+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy Awatar Nafciarz03
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    29 Feb 2016
    Mieszka w
    Płock

    Problem z wrzucaniem biegów.

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

    W zeszłym tygodniu po dłuższych poszukiwaniach kupiłem Mondeo mk3 http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo...tml#f77ec11c51

    Wszystko było pięknie ładnie dopóki nie wsiadłem do niego rano kolejnego dnia, gdy miałem jechać do pracy.
    Wsiadam odpalam samochód próbuje wbić bieg a tu ZONK... Ani 1 ani 5 o wstecznym nie mówiąc. Po około 2 minutach udało się wbić 1 i jakoś dalej poszło. Kiedy po pracy wsiadłem do niego sytuacja powtórzyła się.

    Odstawiłem samochód do mechanika. Sprawdzaliśmy linki od biegów(minimalny luz), zostało zrobione odpowietrzenie wysprzęglika. Wszystkie biegi wchodzą gdy jednak puścimy sprzęgło podpompujemy ze 2-3 razy już żaden bieg nie chce wejść.


    Zrobiliśmy próbę. Przód na lewarku, jedna strona, tak aby koło było w górze. Ja wcisnąłem sprzęgło i zacząłem zmieniać biegi zaś mechanik powoli kręcił kołem które było w górze. Dodam, iż robiliśmy tą próbę przy odpalonym silniku. Nie mam już pomysłu co to może być. Liczę na pomoc doświadczonych forumowiczów.



    Proszę na przyszłość w tytule opisywać konkretnie problem a nie zgłaszać "mam problem" oraz proszę zamieszczać tematy w odpowiednich działach.
    Netoper.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 29-02-2016 o 15:37 Powód: Zmiana tytułu. Przeniesienie, prefiks.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Albo wysprzęglnik cieknie,albo jest uszkodzony mechanicznie(rozleciał się)....albo uszkodzona sprężyna docisku sprzęgła.

    Stawiam na wysprzęglnik.
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 29-02-2016 o 13:47
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #3
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Stawiam na wysprzęglnik.
    A ja na uwaloną pompę sprzęgłową.



  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Na pewno pompkę łatwiej wymienić niż wysprzęglik.

  6. #5
    Kursant Awatar mmbu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    XC70 D5
    Od
    06 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Na zgaszonym biegi wchodzą? Jesli tak, to sprawdź co się dzieje po wrzuceniu biegu i próbie odpalenia. Tylko zostaw sobie troche miejsca przed samochodem, bo może ruszyć. Podobny objaw mialem jak mi się tarcza sprzęgła rozpadła. Obawiam sie, że bez wyjęcia skrzyni się nie obejdzie. Od pompy można zacząć, ale ona zazwyczaj jak się uszkodzi, to cieknie.
    Kupie oparcie kanapy: Czarny welur, sedan
    http://mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=14339&dateline=145285  9034

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    A ja na uwaloną pompę sprzęgłową.
    Nnnooo - też możliwe......zasugerowałem się swoim przypadkiem

    Cytat Zamieszczone przez mmbu Zobacz posta
    Od pompy można zacząć, ale ona zazwyczaj jak się uszkodzi, to cieknie.
    Czy ja wiem?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #7
    Pieszy Awatar Nafciarz03
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    29 Feb 2016
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez mmbu Zobacz posta
    Na zgaszonym biegi wchodzą? Jesli tak, to sprawdź co się dzieje po wrzuceniu biegu i próbie odpalenia. Tylko zostaw sobie troche miejsca przed samochodem, bo może ruszyć. Podobny objaw mialem jak mi się tarcza sprzęgła rozpadła. Obawiam sie, że bez wyjęcia skrzyni się nie obejdzie. Od pompy można zacząć, ale ona zazwyczaj jak się uszkodzi, to cieknie.
    Na zgaszonym wchodzą, a odpalanie mam rozumieć z włączonym sprzęgłem? Jeśli tak to nic się nie dzieje, samochód odpala i stoi w miejscu. Dodam, że biegi wchodzą jak odpalam auto na biegu, jeśli na luzie już biegu nie da rady wrzucić.

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Po pierwsze ustalmy jedno - wciskając pedał sprzęgła - ROZŁĄCZAMY.
    Przy unieruchomionym silniku biegi będą się przełączać o ile połączenia układu dźwignia,linki-mechanizm skrzyni biegów jest sprawny,a synchronizatory w skrzyni ustawione odpowiednio względem siebie - zresztą jezeli nawet nie to po kilku próbach włączania biegów powinny się ustawić.

    U Ciebie sprzęgło nie ROZłącza całkowicie - możesz włączyć bieg,uruchomić silnik i auto nie ruszy ponieważ sprzęgło ma poślizg.
    Zwalniając pedał sprzęgła możliwa nawet będzie jazda i zmiana biegów (przy wprawie to jest możliwe nawet nie dotykając pedału) - sprzęgło wystarczająco rozłączy napęd.

    Więc.
    1 - pompa sprzęgła.

    Sprawdź poziom płynu hamulcowego-uzupełnij jeżeli potrzeba.
    Odpowietrzaj układ sprzęgła - przezroczysty wężyk na odpowietrznik i zanurzony w naczyniu z płynem hamulcowym.

    Będzie widać przetłaczanie się płynu przez wężyk i nie powinno być bąbelków powietrza.
    Jeżeli nic się nie dzieje - zużyte uszczelniacze tłoczka w pompce sprzęgłowej.
    Jeżeli nie można usunąć powietrza z układu - nieszczelny układ,lub uszczelnienie popychacza pompki sprzęgłowej (możliwy widoczny wyciek płynu)

    Jeżeli płyn się przetłacza bez powietrza (uwaga na ubytek w zbiorniczku - można go szybko opróżnić i będzie problem) - pompka sprzęgła jest OK.

    Wysprzęglnik:

    Może mieć przeciek - będzie widoczne zawilgocenie a nawet poważny wyciek na łaczeniu silnika ze skrzynią biegów od spodu.
    Niestety trzeba mieć nieco doświadczenia aby rozróżnić płyn od oleju,a taka możliwość też jest.

    Wysprzęglnik może być również uszkodzony "mechanicznie" zerwane łożysko oporowe - hydraulika będzie poprawnie działała,ale łożysko nie będzie naciskało na "słoneczko" docisku,lub niewystarczająco......sprzęgło nie będzie dostatecznie rozłączone.

    Sprzęgło - docisk:
    "Słoneczko" może mieć wyrobione miejsca współpracy z łożyskiem oporowym,a nawet na tyle,że częściowo mogą być całkowicie wytarte i docisk będzie rozłączał pod kątem.

    Tak czy inaczej najpierw trzeba wyeliminować uszkodzenie pompki sprzęgła,a później skrzynia z auta i zweryfikować resztę.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #9
    Pieszy Awatar Nafciarz03
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    29 Feb 2016
    Mieszka w
    Płock
    Powiem tak. Jak na razie pomogło nasmarowanie wieloklinu wysprzęglika. Biegi wchodzą i na zgaszonym i na odpalonym, nawet po parokrotnym pompowaniu sprzęgła.

    Ale lepiej się już nie chwalę bo samochodem w takim stanie zrobiłem niecałe 3 km + wachlowanie biegami na postoju.


    Dzięki serdeczne za podpowiedzi jeśli jednak będzie się coś działo dalej to pomyślimy co z tym dalej.

    Mam nadzieję że będę szczęśliwym posiadaczem Mondeo

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Nafciarz03 Zobacz posta
    Powiem tak. Jak na razie pomogło nasmarowanie wieloklinu wysprzęglika
    Możesz opisać jak to zrobiłeś bez wyciągania skrzyni? Wystarczyło zdjąć tylko tę gumową zaślepkę w skrzyni? Jakiego smaru użyłeś i w jakich ilościach? Nie ma ryzyka, że smar dostanie się na tarczę?

    U mnie również jest mały problem z całkowitym wysprzęglaniem od...paru lat.
    Pompka sprawna, układ odpowietrzony, wycieków brak. Olej w skrzyni zmienny.
    Mam problem z wrzuceniem jedynki i wstecznego na zimnej skrzyni. Po rozgrzaniu jest lepiej.
    Czasem jak są problemy z wrzuceniem biegu to przy jego wrzucaniu czasem bujnie budą do przodu albo do tyłu.

    Podejrzewam właśnie wieloklin, na którym chodzi tarcza.

    Tylko, że tarcza jest pod dociskiem a zakres jej ruchu jest bardzo mały więc nie bardzo wiem jak to można nasmarować bez rozbierania...

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 01-03-2016 o 13:49

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    :D
    Od
    21 Jan 2016
    Mieszka w
    Elbląg
    Moze guma skrzyni... w scorpio mi sie scisnęła i biegi niektóre źle wchodziły bo skrzynia trochę opadała. Ale jak jest w mondku to nie wiem

    Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Kamas Zobacz posta
    Moze guma skrzyni... w scorpio mi sie scisnęła i biegi niektóre źle wchodziły bo skrzynia trochę opadała.
    Tu są linki - zerwana poducha nie powinna mieć wpływu.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [Duratec][MkII] Nowy uzytkownik ma pare pytan :)
    By Lcf in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 13:26
  2. [Duratec]Wymiana napinacza,nowy czy używka?
    By rustin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 22:47
  3. Nowy zakup ... Doradźcie
    By DIGITAL in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-06-2007, 14:24
  4. [MkI] Sie pochwale - nowy zakup :)
    By Grzechu in forum Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-03-2006, 17:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów