+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Jan 2016
    Mieszka w
    Olesno

    Po przekręceniu kluczyka auto wariuje, nie działa ABS i ESP

    Witam, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum to pragnę się z wszystkimi przywitać.

    Do rzeczy: mam taki problem, otóż dzisiaj wsiadłem do mojego świeżo zakupionego mondeo MK3 kombi 2.0 benzyna 2006 rok (to już mój drugi taki samochód, wcześniej miałem 1.8 benzyna 2001 rok) i zauważyłem świecące się kontrolki ABS i ESP, wyłączanie i włączanie zapłonu nic nie dawało. Pomyślałem żeby może zresetować komputer, toteż odłączyłem aku na godzinkę. Po tej operacji auto dostało świra, po przekręceniu zapłonu czasem nic nieprawidłowego się nie dzieje, auto jedzie jak należy, a po chwili jazdy zapala się znowu kontrolka ABS i ESP, a czasem po przekręceniu kluczyka dzieje się tak: wskazówka prędkościomierza skacze do 80-120 km/h, odzywa się ostrzeżenie o niezapiętych pasach (wszystko na postoju po przekręceniu kluczyka na zapłon) spod licznika dobiega głośny dźwięk takiego jakby chrupania, no i palą się te nieszczęsne kontrolki ABS i ESP.

    Czy drodzy koledzy mają jakieś pomysły?

    Dodam, że klika razy myłem ostatnio na myjni bezdotykowej nadkola i to dość intensywnie, czyli może to być czujnik Abs bądź ESP.

    Tak też myślę czy takie zachowanie może być spowodowane padającym akumulatorem, bo jest tam oryginalne aku Motorcraft.

    Poradźcie od czego zacząć szukanie

    Pozdrawiam
    Artur

    Dopisek: w momencie gdy nic się nie zaświecało to systemy ABS i ESP działają bez zarzutu, dopiero po chwili jazdy zapalają się kontrolki i przestają one działać.

    Wydaje mi się że to może być akumulator, podpowiedzcie czy moje podejrzenia są choć trochę "po drodze" z tymi problemami.
    Ostatnio edytowane przez artur.h ; 13-01-2016 o 20:03

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdź alternator. Może dostał jakiegoś zwarcia od czasu mycia nadkoli i padł przez to regulator napięcia.
    Zacznij od zmierzenia prądu ładowania akumulatora.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 13-01-2016 o 20:17

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Jan 2016
    Mieszka w
    Olesno
    Ok, myłem auto w zeszłym tygodniu, od tego czasu nic a nic się nie działo, dopiero dziś zaczął się cyrk, może się tak stać że ten regulator napięcia postanowił sobie paść akurat dzisiaj?

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cholerka wie... Jak sprawdzisz napięcie ładowania to będzie wiadomo czy to regulator.

    A to "chrupanie" spod licznika to dźwięk z zegarów czy to dźwięk pompy ABS? Może być i tak, że pada sterownik ABS. Najpierw sprawdź ładowanie, potem ewentualnie podepnij kompa aby sprawdzić jakie kody błędów tam wyświetli.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Jan 2016
    Mieszka w
    Olesno
    To chrupanie to wydaje mi się że z licznika, to jest dźwięk taki jak dochodzi czasem z panelu klimatyzacji przy jej teście, nie wiem jak mogę to lepiej opisać.. No i ta skacząca wskazówka prędkościomierza budzi we mnie trwogę.. Stoisz sobie spokojnie na parkingu, przekręcasz kluczyk i wita cię sygnał niezapiętych pasów a wskazówka prędkości skacze raz do 60 raz do 100 km/h.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    A to chrupanie to nie będzie przypadkiem czujnik temperatury pod zegarami/nad nogami kierowcy? On ma wbudowany wiatraczek i przez to wibruje i go słychać. Podnieś na max kierownicę i włóż rękę we wnękę to wyczujesz czujnik . Poruszasz go i będziesz wiedział czy to on "chrupie".

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Jan 2016
    Mieszka w
    Olesno
    Update: mechanik nie miał czasu dzisiaj czegokolwiek sprawdzić, jutro coś ogarnie ale rzucił dwie wersje: mało prądu albo czujnik abs przy kole. Co do tego chrupania to może być pompa ABS bo dziś się przysłuchałem i dobiegało to bardziej z komory silnika.

    A czy ktoś mógłby podpowiedzieć jaki czujnik odpowiada za to że samochód "widzi" że się porusza? Bo na takie coś mi wyglądają te kłopoty z licznikiem. A jeśli powiedzmy za prędkość poruszania się odpowiada jakiś czujnik przy kole (który odpowiada też za sygnał abs i esp) to już jest jakiś lepszy trop

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez artur.h Zobacz posta
    A czy ktoś mógłby podpowiedzieć jaki czujnik odpowiada za to że samochód "widzi" że się porusza?
    Zależy od rocznika.
    W przedlifcie sygnał prędkości licznik bierze z czujnika VSS w skrzyni. W polifcie nie ma już czujnika VSS w skrzyni - licznik odczytuje prędkość z czujników ABS.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 14-01-2016 o 21:07

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Jan 2016
    Mieszka w
    Olesno
    Ha, rocznik 2006, polift, czyli coraz cieplej jutro zrzucam koła i przeglądam kostki czy są jakieś zwarcia itp.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja bym najpierw podpiął pod komputer i odczytał błędy ze sterownika ABS-u. Wtedy wiadomo przy którym kole szukać.
    Było coś robione przy tarczach/piastach/zwrotnicach ostatnio? Jest opcja, że ktoś nie żałował pasty miedziowej i posmarował czujniki. Pasta miedziowa jeśli dostanie się na czujnik ABS lub koronkę na piaście to może powodować problemy z odczytem z danego czujnika.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 14-01-2016 o 21:18

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Jan 2016
    Mieszka w
    Olesno
    Do komputera mam ograniczony dostęp ale jak tylko będzie to możliwe to się podepnę, koła mogę zdejmować, mam czas, a czy coś było robione? Mam te auto tydzień, ponoć poprzedni właściciel wymieniał dwa miesiące temu prawy amortyzator z przodu. Bardziej stawiałbym jednak chyba na zawilgocenie czujnika bo problem pojawił się wczoraj a wczoraj też była u mnie pogoda jesienna tzn 8 stopni i mżawko-deszcz. Wcześniej były mrozy i nic się nie działo.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    To zacznij od tego koła gdzie był robiony amortyzator. Wilgoć czujnikowi raczej nie będzie szkodzić o ile wiązka jest cała.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 14-01-2016 o 22:27

  14. #13
    Kursant Awatar fatima21
    Imię
    Dominik
    Model
    Sedan
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    14 May 2015
    Mieszka w
    Polkowice
    Mam taki sam problem, lecz podejrzewam swój błąd. Podczas jazdy lub od razu po włączeniu zapłonu pali mi się abs i kontrola trakcji podczas jazdy za pali się kontrolka awarii po chwili abs. Wymieniałem łożyska w piastach a przeguby i wielowpusty delikatnie spryskałem preparatem antyzatarciowym, dziś rozbiorę czujniki i sprawdze jak to wygląda.

    Wysłane z mojego HUAWEI G6-L11 przy użyciu Tapatalka

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez fatima21 Zobacz posta
    delikatnie spryskałem preparatem antyzatarciowym
    Pastą miedziową? Jeśli tak, to nie wolno psikać w okolicy czujnika ABSu. W przednim łożysku jest zabudowany pierścień magnetyczny. Jeśli tam się dostanie trochę smaru miedziowego to może to powodować błędne odczyty czujnika.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 16-01-2016 o 12:15

  16. #15
    Kursant Awatar fatima21
    Imię
    Dominik
    Model
    Sedan
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    14 May 2015
    Mieszka w
    Polkowice
    I tu właśnie się tego obawiam

    Wysłane z mojego HUAWEI G6-L11 przy użyciu Tapatalka

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Jan 2016
    Mieszka w
    Olesno
    Na dzień dzisiejszy jedno podejrzenie wyeliminowane. Musiałem wymienić akumulator bo poprzedni dokonał żywota i po kilkugodzinnym resecie komputera kontrolki abs i esp dalej się świecą. W przyszłym tygodniu działam dalej, niestety nie dałem rady zrzucić kół bo pogoda się obraziła, ale podjadę na komputer albo kipię miernik i pomierzę czujmiki sam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 12:31
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 16:55
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 09:14
  4. [MkIII] nie ma reakcji po przekręceniu kluczyka
    By wojtass86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 01:25
  5. [MkII] Cisza po przekręceniu kluczyka
    By Razny in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów