+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    szczecin

    Pompa wtryskowa, sterownik, pomka paliwa czy może jeszcze coś?

    Witam,
    od dawna korzystam z porad na forum i do tej pory nie musiałem zakładać nowego posta, ponieważ znajdywałem odpowiedzi na moje pytania.
    Przyszedł czas, że jednak aktualny problem z Mondeo nie pasuje do żadnego znalezionego na forum scenariusza.

    Posiadam Mondeo MKIII z silnikiem TDDI 115KM, przebieg 245 tyś.
    Zrobiłem nim 70 tyś. beż żadnych problemów z silnikiem. Auto nigdy nie miało problemów z wchodzeniem na wysokie obroty, spalanie stałe, silnik chodzi bardzo równo.

    Problem pojawił się kilka dni temu. Cofając na "dzikim parkingu" chcąc przepuścić innego kierowcę cofnąłem o pół metra za daleko i lewe tylko koło ześlizgnęło mi się z wysoko podmurowanej studzienki.
    Efekt był taki, że auto uderzyło pionowo w studzienkę i zawiesiło się na wahaczu. Uderzenie było dość mocne i odczuwalne. W pierwszej chwili myślałem, że ktoś we mnie uderzył, bo jechałem bardzo wolno i jak bym ja w coś uderzył, to nie było by tak mocno. Nie widząc jednak nikogo, chciałem podjechać kawałek do przodu i wtedy auto zgasło, jak bym wyciągnął kluczyki i je zgasił.

    Wysiadłem z auta i zobaczyłem, że samochód zawisł na studzience. Nie wyglądało to jednak źle, więc spróbowałem odpalić by spróbować odjechać (wystarczyłoby podnieść lekko na lewarku, ruszyć i koło wróciło by na studzienkę).
    Auto jednak nie chciało odpalić. Akumulator mocny, kręciłem wiele razy, ale nic, jakby całkowicie zostało odcięte paliwo. Ani razu nie poszedł dym, ani razu nie było słychać, że auto próbuje odpalić - tylko kręcenie rozrusznika.

    W końcu stwierdziłem, że to nie ma sensu i zadzwoniłem po lawetę.

    Mechanik po podłączeniu komputera stwierdził, że ten zgłasza mu błędy pompy wtryskowej i że to ona jest do wymiany. Niby pompka pod bakiem podaje paliwo, a błędów popy wtryskowej nie można skasować, bo zaraz wracają.

    Ja jednak zacząłem się zastanawiać, bo wszystkie posty, które znalazłem do tej pory na forum opisują, że jak pada pompa wtryskowa, to najpierw są problemy z mocą, z odpalaniem, z wchodzeniem na obroty, a u mnie to w ogóle nie występowało. Dodatkowo jak mi zgasł po tym uderzeniu, to wyglądało to jakby to było celowe działanie, jak wyciągnięcie kluczyka i koniec. Bez szarpania, bez kopcenia.

    Stąd moje pytanie czy pompa może tak paść? Z normalniej pracy nagle przestać działać całkowicie?
    Teoretycznie mechanik mówi, że można spróbować naprawić sterownik pompy, ale jeśli tak mówi, to nie wie czy komputer zgłasza mu błąd sterownika czy samej pompy.
    Mechanik stwierdził też, że niby czujnik uderzeniowy jest w porządku.
    Dodatkowo jeszcze jest jakiś błąd filtra.

    Stąd moje przypuszczenia, że może jednak ta pompka pod bakiem się uszkodziła i może daje paliwo, ale nie w takiej ilości jak trzeba. Co prawda uderzyłem lewą stroną, nie tą, gdzie mam bak, ale szukam odpowiedzi na to dlaczego tak w jednej sekundzie pompa wtryskowa miała by przestać działać.

    Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Słusznie zauważyłeś, że pompka podaje paliwo to jeszcze nic nie oznacza bo nie wiesz czy podaje z właściwym ciśnieniem.

    Cytat Zamieszczone przez bja12 Zobacz posta
    niby czujnik uderzeniowy jest w porządku
    trzeba stwierdzić czy na pewno czujnik jest sprawny - raczej obstawiam, że właśnie czujnik odciął pompę wtryskową. W mondeo są 2 lub 3:
    1 - przy zamku maski
    http://scr.hu/98lz/m1oie

    1 - czujnik uderzenia bocznego
    http://scr.hu/98lz/0pmhv
    http://scr.hu/98lz/jkwjz
    http://scr.hu/98lz/0bei8

    1 - w bagażniku w pasie tylnym.
    Ostatnio edytowane przez Siwy dym ; 14-02-2016 o 15:23

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    szczecin
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    No tak to właśnie dla mnie wyglądało, że dopływ paliwa został odcięty elektronicznie, w jednej sekundzie.
    Zastanawia mnie też ten błąd filtra paliwa, który przecież jest przed pompą i tu też należało by szukać przyczyny. Filtr był wymieniany jakieś 4-5 miesięcy temu.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    08 Sep 2015
    Mieszka w
    U.K
    A co to dokładnie za błąd,bo przecież tam nie ma żadnej elektroniki,więc skąd się wziął taki błąd?

  6. #5
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    szczecin
    Nie wiem właśnie jaki błąd. W sobotę dałem do mechanika przed zamknięciem warsztatu, więc miał tylko chwilę, by sprawdzić. Jutro (w poniedziałek) będę więcej wiedział.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    szczecin
    Wg mechanika tylko przedni czujnik wstrząsowy odcina paliwo, a on jest w porządku. Dokładna diagnoza, to uszkodzony sterownik pompy wtryskowej, a dokładnie tranzystor.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Wciskales przycisk przy pedalach, dokladnie na lewo od pedalu sprzegla?
    Jest to przycisk ktorym ponownie wlacza sie doplyw paliwa po uderzeniu.

    ---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

    Troche dziwna teoria Twojego mechanika... Pompa raczej nie pada od tak, a już w ogóle tranzystor.
    Ostatnio edytowane przez maciekelga ; 18-02-2016 o 20:00

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Ja sam z tym czujnikiem przy masce miałem problem, dopiero 3 szt, zadziałała.

    Jak masz 115 to wymień pompkę przy baku, w dodatku jak długo kręciłeś a ona pompowała za słabo to gad się zapowietrzył. Jak nie ma paliwa to podaje że błędy są od pompy wtryskowej.


    Cały czas do przodu

  10. #9
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    szczecin
    Cytat Zamieszczone przez maciekelga Zobacz posta
    Wciskales przycisk przy pedalach, dokladnie na lewo od pedalu sprzegla?
    Jest to przycisk ktorym ponownie wlacza sie doplyw paliwa po uderzeniu.

    ---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

    Troche dziwna teoria Twojego mechanika... Pompa raczej nie pada od tak, a już w ogóle tranzystor.
    A gdzie dokładnie jest ten przycisk? W podłodze, tam gdzie lewą nogę podczas jazdy można trzymać?

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dokladnie przy podstopnicy tylko troche wyzej. Jak chcesz to za ok godzinke moge fotke pstryknac.

    LG G2 mini

Podobne wątki

  1. [TD MkII] pompa wtryskowa nie podaje paliwa
    By zsberg in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 16:20
  2. [TDDi MKIII] Czy to pada pompa vp czy może sterownik
    By SMECIOK in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 09:38
  3. [TD MkII] ręczna pomka paliwa mk II td
    By zibi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 00:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów