+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Masz zdrowie, ja bym żadnego shitu nie wlał do silnika, respect dla Ciebie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca
    Od
    21 Jan 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    zalałem ceramizer do silnika i paliwka w obu moich mondkach w mkI nie zauważyłem żadnej poprawy natomiast w mkII silnik stał się troszkę dynamiczniejszy i minimalnie zaczął mniej palić może do mkI zalałem za mało bo tylko jedną dozę a podobno do wyeksploatowanych jednostek trzeba podwoić dozę zaaplikowałem też to cudo to skrzyni biegów nie zauważyłem pozytywów przymierzam się jeszcze do układu kierowniczego żeby wlać ceramizer ale jakoś fundusz ekonomiczny nie pozwala szczególnie że wsio oki z kierą

  4. #23
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Eh, a do głowy się to da wlać ?
    Bo też wyeksploatowaną mam.

  5. #24
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    czemu tak od razu zniechecasz kolegow nie chcesz to nie lej ale nie bron lac innym

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  6. #25
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Ja tam leje,coz natury sie nie powstrzyma))))))
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  7. #26
    Zielony listek
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 TD 88 KM
    Od
    13 Feb 2006
    Mieszka w
    Kielce
    Ja wlalem do silnika z pol roku do tylu (i jakies 5K km do tylu). Mniejszego spalania nie mam - ale silnik byl w dobrym stanie przed wlaniem ceramizera - oleju nie bral nic (teraz tez nie bierze ).

    Na plus po wlaniu:
    - chodzi ciszej
    - lepiej sie zbiera na nizszych obrotach
    - lepiej zapala

    Minusow nie ma...
    MKI 1.8 TD kombi '95

  8. #27
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Powitac Zioma z Kielc)Ja osobiscie jestem przeciwko wlewaniu specyfikow do silnika.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  9. #28
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez LaBobas
    Ja osobiscie jestem przeciwko wlewaniu specyfikow do silnika.

    Tak jak ja.

  10. #29
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    ja kiedys zalałem Xeramica 250 ml do scoprio 2,9 24v V6 cosworth. Fakt, ze silnik byl w bdb stanie i byl to zabieg jedynie profilaktyczny (po wczesniejszym dokladnym przestudiowaniu tematu). Zauwazylem minimalnie lzejsze odpalanie i "łagodniejszą" pracę silnika. W spalaniu czy przyspieszeniu trudno mi było odczuc różnicę gdzyz sprinterem nie jestem i raczej rzadko zdarzalo mi sie ostro startowac od 0 do 100km/h a do baku i tak co pare dni musialem nalac wiec czy przejechalem 5 km mniej czy wiecej bylo bez roznicy
    Po zalaniu xeramica przejezdzilem jeszcze z 10 000km i nie bylo najmniejszego problemu z silnikiem, nowy wlasciciel scorpiona rowniez nie narzeka

    Na forum scorpio (http://www.ford-scorpio.pl/forum/index.php) kiedys poruszalismy dosyc obficie temat cudeniek ceramicznych.

  11. #30
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    też trochę o tym czytałem...i się zastanawiam...przy zmianie oleju pomyślę bo teraz mój nowy ma już 5k km a więc chyba teraz nie opłaca się lać tego...wiem jedno...że znajomy ojca ma firmę przewozową/transportową i w 3 sprinterach ma to cacko zalewane regularnie...takie w ciemnym opakowaniu z żółtym(złotawymi) napisami i mówi że to dobra sprawa jest...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  12. #31
    ja zalewalem ceramizer osobiscie do 4 samochodow:
    ford mondeo 2,5 v6 (olej + benzyna)
    honda cxr 1,6 16v (olej)
    vw passat 2,0 benzyna (olej)
    audi a4 1,8T benzyna (olej)
    i takie wyniki:
    mondeo zaczelo rowniej pracowac i wyraznie zyskalo na przyspieszeniu. na jalowym biegu nie slychac wogole silnika, nawet na zewnatrz.

    honda - rowna praca, lepiej sie zbiera, miezona kompresja przed zalaniem i po zalaniu (po zrobieniu 1500 km) i o ok 1 atm w gore.

    passat - rowniejsza praca, silnik wycichl (wiecej nie wiem, bo to kolegi)

    a4 - przed zalaniem stukala jedna szklanka, po zalaniu i 4h pracy na jalowym biegu szklanka wycichla. koles zrobil tym autem trase elk - amsterdam - elk i dalej szklanka cicha, a nadawala sie do wymiany.

    wynalazek ciekawy. jestem za. polecam.

  13. #32
    Mistrz pobocza
    Opis
    Toyota AVENSIS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Szczytno
    To ja odswieze. Sprawilem sobie prezent pod choinke i zakupilem ceramizer na allegro. Po wlaniu i przejechaniu ponizej 1tys. km widze tyle ze:

    -silnik latwiej odpala (mimo permanentnego zapowietrzenia-wina szybkozlaczek nad zbiornikiem)
    -ciszej chodzi (ale to wciaz klekot
    -obroty wzrosly o ok 100obr./min. (teraz mam 1000-bez silniczka wspom. obr. i musze je obnizac bo sa za duze- to jest najbardziej "mierzalny" dowod na to ze to jakos dziala
    -silnik jest ZDECYDOWANIE bardziej elastyczny- ladnie bez buczenia zbiera sie z dolu

    Dla watpiacych (do ktorych tez nalezalem) powiem tyle. U mnie zadzialalo.

    PS1. Samochodem jezdzi tez ojciec (sporadycznie). On tez zauwazyl roznice ( A NIC MU NIE MOWILEM- bo by mnie wysmial-jak czesc z Was

    PS2. ponoc pelna ceramizacja trwa min. 1,5tys km. Wiec to jeszcze przede mna

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Bartek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    ile użytkowników tyle opini, ja zalałem ceramizer do Renaty i dał NIC, zero różnicy, cała aplikacja zgodnie z instrukcją, ale czego sie spodziewać za kilkadziesiąt złotych

    BTW, Shell ma taki środek ala Ceramizer, założenie działania podobne, patent na to cudo wymyślili rosjanie , stosowali do czołgów w afganistanie (pustynne warunki zło dla silników tłokowych) i przestawały im sie silniki zacierać.
    Obecnie środek ten stosowany jest w wojsku i okrętownictwie. Na statku którym byłem przyjechał gutek i aplikował nam to do silnika głównego. Wlał kilka litrów na kilkanaście ton oleju. Koszt tego ustrojstwa to kilkadziesiąt tyś $ za te kilka litrów. Dokumentacja tego specyfiku (normalnie biblia) z wszelkimi możliwymi certyfikatami autentyczności i potwierdzającymi działanie ostęplowana przez wszystkie znane i cenione laboratoria m.in DNV. Stosowanie tego specyfiku ma zagwarantować dłuższy przebiegi miedzy remontami (ciekawostka - rok pracy agregatu prądotwórczego na statku jest równoznaczny z 400 000 km, silnik główny - ok 500 000 km/rok)

    moje wnioski - specyfik Shella 100ml = 1000 $ (certyfikaty towarzystw klasyfikacyjnych i laboratoriów)
    Ceramizer 100ml = 50 zł ( certyfikat PZMot )

    ps magnetyzery tez mają certyfikat PZMot

    to wyżej to przekopiowana moja wypowiedz w innym poscie dotyczącym CERAMIZERA,

  15. #34
    Niedzielny kierowca
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    Lewar- a jakiej firmy ceramizer zakupiłeś??

  16. #35
    militec - uzywalem przez ponad rok (przejechalem w tym czasie ponad 90.000km) w renault 19. Zalewalam z oliwą + dolewka do skrzyni (zalecane na opakowaniu). Silnik - zero spostrzezen, natomiast skrzynia chodzilo coraz gorzej, trudniej bylo zmieniac biegi.
    Potem byl powazny remont skrzyni i mechanik (podobno dobry) stwierdzil sam, ze mialem jakies gowno wlane do skrzyni, ktore zmniejszalo tarcie i dzieki temu polecialy synchronizatory, bo zasada ich dzialania jest wlasnie zjawisko tarcia.

    Nie wiem czy mial racje ale wyleczylem sie z cudownych dodatkow, leczacych wszystko od czkawki do sraczki wlacznie.
    Lepiej moim zdaniem kupic najlepsza oliwe.
    celulozoz

  17. #36
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Bartek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    militec - uzywalem przez ponad rok (przejechalem w tym czasie ponad 90.000km) w renault 19
    a byłeś w Renault 19 KLUB tam wcześniej urzędowałem nim kupiłem MDO

  18. #37
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Sep 2005
    Mieszka w
    Pruszcz Gd.
    A czy jak mam jakies 4000 km na oleju przejechane, to jest sens dolewac tego czegos? I czy jesli nie bieze za duzo oleju (troche) to czy tez ma sens dolewania tego? Przebieg 300000km.

  19. #38
    Mistrz pobocza
    Opis
    Toyota AVENSIS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Szczytno
    Producent Vidar ul. Czerniakowska 58, 00-717 Warszawa lub ceramizer.pl ...Kupilem na allegro od przedstawiciela 4kolka.pl

  20. #39
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    20 Jan 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Odświeżam, zastanawiam się czy po wlaniu zmniejszy się zużycie paliwa? Zauważyliście żeby dawało się łatwiej odpalać przy mrozie, bo z tym też mam problem.

  21. #40
    Kursant Awatar Rea
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.5 V6
    Od
    26 Oct 2013
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Ładnie odkopałeś
    Ale przyznam, że sam jestem ciekaw opinii po latach :P

Podobne wątki

  1. Galaxy 2.8 V6 205 km moja opinia
    By jude in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 16:13
  2. [TD MkII] Świece żarowe LUCAS - moja opinia
    By jacekpr1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 14:40
  3. [MkII] Wymieniłem sonde moja opinia
    By gruberek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 21:43
  4. [MkII] Filtr K&N do Durateców - moja opinia
    By STraits in forum Tuning
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-05-2006, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów