+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 105
  1. #61
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Wychodzi na to, że silnik nie pali ani grama oleju. W tym czasie zrobiłem tylko 2 tys. km, z czego większośc "po mieście" na odcinkach do 10km.
    albo spaliło nieco oleum a w międzyczasie przybyło benzynki w misce
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...rdzi+benzyn%B1

    ---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:28 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Żelek Zobacz posta
    zalezy jak na to patrzec. Dla mnie nowe silniki jak ty to napisałes sa nie dobre i nie maja startu do starych wytrzymałych motorów. Te z dzisiejszych czasów są chyba robione z najbardziej tandetnego materiału jaki może być byle się psuł i schodziły części zamienne. Jak robisz albo po robiłbys chwile na warsztacie to wiedzialbys o czym mowie.
    nie chodzi tu aż tak bardzo o materiał ale fakt istnienia turbawki w benzynkach, z racji downsizingu. ale zgadza się, materiały są gorszej jakości.
    po pierwsze uturbionej benzynie zawsze spadnie maksymalny przebieg z racji większego wyżyłowania słupka.
    po drugie turbo wciągnie zawsze nieco oleju.
    nie można porównywać wolnossącej jednostki do uturbionej.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Niedzielny kierowca Awatar Żelek
    Imię
    Bartek
    Model
    Audi A8
    Silnik
    3.7 Quattro
    Opis
    05' TITANUM
    Od
    24 Aug 2013
    Mieszka w
    okolice Leżajska
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    nie chodzi tu aż tak bardzo o materiał ale fakt istnienia turbawki w benzynkach
    ale nawet i bez turbinki silniki benzynowe maja wiekszy apetyt teraz na olej niz stare silniki. Przykład słynnej Primery 2002r 1.8B. Temat obszerny nawet w internecie że olej biorą tyle ze głowa mała. A gdzie kiedyś przyszłoby do głowy dolewać olej Japończykowi. Nissanowi i Mazdzie w szczególności. @splitu myśle ze jakbys nie cenił swojej MK Dwójki za bez awaryjność to tez bys jezdzil autem nowszym "naszpikowanym" całą ta elektronika i turbinkami to tak na marginesie

  4. #63
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Żelek Zobacz posta
    Przykład słynnej Primery 2002r 1.8B. Temat obszerny nawet w internecie że olej biorą tyle ze głowa mała.
    pewne silniki miały usterki z fabryki, a silnik z 2002r to już dosyć leciwa jednoska, w porównaniu do obecnych.
    Cytat Zamieszczone przez Żelek Zobacz posta
    A gdzie kiedyś przyszłoby do głowy dolewać olej Japończykowi. Nissanowi i Mazdzie w szczególności.
    znam wiele przypadków gdzie dolewa się oleju do tychże silników może nie w niebotycznych ilościach ale po 2-3 setki na tysiaka łykają.
    sam mam lancera VI 1.3 benzynkę i olej wcina, a ma oryginalny przebieg obecnie 165k km. nie zostawia śladu za sobą zbytnio ale od wymiany do wymiany co 10tys pełnego syntetyka połyka ok 1-2l.

    Cytat Zamieszczone przez Żelek Zobacz posta
    @splitu myśle ze jakbys nie cenił swojej MK Dwójki za bez awaryjność to tez bys jezdzil autem nowszym "naszpikowanym" całą ta elektronika i turbinkami to tak na marginesie
    pomyłka, moje wcześniejsze mk1 i obecne mk2 to bardzo awaryjne auta - auto mam ze względu na sentyment i dlatego że mogę sobie pozwolić na naprawę usterek które nie są zbyt kosztowne w porównaniu z nowszymi autami. awaryjne w sensie że mają sporo usterek które mają wpływ na prowadzenie/bezpieczeństwo, a nie że rozkraczały mi się na drodze.

    inne samochody mi się po prostu nie podobają, a nie mam zamiaru jeździć czymś co mi się nie podoba.
    gdybym miał wziąć cos bezawaryjnego wybralbym inny samochód.
    po za tym jest przepaść jeśli chodzi o ceny np. do mk2 i mk3, wszystko niemal 2 razy droższe do mk3.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  5. #64
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    "Magią" internetu jest to,że jest i bardzo szybko można zasięgnąć potrzebnych informacji.
    Są dostępne opracowania naukowe (prace dyplomowe wszelkich szczebli),porady dziennikarzy poszczególnych branży,fora.
    I własnie na forach są "sami fachowcy".....bez obrazy.
    Sam jestem z zawodu automechanikiem i "uprawiałem" go przez 20 lat - teraz jedynie dla własnych celów(czasami dla znajomych)
    Ktoś powie - słaby,bo dobry miałby własna działalność.....być może to prawda.

    Ale napisze coś w tym temacie.

    Przeczytałem artykuł w Auto Świat.

    Dziennikarz napisał w nim,że zawarte w wielu instrukcjach informacje na temat zużycia oleju na poziomie do 1L/1000 są bzdurą i zabezpieczeniem przed ewentualnymi reklamacjami.
    No może.......

    Ale z drugiej strony tak mnie uczono - że to możliwe.
    Nie jest to regułą,ale możliwe i nic w tym wadliwego.

    W praktyce - takie same silniki eksploatowane w taki sam sposób przez różnych użytkowników "spożywały" różne ilości oleju.
    Dopóki nie przekraczało to tego "litra" - nikt nie zawracał sobie tym głowy.

    Teraz są zdania że to za dużo,ze silnik na złom......bo "mój nie bierze ani grama".....

    A taki silnik dwusuwowy - smarowany mieszanką oleju z paliwem w stosunki 1:50 ?.....a nawet 1:30.

    Można się śmiać (chociaż to wcale nie jest śmieszne) ale taki np. Trabant na 50L przejeżdżał te 800-900 km.....
    Ile oleju spalił?......no Litr (!).....i jakoś nikt z tego problemu nie robił.
    A dwusuwy motocyklowe?
    Ktoś ma z tym "problemy"?
    A czy wał na łożysku kulkowym potrzebuje lepszego smarowania niż ten na łożysku ślizgowym?.

    Zastanówmy się czy to naprawdę problem.
    Sądzę że ten jest gdy eksploatujemy samochód spory czas i "nagle" zaczął zużywać olej,lub zużywać go w większej ilości niż dotychczas.

    Czy to czasem nie tak samo jak ze zużyciem paliwa?

    Czy mam "rwać włosy z głowy" bo w tej chwili mój "kopciuch" spala w trasie 7-9l/100 ??
    Mam to gdzieś.......bo wiem,że przyjdzie lato - trzasnę w krótkim czasie trasy rzędu 200,300,500 km (łącznie 2,może 4k km) i będzie spalał coraz mniej wraz z przebytymi kilometrami i ustali się na poziomie poniżej 6/100 (przy spokojnej jeździe nawet poniżej 5/100)

    Ale to nie będzie wieczne - znowu się zamuli i będzie "żarł"

    Koniec poematu.

    Silniki są różne - nawet nowe takie same zużywają różne ilości oleju (jedne "wcale" inne więcej).
    A my jeździmy autami "z historią"...a użytkownik ze względu jak dba,czy dba i jak eksploatował czy eksploatuje - ma tez wpływ na "apetyt" auta na "płyny ustrojowe".

    I nie piszcie bajek,ze macie takie a nie inne auta,bo Wam się podobają.
    Nie stać nas na nowsze (o nowych nie wspomnę).......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #65
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    @CzarekJ jak mozna porownywac dwusuwa do cztero? To calkiem inne konstrukcje, w dwusuwie olej podajesz bezposrednio do komory spalania a nie plywa wokol jej. To dwie rozne historie.

    Co do ostatniego akapitu, stac mnie na najnowsza corse (za gotowke) ale nie kupie bo mi sie nie podoba. Wyczuwasz roznice?

    wytaptane z huaweia
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  7. #66
    Niedzielny kierowca Awatar Żelek
    Imię
    Bartek
    Model
    Audi A8
    Silnik
    3.7 Quattro
    Opis
    05' TITANUM
    Od
    24 Aug 2013
    Mieszka w
    okolice Leżajska
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    @CzarekJ jak mozna porownywac dwusuwa do cztero? To calkiem inne konstrukcje, w dwusuwie olej podajesz bezposrednio do komory spalania a nie plywa wokol jej. To dwie rozne historie.

    Co do ostatniego akapitu, stac mnie na najnowsza corse (za gotowke) ale nie kupie bo mi sie nie podoba. Wyczuwasz roznice?

  8. #67
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    w dwusuwie olej podajesz bezposrednio do komory spalania a nie plywa wokol jej


    smarowanie komory spalania?......baardzo ciekawe.
    "Pływający" olej wokół komory??
    Chyba muszę się poduczyć o konstrukcjach silników spalinowych.

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Co do ostatniego akapitu, stac mnie na najnowsza corse (za gotowke) ale nie kupie bo mi sie nie podoba. Wyczuwasz roznice?
    Jeżeli odniosłeś wrażenie.że zdanie było bezpośrednio do Ciebie,to jesteś w błędzie.
    Przepraszam,jeżeli uraziłem godność.

    Ale zastanówmy się jak zmieniła się "flota" aut w tym klubie na przestrzeni 10 lat.
    Kiedyś przeważały MkI/II...."kilka trójeczek" i dwa(!) MkIV.
    A teraz?......Ci sami ludzie,ale w nowszych autach.
    Nie nowych,ale......

    Ale koniec spamu - wycieczki osobiste nie są potrzebne - skupmy się nad tematem.
    Tyle,że właściwie na samym początku już jest rozwiązanie.

    Reszta to "paplanina"
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #68
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    smarowanie komory spalania?......baardzo ciekawe.
    "Pływający" olej wokół komory??
    Chyba muszę się poduczyć o konstrukcjach silników spalinowych.
    dobrze wiesz ze napisalem to w wielkim skrocie i uproszczeniu - nie ma co pisac takich poematow jak Ty.
    mysle ze dobrze wiesz o co mi chodzi olej w czterosuwie w zalozeniu ma zostac w misce i nie mieszac sie z paliwem a w dwusuwie z premedytacją podaje sie go do paliwa...
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Jeżeli odniosłeś wrażenie.że zdanie było bezpośrednio do Ciebie,to jesteś w błędzie.
    Przepraszam,jeżeli uraziłem godność.
    nie odnioslem takiego wrazenia, tylko chcialem Ci bardziej dosadnie pokazac roznice.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  10. #69
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    napisalem to w wielkim skrocie i uproszczeniu
    I wyszła bzdura niestety bo zasilanie paliwem i smarowanie w dwusuwie "prostym-podstawowym"następuje pod tłok - czyli smarowanie tak samo jak w cztero.
    Oczywiście zgoda,że potrzeba go nieco więcej bo jednak zmieszany z paliwem jakaś część przedostanie się nad tłok i zostanie spalona.
    Nie zmienia to faktu.że silniki olej zużywają - jedne mniej inne więcej.nawet te same konstrukcyjnie bo są różne spasowane.
    O eksploatacji nie wspomnę.

    A 1,8 Duratec,jak wspomniał Paolo - to norma,ze przy dłuższej eksploatacji zapiekają się pierścienie - bo "słabe"

    O oleju wokół komory spalania pierwsze słyszę.....

    Pisząc takie uproszczenia wprowadzasz w błąd czytelników mających mgliste pojęcie o automechanice,lub nie wiedzących nic - mogą to przyjąć jako fakt.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #70
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Nie co się wdawać w zbędne dyskusje wcześniej czy później zacznie pić olej, właśnie czwarty silnik po remoncie hula u nowego właściciela - cytuję nowego nabywcę "tak równej pracy na biegu jałowym to ja nigdy nie widziałem w duratecu"
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  12. #71
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Paolo Zobacz posta
    Nie co się wdawać w zbędne dyskusje wcześniej czy później zacznie pić ole
    I na tym należałoby zakończyć temat......co z reszta napisane na początku.
    Ale skoro już się rozwinął - należy wyjaśnić te niepotrzebne wpisy aby nie wprowadzały w błąd.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  13. #72
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    należy wyjaśnić te niepotrzebne wpisy aby nie wprowadzały w błąd.
    no to zaczynamy
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    I wyszła bzdura niestety bo zasilanie paliwem i smarowanie w dwusuwie "prostym-podstawowym"następuje pod tłok - czyli smarowanie tak samo jak w cztero.
    Oczywiście zgoda,że potrzeba go nieco więcej bo jednak zmieszany z paliwem jakaś część przedostanie się nad tłok i zostanie spalona.
    tutaj jako czytelnik "mających mgliste pojęcie o automechanice" mógłbym wysnuć wniosek że raz wlany olej zatrzymuje się na wale tworząc film olejowy. dlaczego? napisałeś "jakaś część" a co z resztą?

    ano przedostanie się nie jakaś część ale wszystko - jak paliwo zmiesza się z olejem i przechodzi przez wał to siłą rzeczy dociera do komory spalania i tam się pali, a smarowaniem zajmuje się kolejna dawka paliwa zmieszanego z olejem, i tak dalej, i tak dalej... i nie ma znaczenia w jakich proporcjach ten olej rozrobisz z benzyną, czy to 1:50 czy 1:10 czy 1:100 - ten olej i tak spłonie (będzie mniej/bardziej kopcił, wpłynie na sprawność/żywotność silnika). nie można tego porównywać z konsumpcją oleju w 4T.

    w 4T olej nie miesza się z paliwem i z założenia ma się nie spalać - dzieje się to jedynie gdy jest problem z pierścieniami/uszczelniaczami zaworowymi/resztą uszczelnień/wadą fabryczną. układ smarowania jest inny, wał nie jest 'otoczony' tylko olejem ale mieszanką paliwa z olejem.

    jednocześnie nie twierdzę że absolutnie 4T nie moze spalać oleju, bo jeśli pobiera to "szrot". oczywiście konsumpcja na poziomie większym niż ~0,3l/1000km powinna dać do myślenia, ale z drugiej strony jeśli ktoś będzie pilnował dolewek i nauczy się z tym żyć, to nie widzę problemu. byleby jadąć za delikwentem nie było czuć woni spalonego oleju, albo niebieskiej chmury. jak za dwusuwem no i aby auto nie znaczyło terenu.
    i to jest jedyny akapit pasujacy do tematu

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    O oleju wokół komory spalania pierwsze słyszę.....
    fakt, można było to różnie odebrać, ale już się tłumaczę:
    chodziło o to że (przynajmniej z założenia) w 4T olej nie trafia do komory spalania... przez co w skrócie myślowym napisałem 'wokół' niej. jest (powiedzmy) w każdej części silnika, tylko nie tam. w dwusuwie nie ma układu smarowania, rozrządu, przez co olej miesza się z paliwem żeby wał się nie zatarł, bo gdyby nie takie podawanie oleju, trzeba by kombinować z innym sposobem, co komplikuje konstrukcję...


    mam nadzieje że dostatecznie jasno bo nie chcę z tego zrobić referatu, kto chce lepiej zrozumieć sprawdzi w guglach zasadę działania i różnice. jest masa opracowań o tym a temat dotyczy czego innego, i tak mod łaskawy że te dywagacje nie trafiły na zsyp.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  14. #73
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    no to zaczynamy
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    mam nadzieje że dostatecznie jasno bo nie chcę z tego zrobić referatu, kto chce lepiej zrozumieć sprawdzi w guglach zasadę działania i różnice
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    jako czytelnik "mających mgliste pojęcie o automechanice"
    Zrób to i przeczytaj ponownie swój tekst........
    I dyskusja i referaty nie będą konieczne.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  15. #74
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    1 litr oleju na 20 000 km to dużo? Bo podobno tyle do mojego auta trzeba dolewać (kupiłem niedawno i jeszcze nie sprawdziłem).
    Niestety jeszcze jakieś stukanie jest w silniku - mechanik mi powie jutro wszystko o co chodzi, bo nie zapamiętałem co mi mówił przez telefon, coś o popychaczach wspomniał.

  16. #75
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    1 litr oleju na 20 000 km to dużo? Bo podobno tyle do mojego auta trzeba dolewać (kupiłem niedawno i jeszcze nie sprawdziłem).
    Nie wierzyłbym w te zapewnienia sprzedającego. Pewnie dodało mu się jedno zero.

  17. #76
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    RZESZÓW
    witajcie
    podpinam się pod pytanie
    mk3 1,8 125km + LPG
    2002 rok 190 tyś przebiegu, w teorii przynajmniej
    Auto zaczęło palić więcej oleju niż gazu w 1000 km potrafi wygolić olej prawie do sucha.
    Z bagnetu i z pod korka spokój nic nie kopci, płyn chłodzący ok. z rury wali na siwo + sadza.
    coś mi lekko stuka przy pracy na jałowym i przypuszczam , że sprężyna zaworowa pękła i uszkodziła uszczelniacz. ale czy przy takim uszkodzeniu brało by aż tyle oleju?
    będe wdzięczny za jakieś rady/ sugestie co przy okazji sprawdzić/zrobić bo w długi weekend zamierzam ściągać głowę.
    Ostatnio edytowane przez Gaceekk ; 25-04-2018 o 11:35

  18. #77
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Gaceekk Zobacz posta
    ale czy przy takim uszkodzeniu brało by aż tyle oleju?
    Jak ciurka strumyczkiem no to tyle może brać, olej podawany jest pod ciśnieniem
    pytanie jeszcze ile przedostaje się zapieczonymi pierścieniami
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #78
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    pytanie jeszcze ile przedostaje się zapieczonymi pierścieniami
    to częsta usterka w tych silnikach?

  20. #79
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Gaceekk Zobacz posta
    to częsta usterka w tych silnikach?
    Nagminna, zapiekają się pierścienie olejowe i silnik żlopie olej jak Wawelski wodę z Wisły.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #80
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Gaceekk Zobacz posta
    to częsta usterka w tych silnikach?
    Nagminna, zapiekają się pierścienie olejowe i silnik żlopie olej jak Wawelski wodę z Wisły.
    no to troche lipa bo nie zamierzałem dołu ruszać, no ale trudno jak trzeba to trzeba.
    byłem przekonany ze jak z bagnetu nie kopci to jest ok
    napisz mi proszę jeszcze czy te pierscienie trzeba wymieniać czy wystarczy jakieś czyszczenie itp?

Podobne wątki

  1. [Duratec] bierze olej
    By Pro100 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 22:19
  2. [MkII] Bierze olej 1,8TD???
    By 6-tec in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-01-2007, 23:19
  3. [MkI] Chyba bierze olej
    By PrestoN in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-04-2006, 22:28
  4. Bierze olej
    By mp2201 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-12-2005, 01:46
  5. Bierze olej ?????????
    By OLSZAK in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2005, 08:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów