+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Pieszy
    Model
    HB
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    13 Apr 2016
    Mieszka w
    Warszawa

    Telepie silnikiem, gaśnie [2.0 TDCi]

    Witam Szukałem podobnych objawów na forum (na forach...), ale muszę niestety opisać swoją sytuację. Od około 100 kilometrów mam problem z mondziakiem, 2006 2.0 tdci. Jestem świeżo po kilku naprawach:
    - czyszczenie wtrysków (bez wymiany zaworków i końcówek),
    - wymiana czujnika położenia wału korbowego,
    - wymiana pękniętej rury pod EGRem,
    - "pobieżne" czyszczenie EGRa.

    Czemu? Pęknięta rura to standard, ponadto samochód ciężko odpalał na rozgrzanym silniku i dymił na biało. Taniej było wymienić czujnik, ale pomogło dopiero czyszczenie wtrysków. Samochód odpala jak trzeba, dymu brak.

    Pierwszego dnia samochód chodził na postoju ponad godzinę z włączonym max nawiewem (suszenie foteli). Dzisiaj przejechałem około 80km (z krótkim postojem pomiędzy) czuć było trzęsienie budą na postoju (trzęsienie, nie drganie). Do tego samochód często gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i spadku obrotów do minimum, przy każdej prędkości. Trzęsienie silnika spada jak obroty wejdą na ponad 1000.

    "Doturlałem" się kolejne 100km, przyspiesza w miarę normalnie, ale stawanie na światłach to zabawa gazem i redukcje (gaśnie tylko jak obroty spadną na samym sprzęgle). W trasie czuć lekkie wibracje, obrotomierz lekko się waha.


    Sprawdziłem nową rurę pod EGRem, ale chyba jeszcze nie pękła. Kontrolka świec nie zapaliła się ani razu, kontrolka ładowania lub oleju też nie. Silnik nigdzie nie dymi, natomiast strasznie okresowo stuka jak wpadnie w wibracje, odłos dochodzi z okolicy napinacza. Dwumas póki co odhaczam, bo ani sprzęgło nie drga, ani nic nie bije przy wyłączaniu silnika, a drgania są tylko na biegu jałowym przy postoju.

    Błędy póki co sprawdziłem tylko na komputerze podkładowym, zarówno przed i po odłaczeniu akumulatora brak jakichkolwiek.

    Jutro postaram się wymienić koło pasowe z napinaczem (i tak miałem w planach), ale to chyba nie to.


    Dla podsumowania:
    - samochodem telepie na postoju,
    - czyszczone wtryski, ustąpienie poprzednich problemów po czyszczeniu,
    - brak błędów na komputerze pokładowym,
    - brak sprężynki.


    Gdzie szukać przyczyny?

    p.s. - czy mogę prosić moderatora o zmianę prefixu na TDCi? pomyliłem się przy zakładaniu tematu...
    Ostatnio edytowane przez Eoz ; 13-04-2016 o 20:42 Powód: prośba o zmianę prefixu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    HB
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    13 Apr 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Szybki update - jednak podczas jazdy też chodzi nierówno. Podejrzewam tylko 3 gary w akcji... Jutro zdam relację co się w temacie poruszyło

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Układ paliwowy na 99,9% jest za to odpowiedzialny.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    HB
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    13 Apr 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Póki co wymienione koło pasowe z napinaczem, awarie chyba nałożyły się na siebie, bo jest minimalnie lepiej.

    Mondziak był podpięty pod komputer, zero jakichkolwiek błedów. Mechanik powiedział jedynie, że na listwie jest złe ciśnienie i pewnie któryś wtrysk leje.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Eoz Zobacz posta
    Mondziak był podpięty pod komputer, zero jakichkolwiek błedów. Mechanik powiedział jedynie, że na listwie jest złe ciśnienie i pewnie któryś wtrysk leje.
    Ale jakoś to mierzył czy tylko tak strzelił? , inna sprawa że przy złym ciśnieniu powinien jakiś błąd się pokazać.
    Próba przelewowa była robiona?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    HB
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    13 Apr 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Eoz Zobacz posta
    Mondziak był podpięty pod komputer, zero jakichkolwiek błedów. Mechanik powiedział jedynie, że na listwie jest złe ciśnienie i pewnie któryś wtrysk leje.
    Ale jakoś to mierzył czy tylko tak strzelił? , inna sprawa że przy złym ciśnieniu powinien jakiś błąd się pokazać.
    Próba przelewowa była robiona?

    Próby przelewowej nie było, podpiął PDL3000, sprawdził błędy a potem chyba leciał wszystko po kolei, bo kilka minut to trwało.

    Przyszło mi na myśl żeby wsadzić stary czujnik położenia wału korbowego, bo w sumie niepotrzebnie wymieniałem... Ale to chyba nie takie objawy

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Próbę przelewową trza zrobić, bo bardzo często "operator" interfejsu jak nie widzi zgłoszonego błędu to po prostu nie potrafi nic powiedzieć i strzela w ciemno.
    Inna sprawa z Twoim opisem (i sugestią mechaniora) pasuje mi problem P0251, wpisz w szukajce działu te "P0251" i poczytaj czy to pasuje pod Twój problem.
    A może kod wtrysku wyleciał PCM-owi z pamięci.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Pieszy
    Model
    HB
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    13 Apr 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Hm... U mnie nie było nigdy sprężynki, błędów też odkąd sprawdzałem na zegarach. Rozpędza się normalnie, wchodzi na obroty, tylko najczęściej gaśnie jak mu się z obrotów ~3000 puści gaz i wciśnie samo sprzęgło, kiedy obroty swobodnie spadają do minimum.

    Aha - nie wspomniałem. Spalanie na komputerze wzrosło z ~5 do ~7 l/100 i zdaje się utrzymywać w tych granicach. Nie ważne czy go cisnę, czy jadę na tempomacie.

    Próby przelewowej pewnie nie będę miał jak zrobić przez kilka następnych dni. Musi póki co jeździć tak jak teraz. A co do kodu wtrysku - może tak sobie w trasie wylecieć?

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Eoz Zobacz posta
    U mnie nie było nigdy sprężynki, błędów też odkąd sprawdzałem na zegarach.
    Tylko właśnie to co pisałem wcześniej, jak mechanior stwierdził słabe ciśnienie no to błąd jakiś powinien za tym pójść, to się tak nie za bardzo kupy trzyma te jego stwierdzenie.
    Prędzej bym szedł (po Twoim opisie "diagnozy" mechaniora)w kierunku że wtryskiwacz może lać, czy właśnie kod wyskoczył (potrafią same z siebie)
    A co faktycznie się dzieje, to po takich sprzecznych informacjach i nie wiedząc czy mechanior ma pojęcie o diagnozie, to nie da się nic konkretnego doradzić oprócz tej próby przelewowej.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Pieszy
    Model
    HB
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    13 Apr 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Tylko właśnie to co pisałem wcześniej, jak mechanior stwierdził słabe ciśnienie no to błąd jakiś powinien za tym pójść, to się tak nie za bardzo kupy trzyma te jego stwierdzenie.
    Prędzej bym szedł (po Twoim opisie "diagnozy" mechaniora)w kierunku że wtryskiwacz może lać, czy właśnie kod wyskoczył (potrafią same z siebie)
    A co faktycznie się dzieje, to po takich sprzecznych informacjach i nie wiedząc czy mechanior ma pojęcie o diagnozie, to nie da się nic konkretnego doradzić oprócz tej próby przelewowej.
    Ech... No nic. Dla świętego spokoju wsadziłem stary czujnik wału, bez zmian. Mam rozumieć że zakodować wtryski trzeba z zewnątrz, nie da się samemu adaptacji zrobić?

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Eoz Zobacz posta
    nie da się samemu adaptacji zrobić?
    Gdzieś mi w dziale mignął temat o samowpisywaniu/adaptacji wtrysków, ale szczegółów nie pamiętam.

    ---------- Post added at 14:13 ---------- Previous post was at 14:10 ----------

    Albo weź w kąciku regionalnym zapytaj czy ktoś jest czasowy coby Ci podpiąć się pod auto i sprawdzić konkretnie co się dzieje, bo może mechanior lipny.
    Nie pamiętam czy ktoś z Wa-wy ma soft coby wejść w programowanie wtrysków, ale warto o to też zapytać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Pieszy
    Model
    HB
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    13 Apr 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Gdzieś mi w dziale mignął temat o samowpisywaniu/adaptacji wtrysków, ale szczegółów nie pamiętam.

    ---------- Post added at 14:13 ---------- Previous post was at 14:10 ----------

    Albo weź w kąciku regionalnym zapytaj czy ktoś jest czasowy coby Ci podpiąć się pod auto i sprawdzić konkretnie co się dzieje, bo może mechanior lipny.
    Nie pamiętam czy ktoś z Wa-wy ma soft coby wejść w programowanie wtrysków, ale warto o to też zapytać.
    Dziękuję za pomoc, problem rozwiązany.

    Po drugim myciu wtrysków i dodatkowym myciu pierwszego wtrysku poprawy jako tako nie było. Odpiąłem aku, potem pojechałem zrobić adaptację, książkową. Efekt jest taki, że spalanie znowu mam w normie i silnik chodzi cichutko. Samochód przestał gasnąć na sprzęgle.

  14. #13
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    Eoz, będe w Wawie jutro albo w niedziele to mozemy gdzieś sie spotkać i Ci podłącze kompa, jak Ci wypadł kod wtryskiwacza to sam sie nie wpisze, na samoadaptacje też nie licz bo jak nie ma kodu to sie nie zrobi, trzeba wpisac kod,

  15. #14
    Pieszy
    Model
    HB
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    13 Apr 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RafiRypin Zobacz posta
    Eoz, będe w Wawie jutro albo w niedziele to mozemy gdzieś sie spotkać i Ci podłącze kompa, jak Ci wypadł kod wtryskiwacza to sam sie nie wpisze, na samoadaptacje też nie licz bo jak nie ma kodu to sie nie zrobi, trzeba wpisac kod,
    Dzięki, ale w Wawie będzie mnie trudno teraz złapać, a zwłaszcza w ten weekend

    Poza tym ten kod to była tylko sugestia, niekoniecznie jest powiedziane że tak właśnie było. Samochód chodzi już dobrze, trzyma równe obroty, nie szarpie, nie gaśnie tam gdzie nie powinien. Jeśli znowu zacznie się coś dziać, wtedy będę się marwił co dalej Dzięki raz jeszcze

Podobne wątki

  1. [Duratec] [Mk II] Telepie silnikiem po wymianie filtra powietrza
    By dj69 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 18:02
  2. [Zetec]Telepie obrotami i silnikiem
    By rafek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 10-11-2008, 15:34
  3. telepie silnikiem
    By metalbeast in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 13:00
  4. [MkI] telepie silnikiem
    By metalbeast in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2007, 22:15
  5. Telepie silnikiem
    By andrzej_men in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2006, 21:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów