+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez jacxekrammstein Zobacz posta
    w tym roku juz dwumas,sprzęgło turbina i alternator i świece żarowe ,więc już mam go dość
    Siła złego na jednego.......ale czemu "dość"?
    To w sumie naturalne,że w pewnym czasie ;po przebiegu "iluś tam km" (w zależności od sposobu eksploatacji) mechanizmy samochodu zaczynaja padać......i to lawinowo.

    Ale jak już tę lawinę się "przetrwa"(oczywiście koszty będą) - kolejne .......100-150k km z głowy..... i "lać i jeździć"

    ---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 24-02-2016 o 00:42
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Wracam Panowie wieć...

    Wtryski wymienione i nic.Lepiej trochew ma więcej siły ale kopci jak siemasz...ale ma wypięte kostki od sterownika podciśnień więć podjechałem do kolegi na pc i wykasował mnustwo błędów i jak wracałem od niego to poszarpywał i nagle ruszył i cos tam jeździ ale następujące błędy są P0302 -zapłon cylindra 2 wyskakiwanie zapłonu...co to jest? nadal klepie troche silnik...a jeszcze błąd abs i tych zaworków podciśnień.Elektronik kolega dodał że po podłączeniu komputer ożyje i zacznie znaowu dobierać prawidłową dawke paliwa więć zobaczymy odpisujcie co wiecie koledzy

  4. #23
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Sterowanie turbiny musi być podlączone - turbina ze zmienną geometrią - nie ma zaworu upustowego i regulacja ilości powietrza ("przeładowania") jest przez zmianę położenia kierownicy spalin.
    Podłączona na stałe - nie działa...zachowuje się jak "zwykła",ale jak się "rozkręci" dostarcza zbyt wiele powietrza a na ubogiej mieszance paliwowo-powietrznej (nadmiar powietrza)silnik prawidłowo pracować nie będzie.


    Cytat Zamieszczone przez jacxekrammstein Zobacz posta
    kolega dodał że po podłączeniu komputer ożyje i zacznie znaowu dobierać prawidłową dawke paliwa
    Kolega ma rację.

    Wspomniałeś o ubytku płynu chłodniczego(PW) - uszkodzona uszczelka głowicy (może głowica)..stąd "kopcenie" i wypadanie zapłonów.
    Sprawdź płyn chłodniczy na zawartość spalin,zmierz ciśnienie sprężania w cylindrach.

    Błędy ABS - ale "drapie" czy nie?

    Depnij mu w podłogę po "heblach" - jak działa błędami nie ma co się przejmować.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  5. #24
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    To co zrobiłeś jadąc na rozwalonej turbinie kolejne kilometry to był strzał w prawe kolano, to co zrobił mechanik przy wymianie turbo po tak rozbieganym silniku to był strzał w lewe kolano.
    Ale od początku:
    1. Świst przy turbo, miałczenie - nieprawidłowo przykręcone turbo, przedmuch na uszczelkach
    2. Brak mocy i kopcenie na biało - brak kompresji najprawdopodobniej
    3. Stuk z silnika - koniec jego żywota, przez brak oleju obrócona panewka korbowodzie
    Przy takich operacjach najważniejsza jest kolejność prac i pomiar kompresji bo ja podejrzewam pogięte korbowody przez olej na cylindrach.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  6. #25
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Scenariusz możliwy,ale chyba nie tak tragiczny w tym wypadku.
    Kolega napisał,że urwał się wałek turbiny i przejechał 6 km i dopiero zaczął mu kopcić,więc zgasił - nie zdusił.
    Dopiero na drugiej turbince silnik się rozbiegał,ale po ok 3 km - wtedy zdusił.

    W moim przypadku jak turbinka padła od razu miałem "ścianę" dymu z tyłu i zanim się zatrzymałem przejechałem ok 4 km.
    Silnik "rozbiegał się" dopiero po zgaszeniu (wyłączeniu "zapłonu") po prostu nie zgasł a zaczął wchodzić na obroty - wtedy go zdusiłem.

    Fakt,że moje 4 km to jazda z góry i w zasadzie bez "gazu" - zwalniałem biegami i być może silnik pracował na oleju,ale skrzynia i masa auta nie pozwalała na rozbieganie się (wiadomo - przy hamowaniu biegiem wtrysk paliwa odcięty,a olej raczej ma mniejszą wartość kaloryczną).

    Kolega opisuje swoją sytuacje nie dość dokładnie i być może nieprawdziwie i jednak doszło do takiej "tragedii",ale sądzę że jest tu zbieg okoliczności.

    Ale.

    Rozmawiałem z Tobą - Jacku i wspominałem o Pawle (Paolo) - "odzwał się" w temacie - zadzwoń,umów się i podjedź do niego,lub dostarcz jakoś auto - to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie Twego problemu.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #26
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Witam koledzy bawię się dziś z podpięciem podciśnień i powiem tak jak podpiołem zawory to już na wszystkie kolory dymił i przykapcał ale jechać nie jedzie tylko jak bezposrednio pod zasilanie to coś tam szedł...ale jak zimny nadal na biało kopci jak lokomotywa...panowie prosze o jakiś rysunek zdjęcie jak podpiąć wężyki od sterowania turbo/egr pozdrawiam...może to pomoże

  8. #27
    Kursant
    Model
    E39 520i 2001r
    Silnik
    2.2 170KM
    Od
    29 Mar 2015
    Mieszka w
    Medyny
    Masz do Paola rzut kamieniem. Gość jest pewny i uchodzi za eksperta tutaj na forum. Ja bym się nie bawił w zgadywanki tylko ruszył do niego i temat pewnie byłby już ogarnięty. Rozumiem - nie chcesz wydawać za dużo kasiorki bo już sporo zrobiłeś w samochodzie w ostatnim okresie - ale uwierz mi, lepiej dać do specjalisty i zapłacić ale naprawić auto niż samemu zgadywać (wydawać kasę na części i czas na ich wymianę). Ja na początku też szedłem w zaparte i wymieniałem rzeczy takie jak czujniki i itp. aż w końcu nie zostało nic innego jak wtryski. Skończyło się tym że zapłaciłem i za wtryski i za wszelkie czujniki, zatem wyszło mnie zapewne drożej niżeli zleciłbym robotę konkretnemu fachowcowi. Jeżeli chodzi o prostą mechanikę to jak najbardziej można samodzielnie. Ale w układy paliwowe osobiście bym sam nie ingerował tylko dał dla fachowca, zapłacił, zapomniał o całym problemie.

  9. #28
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez jacxekrammstein Zobacz posta
    panowie prosze o jakiś rysunek zdjęcie jak podpiąć wężyki od sterowania turbo/egr
    Jeżeli masz taki układ (może być inaczej):
    Zdjęcie0627 1.jpg
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #29
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Koledzy macie racje ...dzięki za schemat podpięcia ...mam kolegę mechanik/elektronik z bardzo dokładnym pc ... z nim widzę i jeżeli po podpięciu zaworów nic to nie pomoże daje do piastowa i niech go obcyka Pablo bo już dostaje nerwicy ja i mój portfel

  11. #30
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Panowie lekki przełom jest ...kolega elektronik mechanik rozmontował zaworki podciśnień ,wyczyścił i jeden ożywił...auto znacznie lepiej przyśpiesza tak jak dawniej...niestety kopcenie jak lokomotywa na biało nie ustało pośmigam nim do wypłaty a później zobaczymy może coś sie ruszy ...mam takie wrażeniue że cos kapie na rozgrzany element i wtedy silnik zaczyna inaczej pracować....kolega powieeział że buiały dym to na 100% wtrysk jakis kuleje jeszcze.Pc nie wykrył już nic zero errors ale dziś rano mondelo nie chciało wskoczyć na obroty po odpaleniu i pracowało nierówno...a może być to prtzyczyna np czujnika wału korbowego?

  12. #31
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Pojeździj i obserwuj poziom płynu chłodzącego - biały dym to raczej uszczelka pod głowicą
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  13. #32
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Jeżeli auto kopci na biało i nierówno pracuje i szarpie mimow wymiany :
    dwumasy,sprzegła,turba,wtrysków,oleje i filtry,po regulacji i przejrzeniu sterownikjó turba i oczywiście wyczyszczeniu dolotu to przyczyna jest:

    Uwaga!!!
    Koniec silnika!!!
    1.Cylinder 8bar
    2.Cylinder 12bar
    3.Cylinder 12bar
    4.Cylinder 10bar
    Już zamówiłem golaska i wymiana mnie czeka czy moja pompa bez problemu polubi nowy silnik?

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    22 Feb 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Witam

    Ponownie zrobiłęm pomiary ciśnień
    1. 15bar
    2. 18
    3. 15
    4. 7 bar

    tragedia panowie ...samochód przejechał 4km więć sie podgrzał troszke kopci na biało a pozniej na niebiesko
    Próby olejowe pozytywnie ...wzrastały parametry ciśnienia 22,24,30,13 czyli dół leży i płacze
    Po podpięciu do pc mam takie błędyi proszę o wyjasnienie!!!
    P0252 -usterka w układzie wyznaczania dawki paliwa pompy wtryskowej "A''
    C1302 -lewy przedni zaczep-usterka w obwodzie
    C1296-czujnik koła lewy przód -sygnał nieprawidłowy
    Prosze o poradę fakt auto poszarpuje między 1000-2000obr ale chyba przez brak ciśnienia to normalne bo auto normalnie przyspiesza pozdrawiam i prosze o podpowiedzi

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Jak Zimny Kopci brak mocy
    By Monets in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 12:34
  2. [TDCi MKIII] wtryski ok kopci brak mocy
    By lisu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 21:30
  3. [TDDi MKIII] szarpie - brak mocy - kopci
    By bartosz_f in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 14:22
  4. [TDDi MKIII] mk III brak mocy i kopci
    By zabek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 16:52
  5. No to się doigrałem ... wtryski/turbo w TDDI
    By Slavol in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-08-2006, 19:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów