+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów

    Wtryski turbo kopci brak mocy!!!TDDI

    Witam Kolegów

    Panowie temat jest taki mam mondelo od 5 lat i zawsze coś 2.0 tddi 115koni 269tyś ponoc.W ostatnim czasie zaczeła mi sie konczyć dwumasa,pojecjałem po zestaw w idealnym stanie do Ząbek i kupiłem za 400zł w drodze powrotnej na autostradzie przy 150km/h urwał mi sie wałek w turbie.Dojechjałem 6 km do domu .Pod domem zaczoł kopcic wieć zgasilem i zaciągnolem do mechanika.Kupiłem turbo w dobrym stanie i zmienil mechanik.Jak go odpaliłem na wyminionym turbo strasznie zakopcił na biało ,ale ponoć turbina wcześnijsza wciągneła olej i dlatego .Ujechalem 3km i rozbiegał mi sie silnik zaciągnoł olej do komory spalania.zdusilem go i wrócilkem do mechanika który kazał go porzepalować,Rano to samo ale przecież mam rozwalone dwumas wiec mysle po wymianie bedzie ok.Oddsałem mondelo na wymiane dwumasy bo była tragedia już.Po wymianie dwumas ekstrale kopcenie na biało nie ustaje kopci a jak zimny to mocy totalnie brak i ewidentnie słychać stukanie pod maską jakby wtryski grały.Jaksie rozgrzeje to już ok ale kopcic kopci tylko mniej i bardziej na niebiesko bo ponnoć jeszcze olej jest w wydechu .Jak zimny to strtasznie kopci na biało.Uszczelka jest ok.Pomocy!!!! Dodam że nowe turbo wydaje dzwięk miałczenia ale ponoć to brak katalizatora.Po załączniu turba słychać szum ale rury sachyba całe
    Ostatnio edytowane przez jacxekrammstein ; 22-02-2016 o 00:35

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Taaa.....Po wymianie turbiny mechanik pewnie nie wyczyścił dolotu,nie usunął oleju z cylindrów.
    No to teraz kopci...i będzie.
    W moim przypadku,gdy padło tubo,olej poszedł w dolot,silnik "się rozbiegał" o jeździe nie było mowy - w silniku zostało ok 2 l oleju,a z samego intercolera wylałem dobrą szklankę oleju.Z odmy sporo mniej,ale tez sporo.
    Po wymontowaniu świec żarowych i zakręceniu silnikiem całą ścianę miałem opryskaną olejem.
    Pomimo to i tak jakiś czas kopcił i pluł olejem z wydechu.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Czarek mam prośbę to jest kontakt do mnie 792021353 chcilabym zamienić kilka słów

    ---------- Post added at 11:54 ---------- Previous post was at 11:53 ----------

    Czarek mam prośbę chciałbym zamienić kilka słów tel.792021353

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    troche więcej wiem po próbie przelewowej wniosek :4 wtryski leją jak siemasz,ale czy to możliwe?żeby tak padły 4 od razu.Dawały wcześniej znać ale troche jestem zaskoczony...a jakie są objawy padającej pompy?

  6. #5
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    Cytat Zamieszczone przez jacxekrammstein Zobacz posta
    troche więcej wiem po próbie przelewowej wniosek :4 wtryski leją jak siemasz,ale czy to możliwe?żeby tak padły 4 od razu.Dawały wcześniej znać ale troche jestem zaskoczony...a jakie są objawy padającej pompy?
    wtryski w TDDI padły?

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    Cytat Zamieszczone przez jacxekrammstein Zobacz posta
    troche więcej wiem po próbie przelewowej wniosek :4 wtryski leją jak siemasz,ale czy to możliwe?
    chyba nie możliwe bo z tego co mi wiadomo nie robi się próby przelewowej w tddi bo wtryski nie mają zaworków i uszkodzeniu mogą ulec jedynie rozpylacze ale można je sprawdzić dopiero po wymontowaniu wtrysków

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Ja dzwoniłem do kilku mechaników i kazali robić przelew...ile dała pompa tyle wywalalo rozpylacze nie przepuszczaly nie rozpylaly tylko lało się i gość stwierdził wtrysku poszły ...do tego grają strasznie i auto jest mulowate i kopciuszek cały czas na biało jak jest ciepły to znacznie mniej.Już zamówiłem wtrysku z 90tys przebiegiem zobaczymy jeszcze jest temat pompy więc zobaczymy

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    W tym aucie nie robi się próby przelewowych bo to nie CR, wtryski w tddiku są raczej długowieczne, napisz jak po wymianie, na moje oko nic to nie da.


    Cały czas do przodu

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez michal198 Zobacz posta
    nie robi się próby przelewowej w tddi bo wtryski nie mają zaworków i uszkodzeniu mogą ulec jedynie rozpylacze ale można je sprawdzić dopiero po wymontowaniu wtrysków
    Się zgadza - to "stara" konstrukcja wtryskiwacza z tym że dłuższe,dwusprężynowe (dwa etapy wtrysku) i działające przy wyższym ciśnieniu.
    Sprawdza się na stole probierczym,po demontażu.

    "Wtryskiwacze z rozpylaczami sześciootworowymi,
    dwusprężynowe, o nie regulowanym ręcznie
    ciśnieniu otwarcia, nie naprawialne
    ➧ Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza:
    - 1. stopień 22÷23 MPa
    - 2. stopień 41, 5÷43, 5 MPa"

    Cytat Zamieszczone przez jacxekrammstein Zobacz posta
    jeszcze jest temat pompy
    Ciśnienie - 90÷110 MPa.

    ---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    wtryski w tddiku są raczej długowieczne
    Przy rozbieganiu silnika mogło dojść do uszkodzenia końcówek.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Koledzy pewnie macie racje ,ale ewidentnie słychać wtryski jak grają metaliczny koncert po rozbieganiu...wcześniej też już pogrywały ale teraz jest koncert...w czwartek przekładka wtrysków i będziemy wszystko wiedzieć.Kolego sokoleokoo2 napisałeś ze to nie to itd więc co?podziel się wiedzą to może trochę kasy czasu zaoszczędzę a my wszyscy się czegoś dowiemy ...Dziś dzwoniłem do firmy co regeneruje wtryski i pompy facet powiedział że przy awarii turbiny i rozbieganiu silnika może uleć uszkodzeniu końcówka wtryskiwacza i nie rozpyla...takie info dostałem

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez jacxekrammstein Zobacz posta
    końcówka wtryskiwacza i nie rozpyla
    i to się zgadza z małym ale: jeżeli poszedł olej to prawdopodobnie końcówki rozpylaczy są zapieczone lub zasyfione należy je "przebić" na stole, w najgorszym wypadku są do wymiany. Nowe oryginały boscha to koszt około 195PLN za sztukę.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    no spoko bo na próbie przelewowej one nawet nie rozpylały....kupuje 4szt za 300zł z możliwościa zwrotu z anglika 96 tyś przebieg

    ---------- Post added at 19:54 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

    więć jaki może być powód tych wszystkich wcześniej opisanych powodów???

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez jacxekrammstein Zobacz posta
    próbie przelewowej one nawet nie rozpylały
    przeczytaj co napisali koledzy - w tych silnikach (TDDI) i wtryskach dwu sprężynowych nie ma czegoś takiego jak próba przelewowa. Końcówka albo rozpyla lub leje, w szczególnych przypadkach "zapieczone" otwory - paliwo i pompa nie ma siły przebicia. Tylko sprawdź czy na pewno to są wtryski do silników D6BA bo takie serducho siedzi w Twoim mondowozie o ile mnie pamięć nie myli to wtrysk boscha 0432133801 bo z końcówka 800 były do silników D5BA (66KW)

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    czyli mogą te wtryski lać?ja wymieniam całe wtryski tez od 115koni..słyszałem że tddi trudno zajechać...ale też słysze ze końcówki moga lac i z dym biały i stukanie to może byc to

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez jacxekrammstein Zobacz posta
    czyli mogą te wtryski lać?
    nie ma rzeczy wiecznych każdy przedmiot się zużywa. Tak ale wówczas wyczuwalny jest zapach ON w spalinach.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    oj i to czuć strasznie spaliny...na biało kopci i czuć nieprzepalone ON nawet jak się obok stanie to też nawet jak jest ciepły i nie kopci to czuc ON...raczej wtryski bo co jeszcze może..?jakie są objawy końca pompy?

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez jacxekrammstein Zobacz posta
    jakie są objawy końca pompy
    najczęściej zaczyna się od kochanej sprężynki, najpierw od czasu do czasu a później coraz częściej aż do braku możliwości odpalenia, u mnie nawet nie tracił mocy tylko sprężynka i coraz większe spalanie. Pompy nie regenerować tylko starać się kupić używkę. Na dzień dzisiejszy tak właśnie bym zrobił, na pewno nie kombinowałbym z regeneracją, bo za tę kwotę miałbym 2 dobre pompy lub pompę i nowe rozpylacze no i na imprezę by jeszcze zostało.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    czyli u mnie raczej wtryski poszły?bo chyba innego wytłumaczenia nie widac?

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    Cytat Zamieszczone przez jacxekrammstein Zobacz posta
    czyli u mnie raczej wtryski poszły?bo chyba innego wytłumaczenia nie widac?
    podmień te wtryski najwyżej je oddasz narazie nic więcej nie wykombinujesz, jak nie pomoże wtedy będziesz myślał co dalej

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Narazie tylko taka opcja...bo słychać koncert pod maska czuć paliwo i jak dodaje gazu to biało...w tym roku juz dwumas,sprzęgło turbina i alternator i świece żarowe ,więc już mam go dość .W czwartek wieczorem ewentualnie piątek dam wam znać

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Jak Zimny Kopci brak mocy
    By Monets in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 12:34
  2. [TDCi MKIII] wtryski ok kopci brak mocy
    By lisu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 21:30
  3. [TDDi MKIII] szarpie - brak mocy - kopci
    By bartosz_f in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 14:22
  4. [TDDi MKIII] mk III brak mocy i kopci
    By zabek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 16:52
  5. No to się doigrałem ... wtryski/turbo w TDDI
    By Slavol in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-08-2006, 19:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów