+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Pieszy Awatar mattuk1981
    Imię
    Maciej
    Model
    Mondeo MKII Ghia Estate
    Silnik
    2.5 V6 BRC 170
    Opis
    Auto dla przyjemnosci do jazdy mam Volvo
    Od
    29 Jun 2014
    Mieszka w
    Szamotuły

    Problem ze skrzynią CD4E Mondeo mk2 2.5 v6

    Witam
    mam taki problem ze skrzynią, że mój mechanik po prostu okazał się kompletnym wymieniaczem a nie mechanikiem, i jedynie brak podnośnika i miejsca do naprawy zmusił mnie do oddania auta jemu.

    A wiec, w zeszłym roku w okolicach skrzyni zaczęło się dziwne terkotanie, skrzynia do awarii pracowała dobrze bez szarpania i żadnych zapalających się kontrolek, również O/D nie pojawiało się bez załączenia.
    Półtora miesiąca temu, jechałem gdzieś i przy ruszeniu ujechałem 50 metrów nagle skok obrotów do góry i efekt taki jak by ktoś przy manualu wyrzucił bieg, oczywiście po zdjęciu skrzyni ukazało się zerwane koło zamachowe, auto zostało złożone, odbieram i jadę - samochód jedzie ale przy wciśnięciu pedału gazu zero reakcji, zmiana przełącznika z E na S nie pomaga, po dojechaniu pod dom wywaliło D i zero jazdy, włączam R i auto cofa, wrzucam 2 i 1 jedzie, D zero reakcji, oczywiście auto wróciło do mechanika tego wieczoru ale warsztat zamknięty wiec auto czekało do poniedziałku, no i w poniedziałek mechanik wsiada wrzuca D i jest, ujechał 5 metrów i znowu wywaliło, dodam że na R, 2 i 1 jedzie bez problemu a przy D jak się doda na gazu na czerwone pole to czuć jak by chciał ruszyć ale nie może.
    Miał może ktoś podobny problem, z tego co wiem to rozpinali jakiś przewód olejowy od skrzyni ale stan oleju jest.

    Mondeo 98r 2.5 V6
    Ostatnio edytowane przez mattuk1981 ; 17-03-2016 o 20:28

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo MKI 1995r 2.0 16v 136PS AUTOMAT TEMPOMAT KLIMA
    Od
    17 Apr 2006
    Mieszka w
    Kępno
    Pisałeś juz jak widzę jakiś czas temu ale weź zobacz może co z wtykiem wybieraka MLP?? Jest to wybierak co reaguje na ruch lewarka PRND21. Ja mam 2.0 silnik i u mnie jest on widoczny po prawej stronie jak otworzysz maskę i zajrzysz pod nią. Jest on w kształcie nie wiem jak to nazwać półksięzyca ( wachlarza ) i w jego środek wchodzi trzpień ze skrzyni, który to obraca się podczas ruchu lewarkiem i wybiera program np: D. Co ciekawe miałem z tym przeboje. Wrzucałem D i jechał z godzinę nawet a tu nagle redukcja , szarpanie, różne takie złe rzeczy się dzieją. Do tegoż wybieraka wchodzi taka dość duża wtyczka . Sprawdź czy Panowie jej nie wyjęli albo źle nie włożyli ona potrafi się nie dopiąć. Swoją drogą MLP też naprawiałem i już później miałem spokój z wariacjami. Teraz mam całkiem nowy nawet. Sprawdź kolego na spokojnie.
    PIOTREK (Peterson79)
    Mondeo MKI '95 2.0 16V 136 PS automat, tempomat, klima.

Podobne wątki

  1. [MkI] Wymiana CD4E na inną CD4E i tutaj pytanie.....?
    By Peterson79 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-12-2014, 22:10
  2. [MkIII] PB 2.0 Skrzynia CD4E Problem z wrzuceniem P i wyciągnięciem kluczyków.
    By czumi in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-06-2014, 00:46
  3. [MkII] MONDEO 96/97 automat, problem ze skrzynią
    By COOLER in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 16:44
  4. [MkII] Problem ze skrzynią.
    By Timo in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 16:09
  5. [MkII] problem ze skrzynią
    By Wojtacz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 12:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów