+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Kursant Awatar mocny.golf
    Imiê
    £ukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Srebrny hatchback
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Motycz

    Op³acalno¶æ LPG pod wzglêdem mechanicznym

    Witam. Czy warto instalowaæ gaz w silniku 2.0 145km z 2001roku? Oleju nie ³yka ale konstrukcja ma ju¿ 15 lat i chcia³bym siê dowiedzieæ czy kto¶ z was próbowa³ w takim wieku montowaæ LPG i czy bez wiêkszych obaw o pó¼niejsze ewentualne problemy mogê z tym co¶ zadzia³aæ. Pozdrawiam :-)

    Wys³ane z mojego GT-S6310 przy u¿yciu Tapatalka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mocny.golf Zobacz posta
    Czy warto instalowaæ gaz
    Kwestia ile kilometrów rocznie robisz, jaki koszt instalacji, ile masz zaplanowane tym autem je¼dziæ.
    Jak w czasie w którym planujesz je¼dziæ tym autem zwróci Ci siê koszt instalacji to warto.
    Jest o tym kilkadziesi±t tematów w dziale LPG.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek Awatar Marcino25
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkII 1.8 16v
    Od
    12 Jul 2011
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez mocny.golf Zobacz posta
    Witam. Czy warto instalowaæ gaz w silniku 2.0 145km z 2001roku? Oleju nie ³yka ale konstrukcja ma ju¿ 15 lat i chcia³bym siê dowiedzieæ czy kto¶ z was próbowa³ w takim wieku montowaæ LPG i czy bez wiêkszych obaw o pó¼niejsze ewentualne problemy mogê z tym co¶ zadzia³aæ. Pozdrawiam :-)

    Wys³ane z mojego GT-S6310 przy u¿yciu Tapatalka
    Dok³adnie tak jak powiedzia³ przedmówca zale¿y ile kilometrów robisz. Ja osobi¶cie szanuje ka¿dego decyzjê o za³o¿eniu gazu.
    Gaz jest "suchym" paliwem i niestety z biegiem czasu potrafi zrobiæ spustoszenie w silniku. pier¶cionki itd.
    Jak silnik zdrowy ja bym nie zak³ada³ pozatym benzyna leci w dó³. Samemu trzeba przeliczyæ czy to siê op³aca. Bo na pocz±tku siê je¼dzi tanio wszystko pieknie ale jak po czasie trzeba wydaæ grubsz± gotówkê na remont silnika to przestaje byæ ró¿owo.

  5. #4
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imiê
    Krzy¶ ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    by³o ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    ¯yrardów
    co za g³upoty jedyne co trzeba robiæ to czê¶ciej kontrolowaæ luzy na zaworach. Nie ma ¿adnych technicznych przeciwwskazañ monta¿u gazu, no chyba ze masz z³om a nie silnik
    By³o Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Ja zak³ada³em w lutym 2015, mam 2.0 durateca z 2001r. Gaz zak³ada³em u partaczy i kilka razy musia³em do nich jechaæ ¿eby poprawili, no ale jak zrobili ostatni raz to nie widzia³em ich od wrze¶nia wiêc chyba ogarneli.. Ogólnie zadowolony jestem, ³adnie ¶miga na gazie i nic sie nie dzieje, wazne zeby za³o¿y³ Ci kumaty gazownik na dobrych podzespo³ach. Oleju pali mi du¿o ale dopiero po za³o¿eniu gazu wysz³o ¿e poprzedni w³a¶ciciel wymienia³ olej co 20kkm a dolewa³ jak ¶wieci³a siê kontrolka oleju wiêc to nie wina gazu.. Ogólnie zadowolony jestem a koszt instalacji prawie sie zwróci³ po roku
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  7. #6
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez mocny.golf Zobacz posta
    Czy warto instalowaæ gaz
    po zrobieniu ok. 15tys km inwestycja siê zwraca, potem zaczynasz oszczêdzaæ.
    Cytat Zamieszczone przez Marcino25 Zobacz posta
    Gaz jest "suchym" paliwem i niestety z biegiem czasu potrafi zrobiæ spustoszenie w silniku. pier¶cionki itd.
    gaz nie jest 'suchym' paliwem, po prostu spala siê w wiêkszej temperaturze co prowadzi do przy¶pieszonego wypalania gniazd zaworowych w g³owicy.
    pier¶cieniom na t³okach siê nie obrywa.

    przy prawid³owym monta¿u instalacji i wyregulowaniu jej, g³owica padnie niewiele szybciej na gazie ni¿ na benzynie, mo¿e o 5% skróci siê ¿ywotno¶æ.
    nawet je¶li gniazda siê poddadz± za np. 200tys km to oszczêdno¶ci z jazdy na gazie pokryj± kilkukrotno¶æ naprawy g³owicy.
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG Zenit, sedan

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marcino25 Zobacz posta
    Gaz jest "suchym" paliwem i niestety z biegiem czasu potrafi zrobiæ spustoszenie w silniku. pier¶cionki itd.
    Ten mit zosta³ ju¿ nie raz obalony
    Przez to ¿e LPG jest "czystsze" to w³a¶nie nie robi siê tyle nagaru co przy je¼dzie na PB i nie zapieka wtedy tak pier¶cionków.
    Przy LPG g³ówna bol±czk± jest uboga mieszanka która wypala zawory czy uszczelkê pod g³owic±, ale to mo¿na w prosty sposób unikn±æ
    Odpowiednio dobraæ komponenty, poprawnie zamontowaæ i prawid³owo wyregulowaæ no i pó¼niej oczywi¶cie w odpowiednim czasie pilnowaæ filtrów i kontrolnych regulacji.
    Natomiast najwiêkszym problemem jest znale¼æ warsztat który nie odstawia fuszerki.
    Jak pisa³em w dziale LPG jest to wielokrotnie omówione, i temat tam te¿ przenoszê.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 14-01-2016 o 15:26
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Imiê
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Powiem tak - podstaw± jest dobry gazownik, który Ci to wszystko zamontuje, wyreguluje. Druga sprawa to pilnowanie wymiany oleju, filtrów, ¶wiec zap³onowych oraz przegl±du gazu. Wszystko wymieniane co 10tys. kilometrów, jedynie ¶wiece co 20tys. i naprawdê nie ma problemu z u¿ytkowaniem samochodu. Moje ST220 ma na gazie przejechane do tej pory 50tys. kilometrów, ¿ona w swoim Peugeocie 206 1.4 przelata³a prawie 70tys. i nic a nic siê nie dzieje.

  10. #9
    Klubowicz Awatar jarros
    Imiê
    Jarek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 Pb/LPG :)
    Od
    30 Nov 2008
    Mieszka w
    Zawiercie
    To cale pitolenie "znafcóf", ¿e lpg niszczy silnik. i do Forda siê nie nadaje to mo¿na ... miedzy bajki wsadziæ.

    Moje by³e MKII które to teraz mój brat uje¿d¿a, przejecha³o na gazie ju¿ 180 ty¶ km. A jest to zetec z czarna pokryw±.
    Najwa¿niejsze to dobry monta¿ i w moim wypadku,
    regulacja gazu co 10 tys km
    regulacja zaworow co 30-40 tys.

    Tak¿e decyzja nalezy do Ciebie ;-)
    ¯ycze powodzenia
    Ostatnio edytowane przez jarros ; 15-01-2016 o 21:16

  11. #10
    Klubowicz Awatar plusek
    Imiê
    Tomasz
    Model
    Ford C max
    Silnik
    diesel
    Od
    17 Nov 2010
    Mieszka w
    Miêdzylesie, Kotlina K³odzka (DKL)
    Cytat Zamieszczone przez Marcino25 Zobacz posta
    Jak silnik zdrowy ja bym nie zak³ada³
    Powiedzia³bym, ¿e wrêcz przeciwnie. I to w obie strony.
    I tak, jak pisz± przedmówcy - dobry gazownik to podstawa.
    Ostatnio edytowane przez plusek ; 15-01-2016 o 22:22

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imiê
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/My¶libórz
    Zak³adaj .

    Moje MDO jest 15-tym w karierze autem na LPG .W kilku zak³ada³em w kilku ju¿ by³ za³o¿ony .Wcze¶niej czy pó¼niej siê zwróci .Jak Pb tanieje to LPG tak¿e i odwrotnie .Jeszcze nigdy nie robi³em g³owicy z powodu przedwczesnego zu¿ycia spowodowanego lpg .Tok jak koledzy pisali wy¿ej : dobry gazownik , co jaki¶ czas regulacja LPG i sprawny uk³ad ch³odzenia .

    Rado¶æ przy tankowaniu - bezcenna .

    Malkontenci byli , s± i bêd± .
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 TD 88 KM
    Od
    03 Feb 2015
    Mieszka w
    P³ock
    Panowie, chcia³bym kupiæ MK3 z koñcówki produkcji i zagazowaæ. Silnik zapewne 1.8 125KM, bo 2.0 niemal nie do znalezienia. Rocznik powy¿ej 2005 r ju¿ chyba jest dopracowany, nie?
    No i teraz tak, wszêdzie pisz± ¿e do gazu to auto siê nie nadaje. Wszêdzie pisz± te¿ o regulacji zaworów, co w tym silniku jest k³opotliwe: raz, ¿e trzeba rozebrac rozrz±d, a dwa to szklanki tylko ori i to na zamówienie w ASO.
    Popyta³em ludzi - w zasadzie ciê¿ko znale¼c mondasa bez LPG - nikt nie narzeka³, a i nikt nie wiedzia³ ze trzeba zawory regulowaæ. Podzwoni³em do kilku znajomych mechaników w mie¶cie - jeden robi³ raz g³owice w takim, to w szlifierni temat ogarneli - reszta nie mia³a nigdy tego auta na regulacje zaworów.
    Po s±siedzku mam warsztat który s³ynie w sezonie letnim z porz±dnego serwisu klimatyzacji. Zim± zajmuj± siê monta¿em gazu. Opinie maj± super, robi± perfekt - zawsze zdejmuj± kolektor ss±cy, otwór w baga¿niku zakonserwowany, instalacja ³adnie ukryta bo widzia³em. Sam monter ma 2 mondasy zagazowane i twierdzi ¿e jest luks.

    No i powiedzcie mi w koñcu jak to z tym silnikiem jest? Opinie ludzi pozytywne, na forum du¿o o regulacji, a warsztatach nikt nie mia³ z tym do czynienia. Kupiæ i gazowaæ, czy nie?
    Ostatnio edytowane przez cristo ; 28-01-2016 o 21:54

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cristo Zobacz posta
    Kupiæ i gazowaæ, czy nie?
    No je¶li ten temat Ci nie wystarczy³ to popatrz w inne w których s± odpowiedzi na Twój dylemat
    np
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-i-wi%C4%99cej
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...k-IV-strona-18
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...dla-2-0-145-KM
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant Awatar morhot
    Imiê
    Wojtek
    Model
    Cougar '99
    Silnik
    2,5 V6
    Opis
    eLPiGi
    Od
    25 Apr 2012
    Mieszka w
    My¶lenice
    Kupiæ i gazowaæ!
    O ile poje¼dzisz tym autem na tyle d³ugo, ¿e siê instalacja zwróci.
    Obecnie LPG 1,48, Pb95 4,05 tam gdzie tankujê.
    Zak³adamy (pesymistycznie) ¿e spali 12 litrów LPG + 1 Pb95 lub 10 litrów Pb95.
    100 km na LPG = 21,80 z³
    100 km na Pb95 = 40,50 z³
    Daje to oszczêdno¶æ 19 z³/100 km.
    Po 15.000 km jeste¶ na czysto, a potem ju¿ oszczêdzasz.
    Teraz pytanie, czy te 15.000 km zrobisz w 2-3 lata, czy w pó³ roku
    Ja za³o¿y³em LPG w swoim aucie po ponad 2 latach od zakupu i... plujê sobie w brodê, ¿e tak pó¼no. Wyda³em niepotrzebnie na paliwo przynajmniej 10.000 z³ za du¿o.
    Teraz kulam siê na LPG i jak tankujê to banan mi nie schodzi z dzioba.
    Dodatkowe koszty jazdy na LPG:
    - dro¿szy przegl±d: 70 z³/rok
    - filtry LPG przy ka¿dej wymianie oleju: 50 z³
    - kontrola strojenia co jaki¶ czas (powiedzmy co 30.000km): 150 z³
    - ¶wiece jak trzeba (co 20-30.000 km): 100 z³
    No raczej te koszty nie zmieniaj± ogólnego rozrachunku :-D
    Mruczenie widlastej szóstki jest jak balsam na umêczon± codzienno¶ci± duszê.

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Panowie kolega tu powiedzia³ ¿e regulacja zaworów co 30-40km w 2.0 Duratecu s± regulowane szklankami i z tego co mi wiadomo co jest to dosyæ kosztowna zabawa, napewno co tyle trzeba regulowaæ? Mi niebawem pyknie pierwsze 15kkm na gazie, mam 219kkm przebiegu i szczerze mówiac nie zagl±da³em jeszcze pod pokrywe w tym celu.. Powinienem sie zainteresowaæ?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    napewno co tyle trzeba regulowaæ?
    Przed monta¿em gazu powinno siê sprawdziæ luzy zaworowe, i w zale¿no¶ci od wyniku pomiar powtórzyæ w przedziale 30-50 ty¶.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Zamówi³em szczelinomierz, dekiel i tak mia³em niebawem zwalaæ wiec zobacze co tam sie dzieje. W zak³adzie gdzie montowa³em gaz cie¿ko im by³o przed monta¿em wykrêciæ ¶wieczki i zobaczyæ w jakim stanie s± a co dopiero mówiæ o pomiarze luzów..
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  19. #18
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imiê
    Krzy¶ ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    by³o ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    ¯yrardów
    to co mo¿na pomy¶leæ o jako¶ci ich monta¿u
    By³o Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  20. #19
    Zielony listek Awatar Gl5er
    Imiê
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Cichy popylacz :P
    Od
    16 Mar 2015
    Mieszka w
    Ksawerów
    A tak z czystej ciekawo¶ci czy regulacja zaworów nie odbywa sie tak samo jak w oplowskich 1,6 bodaj¿e c16xe czyli przez szlifowanie lub wk³adanie nadwymiarowych szklanek?

  21. #20
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    powiem tak, dzi¶ mia³em sta³ego klienta srt jeepem i ma tartarini za³o¿one od dwóch lat i 100tys km i wierzcie albo nie, dosta³ zastêpcze na czas wymiany szyby i co?
    wzi±³ astrê nówkê z 1.6 pb i spali³a mu za 105z³ pb a jego srt spala na tej samej trasie, przy takiej samej je¼dzie za 75z³
    dla informacji - jak owy w³a¶ciciel jeepa siê ¶pieszy to robi na jednej butli 70L lpg a¿ 170km co do sprawno¶ci uk³adu, co 12tys km silnik przechodzi do¶æ rygorystyczne sprawdzenia itp. nic z³ego nie stwierdzamy przez 100tys km raz z checkiem przyjecha³, ubogo ale to pad³ wtrysk lpg na jednym garnku

    podsumowuj±c - Montowaæ gaz i siê nie zastanawiaæ
    Ostatnio edytowane przez GrekuPL ; 24-03-2016 o 21:59
    DIESEL TO Z£OOOOO


Podobne w±tki

  1. [MkIV] przesuniête siedzenie wzglêdem kierownicy??
    By siwy78 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 22:09
  2. [MkI] Op³acalno¶æ LPG
    By seliw in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 16:15
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów