzucanie 2-ki zaraz po tym jak zacznie siêtoczyæ ( przy okazji oszczêdzisz dwumasê). Ten silnik ma turbodziurê w do 2000-2100 obrotów.
    Tak te¿ siê jaki¶ rok temu zastanawia³em czy to nie EGR ( nawet kupi³em za¶lepkê), ale po zmianie stylu jazdy ju¿ tego nie zauwa¿a³em.
    No w³a¶nie tego na pocz±tku nie by³o, a 2 wrzucam raczej jak ju¿ siê nie toczy, a jedzie szybciej. W³a¶nie przy dynamiczniejszym ruszaniu to wyczuwam i to mnie trochê dziwi.


    Cytat Zamieszczone przez Kkuba Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Piotr3K79 Zobacz posta
    Na luzie na postoju z wci¶niêtym gazie odczuwalne jest lekkie trzêsienie nadwoziem przy obrotach 1300 – 1800. Tu my¶la³em o dwumasie, ale innych objawów brak na razie.
    takich objawów nigdy nie zauwa¿y³em.
    Spoko, ja na pocz±tku te¿ nie, dopiero teraz, czyli po przejechaniu prawie 2kkm

    Cytat Zamieszczone przez Kkuba Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Piotr3K79 Zobacz posta
    Generalnie samochód nie kopci. Zdarzy³o siê tylko raz, ¿e wypu¶ci³ wiêksz± chmurê (szar±) przy odpalaniu. Jednak by³o to po postoju 3 dniowym. Wtedy nie odpali³ od razu – po u³amku sek. od przekrêcenia kluczyka, a rozrusznik musia³ zakrêciæ kilka razy (ze 3 - 4 sek.) po przekrêceniu kluczyka.
    rozgrza³e¶ ¶wiece? przekrêcasz kluczyk, czekasz kilka sekund ( s³ychaæ takie "pyk") i odpalasz
    Rozgrza³em Kiedy¶ w sumie je¼dzi³em trochê dieslami, ale ¿e by³y firmowe, to mniej siê przejmowa³em, ale ¶wiece szczególnie jak ch³odno rozgrzewa³em

    Cytat Zamieszczone przez Kkuba Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Piotr3K79 Zobacz posta
    Liczy³em siê z wymian± sprzêg³a z dwumas± i tej miski, ale widzê, ¿e chyba potrzeba by by³o lepszej diagnostyki.
    Co polecacie sprawdziæ na pocz±tek? Jestem laikiem w dziedzinie TDCI i nie chcê tak je¼dziæ, ¿eby nie wpêdziæ siê w powa¿niejsze koszty i awarie.
    spokojnie - zwracaj tylko uwagê na to gdzie tankujesz - ja preferowa³em BP.
    Chyba w³a¶nie spokoju mi brakuje ;-) a tankowa³em na Orlenie akurat. Mo¿e jeszcze pomy¶lê o jakim¶ dodatku, Mixolo-podobnym.

    Dziêki!

  7. #6
    Kursant
    Imiê
    Kuba
    Model
    Hyundai Tucson
    Silnik
    1.7 crdi
    Od
    15 May 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Goc³aw
    zdjêcie skasuje - ale musze rozgry¼æjak - ju¿wiem jak

    Je¿eli chodzi o dodatek to kiedy¶ doda³em na zimê ecomax millers'a ( do 8 tankowañ).
    Mo¿e subiektywne odczucie, ale by³ bardziej ¿wawy - niestety bardziej do¶ciska³em i pali³ litr wiêcej.
    Ostatnio edytowane przez Kkuba ; 18-11-2015 o 18:34

  8. #7
    Pieszy Awatar Piotr3K79
    Imiê
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    15 Oct 2015
    Mieszka w
    Brwinów / P³ock
    Cytat Zamieszczone przez Kkuba Zobacz posta
    zdjêcie skasuje - ale musze rozgry¼æjak - ju¿wiem jak

    Je¿eli chodzi o dodatek to kiedy¶ doda³em na zimê ecomax millers'a ( do 8 tankowañ).
    Mo¿e subiektywne odczucie, ale by³ bardziej ¿wawy - niestety bardziej do¶ciska³em i pali³ litr wiêcej.
    Tak szczerze to mi nie przeszkadza³o to zdjêcie
    Je¼dzi siê generalnie autkiem przyjemnie, szczególnie trasa to przyjemno¶æ.
    Pewnie i ja wrócê do BP, bo mam akurat bardziej po drodze 2 stacje i tu i w okolicach Brwinowa. Co do mixolu, to tylko przyk³ad by³, bo opinie ma ró¿ne wiêc pewnie kupiê co¶ o lepszej opinii.

  9. #8
    Pieszy Awatar Piotr3K79
    Imiê
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    15 Oct 2015
    Mieszka w
    Brwinów / P³ock
    Znalaz³em dwa B³êdy DTC:
    #02 C41668 - To akurat bywa problem z po³±czeniem do VDC którego nie mam - podobno siê zda¿a,
    #01 C40168 - Tu ju¿ nie wiem, ró¿ne wyja¶nienia widzia³em...
    No i kontrolka ³adowania ga¶nie czasami dopiero po kilku sekundach... mo¿e regulator napiêcia?

  10. #9
    Kursant Awatar Minku
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Opis
    Ghia czarna strza³a
    Od
    01 Oct 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    @Piotr3K79

    Mia³em podobny problem, szarpa³ i od czasu do czasu wy¶wietla³ sie komunikat awaria silnika. Bagatelizowa³em, a¿... pad³ mi na autostradzie. Odwiedzi³em mechanika okaza³o siê, ¿e jeden z wtrysków nie podawa³, po wymianie ¶miga jak ta lala dodam ¿e te¿ mam mk4 tdci 125.

  11. #10
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Cytat Zamieszczone przez Piotr3K79 Zobacz posta
    Paola? Jak rozumiem chodzi o: FHU Blue Strawberry Pawe³ Hibner Mechanika samochodowa, diagnostyka komputerowa?
    Dokladnie
    wypisujê siê z tego kraju...

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIV] Szarpanie przy obrotach 1800-2000rpm.
    By kago15 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 17:33
  2. [TDCi MKIII] MK3 - nierówna praca i lekkie szarpanie 1800-2000rpm
    By cichyp in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 21:27
  3. [MkIII] Skrzynia Jatco JF506E jakby siê ¶lizga³a w zakresie od 1800-2000 obr.
    By ludwik24 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 19:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów