+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    20 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdańsk

    Osłona pod silnikiem, a emisja hałasu

    Witam ponownie,

    Czy warto zakładać osłonę pod silnik w celu zmiejszenia hałasu silnika?
    Zimą na parkingu wjechałem w zaspę świeżego śniegu - tak wyciszyło pracę silnika, że myślałem ,że zgasł - a jest to stary 1.8TD więc dość głośny.

    Pytanie więc do osób, które mają/miały osłonę i zauważyły różnice w emisji hałasu (szczególnie TD) po jej montarzu/demontarzu.

    pozdrawiam
    pba 1.8TD'94

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    waldemarz
    Gość
    Ja moge powiedziec ze oslona montowana na masce silnika od wewnatrz bardzo duzo daje w wygluszeniu silnika. Ale oprocz tego mam jeszcze wyciszona przegrode ta za silnikiem, wiec to mi tez duzo dalo. Oczywiscie ja mam to od nowosci, ale jezdzilem samochodem bez takiej oslony i pozniej po zamontowaniu niej bylo ciszej. :metal

  4. #3
    Moge tylko potwierdzic slowa przedmowcy
    Oslona pod autem raczej go nie wygluszy - natomiast ta pod spodem maski silnika duzo daje
    Muniek II Kombi Ghia 1.8 TD 98r
    = Lepiej niech pada niż ma być błoto =

  5. #4
    Potwierdzam, bo jezdzilem z oslona fabryczna, potem bez oslony, a teraz znowu z oslona z tym, ze z podrobka. Roznicy w halasie nie ma zadnej. Za to silnik sie mniej brudzi .

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    ja założyłem do swojego zarówno pod silnik, jak i pod zderzak. Pod maską juz miałem i powiem szczerze że różnicy ogromnej nie ma. Ale osłona doskonale zabezpiecza podwozie - sprężarke klimy, półosie, łożyska, elementy klimy takie jak np. osuszacz.... halogeny, klaksony.

  7. #6
    waldemarz
    Gość
    Zakladajac oslone pod silnikiem to nie daje wyciszenia tylko zeby jak jedziesz po blocie to nie na chlapie ci tak brudu w komore silnika, tak jak napisal przedmowca Tak jak pisalem wczesniej tylko oslona pod maska da troszke wyciszenia.

  8. #7

    Re: Osłona pod silnikiem, a emisja hałasu

    Cytat Zamieszczone przez pba2
    Witam ponownie,

    Czy warto zakładać osłonę pod silnik w celu zmiejszenia hałasu silnika?
    Zimą na parkingu wjechałem w zaspę świeżego śniegu - tak wyciszyło pracę silnika, że myślałem ,że zgasł - a jest to stary 1.8TD więc dość głośny.

    Pytanie więc do osób, które mają/miały osłonę i zauważyły różnice w emisji hałasu (szczególnie TD) po jej montarzu/demontarzu.

    pozdrawiam
    pba 1.8TD'94
    Nic nie da jesli chodzi o wygłuszenie

  9. #8
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    20 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dzięki za opinie.

    Osłonę pod maską mam - zastanawiałem się tylko nad osłoną dolną (pod silnikiem), ale widzę z wypowiedzi, że większego znaczenia, jeżeli chodzi o hałasy, to nie ma.

    pozdrawiam
    pba

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Licz się z tym, że silniki ZETEC są dosyć głośnymi silnikami jeśli chodzi o odgłosy przenoszone do wnętrza samochodu. Jednak jeśli chodzi o odgłosy na zewnątrz to gwarantuje Ci, że co najmniej 50% nowych samochodów z silnikami beznynowymi nie jest tak cicha jak mondeo. Jak kupowałem swoje autko i gość uruchomił silnik (była zima i minus 10 st. C), to gdyby nie dym z rury to praktycznie silnika nie było słychać. To samo jest teraz. Jak przyjeżdżam gdzieś do warsztatu to wszyscy mówią że silnik cicho pracuje.

    Nie uzupełniłeś profilu więc nie wiadomo jakie masz autko i jaki silnik... ale np. diesele mondeo są i tak cichsze niż np. laguny

  11. #10
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    20 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Licz się z tym, że silniki ZETEC są dosyć głośnymi silnikami jeśli chodzi o odgłosy przenoszone do wnętrza samochodu.

    Nie uzupełniłeś profilu więc nie wiadomo jakie masz autko i jaki silnik... ale np. diesele mondeo są i tak cichsze niż np. laguny
    Mam stety/niestety 1.8TD i to dość głośnego, dlatego próby jego wyciszenia ;-)
    Faktycznie, niektóre są cichsze - sąsiad ma podobnego i jest znacznie cichszy (podobnie jak kiedyś mój). Sprawdzalem zapłon, wtryski, rozrząd niby wszystko wporządku , a hałasuje :-(
    Jeden mechanik twierdził, że to pompa paliwa - swoją drogą pewnie też, ale mi się wydaje,że hałas dochodzi z bloku silnika. Jest to klasyczny odgłos diesla tylko ,że głośny.

    pba
    Mondeo 2.0 TDCi '06 - kombi

  12. #11
    v1tek77
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    Ja moge powiedziec ze oslona montowana na masce silnika od wewnatrz bardzo duzo daje w wygluszeniu silnika. Ale oprocz tego mam jeszcze wyciszona przegrode ta za silnikiem, wiec to mi tez duzo dalo. Oczywiscie ja mam to od nowosci, ale jezdzilem samochodem bez takiej oslony i pozniej po zamontowaniu niej bylo ciszej. :metal
    To ja sie spotkalem z odmienna opinia. Remik07, ostatnio po zlocie w Darlowku zamontowal sobie taka pod maskę i nie stwierdzil wyraznej zmiany. Ja mam taka seryjnie to nie wiem jak by bylo bez

Podobne wątki

  1. [Zetec] za duża emisja co2 co z tym fantem zrobic?.
    By gregor25 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 17:55
  2. [MkIII] osłona pod silnikiem
    By dzidekk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 22:40
  3. [MkII] [MKII] Emisja spalin - jak obnizyc CO i Lambde ?
    By 1olek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2008, 00:14
  4. [MkII] osłona pod silnikiem...
    By devilisch in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-05-2008, 13:28
  5. Osłona pod silnikiem...
    By m3hoo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-03-2005, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów