+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    ZAWIERCIE

    Problem (?) z czujnikiem temperatury

    Witam, otóż mam mały problem z odpalaniem mojej zacnej fury jaką jest mondeo z silnikiem 2.0 TDDI 90km. Po dłuższym postoju auto odpala (czasem zdarza mu sie że jednak nie ) i w momencie gaśnie. Zaznaczam że kompletnie nie znam się na samochodach jednak z pomocą ojca i internetów sami próbujemy rozgryźć co mu jest. Ostatnio natknąłem się na forum na opis testu serwisowego zegarów i z samego rana go wykonałem. Zdziwiło mnie wskazanie temperatury głowicy: 40 stopni (po nocy). Sprawdzałem to kilkukrotnie na zimnym i rozgrzanym silniku i temperatura dalej 40 stopni. Podjechałem do mechanika który stwierdził że czujnik jest uszkodzony i został on wymieniony. Obecnie temperatura rośnie po zagrzaniu silnika czyli chyba ok (cały czas pisze o tescie zegarów) jednak po nocy początkowe wskazanie czujnika to właśnie 40 stopni, niezależnie od temperatury otoczenia. Czy jest to normalne? Mechanik tłumaczył mi, że od tego momentu wskazówka zaczyna się ruszać i czujniki są tak skonstruowane że od takiej mniej więcej temperatury zaczynają działać. Nie jest tak, że komputer widząc temperaturę 40 stopni daje mniejszą dawke paliwa niż przy, powiedzmy -5 stopniach i to powoduje problemy z odpalaniem? Czy po wymianie czujnika konieczna jest jego adaptacja?Troszkę się rozpisałem ale inaczej nie umiem tego opisać Z góry dzięki za odpowiedzi

    ---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

    Sorry, nie ogarniam jeszcze forum, proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    ZAWIERCIE
    Naprawde nikt, nic?

  4. #3
    Kursant Awatar Kri$$
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MK III liftback 05
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Feb 2016
    Mieszka w
    Piastów k/Warszawy
    Piszesz o temp. w odniesieniu do testu zegarów a czy sprawdzałeś jaka jest temp na zimnym po podpięciu pod komputer ??

    Problem z odpaleniem świadczyć mógł właśnie na czujnik temp oraz to, że po odpaleniu nie trzymał obrotów.

    Poza powyższym może przepustnica do czyszczenia ? Weryfikowałeś ?
    Może Mass lub Map sensor szwankują, one też są bardzo ważne przy dawkowaniu paliwa.

    Bez kompa i sprawdzenia poszczególnych parametrów ciężko będzie coś wywróżyć ://
    Ostatnio edytowane przez Kri$$ ; 19-04-2016 o 11:10

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z czujnikiem temperatury zewnetrznej i nietylko
    By JACKMOTORS in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 10:31
  2. [MkII] Problem z czujnikiem ABS-u
    By matimisztal in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 13:22
  3. [TD MkI] problem z czujnikiem temperatury! o co chodzi?
    By orson in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 21:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów