+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno

    Ogarnięcie mocno zużytego lakieru

    Hej. W moim MK4 (poflotowym, 200kkm) mam dosyć mocno zaniedbany lakier - jest na nim wiele okrągłych rysek jak popatrzy się do światła (na znakomitej większości aut to jest). Oprócz tego to jeszcze kilka drobniejszych rysek, o takiej samej głębokości, chyba od mycia. Teraz przez zimę nic nie ruszam i tylko będę mył, ale na wiosnę chcę się za to zabrać na poważnie.

    Wyczytałem, że muszę po myciu użyć glinki, a po polerowaniu wosk, ale jestem w tym zielony. Podpowiecie po kolei jak to wyprowadzić i jakich specyfików użyć? Chciałbym zrobić polerkę ręczną(wyczytałem, że można tylko długo trwa). No i też chciałbym nabyć te specyfiki za rozsądną cenę - 100zł za wosk dla mnie to zdecydowanie za dużo Będę wdzięczny za każdą wskazówkę

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Jeżeli nie masz pojęcia o polerowaniu lakieru to raczej sam sie za to nie bierz ,bo albo nie uzyskasz żadnego efektu ,albo narobisz sobie biedy. Przy niektórych rysach pasta polerska może nie wystarczyć ,a papier czy gąbka ścierna w niedoświadczonych rękach może przynieść paskudny wynik.
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    a jest jakiś inny sposób, żeby odświeżyć lakier? nie chodzi mi o lustro tylko, żeby to w ogóle jakoś wyglądało

  5. #4
    Kursant Awatar piepia
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    31 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Skoro 100zl za wosk jest zbyt wysoka cena to nie chce Ci mowic ile kosztuje 3 stopniowa korekta lakieru..
    Po dobrym umyciu mozesz polozyc jakas politure np. POORBOY'S WORLD Black Hole. Powinna wyciagnac nieco glebi z lakieru. Dodam tylko, ze politura nie usuwa rys a jedynie je wypełnia.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    znam te ceny dlatego nie oddaję do polerki mógłbym dać tyle za wosk jeżeli będzie wow efekt

  7. #6
    Kursant Awatar piepia
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    31 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Ewentualnie Super Resin Polish od AutoGlyma, który jest lekkościerny ale jesli chcesz zrobic cale auto recznie to czeka Cie sporo pracy i niezle zakwasy
    Mozesz jeszcze rzucic okiem na Ultimate Compound. Na youtubie sa filmiki, ktore pokazuja dzialanie tych specyfikow wiec sam mozesz stwierdzic co Ci lepiej odpowiada. Po dobrym wosku na ciemnym lakierze powinien byc efekt wow ale mysle, ze w Twoim przypadku lepsza bedzie politura bo fajnie wypelni ryski. O wiele gorzej jest wyciagnac efekt wow ze srebrnych lakierow.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Cytat Zamieszczone przez KamilJaworzno Zobacz posta
    znam te ceny dlatego nie oddaję do polerki mógłbym dać tyle za wosk jeżeli będzie wow efekt
    Kamil nie chciałbym cię zniechęcać ale żeby osiągnąc efekt WOW to chyba nawet najlepszy wosk nie pomoże jeżeli nie zrobisz pełnej korekty.
    Możesz co nieco ukryć używając glaze-a ale musisz się jednocześnie liczyć z tym, że wpłynie to na żywotność wosku.
    Jednak tu również potrzebujesz kilka stówek na podstawowe kosmetyki takie jak: szampon, rękawicę do mycia, recznik do osuszania, coś do usunięcia smoły i soków z drzew, glinkę, cleaner, glaze no i wosk to takie absolutne minimum.

    Polecam wejść na forum detailingowe: Kosmetyka Aut:
    http://kosmetykaaut.pl/index.php
    Tu znajdziesz wszystkie informacje jak myć i co zrobić by poprawić wygląd swojego auta. Poczytaj i przekalkuluj czy masz na to kasę i czy wogóle chcesz się w to bawić nim zaczniesz wydawać pierwsze złotówki w tym celu.

    Ręczną korektę stanowczo odradzam. Szkoda czasu i mięśni bo efekt zapewne i tak będzie mizerny.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    oczywiście przyjrzę się tej stronce. nie zależy mi żeby mieć auto jak z salonu, chcę po prostu żeby po myciu wyglądało na czyste, a nie milion zacieków i innych. ile trzyma taki wosk jak się go dobrze nałoży? wytrzyma parę myć?

  10. #9
    Kursant Awatar piepia
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    31 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Jak kupisz dobry wosk i dobrze go nalozysz to powinien wytrzymac 3 miesiace na spokojnie Ewentualnie od czasu do czasu mozesz psiknac Morning Dew'em i odswiezyc polysk

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    kurcze, ja jestem przyzwyczajony, że take marketowe woski wytrzymują jedno mycie szamponem, a efekt jest tylko zaraz po nałożeniu. te trzy miesiące to pry założeniu, że myję raz w tygodniu szamponem? aktywnej piany nie chcę bo się u mnie w karcherze nie sprawdziła, chyba coś spieprzone mam, a nowego nie chcę kupować

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    a stosowaliście wosk w płynie? daje to coś? aha no i na tą politurę daje się wosk?
    Ostatnio edytowane przez KamilJaworzno ; 24-11-2015 o 21:22

  13. #12
    Kursant Awatar piepia
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    31 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Jak polozysz wosk na politure to na pewno bedzie Ci ktorej trzymal.
    Woski w plynie odpusc bo to dziala max. tydzien

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imię
    Marian
    Model
    Dełu Kabanos
    Silnik
    1.6 elpidżi
    Opis
    niegodny następca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    A aktywna piana Ci się nie sprawdziła, bo to co karcher dodaje w komplecie nijak nie daje się nazwać pianownicą. Musiałbyś kupić porządbą pianownicę i zobaczysz co znaczy piana :-)
    Na focie masz pianę Shiny Garage z pianownicy techkaru podpiętej pod najtańszego nilfiska.

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    to już zupełnie inna sprawa jestem ciekawy ile wytrzyma taka politura razem z woskiem. zamówiłem już tego poorboysa, rękawicę z mikrofibry i ręczniki mikrofibrowe. aha i zamówiłem jeszcze taką śmieszną pastę do polerowania ręcznego druchema tempo za parę złotych tak dla zabawy. pewnie nic nie da, ale na zimę to tylko tak na probę, i tak teraz auto auto szybko się zabrudzi, a na takie warunki szkoda mi jeszcze coś przy nim robić. polerka lakieru to teraz droga jest? i jak z trwałością takiej polerki?

    i tak mnie naszło teraz. może umyć go płynem do naczyń, teoretycznie powinien zmyć poprzedni wosk i jakieś tłuste substancje
    Ostatnio edytowane przez KamilJaworzno ; 25-11-2015 o 03:29

  16. #15
    Kursant Awatar piepia
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    31 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Tempo moze nadaje sie do polerowania piecyka typu "grzybek" ale na pewno nie do auta
    Teraz nie warto nic robic bo idzie zima i auto i tak bedzie zaszczurzone. Przez zime zbieraj sobie kosmetyki a na wiosne zacznij dzialac.
    Pelna korekta lakieru robiona przez odpowiednie osoby to ok. 800 - 1200 zl + jakies zabezpieczenie. Twalosc zalezy od dbania i powloki, ktora nalozy sie po korekcie. Miekkie lakiery rysuja sie od patrzenia ale mondeo ma chyba nieco twardszy.
    Wosku niestety nie zmyjesz ludwikiem, od tego sa cleanery.
    Podsumowujac, przed zima nie oplaca sie nic robic. Poczekaj jak wosk sam zejdzie przez zime i wiosna mozesz zaczac cos robic. Przy obecnych temperaturach nie powinno sie juz nakladac wosku. No chyba, ze masz ogrzewany garaz

    //edit
    @KamilJaworzno, jak tam, dlubales cos? Pochwal sie efektami!
    Ostatnio edytowane przez piepia ; 03-12-2015 o 20:21

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    a pisałem we flocie, że po 3 tygodniach w sobotę go umyłem i mam cały bok i progi w smole. drzwi matowe a na progach półcentymetrowa warstwa... kupiłem dziś preparat, w sobotę go umyję i będziemy walczyć. tak jak mówiłeś na zimę go tylko myję, a politura już czeka na swoją kolej na wiosnę. czekam na odszkodowanie za połamane kończyny to sobie dobry wosk kupię xD. ogólnie to zamówiłem rękawicę do mycia i ręcznik z mikrofibry na stronie z kosmetykami do włosów i muszę przyznać, że mi go szkoda, ale wsiąka w niego woda pięknie.

    dziś umyłem wewnątrz porządnie. jak odkurzam to nie może zostać ani jedno ziarenko piasku, bo ma być cycuś . uznałem, że skoro na wieczór miałem jechać do krakowa to go nie myję, bo i tak go zabrudzę na deszczu. od mycia blachy przejechał 150 km w deszczu i syf jakich mało. może nie to co wcześniej, ale i tak. jeszcze jakiegoś ptaka przeczyściło mi nad tylną szybą bo stałem pod drzewem i wracałem z krakowa wczoraj praktycznie bez widoczności w niej

  18. #17
    Wyłączony
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Brak takiego silnika w po
    Od
    01 Aug 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez manio49 Zobacz posta
    A aktywna piana Ci się nie sprawdziła, bo to co karcher dodaje w komplecie nijak nie daje się nazwać pianownicą. Musiałbyś kupić porządbą pianownicę i zobaczysz co znaczy piana :-)
    Na focie masz pianę Shiny Garage z pianownicy techkaru podpiętej pod najtańszego nilfiska.
    Ciekawe co na to Matka Natura?

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imię
    Marian
    Model
    Dełu Kabanos
    Silnik
    1.6 elpidżi
    Opis
    niegodny następca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    Nie narzeka. To w pełni biodegradowalna piana :-)

  20. #19
    Wyłączony
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Brak takiego silnika w po
    Od
    01 Aug 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Tia... I zawiera pewnie L-casei
    @Błacholek proszę w profilu dopisać model posiadanego Mondeo.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 06-01-2016 o 22:41

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    ludzie jeżdżą bez dpfów i innych wynalazków, więc i to jej nie zaszkodzi

    co do tematu to zrobiłem politurę i wosk więcej fot w moim temacie
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Ostatnio edytowane przez KamilJaworzno ; 03-01-2016 o 01:08

Podobne wątki

  1. [TD MkI] mk1 mocno kopci
    By wodzumk1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 06:20
  2. [MkII] Objawy zużytego wysprzęglika ?
    By wrt in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów