+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy
    Model
    titanium
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    08 Jul 2015
    Mieszka w
    Kielce

    Poszarpuje na trójce, ¶wiec±cy check, problem z ci¶nieniem paliwa.

    Witam
    Mam bardzo uci±¿liwy problem(bardzo rzadko ale poszarpuje najbardziej na trójce jest to odczuwalne) w swoim mondeo mk4 2.5T a mianowicie zapala siê Check engine b³±d dobrze nie pamiêtam ale o b³êdnym ci¶nieniu paliwa. Czujnik na listwie zmieniony na 100% ale to nie jest to Pompa paliwa równie¿ sprawdzona te¿ jest sprawna moje pytanie brzmi czy w naszych fordach jest równie¿ taki modu³ ja w Volvo a dok³adnie sterownik/modu³ sterowania pomp± paliwa jak tak to gdzie siê on znajduje (na Amerykañskim forum wyczyta³em ¿e ten modu³ jak dostanie wilgoci to mo¿e powodowaæ b³êdy o ci¶nieniu paliwa ).

    Proszê na przysz³o¶æ w tytule opisywaæ problem a nie zg³aszaæ - mam problem.
    Netoper.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 01-06-2016 o 18:50 Powód: Zmiana tytu³u.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Podobno jest nad zbiornikiem paliwa albo gdzie¶ w okolicy. To mo¿e byæ jego numer 6G9N-9D372-AC ale nie jestem na 100% pewien.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    titanium
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    08 Jul 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Witam
    Mam pytanko wie kto¶ jak mo¿na sprawdziæ pompe paliwa czy nie pada ?

  5. #4
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Test ci¶nienia paliwa: https://drive.google.com/file/d/0B7U...ew?usp=sharing
    Potrzebny przyrz±d, wiêc raczej sam tego nie zrobisz.[COLOR="Silver"]

    Cytat Zamieszczone przez nowemondeo Zobacz posta
    czy w naszych fordach jest równie¿ taki modu³ ja w Volvo a dok³adnie sterownik/modu³ sterowania pomp± paliwa
    Jest modu³ pompy paliwa na baku:




    I to w³a¶nie zacz±³bym od sprawdzenia sterownika pompy (FPDM), zw³aszcza, ¿e gdzie¶ wyczyta³e¶, ¿e mo¿e tam wilgoæ szkodziæ.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 19-04-2016 o 19:46

  6. #5
    Pieszy
    Model
    titanium
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    08 Jul 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Test ci¶nienia paliwa: https://drive.google.com/file/d/0B7U...ew?usp=sharing
    Potrzebny przyrz±d, wiêc raczej sam tego nie zrobisz.[COLOR="Silver"]

    Cytat Zamieszczone przez nowemondeo Zobacz posta
    czy w naszych fordach jest równie¿ taki modu³ ja w Volvo a dok³adnie sterownik/modu³ sterowania pomp± paliwa
    Jest modu³ pompy paliwa na baku:




    I to w³a¶nie zacz±³bym od sprawdzenia sterownika pompy (FPDM), zw³aszcza, ¿e gdzie¶ wyczyta³e¶, ¿e mo¿e tam wilgoæ szkodziæ.
    Problem polega na tym ¿e pali siê u mnie ci±gle Check Engine i wywala b³±d P0089 ,modu³ na baku sprawdzany pogl±dowo nie jest za¶niedzia³y (co nie wyklucza ¿e jest zepsuty) podejrzewam pompe paliwa poniewa¿ po zgaszeniu od razu spada ci¶nienie na szynie paliwowej http://www.autocodes.com/qa/29623/p0...-for-xc90-2-5t s±dz±c po tym wpisie powinno siê utrzymywaæ ok 3 bary przez ok 20 minut .(czujnik na listwie wymieniony tydzieñ temu na nowy ).Mam pytanie czy pompa z tej aukcji bêdzie pasowaæ http://allegro.pl/ford-s-max-06-10-2...122934879.html .

  7. #6
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak. Powinna byæ dobra. Ró¿ni siê co prawda ostatni± liter± w numerze (wzglêdem numeru pompy, któr± masz teraz, a o który to numer pyta³e¶ w innym temacie) ale jest to numer serii czy jako¶ tak, wiêc bêdzie OK.

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    rado¶æ z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    na poczatek odlacz sonde-lambde i sprobuj.ja mialem podobnie tylko bez zadnych awarii.okazalo sie ze paliwo bylo zlej jakosci.do tamtej pory tankuje 98 i nie ma problemow.w tych autach strasznie czula jest sonda-lambda.w moim przypadku pooglo a przebieg mam prawie 200000 i nic sie z pompa nie dzieje

  9. #8
    Pieszy
    Model
    titanium
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    08 Jul 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez luki8306 Zobacz posta
    na poczatek odlacz sonde-lambde i sprobuj.ja mialem podobnie tylko bez zadnych awarii.okazalo sie ze paliwo bylo zlej jakosci.do tamtej pory tankuje 98 i nie ma problemow.w tych autach strasznie czula jest sonda-lambda.w moim przypadku pooglo a przebieg mam prawie 200000 i nic sie z pompa nie dzieje
    Dziêki za podpowiedz ale uk³ad paliwowy zosta³ wyczyszczony specjalnym ¶rodkiem bo te¿ my¶la³em ¿e to przez z³± jako¶æ paliwa ,ale nie pomog³o i odk±d jest w moich rêkach nie by³ tankowany niczym innym ni¿ 98 .W moim przypadku raczej pada pompa bo nie trzyma parametrów takich jak by³y podane w te¶cie podes³anym przez kolegê radkora któremu bardzo dziêkujê za zainteresowanie

  10. #9
    Pieszy
    Model
    titanium
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    08 Jul 2015
    Mieszka w
    Kielce

    Question

    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Test ci¶nienia paliwa: https://drive.google.com/file/d/0B7U...ew?usp=sharing
    Potrzebny przyrz±d, wiêc raczej sam tego nie zrobisz.[COLOR="Silver"]

    Cytat Zamieszczone przez nowemondeo Zobacz posta
    czy w naszych fordach jest równie¿ taki modu³ ja w Volvo a dok³adnie sterownik/modu³ sterowania pomp± paliwa
    Jest modu³ pompy paliwa na baku:




    I to w³a¶nie zacz±³bym od sprawdzenia sterownika pompy (FPDM), zw³aszcza, ¿e gdzie¶ wyczyta³e¶, ¿e mo¿e tam wilgoæ szkodziæ.
    Mam dodatkowo pytanie je¿eli test paliwa wyjdzie negatywnie ¿e po zgaszeniu autka ci¶nienie od razu spada to do wymiany jest pompa paliwa mam rozumieæ ?

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Problem z ³adowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  2. [Duratec] Problem z zapaleniem > problem z ci¶nieniem paliwa
    By dav18 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 11:52
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 21:07
  4. Problem z pradem....jak problem wiadomo Francuz...
    By KarolRS in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 23:24
  5. [MkII] Problem z hamulcem, duzy problem. Miêkki peda³
    By szczota in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów