+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy Awatar Krzysiek1312
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    08 Nov 2013
    Mieszka w
    Gdańsk

    Question Wymiana lampki kabiny - LED?

    Witam Panowie,

    podążając za odpowiedzią na pytanie czy można wymienić lampkę taką:
    KLIK
    na taką:
    KLIK2
    dowiedziałem się na Ford Polska, że można (Źródło mojej wiedzy).
    I pewnie wszystko byłoby proste, ale nie tak prosto jest taką lampkę w ładnym stanie znaleźć. Celem, który chcę osiągnąć jest zwiększenie ilości światła w pojeździe.
    I tutaj rodzi się moje pytanie, a właściwa prośba o Waszą ocenę:
    Czy warto zmienić całą lampkę - niekoniecznie na LED - a co za tym idzie uzyskać więcej światła? Czy lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie obecnej lampki i dołożenie jakiegoś dedykowanego ,,białego" LEDa?
    Czy w ogóle są gdzieś dostępne dedykowane LEDy dla Mondeo MK4 do takich lampek?
    Pragnę dodać, iż poprzedni właściciel przy zakupie nie skorzystał z opcji pt. podświetlenie lusterek -zasłonek przeciwsłonecznych. Stąd m. in. moje rozważania nt. zwiększenia jasności.

    Z góry dziękuję za pomoc i polemikę.
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek1312 ; 28-12-2015 o 20:21 Powód: Poprawa linków.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Można wymienić, sam tak zrobiłem w mk3 - wymiary identyczne. 3 źródła światła vs. 1, więc zdecydowanie jaśniej.
    Cytat Zamieszczone przez Krzysiek1312 Zobacz posta
    Czy w ogóle są gdzieś dostępne dedykowane LEDy dla Mondeo MK4 do takich lampek?
    Ewentualnie ledy od razu z rezystorem, żeby CAN nie wariował. Zamienniki 2x W5W i 1x C10W bodajże. W przypadku uruchamiania małych pomarańczowcych ledów po bokach szarej lampki trzeba będzie im dociągnąć jeszcze jedną linię +

    Na przyszłość mam prośbę o linki nie wymagające logowania na innych stronach. Nie każdy użytkownik ma konto na FCP i nie powinno się go skłaniać do zakładania takowego, aby można było obejrzeć obrazek i udzielić odpowiedzi.

  4. #3
    Pieszy Awatar Krzysiek1312
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    08 Nov 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez Kotot Zobacz posta
    W przypadku uruchamiania małych pomarańczowcych ledów po bokach szarej lampki trzeba będzie im dociągnąć jeszcze jedną linię +
    Mógłbyś doprecyzować o jakich ledach piszesz? Przez boki rozumiesz lampki do czytania czy masz na myśli te diody ,,submarine"?

    Cytat Zamieszczone przez Kotot Zobacz posta
    Na przyszłość mam prośbę o linki nie wymagające logowania na innych stronach. Nie każdy użytkownik ma konto na FCP i nie powinno się go skłaniać do zakładania takowego, aby można było obejrzeć obrazek i udzielić odpowiedzi.
    Rzeczywiście, przepraszam. Zadziałały ciasteczka, dzięki którym mimo wylogowania mogłem obejrzeć zawartość. Linki poprawione.

  5. #4
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Chodziło mi o submarine. Oczywiście o ile mają świecić tylko wtedy, kiedy jest włączone oświetlenie na zewnątrz samochodu. Byli i tacy, którzy pożyczali plusa z głównej wiązki lampki i świeciło cały czas.
    Cytat Zamieszczone przez Krzysiek1312 Zobacz posta
    Linki poprawione.
    Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez Kotot ; 28-12-2015 o 21:29

Podobne wątki

  1. [MkII] Podświetlenie kabiny
    By arturex4 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 23:00
  2. [MkIII] Wymiana lampki kabinowej -kompatybilnosc instalacji e
    By artax in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 11:55
  3. [MkII] Samodzielna wymiana filtra przeciwpyłkowego/kabiny/kl
    By Roman7070 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-07-2007, 15:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów