+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Swiecie
    po zlaczeniu 1 i 4 pinu w wtyczce tez przepalilo mi bezpiecznik 31,po sprawdzeniu 1 i 4 pinu na czujniki jest obiek miernik piszczał...
    czyli ewidentnie wina czujnika wymienie i dam znac co wyszło

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kozak Mondeo Zobacz posta
    po zlaczeniu 1 i 4 pinu w wtyczce tez przepalilo mi bezpiecznik 31,po sprawdzeniu 1 i 4 pinu na czujniki jest obiek miernik piszczał...
    czyli ewidentnie wina czujnika wymienie i dam znac co wyszło
    Kurcze szamotki dostałem, czujnik od wysokiego nie jest sterowany prądem on ma tylko dawać sugnał czy jest ciśnienie czy nie, zwarty/rozwarty (tutaj nie wiem czy on zwiera/przerywa na plusie, minusie, czy po prostu tylko daje sygnał do sterownika jest przejście/nie ma przejścia ) więc jak symuluje się zworą no to nie powinno palić bezpiecznika.
    Skłaniam się ku temu że to nie wina czujnika tylko jakieś zwarcie/spalenie w elektryce.
    Zerknij jeszcze tutaj
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post2224744
    Są tematy z poradami żeby mostkować wtyczkę żeby właśnie wykluczyć uszkodzenie czujnika, więc jeśli po zmostowaniu wtyczki wywala bezpiecznik to problem jest gdzieś dalej a nie w czujniku. (tak mi się wydaje)
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 29-01-2016 o 20:40
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    03 Nov 2015
    Mieszka w
    Swiecie
    w tym tygodniu jade na diagnostyke komputerowa moze cos pokaze

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kozak Mondeo Zobacz posta
    na diagnostyke komputerowa moze cos pokaze
    Może być ciężko bo sterownik nie monitoruje czujnika pod względem sprawności, tylko otrzymuje inormację jest/nie ma ciśnienia.
    Nie mam cierpliwości żeby teraz grzebać w dziale ale było kilka tematów gdzie przystępnie chłopaki opisywali co odpiąć, co zewrzeć, gdzie zmierzyć napięcie żeby samemu zdiagnozować klimę bez wyrzucania kasy w błoto.
    Bo często jest to jakaś duperelka a "fachman" klimiarz widzi co jest walnięte, ale ściemę wciska że to poważna usterka i kupę kasy kosztuje naprawa.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 30-01-2016 o 17:09
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    ja tez u siebie w mondku walcze z przepalajacym sie bezpiecznikiem, sprężarke wykluczam bo po odłączeniu od niej wtyczki tez przepala bezpiecznik, czujniki oba wymienione dalej to samo, wtyczka podgrzewania spryskiwaczy odłączona wiec to tez nie to, nie przepala bezpiecznika tylko wtedy gdy odłącze wtyczke z czujnika i to bez znaczenia czy tego przy osuszaczu czy tego przy zbiorniczku wyrównawczym, dodam jeszcze ze montowałem denso i trzeba bylo ciąć kable ale wszystko robiłem wg. schematu i porad kolegów z forum, no i wszystko dziala jak powinno nawiewy, sterowanie, ale jak tylko włącze AC to od razu pali bezpiecznik, i z tego co widać przy wkladaniu bezpiecznika jest chyba gdzieś zwarcie bo aż iskry idą , sprężarke podłączalem na krótko i sie normalnie włącza wiec tak sobie myślę czy coś zle nie podłączylem przy montażu Denso
    Problem rozwiązany, winny był przekaznik albo ta dioda w skrzynce pod maską, przelozylem obie rzeczy i klima dziala bezpiecznika nie pali
    Ostatnio edytowane przez RafiRypin ; 15-05-2016 o 12:53

Podobne wątki

  1. [MkI] pali bezpiecznik 31
    By grzesiek78-78 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 18:14
  2. [MkI] Pali bezpiecznik nr 4, (20 A)
    By a-paolo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 22:02
  3. [MkII] pali sie bezpiecznik
    By rafalski198 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2008, 21:55
  4. [MkII] Pali bezpiecznik.
    By Milosz_ct in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-07-2007, 19:49
  5. pali bezpiecznik
    By mymlon in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2006, 13:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów