+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Bez sensu jest robić chip i potem wymieniać wydech. Chip czyli ostateczne strojenie robi się na końcu.

    Angole wymieniają wałki, kolektor dolotowy oraz wydech i na hamowni wypluwają 170-190ps zależnie od gratów i strojenia.

    Wysłane Mobilnie
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Dla mnie bez sensu to nie jest, bo nie wiem, kiedy wezmę się za wymianę wydechu. Wiem, że kiedyś będę musiał i wtedy zrobię konkretny.

    Wysłałem z Tapatalk.
    ---
    MkIII+MkV

  4. #43
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Wygląda na to, że przy okazji sprawdzenia luzów zaworowych (wczoraj) mechanik znanazł przyczynę gaśnięcia - przewód i świeca na 1. cylindrze. W czerwcu wymieniłem cewkę, bo padła (do domu dojechałem na 2 cylindrach), a także nienajnowsze już przewody i świece (wszystkie nowe elementy NGK). Zakładając przewód na 1. cylinder moją uwagę zwróciło to, że część gumy ze skrzydełkami nie do końca weszła w gniazdo, pomyślałem jednak, że taka jego uroda. Teraz okazuje się, że nieco wypchnięta do góry guma sprawia, że brak jest dokładnego kontaktu między przewodem a świecą. Najpewniej od tego zawodzić zaczęła sama świeca. Jutro zarówno świece jak i przewody wyślę z reklamacją, a na razie muszę założyć stare. Ciekawe ile czasu zajmie rozpatrzenie reklamacji.
    Ostatnio edytowane przez darpro ; 25-08-2016 o 17:59
    ---
    MkIII+MkV

  5. #44
    Kursant Awatar Krylo
    Imię
    Krystian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    23 Nov 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    @darpro i co z twoim mondkiem?
    Ja u siebie planuje usprawnić dolot, wydech, hamownia przed i po. Zobaczymy co wyjdzie

  6. #45
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Udzielałem się w innym wątku i zapomniałem o tym.

    Za świece i przewody otrzymałem zwrot gotówki - kupiłem nowe komplety, już bez wad, jednak gaśnięcia nie wyeliminowałem.

    (teraz będzie nie całkiem na temat, ale mam wrażenie, że muszę dopowiedzieć o innym wymianach, dla pełnego obrazu)
    Zabrałem się za sprawdzanie innych 'podejrzanych' - przepustnicę wyczyściłem, czujnik ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym najpierw wyczyściłem (a było co czyścić), a potem wymieniłem na nowy oryginalny po tym, jak wyczytałem, że po 200 tys. warto go wymienić. Wymieniłem też zawór bocznikowy na oryginalny - stary od dawna wydawał coraz dziwniejsze dźwięki. Potem wymieniłem czujnik wałka rozrządu, też na nowy (kupiłem Coswortha z Wielkiej Brytanii, a co , bo u nas dostępne były tylko tanie zamienniki, na których już się przejechałem - jeden nie całkiem pasował do gniazda, trzeba było go mocno dociskać, żeby sięzatrzasnął). A na koniec wymieniłem czujnik ciśnienia oleju w układzie wspomagania kierownicy. Po odłączeniu starego wolne obroty z oczywistych powodów trzymał nieco wyższe i gaśnięcie ustało. Jednak po wymianie na nowy problem powrócił. Nie był on tak notoryczny jak przedtem - gasł z rzadka, ale jednak gasł, więc jeżdżę na odłączonym. Ale dalej szukam przyczyny.

    A w temacie usprawnień - po wymianie wałków rozrządu na Piper Cams wykonałem chipowanie przy użyciu Bluefina - cena funta była korzystna, a chipownie w Polsce albo twierdziły, że znacznie (nawet o 30%) wzrośnie mi spalanie, albo nie odpowiadały na moje telefony i maile z zapytaniem o chiptunig wolnossącego. Urządzenie z UK dotarło do mnie w zaledwie 2 dni. Na hamowni jeszcze nie byłem, trochę żałuję, bo nie wiem, od jakich wartości bazowych wyszedłem. Przejadę się po tych zmianach i dam znać, o ile udało się podnieść moment obrotowy i moc. Jeździ się odczuwalnie przyjemniej - lekkie wgniecenie w fotel czuje się znacznie dłużej, samochód jest bardziej elastyczny. Na trójce potrafi nawet lekko zerwać przyczepność (mam TC).

    Planowałem jeszcze zmienić kolektor dolotowy na aluminiowy, ale sprzedawca/dystrybutor twierdził, że musiałbym dokonać zbyt wielu przeróbek. Tak przynajmniej miał w Fieście ST - nie bardzo mam jak to sprawdzić, więc na razie odpuściłem temat, gdyż oprócz tego żadnego innego nie znalazłem (ma się rozumieć w rozsądnej cenie, bo aluminiowy Cosworth to kosmiczny koszt).

    Wydech jest zdrowy, więc na razie nic z nim nie będę robił.

    krylo, napisz, jak zamierzasz usprawnić dolot.
    Ostatnio edytowane przez darpro ; 27-11-2016 o 12:05
    ---
    MkIII+MkV

  7. #46
    Kursant Awatar Krylo
    Imię
    Krystian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    23 Nov 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    I' ll tell you what I have done.
    1. Replecement of the pipe which connects the throttle body with the air box with a 70mm 2ply silicone flexible hose. The OEM pipe doesn't have the same diameter all the way, so there might be some air flow restrictions. Don't replace it with a metal pipe as you will increase the intake air temperature.
    2. Replace the OEM panel filter with an aftermarket one (no matter the brand)
    3. Remove the air resonator box, wich is behind the front wheel arch and repalce it with a straight pipe from a diesel model or the ST220.
    4. Remove the last part of the air intake pipe wich goes up to the radiator, replace it with a flexible hose and connect the flexible hose to the lower bumper grill.

    Coś w tym stylu

  8. #47
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Dzięki. Jeden element odfajkowałem kilka lat temu, a mianowicie wymiana filtra powietrza na wielokrotnego uzytku.

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    ---
    MkIII+MkV

  9. #48
    Kursant Awatar Krylo
    Imię
    Krystian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    23 Nov 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Podeślij link do tematu gdzie się udzielasz, może znajdę coś potrzebnego

  10. #49
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Poszło na priva.
    ---
    MkIII+MkV

Podobne wątki

  1. [Duratec] falowanie obrotów 145km benzyna
    By robert12 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 22:41
  2. poszukuję Mk4 kombi benzyna 2.0 145km (do gazu)
    By miller69 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 18:41
  3. [Duratec] Utrata mocy 2.0 benzyna 145km mk3 2002 rok
    By andrucik2 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 10:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów