+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Kazimierz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    31 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraków-Bieżanów

    Tankowanie LPG za granicą

    Witam forumowiczów. Czy są jakieś problemy z tankowaniem LPG poza granicami naszego kraju -chodzi mi o dostępność gazu ,czy końcówki dystrybutorów są takie same. Podzielcie się doświadczeniami. Pozdrowienia
    Mondeo I 93 1,6 kombi GLX + LPG Elpigaz kolor LEVANTE

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Jest duzo mniej stacji, raczej poza autostradami (mowie o Niemczech), koncowki powinny pasowac, jesli nie to powinni miec odpowiednie do zalozenia. Jest jeden szkopul - samoobsluga. Aha, tam maja tez Erdgas. Nie jestem znawca, ale cosik mi sie wydaje ze to co innego niz LPG i lepiej szukac stacji z LPG. Erdgas to chyba Metan, a LPG to propan-butan. Nie wiem czy sa kompatybilne .

    U Knedlikow nie ma problemu, wszystko tak jak u nas, tylko troche mniej jest tych stacji.

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

  4. #3
    waldemarz
    Gość
    Jesli chodzi o Niemcy to nie ma problemu, a ty gdzie sie wybierasz Tu masz podane stacje w Niemczech
    http://mam-lpg.secom.net.pl/trash/tank.pdf

  5. #4
    Kocówki do dystrybutorów sa rózne,W Polsce tzw mod "włoski",taki sam w "demoludach".Niemcy to rozwój dopiero ,stacji i tak jak wyżej w poście trzeba szukac na uboczu.Benelux ma LPG na kazdej stacji(cena porownywalna do nas),ale końcówki do tankowania sa inne(jakby co to mam przejsciówkę i jest mi zbedna)Na stacjach maja nieraz kpl przejciowe,ale nie mzna liczyć na 100%(Polacy są wszedzie ).Sporo stacji samoobsługowych,nie tak jak u nas.Generalnie Niemcy to drogi LPG(0,8E) więc każdy jedzie ile sie da na LPG,potem do Holandii na PB(zbiornik pełny z Polski).Droga powrotna tak samo.Ceny u południowych sasadów troszkę wyzsze(ok 2pln)

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby

    napisz dokładnie, gdzie jedziesz...

    ... wszędzie jest trochę inaczej. A w Niemczech nie tak źle. Na autostradzie gaz 0,65-0,70, na uboczu 0,55-0,60 nawet. Stacji jest już na tyle dużo, że po odpowiednim zaplanowaniu jedziesz bez problemu za grosze. Dokładne wykazy są w necie. Dużo linków jest na stronach motoryzacyjnych.Końcówki na zachodzie inne ale wszedzie powinni mieć wkręcane przejściówki. Na autostradzie A-2 mają też mają też dystrybutory z "naszymi" końcówkami. Włochy i cały były blok wschodni też ma nasze końcówki ale stacji mniej jak w Niemczech. Pisz dokładnie, gdzie jedziesz.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (błeee)
    Kaszuby

  7. #6
    Witam. Ja będę się wybierał do Koloni. Mam zbiornik w kole zapasowym więc dużo lpg nie wleje. Czy będę miał problemy dojechać na gazie czy na benzynkę zmuszony będę się przełączyć. Pozdrowionka
    MKI 1.8 95r.
    LPG BRC Just
    aluski fordowskie

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Cytat Zamieszczone przez Janusz
    Witam. Ja będę się wybierał do Koloni. Mam zbiornik w kole zapasowym więc dużo lpg nie wleje. Czy będę miał problemy dojechać na gazie czy na benzynkę zmuszony będę się przełączyć. Pozdrowionka
    Dojedziesz wszędzie gdzie chcesz tylko dobrze poplanuj.
    http://www.gas-tankstellen.info/menu.php?language=en_US
    Tylko nie przegap stacji, które sobie namierzysz z wykazu. Pierwsze tankowanie proponuję w okolicach Peine na A-2, bo chyba tam będziesz jechał - dystrybutor pierwszy od prawej ma polską końcówkę. W drodze powrotnej jest też tam jest stacja po drugiej stronie autostrady. Dalej też są stacje LPG, moim zdaniem wystarczająco dużo. Jak się nie połapiesz z tą stronką (w/w link), to daj znać - pomogę.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (błeee)
    Kaszuby

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2.0 tdci 130 M6
    Od
    27 Feb 2005
    Mieszka w
    Starachowice
    Austria i Włochy nie ma problemu, tylko LPG jest oddzielnie tak trochę z boku ( znajomy tankował swoje auto jak jeździliśmy na wspólne wojaże )
    nie było nigdy problemu
    Mondeo 2.0 TDCi 130km

  10. #9

    Re: Tankowanie LPG za granicą

    Cytat Zamieszczone przez kaz
    Witam forumowiczów. Czy są jakieś problemy z tankowaniem LPG poza granicami naszego kraju -chodzi mi o dostępność gazu ,czy końcówki dystrybutorów są takie same. Podzielcie się doświadczeniami. Pozdrowienia

    Ja dość często jeżdżę do Niemiec...i....nasze włoskie końcówki nie pasują bezpośrednio ale najczęściej mają przejściówki , także bezproblemu!!
    Tankuję najczęściej koło Hof i Norymbergi cena około 57 centów
    a to super super stronka http://www.gas-tankstellen.de/menu.php?jump=bab na której znajdziecie gdzie znajduje się stacja i jak długo jest czynna
    MK II 97' , 2,5 l Duratec V6, GHIA- EXECUTIVE + LPG BRC II GENERACJA

Podobne wątki

  1. CB za granicą
    By lipksy in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-07-2006, 23:28
  2. LPG za granicą
    By tokocz in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-09-2005, 07:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów