+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    7 lat temu jechał jak 136
    Opis
    Razem 11 lat
    Od
    27 Jan 2016
    Mieszka w
    Warszawa

    Falował, gaz, a teraz dymi z pod maski

    Witam

    Jestem nowym użytkownikiem forum, pomimo że Mondeo mam od 11 lat. Przeżyłem z nim cuda, jak i on ze mną, ale niestety mam problem. Samochód mam plan wymieniać na mk3, ale zaczęły dziać się dziwne rzeczy.
    W przeciągu tygodnia może dwóch, samochód minimalnie falował na luzie, raz na jakiś czas. Dodawałem gazu i przechodziło, więc szczególnie się tym nie przejmowałem. Samochód stwarzał wrażenie jakby lekko mocniej dymił (zimą jakoś mnie to nie dziwi, większość samochodów dymi w korku więc spoko), ale dzisiaj to już chyba było lekkie przegięcie... Dodatkowo zaczął dymić z pod maski, co już mnie zaniepokoiło

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/~...ovgXoMexUUVZOh

    Zdjęcie miejsca z którego wydobywał się dym z silnika. Przepraszam za jakoś, postaram się o lepsze.

    Wszystkie płyny w normie, olej sprawdzony, git, odpala bez problemu, sprawdzone świece.
    Istotne może jest, że jak są wolne obroty, dodaje gazu, silnik jakby klekotał i śpiewał nie na wszystkie cylindry. Przy większych obrotach wszystko jest już git. Czasem tracił moc, jak jechałem kilka godzin temu wszystko było ok, dojechałem na zakupy, zgasiłem, odpalam, ja mu gazu a on bieda... Jutro mogę dorzucić wrażenia z jazdy do pracy.

    Moje pytanie jest następujące, czy ktoś spotkał się z podobną sytuacja? Ewentualnie ktoś domyśla się co mogło się stać. Następnie czy opłaca się to robić. Dodam, że samochód miał wymieniony silnik, LPG, jest pomalowany i ma w sumie wszystko zrobione... miał..

    Z góry dziękuje za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez synekijegomondeo Zobacz posta
    Dodatkowo zaczął dymić z pod maski, co już mnie zaniepokoiło

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/~...ovgXoMexUUVZOh
    tam jest tłumnik, pewnie mocno skorodowany to i zaczął puszczać dym...

    z którego roku to mondeo? masz OBDII? jak tak to pod kompa, jak nie to wymrugaj błędy
    jaka instalacja gazowa?
    Cytat Zamieszczone przez synekijegomondeo Zobacz posta
    dodaje gazu, silnik jakby klekotał i śpiewał nie na wszystkie cylindry. Przy większych obrotach wszystko jest już git. Czasem tracił moc, jak jechałem kilka godzin temu wszystko było ok, dojechałem na zakupy, zgasiłem, odpalam, ja mu gazu a on bieda... Jutro mogę dorzucić wrażenia z jazdy do pracy.
    przewody WN / cewka kiedy wymieniane? sprawdz w nocy psiukając na kable wodę czy nie ma przebić.
    cewkę obejrzyj czy nie popękana.
    przy mk1 lubią się kruszyć izolacje kabli do wtryskiwaczy, zobacz czy przypadkiem nie zlazła izolacja na raz z dwóch kabli - ale to tylko gdy na benzynie masz taki objaw bo tego nie napisałeś.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

Podobne wątki

  1. [MkI] 10x zly kod, co teraz?
    By Qrzyh in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 20:05
  2. [TD MkII] Dymi i Dymi - co jest grane ???
    By kary1610 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-10-2007, 22:02
  3. [MkI] I co teraz??
    By mp2201 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2006, 11:41
  4. To teraz mój cieknie
    By Kafar in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2005, 17:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów