+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: Automat...

  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar raf1k
    Imię
    Rafał
    Model
    BMW E61
    Silnik
    3.0d 218 KM
    Opis
    było - V6 ST24 '97 GHIA X
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    [MkI] Automat...

    Witam!

    Nie wiedzialem jaki dac tytul posta wiec dalem najbardziej zblizony... Otoz mam takie dziwne objawy skrzyni... Wydaje mi sie jest z nia cos nie tak... Jest tak od poczatku posiadania mondka no ale w innym aucie z automatem zauwazylem ze nie ma takich obajow... Wiec chodzi o to ze zawieszaja mi sie tak jakby obroty... A w tym momencie mam jakby oslabienie mocy samochodu... Mianowcie wyglada to tak jade sobie spokojnie i przykladowo autko zmeinia bieg z 2 na 3 to dzieje sie to przy powiedzmy 2500 obr no i w tym momencie zamiast plynnie zmienic bieg bez odczucia takiego chiwlowego oslabienia auta do dzieje sie tak ze autko chiwlowo sie pwoeidzmy zawieci na tych 2500 obr i stoi tak jakby na luzie auto sie toczy ale czuc ze w tym momencie jedzie poweidzmy na takim jakby luzie po sekundzie wskakuje 3 i wszystko jest normlanie najczesciej sie tak dzieje wlasnie chyba z 2 na 3... ale bywa tez tak ze zawiesi sie na tych 2500 obr i zmieniajac bieg sam sobie doda obrotow na 2700 obr... zrobi takie przygazowanie i zmienia na 3... czemu tak sie dzieje? co moze byc przycyzna? cos ze skrzynia? cos podregolowac trzeba? czy moze komputer cos robi nie tak?
    PoZdRaWiAm
    r@fik

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mercedes W124
    Od
    18 Aug 2006
    Mieszka w
    Konin
    Czy tak jest zawsze czy tylko np. gdy zimny silnik. U mnie były problemy troche inne ale przyczyną był termostat . No i wiadomo czy wymieniony jest olej bo to podstawa.

  4. #3
    Najlepiej bedzie jak podlaczysz sie pod kompa. sam mialem cos podobnego u siebie. Po podlaczeniu okazalo sie ze mam uszkodzony "lookap" nie wiem czy to dobrze pisze, poprostu auto nie dzialalo poprawnie i obroty sie dziwnie slizgaly. Naprawa 1500zl odrazu zrobilem wymiane oleju bo musieli wyciagnac cala skrzynie. Czesc zostala zregenerowana jakims nowym sposobem i od roku nie mam zadnych problemow. Pozdrawiam
    Mk II 2,5 Ghia Automatic pelna opcja

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar raf1k
    Imię
    Rafał
    Model
    BMW E61
    Silnik
    3.0d 218 KM
    Opis
    było - V6 ST24 '97 GHIA X
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    szczerze teraz nie wiem czy to tylko przy zimnym silniku czy przy rozgrzanym tez... zwroce na to uwage ale chyba nie bylo zadnej roznicy... pozadne podlaczenie pod kompa bede mial jakos w lutym bo kolega bedize mial wlasnie caly diagnostic do fordow wiec sobie wszystko co sie da posprawdzam... a co do wymiany oleju w skrzyniach to jestem akurat przeciwnikiem
    PoZdRaWiAm
    r@fik

  6. #5
    jimiasty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez raf1k
    co do wymiany oleju w skrzyniach to jestem akurat przeciwnikiem
    no to juz masz odpowiedz na swoje problemy

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar raf1k
    Imię
    Rafał
    Model
    BMW E61
    Silnik
    3.0d 218 KM
    Opis
    było - V6 ST24 '97 GHIA X
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez jimiasty
    Cytat Zamieszczone przez raf1k
    co do wymiany oleju w skrzyniach to jestem akurat przeciwnikiem
    no to juz masz odpowiedz na swoje problemy
    oleju mam odpowiednia ilosc bo uzupelanialem niedawno... oleju w skrzyniach sie nie wymienia i tego bede sie trzymal... no chyba ze trzeba skrzynie wyciagac no to wtedy logiczne ze nowy treba wlac... ale tak to nie ma potrzeby... nawet w ASO ladnie sie zapytaja a po co wymieniac olej w skrzyni...
    PoZdRaWiAm
    r@fik

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    ja osobiscie nie mam automatu , ale koledzy z automatami w pewnym dosć dramatycznym watku doszli do porozumienia ze w automatach oleum sie wymienia i nawet z tego co pamietam to jakoś "dynamicznie"
    jakaś wieksza ilośc oleum była wtedy wymieniana. Poszukaj tego wątku na forum.

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    oleum szefie sie wymienia, wiem ze mowia w serwisie ze nie wymienia , standartowo... podam Ci pare przykladow, przy czym jeden jest dla mnie baza. Bmw ...skrzynki automat i reczne robi dla nich firma ZF ( jesli dobrze pisze... ) i co sie okazuje... masz autko bmw w automacie jedziesz do serwisu i co mowia..- oleju sie nie wymienia. Natomiast dziwnym trafem producent skrzyni zaleca wymiane co okolo 80 tys! i jak mam to rozumiec?! ...

    a druga sprawa, jesli kolega zna angielski na tyle aby sobie pochodzic po stronkach w us.. polecam dorwac pare portali dotyczacych automatow.Co sie wyczyta...??!! jedna zelazna zasade-- wymieniac olej co 60 tys. ( w zaleznosci jeszcze od skrzyni)

    a wymiana jesli nigdy nie byla przeprowadzana to dynamiczna, bo caly olejek splynie! gwarantuje ze masz olej koloru slomkowego w skrzynce! zalewany fabrycznie, de facto nie do dostania w polsce a serwisy tez nie wiedza za bardzo co to za wynalazek...



  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    zapomnialem dodac ze prawdopodobnie slizga Ci sie sprzegielko 3 biegu...

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Kolego raf1k mówiąc że sie oleju nie wymienia jesteś... w wielkim błędzie... Faktycznie przy takim podejściu do sprawy wymienisz olej przy okazji naprawy

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    a co do wymiany oleju w skrzyniach to jestem akurat przeciwnikiem
    z takim podejsciem do tematu to szykuj kase na nowa skrzynie

    olej sie wymiania a ta historia z olejem wyglada dokładnie tak jak to kolega powyzej opisał na przykładzie BMV

    olej sie wymienia i to zdecydowanie czesciej--rozsadny przebieg to 40.000 od zmiany do zmiany

    tylko w manualu sie nie wymienia--oczywiscie teoretycznie bo jak wymienisz to nie zaszkodzisz
    Adam +48603-78-75-73



  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    No w manualu sie nie wymienia, tylko że 2 albo 3 ciężko włazi czasem

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar raf1k
    Imię
    Rafał
    Model
    BMW E61
    Silnik
    3.0d 218 KM
    Opis
    było - V6 ST24 '97 GHIA X
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    hmm... wiec mowicie zebym wymienil olej... hmm... to jak mnie juz wszyscy tak tyracie to chyba bede musial to zrobic... kobert dobrze mowisz ze mam taki slomkowy olej... a co to znaczy dynamiczna wymiana?? co do slizgania sprzegla to chyba tylko na jednym biegu nie slizgalo by mi sie?? tylko jak juz to chyba na wszystkich?? a co do tej wymiany jeszcze to wymienic na dextron? czy na cos innego?
    PoZdRaWiAm
    r@fik

  15. #14
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez raf1k
    hmm... wiec mowicie zebym wymienil olej... hmm... to jak mnie juz wszyscy tak tyracie to chyba bede musial to zrobic... kobert dobrze mowisz ze mam taki slomkowy olej... a co to znaczy dynamiczna wymiana?? co do slizgania sprzegla to chyba tylko na jednym biegu nie slizgalo by mi sie?? tylko jak juz to chyba na wszystkich?? a co do tej wymiany jeszcze to wymienic na dextron? czy na cos innego?
    Ja wymieniłem na dextron... Miałem wcześniej słomkowy kolorek...Tak w ogóle koleś w warsztacie poweidział mi, że kolor był na początku czerowny, tylko już stary i prztegowany...

    Dynamiczna wymiana tzn że najpierw 1 wymiana, po paruset km kolejna, żeby wypłukać skrzynie..
    Tu sobie poczytaj

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar raf1k
    Imię
    Rafał
    Model
    BMW E61
    Silnik
    3.0d 218 KM
    Opis
    było - V6 ST24 '97 GHIA X
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    okej dzieki no mi znajomy tez powiedzial ze to napewno dextron tylko ze juz odbarwiony... nawet sam porownywalem zapachy tego ze skrzyni i dextronu i faktycnie to samo bylo...
    PoZdRaWiAm
    r@fik

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mercedes W124
    Od
    18 Aug 2006
    Mieszka w
    Konin
    Jak wymienisz daj znac czy pomogło.
    Tak nie dla strachu to powiem że, ci co narzekają na asb to ci co właśnie czekają z wymianą oleju do momentu niesprawnosci skrzyni i mówią że po wymianie było gorzej. To to samo co były kiedys dwusówy i niemusieli wymieniac oleju w silniku i by była zgroza gdyby te swoje doswiadczenia przeniesli na czterosówy . A tak na rozum to olej sie starzeje jak jest przechowywany na półce, kto by kupił nieuzywany 10-letni olej?
    I jakie on moze miec własciwości, to nie wino.

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar raf1k
    Imię
    Rafał
    Model
    BMW E61
    Silnik
    3.0d 218 KM
    Opis
    było - V6 ST24 '97 GHIA X
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    no narazie to nie wiem kiedy wymienie poniewaz mam inny wydatek w autku... mala kolizja byla i musaze wymieniac wahacz, drazek i koncowke... moze dojsc jeszcze przegob i teleskop... ale jak bede cos dziala to dam znac...
    PoZdRaWiAm
    r@fik

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    I jeszcze na koniec małe ostrzeżenie:

    jeśli skrzynia jest podupadła, czyli cosik sie sypie, to wymiana oleju na nowy może pogorszyć sytuacje, gdyż wypłuka dokładnie skrzynie i to może być jej koniec... Dlatego nie zawsze sprawdzi sie dynamiczna wymiana (z płukaniem)... I bądź tu mądry


    Powodzenia i pozdrawiam

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar raf1k
    Imię
    Rafał
    Model
    BMW E61
    Silnik
    3.0d 218 KM
    Opis
    było - V6 ST24 '97 GHIA X
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    ahaa... no to fajnie... wymienie olej i za kilka dni juz biegu nie wsadze... ciekawe... to moze lepiej nie wymieniac... skad mam wiedziec w jakim stanie jest skrzynia :/ ehh... porazka... wiec mzoe lepiej nie wymieniac tego oleju
    PoZdRaWiAm
    r@fik

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    Olej się wymienia - miałem 4 automaty.
    Padło sprzęgiełko na 3 biegu, albo zacina się elektrozawór na płycie.

Podobne wątki

  1. [MkIII] automat
    By kruryx in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 14:38
  2. [MkI] automat
    By Marvolo_de in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2007, 02:00
  3. 2.5 V6 Automat
    By Placek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-02-2007, 10:12
  4. [MkI] [automat] automat nie zmienia biegów
    By mondio in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2005, 21:23
  5. [MkII] 1.8B automat
    By kmarek in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2005, 23:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów