+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Pieszy Awatar muchomor84
    Model
    kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa

    2.0 TDCi 130 Dziwne zachowanie siê elektrozaworu sterowuj±cego podci¶neiniem na EGR

    Witam! Szuka³em odpowiedzi na moje pytanie do¶æ intensywnie ale bez rezultatu. Do rzeczy.
    Mondeo mk3 2.0 TDCi 130 2004, EGR bez okablowania, geometria turbo sterowane gruch±.
    Objaw:
    Na zimnym silniku podcisnienie dochodz±ce do elektrozaworu steruj±cego EGR'em jest na tyle du¿e ¿e d³awi±c doprowadzenie powietrza (z dolotu pomiêdzy filtrem powietrza a turbo) do elektrozaworu wymuszam pe³ne otwarcie EGR i w efekcie mogê zd³awiæ silnik do zga¶niêcia w³±cznie. Czyli EGR sprawny. Geometria turbo tez musi byæ sprawna bo samochód nie ma absolutnie ¿adnego problemu z przyspieszaniem czy z kopceniem. Nic z tych rzeczy.
    Na ciep³ym silniku (od ponad 6 lat posiadania) zda¿a siê ¿e przy bardzo spokojnej jednostajnej je¼dzie i np. dojechaniu do ¶wiate³ na luzie, nastêpnie zapiêciu biegu przez pierwsz± sekundê dwie s³ychaæ charakterystyczny d¼wiêk starego TDi (sieczkarnia). Po wrzuceniu kolejnego biegu silnik pracuje normalnie. Powtarzam, ten objaw pojawia siê sporadycznie!

    Ostatnio zrobi³em próbê jak opisana wy¿ej z ¶ciskaniem wê¿yka ³±cz±cego elektrozawór od EGR z dolotem do turbo na ciep³ym silniku i okazuje siê ¿e na wolnych obrotach nie otwiera siê EGR.

    Pompê vacuum narazie odrzucam bo nie cieknie, nie ma problemu z twardym peda³em hamulca, nie ma problemu z przyspieszaniem bardzo dynamicznym (geometria jest sterowana gruch±). EGR i kolektor czy¶ciutkie. Zak³adam ¿e na ciep³ym silniku w wyniku braku podci¶neinia lub jego niedoborze EGR nie otwiera siê równie¿ na wolnych obrotach i przy delikatnym ruszaniu kiedy dawki paliwa s± stosunkowo niedu¿e i zapewne uwzglêdniaj± z za³o¿enia ¿e jaka¶ ilo¶æ spalin powinna w dolocie byæ. Jednak spalin nie ma i przez chwilê jest za uboga mieszanka co skutkuje zapewne pojawianiem siê takiego d¼wiêku (wszyscy za¶lepiaj±cy EGR mówi± o g³o¶niejszej pracy silnika - to pewnie ten d¼wiêk który u mnie pojawia siê na moment).

    Pytanie:
    Czy elektrozawór od sterowania EGR mo¿e po nagrzaniu siê komory silnika nie dzia³aæ prawid³owo? Wiem ¿e nie jest to zawór dwustanowy tylko jest sterowany PWM i nie mam mo¿lowi¶ci sprawdzenia go oscyloskopem. Dodam ¿e ani Check ani sprê¿ynka nie pokaza³y mi siê odk±d mam ten samochód (6 lat i zaledwie 45kkm ja zrobi³em, a w tej chwili ma 215kkm pewnego przebiegu).

    Bêdê wdziêczny za konstruktywn± pomoc.
    Pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] [MK3 TDCI 2.0 130 KM] Dziwne zachowanie silnika
    By kanji in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 13:06
  2. [TDCi MKIV] 2,0 TDCI 130 KM dziwne zachowanie silnika
    By pablo_doa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 17:21
  3. [TDCi MKIII] Dziwne zachowanie po odpaleniu 2.0 TDCI/130
    By grigoriew1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 22:57
  4. [MkI] Dziwne zachowanie na LPG!!!
    By pierniczek25 in forum LPG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2006, 22:54
  5. Dziwne zachowanie
    By DOMIn-mondeo95 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2005, 23:07

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów