+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    25 Sep 2015
    Mieszka w
    Legnica

    Niestabilne ciśnienie paliwa i sprężynka

    Witam, wiem, że podobne tematy przewijają się od dawna ale każda podobna awaria różni się szczegółami dlatego chciałem opisać swój przypadek.

    Mam Mondka z 2004r 2.0TDCI 115km

    We wrześniu 2015 wymieniłem wtryski (nie stwierdzono opiłków z pompy), oraz turbinę (kupiłem używkę), sterowanie turbiny mechanik określił na sprawne, więc zostało stare. Pompa z tego co zapewniał mnie sprzedawca była wymieniana 30tys km wcześniej. Ufam mu, bo facet naprawdę dbał o niego.

    Do stycznia 2015 Mondek śmigał jak marzenie, żadnego dymu itp. Niestety po tym czasie na autostradzie przy 130km/h wyrzuciła sprężynka, brak mocy, po zgaszeniu i odpaleniu pojechałem dalej. Od tego czasu Mondek stracił moc i mocno dymił powyżej 2000obr/min. Z obserwacji więcej dymu i mniejsza moc była przy rozgrzanym silniku. Natomiast odpala normalnie przy zimnym i ciepłym, wolne obroty również stabilne.
    Na autostradzie przy powolnym rozpędzaniu (tempomatem od 100km/h) udało mi się go rozpędzić do 200km/h. Czasem przy utrzymywaniu prędkosci np. 160km/h tempomatem też wywali sprężynkę.
    Po długiej jeździe autostradą (1000km) Mondek trochę odżył, mniej dymił, błąd rzadziej występował, niestety po tygodniu w mieście objawy wróciły.

    Pod koniec marca 2016 znów wybrałem się do mechanika, tym razem w Krakowie. Komputer wykrył błąd czujnika ciśnienia paliwa (tego na listwie) i określono usterkę jako niestabilne ciśnienie paliwa, tyle przekazał mi mechanik. Sprawdzono wtryski przelewowo i wszystkie okazały się sprawne, nie znaleziono opiłków.

    Padła diagnoza na wymianę filtra paliwa lub wymianę czujnika na listwie(ale z tego co twierdzi mechanik marne szanse, że się zepsuł) no i oczywiscie pompa z tym, że samo wyjecie, sprawdzenie i założenie to 450zł

    Wymieniono filtr paliwa na oryginał Delphi. Okazało się, że ktoś mi przy wymianie wtrysków założył filtr nieznanej firmy.

    Auto odzyskało moc i przestało mocno kopcić, przy 3-4tys obrotów jakieś małe chmurki są widoczne (mechanik twierdzi, że mondeo musi trochę dymić). Niestety na autostradzie błąd się powtarza i muszę zgasić i odpalić auto 2razy żeby odzyskało moc. Oprócz sprężynki po kilku błędach zaświecił się też "silnik".

    Poprzedni mechanik twierdzi, że błąd pojawia się przez turbinę i coś z kierownicami spalin, a obecny, że to pompa lub czujnik. Mógłby ktoś z was doradzić, która diagnoza jest bardziej prawdobodobna, ewentualnie podac inną? Zastanawiam się czy nie wymienić na początek czujnika paliwa na listwie i zaworu na pompie. Pytanie jednak czy nie rzucić się od razu na wymianę pompy jak zaleca mechanik.
    Bardzo proszę o wskazówki.
    Z góry dziękuję za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCi 2002r ghia.
    Od
    08 Jul 2011
    Mieszka w
    wrocław
    Jakie numery błędów wyrzuciło przy podłączaniu kompa?

  4. #3
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    25 Sep 2015
    Mieszka w
    Legnica
    Postaram się zdobyć te informacje od mechanika, dodam jeszcze, że od czasu awarii tzn. od stycznia spalanie wzrosło mi do 8l/100km po mieście jak i w trasie,a wcześniej w mieście palił 6,3l a w trasie 6l

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    jeszcze masz możliwość przeczyszczenia układu - szczególnie po tym co piszesz o filterku (złogi i zażywiczenia). spalanie wg mnie jak najbardziej w normie. po mieści to jest różnie. przy dużej prędkości 8l jak najbardziej spoko. próba przelewowa daje informacje o zaworkach. za dymienie, odpalanie... odpowiadają końcówki.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    25 Sep 2015
    Mieszka w
    Legnica
    Dymienie praktycznie ustało, dlatego jestem dobrej myśli jeśli chodzi również o końcówki. Co do czyszczenia poleciłbyś jakiś środek np. STP do diesela, czy czyszczenie w warsztacie?

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    LIQUI MOLY 2666
    DIESEL SPULUNG
    Ostatnio edytowane przez steell ; 12-04-2016 o 21:35
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Nie lej tego dziadostwa. Każda osoba mająca minimum wiedzy na temat układu paliwowego Delphi nie wlewa tego do paliwa. Napewno on Ci niczego nie naprawi a w Mondeo może tylko pogorszyć. Za cisnienie odpowiada pompa i to tam należy szukać.
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 13-04-2016 o 00:13

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez FriiQoss Zobacz posta
    Pompa z tego co zapewniał mnie sprzedawca była wymieniana 30tys km wcześniej. Ufam mu, bo facet naprawdę dbał o niego.
    Kolego FriiQoss to że pompa była wymieniona wcale nie musi znaczyć że ciągle jest sprawna,nie chcę Cię martwić ale powodem tych problemów jest najprawdopodobniej właśnie pompa CR. Miałem dokładnie te same objawy co Ty,nawet pofatygowałem się do serwisu Forda gdzie po krótkiej diagnozie zalecili regenerację wtryskiwaczy za 3900zł ,oczywiście podziękowałem za ofertę.Z pomocą kolegów z forum zrobiliśmy przelwy-16ml 17ml 27ml 19ml..ogólnie nie wyszły źle więc uznałem że wtryski na razie zostawię w spokoju,parę dni później podjąłem decyzję o wymianie pompy..no i BINGO nawet nie wiedziałem że mój Mondeusz potrafi tak jeździć(wielkiedzięki Zbysiu),na A4 bez problemów rozpędził się do 200km/h,dzisiaj śmigałem z przyczepą i ładunkiem około 600kg,auto ładnie się zbiera,nie dymi no i co najważniejsze nie traci mocy i nie wywala już tej ch.....ej SPRĘŻYNY.
    Moja rada jest taka.. zregeneruj swoją pompę i ciesz się ponownie z jazdy,tak jak ja dzisiaj

Podobne wątki

  1. [Zetec] mk2 jakie ciśnienie paliwa??
    By minos4u in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2011, 23:35
  2. [TDCi MKIII] Ciśnienie paliwa w CR 2.0 TDCI
    By CODY_21 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-03-2011, 14:11
  3. [Duratec]Ciśnienie paliwa
    By Badziu in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 17:50
  4. Ciśnienie paliwa
    By STraits in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-10-2006, 08:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów