Witam wszystkich. W grudniu kupi³em Mondeo mk3 2.5 V6 z nalotem 180k km (na pewno oryginalny). Od pocz±tku mia³ problem z zap³onem, tj. standardowe objawy: wypadanie i przerywanie w niskim zakresie obrotów. Wymieni³em cewkê na now± oryginaln± FoMoCo, ¶wiece na AGSF32FM motorcrafta oraz przewody na Elektrosparki. Samochód przesta³ przerywaæ i je¼dzi dobrze (nie przerywa, ma moc). Jedynie na wolnych obrotach czuæ delikatne, o wiele mniejsze ni¿ przedtem, drgania (pewnie przy wy¿szych obrotach te¿ wystêpuj±, ale ich czêstotliwo¶æ jest wtedy na tyle du¿a, ¿e ich nie czuæ). Drgania s± na tyle niewielkie, ¿e wiêkszo¶æ u¿ytkowników pewnie by ich nawet nie zauwa¿y³a, ale wiem, ¿e ten silnik potrafi pracowaæ równiej, poniewa¿ kolega ma mk2 2.5 v6, z nalotem 350k km, który pracuje równiej. Podmienia³em równie¿ czujniki po³o¿enia wa³u i wa³ka, ¿eby wykluczyæ do koñca uk³ad zap³onowy. Odpina³em MAFa, krokowca, a nawet czujnik ci¶nienia w uk³adzie wspomagania. Wczoraj po trochê ostrzejszej je¼dzie pojawi³ siê check engine. Po odczycie okaza³o siê, ¿e b³±d dotyczy czujnika po³o¿enia wa³ka rozrz±du (jako zapisany, a nie obecny). Jedyne co przychodzi mi na my¶l to rozci±gniêty ³añcuch lub niesprawny napinacz lub nierówne ci¶nienie na cylindrach. Z drugiej jednak strony, przebieg jest niewielki jak na ten silnik, a z obudowy rozrz±du nie dochodz± ¿adne niepokoj±ce d¼wiêki. Czy kto¶ ma mo¿e jakie¶ sugestie co mo¿na sprawdziæ? Zrzucaæ pokrywê rozrz±du i sprawdziæ znaki? Ci¶nienie mam zamiar zmierzyæ na dniach. Pozdrawiam serdecznie.