+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Aug 2015
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki

    Stukanie silnika po remoncie.

    Witam.
    Jakiś miesiąc temu oddałem moje Mondeo st220 do serwisu Bosch, żeby przeprowadzili remont silnika. Przy wymianie świec prawdopodobnie coś wpadło do kolektora i silnik niestety po pewnym czasie uległ awarii.
    Auto zostało przyjęte. Po niecałych dwóch tygodniach dostałem telefon, że auto naprawione. Zadowolony odebrałem, pojeździłem i okazało się ze po rozgrzaniu silnik stuka na wolnych obrotach. Oddawałem go ponownie już 4 razy. Wymieniali popychacze, olej, robili procedurę naprawcza walka którą im pokazałem. Aż w końcu podobno kupili i wymienili głowice z której było słychać stuki... Niestety nie pomogło i jest dalej tak samo. Jutro jeszcze powiem żeby sprawdzili panewki.
    I teraz chciałem zapytać czy mam jakieś prawo ubiegania się o zwrot kosztów? Mam oczywiście fakturę i paragon.
    Proszę o pomoc ponieważ już mi ręce opadają, a chciałbym się cieszyć w pełni sprawnym autem.
    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Olaola1
    Imię
    Ola
    Model
    Dodge Durango 4x4
    Silnik
    5.7 Hemi Magnum
    Od
    12 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Hyh... Walczyłam tak rok z moim Oplem. A że to była Vka to zakład mechaniki miał nie lada problem.

    Najpierw zrobili remont 2 głowic wymieniając wszystko po kolei bo auto ciągle stukało. Potem kupili drugi silnik i podmienili doły. Ustało na amen.
    Po oględzinach wywalonego dołu stwierdzili że jedna panewka miała bardzo delikatny luz a waliła jak stado bizonów.

    Choć ja osobiście nie do końca w to wierzę. Przed remontem obróciło mi panewkę i podejżewam iż kiepsko był zrobiony szlif wału.

    ---------- Post added at 16:24 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

    Co do kosztów to masz prawo wyznaczyć im osateczny termin naprawy (rozsądny ) najlepiej na piśmie. Po tym terminie mozesz ubiegać się o zwrot kosztów, obniżenia kosztów naprawy i co ci się tam podoba wraz z wynajęciem auta. Możesz też zabrać auto a ich obciążyć kosztami naprawy... Ale to pewnie skończyło by się w sądzie.
    U mnie groźba sprawą sądową prsyspieszyła całość... Ale i tak za długo zwlekałam licząc na polubowne załatwienie sprawy

    tel: 531 978 678

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Aug 2015
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Będę musiał powiedzieć im, że chcę zwrot kosztów. Chyba, że wreszcie uda im się naprawić.
    A czy istnieje możliwość sprawdzenia panewek bez konieczności rozkładania całego silnika ?

  5. #4
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    Cytat Zamieszczone przez Kamil_St220 Zobacz posta
    Oddawałem go ponownie już 4 razy. Wymieniali popychacze, olej, robili procedurę naprawcza walka którą im pokazałem. Aż w końcu podobno kupili i wymienili głowice z której było słychać stuki... Niestety nie pomogło i jest dalej tak samo. Jutro jeszcze powiem żeby sprawdzili panewki.
    po pierwsze to nie zbyt trafnie oddales auto (Bosch to raczej diagnosci niz mechanicy) po drugie po jaka cholere wymieniac popychacze (raz ze sie nie psuja a dwa to mozna je latwo sprawdzic) taraz pytanie ile oni zaspiewaja za taka naprawe jesli naprawia,
    W 2015 roku zrobilem 7 udanych remontów tych silnikow w tym roku juz 2 i nigdy nie mialem takich cyrkow zeby cos stukało.
    Jesli biore sie za naprawe tego motoru to przedewszystkim silnik wyciagam i rozbieram na czesci pierwsze i weryfikuje.
    Panewki korbowodowe wymieniam bez gadania (dosc slaby punkt w tym silniku)
    Tak naprawde to zabrali sie za robote troche od konca. Zycze powodzenia przy odbiorze samochodu

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Aug 2015
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Ogólnie wzięli 4590zl za robotę i części. Później już nie brali pieniędzy bo to już w ramach gwarancji. Więc skoro słabym punktem tych silników są panewki to będę musiał zmusić ich do sprawdzenia panewek.
    Chyba, że zdecydują się oddać pieniądze to oddam go gdzieś gdzie mają pojęcie o tym silniku.
    Dzięki za odpowiedzi

  7. #6
    Kursant Awatar bishop
    Imię
    Marek
    Opis
    ST220 2002
    Od
    09 Mar 2010
    Mieszka w
    Zawada
    Cytat Zamieszczone przez Kleber Zobacz posta
    po jaka cholere wymieniac popychacze (raz ze sie nie psuja a dwa to mozna je latwo sprawdzic)
    Spytam się z ciekawości w jaki sposób można to sprawdzić?

Podobne wątki

  1. [Duratec] Ford Mondeo MK3 2.0 145 KM - problem z kolektorem po remoncie silnika
    By jakubgalos in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 23:23
  2. Problem ze zmianą biegow po remoncie silnika (automat)
    By danus84 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 18:57
  3. [MkII] Regulacja gazu po remoncie silnika?
    By Mor in forum LPG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 21:00
  4. [Duratec] Stukanie w silniku po remoncie
    By jarek1560 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 01:33
  5. [Duratec]proszę o pomoc w remoncie silnika mk3 1,8 16v
    By dadi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 13:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów