+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Focus RS
    Silnik
    2,3, 350 KM, 340 Nm
    Od
    25 Jan 2007
    Mieszka w
    Radom

    Thumbs up Skrzynia biegów Powershift - uważajcie !!!!

    Witam wszystkich pragnę wszystkich przestrzec przed skrzynią powershift , w ubiegłym roku przesiadłem się z mojego cudownego Mondeo 2,5 T ( wiem że kupił go nasz klubowicz ale nie wiem kto , bo samochód zostawiłem u dilera Forda w Radomiu - może ktoś mi da namiary na nowego właściciela ciekawe jak mu służy ) na VOLVO V60 z tą samą skrzynią biegów ja w Mondeo ecoboost 2,0 - super okazja auto z rodziny z udokumentowanym przebiegiem 12 tyś km z roku 2011 mocny silnik 2,0 - 240 km , przez 1,5 roku przejechałem 46 tys km i było wszystko super ale to koniec przyjemności z tym samochodem , w drodze powrotnej z długiej trasy rozsypała się skrzynia biegów , przebieg auta 60 tyś km !!!, zaczął wyciekać olej , jakoś wróciłem do domu , uległy uszkodzeniu sprzęgła i wtórnie uszczelniacz przez obluzowany wałek główny , naprawa bardzo kosztowna ,sprzęgła - 7 000 tyś zł , właśnie we wtorek odbieram samochód ze specjalistycznego warsztatu zajmującego się naprawą skrzyń , pytałem fachowca o przyczynę : ciężka noga kierowcy ale jak jeździć wolno autem które ma 240 km , skrzynia ta nie toleruje dużego
    momentu obrotowego , ma fatalną konstrukcję wałek główny po stronie silnika na ma podparcia , przeniesienie napędu następuje za pośrednictwem okrągłej tarczy z nacięciami ,jakiś dziwny wynalazek , a więc drgania wałka powodują uszkodzenie sprzęgieł . Auto z tą skrzynią nadaje się tylko do spokojnej spacerowej jazdy !!!
    Napotkałem już wiele artykułów na temat dużej usterkowości tej skrzyni .
    Gorąco przestrzegam przed zakupem Forda czy Volvo z silnikiem 2,0 ze skrzynią powershift chyba że chcecie mieć taki problem jak ja , ta skrzynia to wielkie g......, jak macie temperament za kierownicą nie kupujcie tego wynalazku !!!!!!!!! koszty olbrzymie , sprzęgła 7 000 tyś to tylko część kosztów .
    PeKa

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Znaczy momenty większe niż w dieslu, gdzie te skrzynie wytrzymują więcej, no ciekawa teoria. Ale tez może dlatego w MK5 w EcoBoostach nie ma PS a jest zwykł automat jednosprzęgłowy.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Focus RS
    Silnik
    2,3, 350 KM, 340 Nm
    Od
    25 Jan 2007
    Mieszka w
    Radom
    No mylisz się ecoboost 2,0 benzyna 240 Km występuje tylko ze skrzynią automatyczną poweshift , ten sam zespół napędowy montowany jest w VOLVO

    ---------- Post added at 23:11 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

    I jeszcze jedno to nie jest moja teoria tylko praktyka ja dziele się swoim fatalnym doświadczeniem na forum aby ostrzec innych
    a jeśli masz wątpliwości co do fatalnej jakości tych skrzyń to porozmawiaj z fachowcami , którzy naprawiają te skrzynie , ja niestety
    zdobyłem tą wiedzę i bardzo , bardzo boleśnie przekonałem się na własnej skórze , a właściwie na moim portwelu.
    PeKa

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    PS ma problemy z turbobenzynami bo nie lubi wysokich obrotów. Moment obrotowy znosi dzielnie i ponad 500Nm nie robi na niej wrażenia - dlatego w dieslach jest praktycznie bezawaryjna.
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar jvsi
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Omega B
    Silnik
    147 KM
    Od
    15 Sep 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Osobiscie jestem przeciwny róznego rodzaju takim wynalazkom preferuje zwykłe manualne skrzynie , ale super ze chciałes sie podzielic swoim doswiadczeniem. Zapewne znajda sie osoby które powiedza ze te skrzynie sa dobre, ale na tym polega forum aby dyskutowac i wyciagac samemu wnioski.
    Ostatnio edytowane przez jvsi ; 15-02-2016 o 00:20

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Focus RS
    Silnik
    2,3, 350 KM, 340 Nm
    Od
    25 Jan 2007
    Mieszka w
    Radom
    No właśnie po to jest forum , zgadza się ta skrzynia nie lubi wysokich obrotów , nie lubi ciężkiej nogi kierowcy, to po co wkładają do niej silnik 240 KM, nigdy nie przepadałem za automatami , zacząłem nim jeździć nie z własnego wyboru , tylko dlatego że szkoda było oddać w obce ręce auta które po 3 latach miało przejechane 12 tys km !!, po tych doświadczeniach raczej długo nie przesiądę się na automat , ja też preferuję manual , zostanę przy moim super Focusie ST ,trochę go jeszcze zmienię?? ) , szkoda że sprzedałem naszemu klubowiczowi moje super Mondeo 2,5 T , ale wiem że jeździ nu się świetnie i czerpie radość z jazdy, dobrze że jeździ tym autem nasz klubowicz.

    ---------- Post added at 06:31 ---------- Previous post was at 06:25 ----------

    PS muszę zmienić auto w moim profilu bo to już nie jest moje auto , dostało czerwoną kartkę odbieram go we wtorek z naprawy i będzie
    czekało na nowego właściciela , to jest porażka jakie wpadki mają dziś producenci samochodów za które my później musimy płacić
    PeKa

  8. #7
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    No, zgodnie z katalogiem MK5 nie ma PS dla benzyny, a tylko dla diesla. Nie wiem jaką oni tam skrzynię wtrynili. Ale widać, że jeśli PS to tylko w dyszlu, a benzyna to tylko przedlift MK4 automat (jesli był ok) lub manual
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar jvsi
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Omega B
    Silnik
    147 KM
    Od
    15 Sep 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Tu chodzi o kase gdyby mercedes budował tylko takie modele jak W123 to by splajtował bo usterka która unieruchomiała ten samochód wystepowała srednio co 800tys kilometrów a cytat" producent nie podaje sposobu naprawy tylnego mostu poniewaz nie przewiduje jego naprawy" a teraz taki samochód ma wygladac pieknie i tak samo sie psuc.

  10. #9
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    to samo było z Volvo którymś, nie pamietam modelu, ale mało nie zbankrutowali, bo tylko wymiana oleju była i filtrów
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  11. #10
    Zielony listek Awatar mszh725
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV 2012 Tit.S
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM +VAT :)
    Opis
    kolejne MDO :)
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Otwock Mały
    Jak ktoś się uprze to nawet metalowe kulki popsuje. Niestety trafił Ci się egzemplarz, którego ktoś używał jako wyścigówki. Tak jak kolega @ARTi napisał, ta skrzynia nie lubi bardziej wysokich obrotów niż momentu. U mnie jest 2.0 TDCI 200KM/400Nm i 206 tys przebiegu, po synchronizacji i wymianie oleju nie mam żadnych problemów. Tryb "D" to d..powóz a do szaleństw jest "S". To nie V8 wolnossący, że masz 1000obr/min,depniesz w podłogę i ciśniesz do odcięcia. Najważniejsze, że nie zraziłeś się do Forda
    Było MK3, jest MK4

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    @Piotr22 Twoje Mk4 2.5T jest w rękach kolegi @Osiem
    A 7tpln za naprawę to nie tak duzo mnie tyle kosztowala naprawa skrzyni i przy okazji wymiana sprzegla w Subaru...

    wyImprezowano z S5
    Carpe diem...

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Focus RS
    Silnik
    2,3, 350 KM, 340 Nm
    Od
    25 Jan 2007
    Mieszka w
    Radom
    Pablo odpisałem ci w w e-mail 7 tyś to tylko sprzęgła , a cała naprawa z olejem , robocizną , montażem demontażem i adaptacją kosztowała mnie 12 tyś właśnie dziś odebrałem samochód , nikt wcześniej nie jeździł tym samochodem , mój ojciec przez 3 tala nakręcił 12 tyś !!! a ja przez 1,5 roku 48 tyś , tylko ja mam ciężką nogę a ta skrzynia do tego się nie nadaje , wracałem z warszawy
    jak przysłowiowy emeryt., na pewno w Mondeo jest ten silnik 2,0 240 km z tą skrzynią PS , bo jeździłem nim kiedyś na jeździe próbnej , jak sprowadził go sobie Prezes Forda w Radomiu
    PeKa

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    no to jak 12 koła to już nieźle
    To już wiem, że dobrze się stało, że trafiło mi się 2.0 TDCi z manualem, bo chciałem głównie w PS (auto dla ), a szukałem i w ecoboostcie i w klekocie 2.0.

    PS maila ani PW nie dostałem...
    Carpe diem...

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Focus RS
    Silnik
    2,3, 350 KM, 340 Nm
    Od
    25 Jan 2007
    Mieszka w
    Radom
    Pablo OK to samo napisałem e e-mail , muszę teraz to cudo sprzedać
    PeKa

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 tddi
    Opis
    kombi
    Od
    10 Nov 2014
    Mieszka w
    ostrowiec
    Witam a ja muszę te skrzynie pochwalić byłem na szkoleniach z tej skrzyni i przy normalnej jeździe i obsłudze wymiana oleju z filtrem co 60tys km jest bardzo wytrzymała.Częściej naprawiamy manualne skrzynie z 2,0tdci niż automaty a jest ich bardzo dużo.Auto prezesa jest często testowe masz i przejedz sie a później efekty.

  17. #16
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Cytat Zamieszczone przez mariusz łukasiak Zobacz posta
    przy normalnej jeździe
    To po co montować tą skrzynie do silników 240 konnych? Walczą z czasem żeby zmiana biegu była jak krótsza i robią skrzynie 2 sprzęgłowe. Niestety nie można wykorzystywać potencjału bo się rozleci. Niech już lepiej do silniejszych montują zwykłe automaty a takie do 1,5. A skoro firma zdecydowała się na taki zestaw to jakiś normalny przebieg powinny wykonywać bez awaryjnie. Ciekawe co by się z nią stało gdyby silnik był po chipie. Dla mnie przestroga od Piotr22 daje wiele do myślenia.

  18. #17
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    no w mk4 była jak widac 2 sprzeglowa, a w mk5 montują już zwykł automat wg katalogu.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    DS 5
    Silnik
    2.0 HDI 120 KW
    Od
    17 Jan 2015
    Mieszka w
    Wołomin
    Ja też miałem PS ale w tdci i również mam mieszane uczucia odnośnie tej skrzyni jeżdżę wyłącznie automatami i nigdy nie spotkałem się z takim gu....m tam jest o wiele więcej mankamentów niektóre są nie do przeskoczenia nawet w nowym egzemplarzu zmiana biegów oraz sposób w jaki się to odbywa pozostawia wiele do życzenia nie w samochodzie za blisko 200 tyś zł biegi zmienia kiedy chce przy gwałtownym wciśnięciu do podłogi np.wyprzedzanie nigdy nie wiadomo czy zżuci piętro niżej czy będzie piłować na obecnym biegu można się oszukać nie wspomnę o tak nie istotnej rzeczy jak szarpanie przy zmianie biegów to może nie jest szarpanie ale takie "nerwowe" zachowanie w każdym razie ogólne wrażenie nie jest pozytywne obecnie też mam automat na szczęście inny ale nie egzemplaż bo w Mondeo w końcu zmieniłem skrzynię na drugą niestety bez efektu co z tego że gwarancja była dokładnie taka sama jak ta oryginalna dosłownie nic się nie zmieniło to było głównym powodem pozbycia się Mondka z PS ale nie jest to tak że nie da się nim jeździć dużo zależy kierowcy, pewnie wielu z forum i nie tylko ma tdci z powershift-em i sobie chwali to połączenie ja nie mogłem się przekonać do końca, obecnie mam zwykły tradycyjny automat działa jak należy w połączeniu z tdci albo hdi zależy gdzie to zamontowano działa bez zarzutu jest znacznie wolniejsza ospała w działaniu ale i tak wolę taką .
    Ostatnio edytowane przez mario70 ; 22-03-2016 o 02:08

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A czy był zmieniany soft? bo ford sam przyznał że był z tym problem i po updacie softu w końcu skrzynie zaczęły odpowiednio biegami tachlować.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    DS 5
    Silnik
    2.0 HDI 120 KW
    Od
    17 Jan 2015
    Mieszka w
    Wołomin
    Tak robiłem soft tzn upgrade włącznie z synchronizacją wybieraków oraz kilkukrotna wymiana oleju w zasadzie to płukanie skrzyni coś trochę było lepiej ale to raczej na zasadzie jeśli nie pomoże to i nie zaszkodzi trochę się poprawiła kultura pracy ale najwięcej dało xado niestety za późno się o nim dowiedziałem i samochód zdążył zmienić właściciela

Podobne wątki

  1. [MkII] Skrzynia Biegów 6 biegów do mkII
    By wienzien1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 17:40
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 09:32
  3. [MkIV] Skrzynia Powershift - co ile wymieniać olej i na jaki?
    By Dadi1986 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 11:39
  4. [MkIII] skrzynia biegów
    By ryszard533 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 21:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów