+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 241 KM
    Opis
    Black Panther
    Od
    16 May 2006
    Mieszka w
    Gliwice

    Uszczelka pod głowicą

    Jaki jest koszt wymiany uszczelki pod głowicą w tym silniku? Co przy okazji tego zabiegu warto zrobić?
    pozdrawiam
    Karol

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    na pewno warto po za kompleksowa regeneracja glowicy zlecic ustawienie zaworow, oczywiscie nowy rozrzad.

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 241 KM
    Opis
    Black Panther
    Od
    16 May 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    Rozrząd ma 40 tyś tak więc tego chyba nie warto
    pozdrawiam
    Karol

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Te silniki są tak wredne że wydaje się że uszczelka poleciała pod głowicą a to blok pękł na kanale wodnym między cylindrami. Przypadłość volvo.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Pawel, a jakie moga byc tego objawy? Bo kurde zagotowal mi sie w trakcie jazdy plyn do prawie 120st - okazalo sie ze mialem duzy ubytek plynu chlodniczego i teraz po dolaniu nadal go delikatnie ubywa - mialem (i mam nadal) nadzieje ze to tylko jakas nieszczelnosc na przewodach, ale dopiero za 2 tygodnie oddaje auto do warsztatu na sprawdzenie tego ...
    Kwatery na lato w Gdansku

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 241 KM
    Opis
    Black Panther
    Od
    16 May 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Paolo Zobacz posta
    Te silniki są tak wredne że wydaje się że uszczelka poleciała pod głowicą a to blok pękł na kanale wodnym między cylindrami. Przypadłość volvo.
    To mnie pocieszyłeś
    pozdrawiam
    Karol

  8. #7
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    Cytat Zamieszczone przez MAG Zobacz posta
    Pawel, a jakie moga byc tego objawy? Bo kurde zagotowal mi sie w trakcie jazdy plyn do prawie 120st - okazalo sie ze mialem duzy ubytek plynu chlodniczego i teraz po dolaniu nadal go delikatnie ubywa - mialem (i mam nadal) nadzieje ze to tylko jakas nieszczelnosc na przewodach, ale dopiero za 2 tygodnie oddaje auto do warsztatu na sprawdzenie tego ...

    Pogadaj z Weksla

    ---------- Post added at 15:59 ---------- Previous post was at 15:57 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Kargoolek Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Paolo Zobacz posta
    Te silniki są tak wredne że wydaje się że uszczelka poleciała pod głowicą a to blok pękł na kanale wodnym między cylindrami. Przypadłość volvo.
    To mnie pocieszyłeś
    Niestety, zdarza sie to bardzo czesto...
    Ostatnio u znajomego w focusie:

    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  9. #8
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    Cytat Zamieszczone przez Kargoolek Zobacz posta
    Rozrząd ma 40 tyś tak więc tego chyba nie warto
    raz zalozony pasek powinien byc wymieniony i nie wazne ile ma km.

    ---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Paolo Zobacz posta
    a to blok pękł na kanale wodnym między cylindrami. Przypadłość volvo.
    ale dowiesz sie dopiero po zdjeciu gory

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 241 KM
    Opis
    Black Panther
    Od
    16 May 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    Dzięki za odpowiedzi ale uszczelki nie trzeba wymieniać.
    pozdrawiam
    Karol

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKIV
    Silnik
    2,5T+LPG 260km by Heko
    Od
    23 May 2014
    Mieszka w
    Marki
    Ej no, napisz co było.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 241 KM
    Opis
    Black Panther
    Od
    16 May 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    Zaczął znikać płyn chłodniczy. Pojawił się też majonez na korku wlewu od oleju i kropelki wody na bagnecie do sprawdzania oleju. Dlatego myślałem że poszła uszczelka pod głowicą. Okazało się że pękła uszczelka przy termostacie, a majonez i kropelki wody wynikają z niedogrzania silnika.
    pozdrawiam
    Karol

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Witam Wszystkich mam podobny problem co kolega ,,Kargoolek,, silnik też po przegrzaniu płyn chłodzący gdzieś znika. Korek czysty bez masła, nie kopci na biało, nie ma zaniku mocy, jak jeszcze można sprawdzić tą uszczelke. Jak przeczytałem że to może być pęknięty blok to osiwiałem jak to można sprawdzić i czy to da się w ogóle naprawić? Czy ktoś już miał taki przypadek? Proszę Pomóżcie
    Ostatnio edytowane przez grzala ; 30-03-2016 o 23:01

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    W ASO i zapewne w lepszych warsztatach powinni moc zrobic ci 2 testy, jeden to test wysokiego cisnienia na szczelnosc ukladu a drugi na zawartosc spalin w plynie chlodzacym.U mnie ten drugi wyszedl negatywnie, a po tescie cisnieniowym okazalo sie ze zbiorniczek wyrownawczy byl uszkodzony na spawie
    Kwatery na lato w Gdansku

  15. #14
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Dzięki za podpowiedz jak tylko uporam sie z problemem to dam znać co było przyczyną

  16. #15
    Klubowicz Awatar plusek
    Imię
    Tomasz
    Model
    Ford C max
    Silnik
    diesel
    Od
    17 Nov 2010
    Mieszka w
    Międzylesie, Kotlina Kłodzka (DKL)
    Powiedzcie jeszcze - jak pęknie blok, da radę to pospawać (dobrze), czy tylko wymiana?
    Podejrzewam, że przeważnie pęka w tym samym miejscu...

  17. #16
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Blok do wymiany bo jak pęka to na tulejach. Tu znajdziecie fotkę jak to pęka i przy okazji jak można się zabezpieczyć przynajmniej w jakimś stopniu przed pękaniem. http://satistechpolska.pl/oferta/zam...silnika-volvo/ .

  18. #17
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Na fordtuning.pl jest chlopaczek ktory tez robi usluge zamkniecia bloku - Thomas198 - https://m.facebook.com/FSV.Performance/
    Kwatery na lato w Gdansku

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    27 Mar 2008
    Mieszka w
    sł.
    Witam. Kilka miesięcy temu zaobserwowałem ubytki płynu chłodniczego. Dość znaczne bo na 500-1000km około 1l. Myślałe że to przez LPG ucieka. Obserwacja przewodów i chłodnicy i nic nie widać, zacząłem się przyglądać spalinom... jest para, kapie z rury, pomyślałem, że na dworze zimno i ma LPG. Pod korkiem oleju czysto, płyn G12 czysty, temperature trzyma 85-95 C. Hmmm kupiłem (na alle... za 20zł) tester na obecność co2 w układzie chł. ..... zmienił kolor :O .
    Czy jest jakaś inna możliwość przedostania się co2 do układu chłodzenia? czy to ta najgorsza przypadłość ??? acha ostatnio zaczął szarpać przy Bucie na 3 i 4 powyżej 4000 obr. i wywalił czeka P0303
    Ostatnio edytowane przez Kapiki ; 31-05-2016 o 21:10

  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Tez mam pytanie
    3 razy robilem test na zawartosc CO2 w ukladzie chlodzenia.

    - Za pierwszym razem wyszedl negatywnie - nie wiem jaka byla metodologia.

    - Drugi raz robilem go po wymianie uszkodzonego zbiorniczka wyrownawczego (bo dalej uciekal mi plyn, a nigdzie sladow wycieku nie widac) i bylem przy tym osobiscie. W moim ASO tu w Szwecji, uzyli przyrzadu podobnego do tego z allegro (link) - nalali niebieski srodek reakcyjny do obu pojemnikow i w tym dolnym zmienil sie kolor, ale w tym drugim, gornym nie. Powiedzieli mi ze swiadczy to o uszkodzonej uszczelce pod glowica. Teraz czytam w instrukcji tego urzadzenia z allegro, ze zmiana koloru w tym gornym swiadczy o spalinach w ukladzie (przynajmniej tak to co jest napisane interpretuje) - ja to zle interpretuje, czy mechanik w serwisie byl niedouczony, ze w tym drugim zbiorniczku musi sie tez kolor zmienic???

    - Zeby bylo ciekawiej, w zeszlym tygodniu zrobilem trzeci test (bo nie dawala mi spokoju wizja wywalenia 10 kafli na silnik) i wyszedl tak jak pierwszy i byl inaczej robiony niz ten co robili w ASO - dostalem nawet "laurke", ze uklad chlodzenia jest szczelny (nabili wysokie cisnienie w uklad przez zbiorniczek wyrownawczy i szukali nieszczelnosci - nic nie znalezli i cisnienie nie spadlo przez godzine ani o troszeczke) i ze uszczelka pod glowica jest OK, bo nie ma sladow spalin w ukladzie chlodzenia

    No i jak to mam interpretowac??? Plyn dalej ucieka, ale baaaaardzo powoli. Czasami zdazy sie ze mi w aucie zasmierdnie glikolem (glownie chwilke po odpaleniu silnika), ale dywaniki i wykladzina w okolicy nagrzewnicy wydaja sie suche. W trakcie ostatniego testu mechanik tez tam macal wykladzine i tez stwierdzil ze jest tam sucho. Znalazl natomiast nalot tak jakby starego sladu wycieku na jednym z wezy, ale wygladalo to na calkowicie juz zaschniete

    Silnik chodzi OK, spadku mocy nie zauwazylem, kopci tak samo jak kopcil od samego poczatku jak go kupilem - normalnie glupieje od rozmyslan...

    - btw - mam Webasto - moze tamtedy gdzies plyn uciekac? A jesli tak to gdzie?
    Ostatnio edytowane przez MAG ; 01-06-2016 o 17:34
    Kwatery na lato w Gdansku

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Króóóóóóóówka ;P MK2 v6 kombiak
    Od
    24 Oct 2011
    Mieszka w
    Kraków
    @MAG mechanik był niedouczony przy drugim teście ten dolny pojemnik to pojemnik kontrolny wyłapujący resztki płynu itd a dopiero górny daje prawdziwy wynik, niestety tylko tyle umiem pomóc. Jutro w pracy mogę dokładnie opisać zasady testerów z dwoma pojemnikami (z jednym nie mają prawa pokazać prawdy)

Podobne wątki

  1. [Duratec] Uszczelka pod głowicą.
    By Mad_MAX in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 21:37
  2. bmw e30 uszczelka pod głowicą
    By euro2007 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 22:15
  3. [MkII] 2.5 v6 uszczelka pod głowicą
    By Grzesio in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-07-2008, 02:09
  4. [MkI] Czy to uszczelka pod głowicą???? TD
    By Mondeo18td in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 22:26
  5. uszczelka pod głowicą
    By daxista in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 20:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów