+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    02 Feb 2016
    Mieszka w
    Gdańsk

    Problem z dławieniem się

    Witam, od jakiegoś czasu mam problem którego nie mogę zdiagnozować. Otóż problem polega na tym gdy nagrzeje się silnik ( najczęściej, na zimnym chyba mi się jeszcze to nie zdarzyło) najczęściej przy ruszaniu silnik strasznie się dławi gdy ruszam(daje tak 1500 obrotów i one nagle strasznie spadają i silnik przez chwilę nie reaguje na gaz) przy użyciu samego sprzęgła problemu nie zauważyłem. Dławienie występuję też czasami podczas jazdy najczęściej z obciążeniem a jeszcze częściej (tak mi się wydaje przy gwałtownych ruchach lub pod górę, wtedy objawia się to takimi szarpnięciami jak by brakowało paliwa). Podczas takiego zadławienia np. przy ruszaniu wystarczy mocno dodać gazu wtedy silnik po chwili załapie i pójdzie, lecz czasami (tylko przy ruszaniu) zgaśnie.
    Jakiś miesiąc temu może więcej prawdopodobnie zamarzło mi paliwa i się zdusił na amen nie chciał nawet odpalić przy czym strasznie kopcił, więc gdy odtajał wymieniłem filtr paliwa. Dzisiaj wyczyściłem EGR, oraz wymieniłem filtr powietrza gdyż myślałem że to będzie problem ale niestety dalej to samo. Autko nie kopci ani nic. Ręce już mi opadają jutro niby miałem go dać do warsztatu ale nie chciał bym aby zaczęli mi coś wymyślać i wymieniać pół samochodu.
    Dodam jeszcze że przed wymianą filtra pokazywał błąd złego dawkowania paliwa po wymianie jak na razie tego błędu nie ma. Palił też się check przy błędzie związanym z EGR lecz po tzw. przegonieniu samochodu check gasł.

    Z góry dziękuję za szybką odpowiedź, jeżeli opis będzie nie jasny postaram się to jakoś bardziej opisać.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Sprawdź kable a szczególnie izolację przewodów od zaworu dawki paliwa i przestawiacza kąta wtrysku. Przewody są na pompie od strony silnika - trzeba odkręcić 2 śruby bo są ukryte za blaszką zabezpieczającą. Do sprawdzenia również wiązka wchodząca do pompy - być może jeden z przewodów zwiera do masy. Podobny problem występuje gdy: uszkodzonym jest przekaźnik pod akumulatorem, ewentualnie w skrzynce bezpieczników przekaźnik R5 lub czujnik położenia wału korbowego. Przy uszkodzonym CPK byłyby błędy P0335 i P1608.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    02 Feb 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    To wiem mniej więcej co sprawdzić jakoś mnie nakierowałeś bardziej. Najdziwniejsze jest w tym wszystkim to że nie dzieje się to ciągle tylko np. co któreś tam ruszanie ze świateł się zdusi potem jedzie niby wszystko ok a nagle zaszarpie znowu się zdusi itp... I to jest tylko takie zduszenie na chwilkę wciskam gaz do dechy szarpnie i jedzie dalej :P

    No i częściej to się dzieje przy staniu w korkach lub jak jadę z ludźmi właśnie. Wtedy tak jak by te objawy się nasilały.
    Ostatnio edytowane przez enso ; 02-02-2016 o 20:51

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    ewentualnie możesz sprawdzić (najlepiej podmienić) czujnik położenia pedału przyśpieszenia.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    02 Feb 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Witam ponownie, byłem wczoraj u mechanika i częściowo mi go sprawdzili wykasowali błąd egr po jego wyczyszczeniu. Był także błąd P0335 czy to może być przyczyną dławienia przy ruszaniu? Bo z tego co wyczytałem to przy usterce CPK auto gaśnie i nie idzie go odpalić a mój jak już się tak zdławi że zgaśnie to odpala normalnie. Może opisze trochę jaśniej to co się dzieje:
    Stoję na światłach wrzucam jedynkę ruszam daje około 1500 obrotów i one nagle spadają w dół muszę wcisnąć sprzęgło i ratować go gazem bo jak nie to zgaśnie. A jak juz po sekundzie słapie to idzie jak strzała. Objaw najczęściej występuje przy rozgrzanym silniku a jak już się dobrze nagrzeje gdzieś w korku to potrafi tak robić co drugie a nawet co każde ruszanie.

    /Edit
    Przed chwilą ponowna wizyta u mechanika błedu P0335 już nie ma a samochód dalej swoje. Zauważyłem jeszcze objaw taki (na nagrzanym silniku) zjeżdżam z górki na luzie później wrzucam 3 czy tam 2 i też zdarzy się takie zdławienie.
    Już nie wiem za co mam się zabrać...
    Ostatnio edytowane przez enso ; 04-02-2016 o 17:35

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez enso Zobacz posta
    błąd P0335
    to jest błąd położenia czujnika wału korbowego. Sprawdź ten czujnik i wiązkę podpiętą do niego, przeczyść styki w tym czujniku i kostkę.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    02 Feb 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez Siwy dym Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez enso Zobacz posta
    błąd P0335
    to jest błąd położenia czujnika wału korbowego. Sprawdź ten czujnik i wiązkę podpiętą do niego, przeczyść styki w tym czujniku i kostkę.
    A jak mogę go sprawdzić ? I czy dam rade to zrobić bez kanału No i czy on może szwankować tylko na gorącym silniku ?
    Ostatnio edytowane przez enso ; 04-02-2016 o 19:33

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    02 Feb 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez Siwy dym Zobacz posta
    Wielkie dzięki nawet filmik jest jak go sprawdzić. I być może jak mój się nagrzeje to też wariuje. Muszę tylko znaleźć instrukcje jak go wyjąć najlepiej obrazkową lub jakiś schemat bo o mechanice to dużego pojęcia nie mam

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    na łączeniu silnika ze skrzynią, egr z tyłu silnika koło turbiny - zdemontować EGR (ja nie demontuje) klucz krótka 10 nasadowa lub oczkowa gięta, odpiąć wiązkę i odkręcić.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    02 Feb 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Czujnik wymieniony lecz dalej z autem to samo już nie wiem co mam dalej robić. Zauważyłem kolejną rzecz może ma coś wspólnego jak jadę autem pod górę czy na zakrętach ostrych ewentualnie przejeżdżam przez większe policjanty auto się też dławi jak by nie dostawało paliwa. Podobnie jest przy ruszaniu ... Może to coś z paliwem? (tylko co ma do tego ciepły silnik)

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Piszesz, że egr był czyszczony. Podepnij pod kompa i sprawdź działanie EGR. Jeżeli EGR jest elektroniczny to zaslepić dziada blaszką z otworem. Następna sprawa to czy czyściłeś kolektor ssący? bo może on jest winowajcą lub IC.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    02 Feb 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Niby mechanik pod kompem sprawdzał wszystko dokładnie dość długo gapił się w laptopa. Kolektora nie czyściłem a jeżeli chodzi o IC to mówisz o tej rurze co idzie z filtra powietrza do turbo ? bo na środku jest mokra czyli może być gdzieś nieszczelna. Dzisiaj też myślałem o pompce paliwa tej koło baku może z nią coś nie tak skoro np jak jadę na luzie potem wrzucam np 2 daje gazu a on skacze jak kangur ... A nie bardzo wiem czy tą pompkę można jakoś sprawdzić.

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Masz TDDI 90KM i nie ma pompki. Ta rura to nie IC ale jeżeli jest tam mokro to sprawdź drożność odpowietrznika pokrywy zaworów. IC jest na dole przy chłodnicy "taka mała chłodniczka" z niej wypychane jest powietrze przez gumowe rury do kolektora ssącego. A te skakanie to albo zapowietrzony filtr paliwa, zasyfiony bak lub niestety pompa wtryskowa. Najlepiej sprawdzić na kompie. Kup elM v3 i sam sobie sprawdzisz - koszt około 100PLN.
    Ostatnio edytowane przez Siwy dym ; 06-02-2016 o 17:39

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    02 Feb 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    A jest możliwość że pompa nie daję żadnych błędów do komputera ? Bo nic tam takiego nie było tylko egr ( po wyczyszczeniu już się nie pojawia) i czujnik wału korbowego także wymieniony.

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Raczej nie ma takiej możliwości. Sprawdź czy układ paliwowy nie jest zapowietrzony. Przezroczysty wężyk pomiędzy wyjściem z filtra a pompą wtryskową i będziesz widział czy są pęcherzyki powietrza, być może to przez powietrze w filtrze, można jeszcze sprawdzić stan wtryskiwaczy być może jeden lub dwa trzeba dać do przebicia lub wymienić rozpylacze.

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    02 Feb 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Witam ponownie, auto u speców w godart lecz jak na złość nie objawia im się problem... Zauważyli że wrócił błąd EGR czy możliwe aby czasami to on tak wariował na ciepłym silniku? Może to wina paliwa bo przed samym oddaniem im zatankowałem i może jak jest go mniej to dopiero problem się zaczyna że zaciąga jakieś syfy z baku, bo czasami właśnie na zakrętach przerywał tak jak by paliwa nie dostawał. Jutro jeszcze porobią jakieś testy może coś w końcu wyjdzie bo już normalnie nie mam sił...

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Błąd EGR może powodować zamulanie silnika z prostego powodu - ciągle otwarty zawór = więcej spalin dostaje się do komory spalania, tym bardziej, że otwarty EGR ma to negatywny wpływ na turbinę bo nie osiągnie pełnej mocy. Inną rzeczą jest zanieczyszczony bak paliwa. Osobiście widziałem jaki syf pozostaje na dnie zbiornika (w lagunie kumpla dosłownie farfocle pływały). Powiedz mechanikowi niech wywali zbiornik i go przeczyści (koszt około 100 - 150zł).

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    02 Feb 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    No bo teraz tak sobie uświadomiłem że jak go wyczyściłem i podłączyłem to ten pierdzielnik w środku chodził góra/dół i tak cały czas i po dodaniu gazu nie zamykał się a powinien z tego co widziałem na filmiku z forum. I może to jest przyczyną że jak się nagrzeje to fisiuje i przy ruszaniu nie zamknie się i te spaliny go duszą bo tak można nazwać ten objaw takie duszenie się auta. Do tego dochodzi np zjazd na luzie z górki EGR otwarty bo niskie obroty i nagle jak wrzucę bieg to on się nie zamknie i się znowu dusi. No i trzecia sprawa większe obciążenie auto wydziela więcej spalin wszystko wpada w silnik bo EGR się nie domknie do końca i efekt murowany. Bynajmniej tak to u mnie wygląda w teori a jak to się ma do praktyki nie mam pojęcia nie znam się aż tak na autach. Zrobię coś jak mam schemat Jeszcze chciałem zapytać bo mam elektrycznie sterowany EGR czy jak odłączę tą kostkę to on się zamknie i nie będzie otwierał? Bo może tak go sprawdzić czy się zacznie dławić , domyślam się że check wyskoczy ale powinno coś dać.

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Odłączenie elektroniki nie koniecznie coś da, gdyż jeżeli uwalony jest EGR i jest nie domknięty to odłączenie nie ma znaczenia. Elektronika w tym zaworze służy tylko do przesłania informacji o jego położenie a nie ma wpływu na zamykanie lub otwieranie zaworu. Do otwierania i zamykania służy podciśnienie.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 20:56
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 20:07
  3. [ST220] problem z dławieniem silnika po dłuższym postoju
    By bartopoland in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 14:13
  4. Problem z pradem....jak problem wiadomo Francuz...
    By KarolRS in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 22:24
  5. [MkII] Problem z hamulcem, duzy problem. Miękki pedał
    By szczota in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 16:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów