+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant Awatar matt44b
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 2,5 V6 2004 RS
    Od
    26 May 2013
    Mieszka w
    Nowa Ruda

    Zawór par paliwa MK3 2.5 V6

    Opowiem krótką historyjkę, może komuś coś na myśl przyniesie i mi podpowie. Otóż moja V6 zaczęła ostatnimi czasy lekko poszarpywać przy przyspieszaniu tak do 3500obr/min. Nie jest to szarpanie jak przy wypadaniu zapłonów (wiem - przerabiałem, mam już nowy cały układ od cewki po świece) i robi to nie za każdym razem i nie tylko na LPG ale też na benzynie. Najlepsze jest to, że czasami jeździ normalnie przez 100km a potem przez kilka minut zaczyna mnie drażnić. Najgorszy moment to kiedy np. zwalniam przed skrzyżowaniem, redukuję do 2, obroty spadają do ok 1600, próbuję przyspieszać z pedałem wciśniętym pi*oko na 50% a on się zastanawia, chwilę jedzie potem tak jakby ktoś ścisnął przewody doprowadzające paliwo, potem znowu normalnie itd. Objaw nie występuje powyżej 3500 obr.

    A teraz jaki to ma związek z tematem. Otóż - zacząłem drążyć, zatrzymałem się kiedy objawy zaczęły występować, maska w górę i patrzę, wącham, dotykam, słucham. Złapałem za tą wtyczkę:



    Coś cyka, coś drży pod palcami, myślę sobie - odepnę i zobaczę co się stanie. No to z odpiętą wtyczką jadę dalej. Po 2-3km zapalił się check i wywaliło błąd P0443, spowodowany oczywiście tym, że zawór odpiąłem. Ale jeździłem tak 2 dni i wyżej wymienione objawy się nie pojawiły.
    Potem podpiąłem go, check zniknął sam (nawet nie musiałem kasować), po jakimś czasie znowu zaczyna szarpać.

    Teraz pytanie - jaki ten zawór może mieć wpływ na pracę silnika? Bo z tego co wnioskuję, steruje on przepływem oparów paliwa do kolektora.
    Czy jeśli "przepuszcza", to lewe powietrze może powodować takie zachowanie? Dzisiaj znowu go odpiąłem i pojeżdżę kilka dni. Zobaczymy czy objawy powrócą, bo sam już nie wiem.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Kiedyś przy nim u siebie grzebałem, on puszcza bardzo małe ilości powietrza ze zbiornika. Z tego co wywnioskowałem to non stop zamyka się i otwiera. Może u Ciebie się zawiesza w pozycji otwartej. Zdejmij wężyk od kolektora do niego i zobacz jak się wtedy będzie auto zachowywać.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  4. #3
    Kursant Awatar matt44b
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 2,5 V6 2004 RS
    Od
    26 May 2013
    Mieszka w
    Nowa Ruda
    Sorry za zamieszanie, ale jednak źle zdiagnozowałem. Pojeździłem trochę dłużej dzisiaj z odpiętym zaworem i niestety objawy powróciły po jakimś czasie, więc to chyba nie to.
    Swoją drogą, ciekawy przypadek, bo znowu jestem w punkcie wyjścia i nie potrafię powiązać objawów z jakimiś szczególnymi warunkami.. Czasem jest dłużej dobrze, a potem przez parę km świruje.
    Skoro to jednak nie ten zawór to może ktoś ma jakiś pomysł? W sobotę będzie więcej czasu to odepnę akumulator i zrobię adaptację, może coś zdurniało.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    31 Aug 2016
    Mieszka w
    łódź
    matt44b cześć wątek umarł a ja mam ten sam problem . Jakieś sugestie ?

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    01 Feb 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Cytat Zamieszczone przez MczelDMS Zobacz posta
    matt44b cześć wątek umarł a ja mam ten sam problem . Jakieś sugestie ?
    Sprawdź korekty długoterminowe i odczyty z pierwszych sond.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Najlepiej chyba uruchomić logowanie wykresu sond i STFT tj korekt krótkoterminowych na lapku ( problem sporadyczny), i zobaczyć co sie mu dzieje dokładnie gdy problem występuje, coś musi wyjść w mieszance paliwo powietrze i spalinach.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Zawór ciśnienia paliwa na pompie CR / sprężynka.
    By mr_kamil1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 18:20
  2. [ST220]Zawór par paliwa
    By WraczNiet in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-08-2015, 22:22
  3. [Zetec] Błąd P0443, zawór par paliwa czy to EGR ?
    By Wojtas2009 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 00:58
  4. [Zetec] Mk2 - zawór par paliwa. Gdzie go szukać?
    By blaszczu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 20:19
  5. zawór ocinający dopływ paliwa w 1.8td
    By hipis79 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-11-2005, 16:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów