+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody

    Odpala za drugim krêceniem lub d³ugo krêci

    Witam serdecznie, pro¶ba o radê

    Jak w temacie, Mondeo MK3, mam problem z odpalaniem, odpala czasem za pierwszym razem przy dotkniêciu (20% przypadków), czasem po d³ugim krêceniu 3-4 sekundowym (50% przypadków) a czasem trzeba zakrêciæ ze 2 razy aby odpali³ (30% przypadków)

    Nie uda³o mi siê znale¼æ ¿adnej zale¿no¶ci jeszcze na to, ale prawdopodobnie im zimniejszy silnik tym gorzej odpala, co to mo¿e byæ ? To moje pierwsze auto i narazie uczê siê motoryzacji :P

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    co myslicie ? obroty po odpaleniu trzymaja sie przy 1 tys

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Nie mam d³ugo auta, ale u mnie teraz dosyæ d³ugo po odpaleniu auta trzyma obroty delikatnie ponad 1000, dopiero jak wskazówka temperatury wejdzie ju¿ daleko na skalê to spadaj±. Wymieni³em klapki w kolektorze i nie wiem czy wcze¶niej nie by³y ni¿sze, w najbli¿szym czasie spróbujê zresetowaæ komputer, mo¿e po wymianie klapek powinienem to uczyniæ. Je¿eli to nie pomo¿e to mo¿e ten silnik tak ma po prostu.

    Co do d³u¿szego krêcenia, to z czego wyczyta³em na forum mo¿esz spróbowaæ po zgaszeniu na sekundê, dwie wciskaæ peda³ gazu ¿eby resztki spalin wylecia³y z uk³adu. A czy przed odpaleniem czekasz, a¿ pogasn± kontrolki? W poprzednim aucie, mk2 lepiej pali³ od razu po przekrêceniu bez czekania, a mk3 wydaje mi siê, ¿e lepiej jak pogasn± kontrolki.

    Niestety posiadam mk3 od niedawna - tak jak i Ty - wiêc sam jeszcze nie odkry³em magicznego klucza na piêkne odpalanie.
    Ostatnio edytowane przez grzesio1912 ; 27-04-2016 o 19:25

  5. #4
    Kursant Awatar Cris257
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Liftback
    Od
    18 Jul 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Ja w swoim mia³em tak, ¿e po odpaleniu do strza³u, przejechaniu 500m na stacjê benzynow±, na stacji musia³em krêciæ 2 razy. Wymieni³em jako¶ rok temu filtr paliwa i do dzi¶ zdarzy³a siê tylko jedna sytuacja, ¿e krêci³em 2 razy. Nie stosujê sposobu z wci¶niêciem peda³u gazu. Czêsto przekrêcam kluczyk zanim zgasn± kontrolki.

    Co do obrotów, póki silnik siê nie zagrzeje mam oko³o 1ty¶, potem co¶ ko³o 700-800. Klapki wyci±gniête i raczej ró¿nicy w obrotach nie zauwa¿y³em przed i po.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    27 Feb 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Ja mia³em problem do¶æ czêsto opisywany na forum czyli problem z odpaleniem po krótkiej trasie. Mi pomog³o tymczasowo za¶lepienie a pó¼niej wywalenie klapek. Od tamtej pory nie ma tematu.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    05 May 2014
    Mieszka w
    Bia³ystok
    A dla mnie najpierw padala pompka paliwa a potem siê okaza³o, ¿e przewod paliwowy w silniku, ten miêdzy listw± paliwowa a zlaczem, pod os³on± gumow± by³ skrêcony w spiralke i ci¶nienia na listwie nie by³o. Zanim to znalalem to 3 pompki wymieni³em, filtr paliwa i 3 miesi±ce nerwów. Jak on sie skrêci³ to do dzis nie wiem. Oczywi¶cie pomijam oczywisto¶ci, ¶wiece, kable, cewka.

    Wys³ane z mojego GT-I9305 przy u¿yciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez pawka007 ; 02-05-2016 o 08:29

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    jak po nocy to odpala odrazu, pochodzi kilka minut, zgaszê i aby ponownie odpaliæ to trzeba ju¿ krêciæ ze 2 razy

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    2 dni sta³ nie odpalany, po tym odpala³ od strza³a, po przejechaniu kilku km trzebaby³o znów krêciæ 2 razy ... o co chodzi

  10. #9
    Kursant Awatar Hedon
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    fajny jest
    Od
    07 May 2016
    Mieszka w
    pomorskie
    Witam

    Moim MK3 je¿dzê od mesi±ca (2.0 Duratec benzyna). Silnik po odpaleniu pracuje równo i cicho. Nie ma problemu z moc±, przy 120km/h jak siê depnie to wyra¼nie przyspiesza. Nie kopci, nie ¿re oleju... tylko to zapalanie :-(

    Zaczê³o siê od problemów z zapalaniem na ciep³ym, potem równie¿ na zimnym silniku. Raz odpala po jednym przekrêceniu, innym razem trzeba krêciæ po kilkana¶cie sekund na 2-3 razy. Klapki ma ju¿ wywalone jakby co.

    W poniedzia³ek idzie do mechanika na "komputer". Warto przy okazji zmieniæ filtr paliwa? Zwróciæ na co¶ szczególn± uwagê?


    CDN...
    Ju¿ poniedzia³ek... Nie zd±¿y³em dojechaæ na w³asnych ko³ach. Auto trafi³o do mechanika na lawecie :-( Fachowiec na razie potwierdza, ¿e pad³a pompa paliwa (zasilanie jest na z³±czu pompy po przekrêceniu kluczyka, a pompa milczy). Umówili¶my siê na wstawienie zamiennika. Czekamy na dostawê.

    CDN...
    Wtorek po po³udniu odebra³em auto. Zapala na razie bez problemu, chyba nawet stabilniejsze s± obroty na biegu ja³owym?
    Wymieniona zosta³a pompka paliwa i filtr, który nie by³ zmieniany od nowo¶ci (na¶cie lat).

    Wstawiona pompa to MESSMER (tak± zakupi³ dla mnie fachowiec - zaufany !!!). Nie by³a tania, ale cicho pracuje. Filtr zosta³ rozpruty po wyjêciu, ¿eby zobaczyæ w jakim jest stanie... by³ niestety mocno zamulony.

    Mam nadziejê, ¿e komu¶ pomo¿e ten wpis.
    Ostatnio edytowane przez Hedon ; 10-05-2016 o 21:19

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    mechanik ktory zajmuje siê tlyko fordami powiedzia³ ¿e one tak maj± czasem ¿e trzeba d³u¿ej zakrêciæ, zmienili przerwe w ¶wiecach

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Odkopie dla potomnych.
    Kupilem w kwietniu mondeo z gazem. Czasem nie odpalal za 1 czasem dluzej krecil.
    Zrobilem:
    1. Klapki na nowe
    2. Nowa listwa gazu (stara ptzepuszczal jeden wtrysk i w kolektorze zostawal niespalony gaz)
    3. Regulacja luzow zaworowych (wydechowe byly juz ciasnawe)

    Nie wiem co naprawilo, pewnie wszystko po trochu, ale teraz co by sie nie dzialo to odpala za 1 strzalem i bez krecenia

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondek z 2005r.
    Od
    16 Jan 2016
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Witam. Mam mk3 od 10 miesiêcy i jak go kupi³em to by³ ten problem z odpalaniem jak wy¿ej. Po lekturze forum testowa³em sposoby aby wciskaæ gaz zaraz po i przed uruchomieniem, czekaæ a¿ kontrolki pogasn± i nic dalej to samo. Rozwi±za³em to w ten sposób ,¿e przeci¶ci³em przepustnicê ,krokowca , map sensor,kolektor sprawdzi³em, klapki zosta³y, a ¿e termostat mia³em padniêty to go wymieni³em (bez kolektora dostêp jak ta lala). Od tamtej pory pali od strza³a w ka¿dych warunkach. A jeszcze filtr paliwa wymieni³em. I nie sugerujcie siê wska¼nikiem temp. na desce ona w pionie ju¿ przy 60°, na te¶cie zegarów mi pokazywa³ max 67° po wymianie termoztatu 97° jak drut.

  14. #13
    Kursant Awatar beboku
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    30 Sep 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Witam,
    podepnê siê pod temat. Mondeo MK3 1,8 Duratec 125km (bez gazu). Mondeo mam od po³owy wrze¶nia. Gdy by³o ciep³o auto pali³o od strza³a, wraz ze spadkiem temperatury zaczê³y siê pojawiaæ problemy z odpalaniem. U mnie odpala tylko i wy³±cznie po wci¶niêciu na chwilkê gazu do dechy, jak odpalam z wci¶niêtym peda³em ³apie bardzo szybko. Bez wciskania mo¿na krêciæ do upad³ego, jak za³apie to zaraz go zdusi. Komputer pokazywa³ b³êdy dotycz±ce b³êdnej pracy sondy lambda (nie pamiêtam kodu), P0172 - Mieszanka w uk³adzie zbyt bogata (grupa cylindrów 1).
    Zrobi³em:
    - czyszczenie MAP Sensora, przepustnicy, krokowca, kolektora +wywalenie klapek bo i tak strzela³y
    - nowe ¶wiece

    Po tym zabiegu Mondeusz je¼dzi zdecydowanie lepiej, lepiej wkrêca siê na obroty, znikn±³ te¿ problem z falowaniem na wolnych obrotach.
    Zrobi³em reset kompa i przy odpalaniu od razu wywali³o check engine. Aktualnie pojawia siê b³±d (nawet po ponownym resecie) P1633 - Zasilanie bezpiecznika KAM oraz b³±d klimatyzacji B1676 - Napiêcie akumulatora poza zakresem.
    Problem z odpalaniem pozosta³. W trakcie jazdy nie ma ¿adnych problemów, silnik pracuje ³adnie. Jedyne co nowego zauwa¿y³em (wcze¶niej siê tak nie dzia³o) to w trakcie jazdy przy "d³ugiej" zmianie biegu, niezale¿nie od obrotów, obroty spadaj± do ok 500, nastêpnie wzrastaj± do ok 700-800. Przy dodawaniu gazu na luzie obroty nie spadaj± tak nisko. Czy win± tego problemu mo¿e byæ padniêty akumulator? Poprzedni w³a¶ciciel kupowa³ do nieca³e 2 lata temu. Czy mo¿liwe jest ¿e ten akumulator jest po prostu za s³aby (albo badziewie) WARTA 52A 520Ah. Poprzedni w³a¶ciciel mówi³ te¿ o problemie z wtryskami, mechanik u którego zostawia³ samochód co¶ tam niby wyregulowa³ i wymieni³ wtrysk w pierwszym cylindrze bo niby by³ padniêty. Nie sprawdza³em ci¶nienia na wtryskiwaczach ale gdyby tam by³ problem to w czasie jazdy auto te¿ raczej by ¶wirowa³o.

    19.11 - b³±d B1676 powodowa³ zabrudzony styk bezpiecznika F32 3A, problem z odpalaniem pozosta³ niestety
    Ostatnio edytowane przez beboku ; 19-11-2016 o 18:26

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznañ Ogrody
    od kilku miesiêcy praktycznie auto zapala od strza³a, krêcenie mu przesz³o .... samo - LOL

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    05 Jul 2017
    Mieszka w
    N. S±cz
    Witam

    Mam taki sam problem z odpalaniem auta. Odpala przewa¿nie za 2 razem, za pierwszym tylko gdy silnik jest ca³kiem zimny. Filtr paliwa wymieniony - nic nie pomog³o. Jutro jadê wyregulowaæ zawory, napiszê czy pomog³o.

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    ale prawdopodobnie im zimniejszy silnik tym gorzej odpala,
    Na pocz±tek przed odpaleniem we¼ 3-4 razy daj kluczyk na zap³on ¿eby pompka wiêcej paliwa nabi³a w listwê.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  18. #17
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Aug 2017
    Mieszka w
    S³upsk
    Mam podobnie

    Albo chech³a chwilê, z 4 sekundy, puszczam i jeszcze raz próbujê
    Albo odpali po 1 obrocie ale obroty lec± w dó³ i ga¶nie...

    Trochê irytuj±ce bo mam wra¿enie ¿e co¶ z nim nie tak przez to. Bêdê walczy³ i powiem jak postêpy

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125KM + LPG
    Od
    28 Jan 2016
    Mieszka w
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez lesnikns Zobacz posta
    Witam

    Mam taki sam problem z odpalaniem auta. Odpala przewa¿nie za 2 razem, za pierwszym tylko gdy silnik jest ca³kiem zimny. Filtr paliwa wymieniony - nic nie pomog³o. Jutro jadê wyregulowaæ zawory, napiszê czy pomog³o.
    U mnie pomaga³o wci¶niêcie gazu na sucho przed odpaleniem. Ale po wymianie filtrów(paliwa, powietrza, oleju) ju¿ normalnie odpala.

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    05 Jul 2017
    Mieszka w
    N. S±cz
    Problemem okaza³a siê zabrudzona przepustnica po wyczyszczeniu odpala od razu

  21. #20
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    9
    Od
    25 Sep 2017
    Mieszka w
    Legnica
    Ja mam tak samo tylko ¿e u mnie jakby za pierwszym5razem rozrusznik nie zaskakiwal my¶lê ¿e mo¿e acu slabe ale jak cofne klucz i znów zapalam to ju¿ bez problemu

Podobne w±tki

  1. Cmax 2.0 tdci d³ugo krêci
    By rustin in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 18:14
  2. [Zetec] Mondeo d³ugo krêci na ciep³ym silniku
    By Malcik87 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 18:51
  3. [Duratec] Mondeo d³ugo krêci zanim odpali
    By jacekn8 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 18:57
  4. [TD MkI] Jak zimny d³ugo krêci
    By Johnny2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2011, 19:02
  5. [TD MkII] Rozrusznik d³ugo krêci na zimnym silniku
    By Skyline15 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 16:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów