+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    06 Dec 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec

    Niebieski dym po odpaleniu, trzęsie samochodem.

    Witam. Po wymianie uszczelniaczy wtrysków Mondek na następny dzień po odpaleniu puścił gigantyczną chmurę niebieskiego dymu, szarpał, po czym go zgasiłem. Mechanik znalazł błąd pierwszego wtrysku i go skasował, po czym auto normalnie jeździło. Mówił że wtrysk się przywiesił i czasem tak jest z tymi autami.
    Minęło kilka miesięcy i dziś znowu miałem podobną sytuację, lecz wyglądało to mniej spektakularnie.
    Autko ruszyło, jeździ, świece mam wymienione (jedna stara była z tego co pamiętam zachlapana ON od strony tego wtrysku), oleju po 9,5 tyś dolałem niecałe pół litra.
    Co może być przyczyną?

    Ps EGR jest zaślepiony ale nieczyszczony? Może to być przyczyną? Kolektor czyściłem przed zimą.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    grzes
    Model
    2.0 tdci 130 koni
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 Tdci 2003 130 koni
    Od
    23 Oct 2011
    Mieszka w
    Świebodzin
    tez tak mam ze aut postoi kilka godzina to dymi a jak pojeżdżę trochę i ruszam spod sklepu jak ciepły nic !

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Tomsob94 Zobacz posta
    Mówił że wtrysk się przywiesił i czasem tak jest z tymi autami.
    Cytat Zamieszczone przez Tomsob94 Zobacz posta
    Minęło kilka miesięcy i dziś znowu miałem podobną sytuację
    A dolewasz jakichś dodatków smarujących/czyszczących?
    Może wystarczy tylko układ właśnie przeczyścić, a może wtryskiwacz się kończy, albo PCM kod gubi.

    Cytat Zamieszczone przez Tomsob94 Zobacz posta
    jedna stara była z tego co pamiętam zachlapana ON od strony tego wtrysku
    wytrzeć do sucha i oblukać skąd konkretnie paliwo się sączy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    06 Dec 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Powiem Ci że dość długo nic nie lałem. Z nieco ponad pół roku temu Liqui Moly Diesel Spulung. Zalałem ten specyfik wtedy bezpośrednio do baku.
    Co do świec teraz założyłem sobie nowe, ciężko będzie wyczaić skąd to paliwo się leje bo w okolicach kolektora było sucho jedynie sama końcówka była uchlapana. No może masz jakieś propozycje?

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Tomsob94 Zobacz posta
    No może masz jakieś propozycje?
    Wytrzeć wtryskiwacz i przewody, pojeździć i oblukać dokładnie wtryskiwacz, może z podłączenia przewodu ciśnienia podchlapuje, może z przelewu, a może sadzi z pod samego wtryskiwacza bo podkładka przepuszcza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3 Silver Mechanic
    Od
    24 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Może za słabo dokręcone ? Może nie oczyszczono gniazd przed przykręceniem na nowo ?

  8. #7
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    Cytat Zamieszczone przez Tomsob94 Zobacz posta
    świece mam wymienione (jedna stara była z tego co pamiętam zachlapana ON od strony tego wtrysku)
    albo mnie jeszcze wczorajsze piwo trzyma albo czegos tu nie rozumiem, świeca żarowa uchlapana ON od strony wtrysku???? wtryski sa wkręcane od góry w głowice przez pokrywe zaworów a świece są z boku i nie ma mozliwosci zeby wtryskiwacz ochlapał swiece żarową, ten mechanik tez cos świruje z tym skasowaniem błędu wtryskiwacza i ze po tym bylo wszystko ok, chyba ze wpisywał kod, a napisz jaki masz rocznik auta?

    ---------- Post added at 08:59 ---------- Previous post was at 08:57 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    a może sadzi z pod samego wtryskiwacza bo podkładka przepuszcza
    ale to by nie "ochlapało" swiecy zarowej

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3 Silver Mechanic
    Od
    24 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    świeca wchodzi w komore spalania wiec jak najbardziej może być ochlapana. Ona nie ogrzewa głowicy tylko mieszanke która wpada do komory spalania. jeżeli na jednym cylindrze nie pali to własnie ta bedzie mokra

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    06 Dec 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Świece to sobie sam robiłem. No i jedna z nich była mokra, tak na oko 1/3 dłuigości. Mechanik tylko te uszczelniacze i po tym była w/w sytuacja. Wczoraj się powtórzyła. A skasował błąd na komputerze, nie wpisywał kodu. Był błąd i go usunął. Mimo że wtedy jechałem do niego to auto już nie dymiło, zachowywało się normalnie. Wczoraj też tak od grymasu zrobił.
    Zaraz będę jechać to dam znać jak sytuacja wyglądała dziś.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    A wymieniając podkładki uszczelniając, na pewno wyciągnął starą? Moze masz teraz 2 podkładki. W takim przypadku końcówka wtryskiwacza będzie schowana i nie będzie rozpylać. Paliwo wędzie ściekać.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  12. #11
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3 Silver Mechanic
    Od
    24 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Coś musi być nie tak po wymianie tych wtrysków. Najprościej wyjąć popatrzyć na kanały czy czyste i skrecić jeszcze raz. może za słabo dokręcone.
    Myślę że sporo mechaników bierze sie za to nie mając o tym pojęcia.
    Stąd efekt

  13. #12
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    Cytat Zamieszczone przez mwok Zobacz posta
    świeca wchodzi w komore spalania wiec jak najbardziej może być ochlapana. Ona nie ogrzewa głowicy tylko mieszanke która wpada do komory spalania. jeżeli na jednym cylindrze nie pali to własnie ta bedzie mokra
    jesli wtryskiwacz podaje paliwo to powinien palic na ten tłok i swieca nie będzie mokra, chyba ze nie ma kompresji, albo koncowka nie rozpyla tylko leje, to nie benzyna ze moze mieć swiece mokre jak nie ma iskry a podaje paliwo
    Ostatnio edytowane przez RafiRypin ; 27-02-2016 o 13:15

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3 Silver Mechanic
    Od
    24 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RafiRypin Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mwok Zobacz posta
    świeca wchodzi w komore spalania wiec jak najbardziej może być ochlapana. Ona nie ogrzewa głowicy tylko mieszanke która wpada do komory spalania. jeżeli na jednym cylindrze nie pali to własnie ta bedzie mokra
    jesli wtryskiwacz podaje paliwo to powinien palic na ten tłok i swieca nie będzie mokra, chyba ze nie ma kompresji, albo koncowka nie rozpyla tylko leje, to nie benzyna ze moze mieć swiece mokre jak nie ma iskry a podaje paliwo
    Świeca była mokra bo nie grzała, to oczywiste. Jeżeli na jednym cylindrze nie będzie paliło to wszystko będzie ochlapane w niespalonej czarnej mieszance. A niedziałająca świeca żarowa jet trudna do odkręcenia właśnie z powodu tej czarnej mazi.

  15. #14
    Kurcze, u mnie dokładnie taka sama sytuacja. Auto z rana przy odpaleniu tez oddaje niebieska chmurę , na dodatek tak specyficznie pachnie :-/ jak silnik sie rozgrzeje i ponownie jest uruchamiany efekty nie ma. Co może być przyczyną?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    06 Dec 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    No i dziś miałem przejażdżkę. Żadnego bąka auto nie puściło jak i nie szarpało. Zerknę pod maskę chociaż wątpię bym coś znalazł. A co do dwóch uszczelniaczy to niemożliwe bo mechanik mi pokazywał stare.

  17. #16
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    Cytat Zamieszczone przez mwok Zobacz posta
    Jeżeli na jednym cylindrze nie będzie paliło to wszystko będzie ochlapane w niespalonej czarnej mieszance
    ale jesli na danym cylindrze jest dobra kompresja i wtryskiwacz daje paliwo to silnik na tym garze musi palic i nic nie bedzie uchlapane w ropie

    ---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

    Cytat Zamieszczone przez amster_skip Zobacz posta
    Kurcze, u mnie dokładnie taka sama sytuacja. Auto z rana przy odpaleniu tez oddaje niebieska chmurę , na dodatek tak specyficznie pachnie :-/ jak silnik sie rozgrzeje i ponownie jest uruchamiany efekty nie ma. Co może być przyczyną?
    objaw taki wystepuje przy wypadnięciu kodu wtryskiwacza z ECU ale temu towarzyszy sprężynka

    ---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    A wymieniając podkładki uszczelniając, na pewno wyciągnął starą? Moze masz teraz 2 podkładki.
    to musialby byc wyjątkowo tępy mechanik, ale takich niestety jest sporo, dzisiaj rozmawialemz teściem mojego kolegi, chwalil sie swoim mondeo mk3 tdci a najbardziej byl zadowolony z tego ze wlasnie odebral auto od mechanika, zaplacil 2200zl ma wszystko powymieniane, nawet PASEK ROZRZADU mu wymienili, mysle sobie dziadek źle zrozumial pewnie mówili ze wymienili lancuch ale z ciekawosci zerknąłem pod maske a srubki od pokrywy rozrzadu chyba od nowego nie ruszane, tych dolnych przy misce to nawet nie widac tak oblepione syfem ale oswiecilem goscia i ma sie udac w poniedzialek tam do nich
    Ostatnio edytowane przez RafiRypin ; 27-02-2016 o 22:26

  18. #17
    [/COLOR]
    Cytat Zamieszczone przez amster_skip Zobacz posta
    Kurcze, u mnie dokładnie taka sama sytuacja. Auto z rana przy odpaleniu tez oddaje niebieska chmurę , na dodatek tak specyficznie pachnie :-/ jak silnik sie rozgrzeje i ponownie jest uruchamiany efekty nie ma. Co może być przyczyną?
    objaw taki wystepuje przy wypadnięciu kodu wtryskiwacza z ECU ale temu towarzyszy sprężynka[COLOR="Silver"]

    [SIZE=1]---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:18 ----------[

    Co masz na myśli sprężynka?
    Jaki może być koszt naprawy?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  19. #18
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    Cytat Zamieszczone przez amster_skip Zobacz posta
    Co masz na myśli sprężynka?
    miga kontrolka swiec zarowych,

    Cytat Zamieszczone przez amster_skip Zobacz posta
    Jaki może być koszt naprawy?
    może być 50zł a moze byc 3000zl, najpierw diagnoza, potem bedziesz martwil sie o koszty

  20. #19
    Nie, żadna kontrolka nie miga. Jest tak jak zawsze, delikatnie przekręcam kluczyk, kontrolki od świec żarowych zapalają się po czym gasną i wtedy uruchamiam zapłon.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  21. #20
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    tak sie zastanawiam czy mechanik zachowal czystosć przy tej operacji, moze do któregos wtryskiwacza dostał sie jakis paproch i zawiesza ci sie którys wtryskiwacz, wtedy bedzie walił dymem

Podobne wątki

  1. [MkII] Podczas hamowania trzęsie całym samochodem.
    By lewanek13 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 19:57
  2. [MkII] Trzęsie samochodem od 110 - 160 km/h potem ustaje
    By leshek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-06-2014, 09:20
  3. [TDCi MKIII] Trzęsie samochodem na biegu jałowym tylko przy 1200obr
    By Gworm in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 22:18
  4. [TD MkII] Długo trzeba go kręcić i niebieski dym po odpaleniu
    By leon444 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 14:38
  5. [TDDi MKIII] trzęsie przy odpaleniu.
    By eltomas102 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 10:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów