+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    10 Dec 2015
    Mieszka w
    Byczyna

    Dziwne zachowanie po wymianie rozrządu MK1

    Witam.
    Zacznę od tego, że nie mam pewności co do działu bo sprawa dotyczy kilku rzeczy jednak wszystko wyszło po wymianie rozrządu więc mam nadzieję że mi się udało. W zeszłym tygodniu odebrałem auto od mechanika, zleciłem mu wymianę rozrządu (kupił SKF z pompą Boscha) i tego co jeszcze przy okazji znajdzie a znalazł pasek wieloklinowy w średnim stanie i napinacz paska nie napinający do końca. Wszystko zostało wymienione, dodatkowo przeczyścił świece bo coś tam widział ale nie kupował nowych. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało łądnie, na wolnych chodził równo zarówno na benzynie jak i na gazie, obroty nie falowały, pracował cicho wiec zadowolony wróciłem do domu. Moje zadowolenie maleje jednak z każdym dniem, pierwsze co zauważyłem to szarpanie na gazie przy gwałtowniejszym przyśpieszaniu, lub na niskich obrotach na biegu, dodam ze kiedy jadę delikatnie muskając pedał gazu to wszystko jest ok. Wróciłem więc do mechanika na co pan mechanik stwierdził że wszystko podłączone jest tak jak powinno i może wystarczy regulacja gazu, (jednak zanim sie na taką umówie to chciałem sie was poradzić). Jako że na gazie nie mam jak sprawdzic czy "zbiera" sie tak jak powinien to sprawdziłem na benzynie i jest słabszy niż przed wizytą u mechanika dodatkowo przestał sie zbierać przy 140 km/h a samo osiągnięcie takiej prędkości też mu trochę zajęło (od biedy coś by jeszcze poszedł [troszeczkę] ale brakło drogi). poddenerwowany zacząłem sprawdzać wszystko co przyszło mi do głowy, włączyłem klimatyzację i usłyszałem swojego rodzaju otarcie którego wcześniej nie było, po bliższych oględzinach stwierdziłem ze te otarcia dobiegają ze sprzęgła klimatyzacji kiedy to zaczyna i kończy się obracać.

    Podsumowując: wszystko było dobrze przed wizytą u mechanika, szarpie na gazie, spadła moc, sprzęgło klimatyzacji zgrzyta. Co może być tego przyczyną? zle zamontowane paski, coś zrąbane przy rozrządzie czy może po prostu jak to ludzie mówią "ruszysz jedno reszta się posypie" i wina wcale nie leży po stronie mechanika?
    Ostatnio edytowane przez damiaxis ; 25-04-2016 o 08:55

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    sprawdz czy rozrząd dobrze ustawiony

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Wg. mnie jedyne co można by kojarzyć z niewłaściwie założonym rozrządem to to,że jest słabszy jak to nazwałeś. W pozostałych problemach nie widzę związku z wykonywaną operacją.
    Dobrze byłoby sprawdzić miarodajnie ustawienie rozrządu i przy okazji nasuwa się pytanie czy mechanik wiedział jak ma operację przeprowadzić czy jednak nie był do końca zorientowany i zrobił jak umiał.
    Andrzej

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    10 Dec 2015
    Mieszka w
    Byczyna
    Auto wraca jutro do mechanika, zobaczymy co wymyśli. Napisze jak się czegoś dowiem

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    10 Dec 2015
    Mieszka w
    Byczyna
    A więc tak, po przedstawieniu mechanikowi tego co jest nie tak stwierdził, że faktycznie mógł się pomylić "o jeden ząbek" i się nim zajmie. Tak też zrobił - rozebrał "przestawił o ząbek" i stwierdził że jest ok, auto odebrałem i co? jajeczko, prawie nic się nie zmieniło, może troszeczkę mniej szarpie na gazie ale brak mocy jak był tak jest, do tego pojawił się problem z obrotami - nie zawsze ale zdaża mu sie na wolnych obrotach spadać do ok 500obr i tak sobie pochodzić, czasem spada do 700 i troszeczke pofaluje (wcześniej na wolnych miał coś koło 900 - 1000). Dodam że po zrobieniu 100 km spalił cos ok 14l gazu. Wróciłem do tego magika który tym razem stwierdził że może pasek jest nieodpowiedni o nie zgadza się liczba zębów... po majówce znowu do niego wróci, ma w planach zdjęcie nowego paska i zestawienie ze starym, policzy zęby itp itd... Mistrz wspominał cos że nie potrafil znaleźć znaków i wymieniał pasek po uprzednim zablokowaniu na starym pasku i że nic tu się dziać nie powinno. Co wy o tym sądzicie? Ma ktoś może jakis schemat, lub cokolwiek co pomoże w prawidłowym ustawieniu? ewentualnie prosze o jakis kontakt z woj.opolskiego do kogos kto zrobi to jak należy.

    Tak między nami to na czas wymiany tego rozrządu pożyczyłem Rover 200 i mam juz go dość, jednak nie ma to jak stare dobre mondeo

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez damiaxis Zobacz posta
    A więc tak, po przedstawieniu mechanikowi tego co jest nie tak stwierdził, że faktycznie mógł się pomylić "o jeden ząbek"
    Cytat Zamieszczone przez damiaxis Zobacz posta
    Mistrz wspominał cos że nie potrafil znaleźć znaków i wymieniał pasek po uprzednim zablokowaniu na starym pasku i że nic tu się dziać nie powinno.
    po takich wypowiedziach to bym zmienił mechanika,zprawdziłes rozrząd tak jek wczesniej pisałem?

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    rozrząd się ustawia na blokady a nie na znaki.
    mechanik niech pieniądze oddaje jak nie potrafi sam zrobić.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    To raczej wróżka nie mechanik...
    A tyle razy się pisze że jeżeli tą operację ma robić mechanik to warto znalezć takiego co wie jak ma to zrobić, a nie pierwszego lepszego z "łapanki"...
    Argumenty jakie fachman podaje są mocno niepokojące co do jego kwalifikacji przynajmniej w tym temacie.
    Andrzej

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Dziwne zachowanie po wymianie turbosprężarki Mondeo MK III 2.0Tdci
    By adam0612 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-12-2013, 20:44
  2. [Duratec] Dziwne zachowanie sondy po wymianie na nową
    By Marcinu83 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 17:21
  3. zachowanie pedału sprzęgła po wymianie
    By Rainsong in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 22:06
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 22:06
  5. [TD MkII] turbina po wymianie silnika dziwne zachowanie..
    By bodo87 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 22:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów