+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Kursant Awatar monTTana
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Wcze¶niej: MK1 1.6 16V LPG, MK2 1.8 16V, MK3 1.8 1
    Od
    03 Dec 2013
    Mieszka w
    UK

    Pod³±czenie zasilania na sta³e do kamery przedniej.

    Siemka'
    jak w temacie
    mam kamerkê Cobra do nagrywania co siê dzieje na drodze. Fajnie sobie j± mocujê za lusterkiem wstecznym i praktycznie jej nie widaæ, ale denerwuje mnie wisz±cy kabel, który zasila kamerkê z wyj¶cia zapalniczki. Chcia³bym poci±gn±æ zasilanie na sta³e gdzie¶ z deski, s³upek, podsufitka.
    Moje pytania:
    1. w mini USB zasilanie to czarny i czerwony?
    2. czy CAN pozwoli mi na takie pod³±czenie?
    3. gdzie najlepiej j± pod³±czyæ, ¿eby za bardzo nie ingerowaæ w wi±zkê oraz ¿eby to nie zak³óca³o dzia³ania innych wyj¶æ/urz±dzeñ?
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=29968&dateline=139868  0292

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie chcesz chyba bezpo¶rednio kabla USB (który zasila urz±dzenia napiêciem 5V) podpi±æ pod 12V instalacjê z pominiêciem ³adowarki?
    Je¶li tak, to usma¿ysz kamerkê.

    Najprostsze rozwi±zanie to kupienie gniazda zapalniczki, pod³±czenie go pod zasilanie lampki kabinowej (do kabla ze sta³ym +12V), w³o¿enie w to oryginalnej ³adowarki i upchniêcie nad podsufitk±. Wady? Rozmiary...

    TT@M8
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 13-05-2016 o 01:00

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Virus500
    Imiê
    Piotr
    Model
    Focus MK3
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    28 Jun 2007
    Mieszka w
    Juszkowo
    Ja mam u siebie zrobione zasilanie tak jak kolega radkor zaproponowa³ z lampki podsufitowej. Jak tylko pojawi mi siê napiêcie o¶wietlania wnêtrza to w³acza mi siê uk³ad na 3minuty ( rozbrojenie alarmu ). Je¿eli w tym czasie w³±cze silnik to uk³ad rozpozna wzrost napiêcia i trzyma zasilanie kamery dopóki silnik auta jest uruchomiony. Po wy³aczeniu auta trzyma jeszcze przez 3 minuty chyba, ¿e mamy np otwarte drzwi i lampka siê ¶wieci to bêdzie dzia³aæ dopuki nie zga¶nie. Ca³o¶æ urz±dzenia umieszczone na http://chomikuj.pl/virus500
    Pierwszy Mondek przez 7lat - MKI 1,8 16V 112PS 1995 HB , BRC Sequent24
    Drugi Mondek - MK III 2,0 TDCI 130PS 2005 HB
    Obecnie Ford Focus MK3 - 1,6 TDCI 115PS 2011 HB

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imiê
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jas³o/krosno
    a nie lepiej kupiæ po prostu ³adowarke z dwoma gniazdami usb i zamiast zasilacza do³o¿yæ z metr kabla (tak jak ja zrobi³em) USB, u³o¿yæ go ladnie i po problemie?
    Dla diesla najlepsze co mo¿na zrobiæ to CHIP!!!

  6. #5
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    W sumie racja.

    TT@M8

  7. #6
    Kursant Awatar monTTana
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Wcze¶niej: MK1 1.6 16V LPG, MK2 1.8 16V, MK3 1.8 1
    Od
    03 Dec 2013
    Mieszka w
    UK
    Cytat Zamieszczone przez kuba01a Zobacz posta
    a nie lepiej kupiæ po prostu ³adowarke z dwoma gniazdami usb i zamiast zasilacza do³o¿yæ z metr kabla (tak jak ja zrobi³em) USB, u³o¿yæ go ladnie i po problemie?
    No w³a¶nie nie bardzo. Chce ¿eby zasilanie by³o na sta³e a nie podpiête pod zapalniczkê.

    ---------- Post added at 09:21 ---------- Previous post was at 09:20 ----------

    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Nie chcesz chyba bezpo¶rednio kabla USB (który zasila urz±dzenia napiêciem 5V) podpi±æ pod 12V instalacjê z pominiêciem ³adowarki?
    Je¶li tak, to usma¿ysz kamerkê.

    Najprostsze rozwi±zanie to kupienie gniazda zapalniczki, pod³±czenie go pod zasilanie lampki kabinowej (do kabla ze sta³ym +12V), w³o¿enie w to oryginalnej ³adowarki i upchniêcie nad podsufitk±. Wady? Rozmiary...

    TT@M8
    No dobra ale ty to masz w MK3 a tam nie ma CAN. Czy w MK4 CAN na to pozwoli?
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=29968&dateline=139868  0292

  8. #7
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    A co ma CAN do zasilania +12V? CAN to magistrala danych a nie kable zasilaj±ce.

    PS. W MkIII jest CAN, zarówno HS-CAN jak i MS-CAN.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 13-05-2016 o 11:48

  9. #8
    Kursant Awatar monTTana
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Wcze¶niej: MK1 1.6 16V LPG, MK2 1.8 16V, MK3 1.8 1
    Od
    03 Dec 2013
    Mieszka w
    UK
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    A co ma CAN do zasilania +12V? CAN to magistrala danych a nie kable zasilaj±ce.


    PS. W MkIII jest CAN, zarówno HS-CAN jak i MS-CAN.
    Czyli spokojnie pod lampkê mogê podpinaæ?
    Ostatnio edytowane przez monTTana ; 13-05-2016 o 11:59
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=29968&dateline=139868  0292

  10. #9
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak. Pytanie tylko czy chcesz mieæ zasilanie non-stop, nawet gdy auto jest zgaszone i zamkniête? Je¶li tak to trzeba w inny obwód siê wpi±æ. Obwód lampki jest wy³±czany chyba 20 albo 30 minut po wy³±czeniu silnika. Sta³e 12V (nigdy nie zanikaj±ce) trzeba ci±gn±æ ju¿ ze skrzynki bezpieczników w kabinie.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 13-05-2016 o 12:16

  11. #10
    Kursant Awatar monTTana
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Wcze¶niej: MK1 1.6 16V LPG, MK2 1.8 16V, MK3 1.8 1
    Od
    03 Dec 2013
    Mieszka w
    UK
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Tak. Pytanie tylko czy chcesz mieæ zasilanie non-stop, nawet gdy auto jest zgaszone i zamkniête? Je¶li tak to trzeba w inny obwód siê wpi±æ. Obwód lampki jest wy³±czany chyba 20 albo 30 minut po wy³±czeniu silnika. Sta³e 12V (nigdy nie zanikaj±ce) trzeba ci±gn±æ ju¿ ze skrzynki bezpieczników w kabinie.
    Nie nie spoko. 20 min po zgaszeniu auta jest ok. Te¿ ze wzglêdu na okolice muszê kamerkê braæ do domu 
    Ostatnio edytowane przez monTTana ; 13-05-2016 o 12:50
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=29968&dateline=139868  0292

  12. #11
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Ja mam dwie kamery pod³±czone do (+) z radia (tego po przekrêceniu kluczyka w poz 1).Dobudowa³em dodatkowe gniazda zapalniczkowe-jedno pod radiem w konsoli a drugie pod tapicerk± w baga¿niku obok lampy tylnej.Tam te¿ umieszczone s± zasilacze.Kamery rozpoczynaj± prace po przekrêceniu kluczyka w poz 1.



  13. #12
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie ¶miga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    a mo¿e pro¶ciej i taniej stabilizator liniowy 7805 (koszt jakie¶ 1 z³) pod³±czamy pomiêdzy plusa i powinno dzia³aæ.

  15. #14
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Stabilizator 5V L7805ABV - THT TO220 ma pr±d wyj¶ciowy 1A a to mo¿e byæ chyba za ma³o dla kamerki, która ma wbudowany akumulator (chocia¿ g³owy nie dam).

    Ja zakupi³em w³a¶nie kamerkê GoClever DVR Titanium i czekam na jej dorêczenie. Zasilanie najprawdopodobniej ogarnê tak, ¿e roz³o¿ê fabryczn± wtyczkê/³adowarkê, wyjmê z niej elektronikê i dolutujê kabelki do o¶wietlenia lampki. Chocia¿ muszê to jeszcze przemy¶leæ, bo chcia³bym aby zasilanie na kamerê by³o podawane tylko "po stacyjce".

    PS. Ciekaw jestem jako¶ci zasilacza tej kamerki. Znaj±c ¿ycie bêdzie marny. Obawiam siê zak³ócania odbioru radia, zw³aszcza, ¿e zasilacz ten docelowo bêdzie w bezpo¶redniej okolicy stopki anteny.
    Najprawdopodobniej zrobiê tak, ¿e wepnê siê z bezpiecznikiem w + "po stacyjce", poci±gnê kabel za schowek paso¿yta, gdzie dolutujê bebechy ³adowarki (ale pewnie innej/lepszej) a kabel od ³adowarki poprowadzê prawym s³upkiem A i nad podsufitk± w okolice lusterka wstecznego.

    Kolejna opcja to dolutowanie do + "po stacyjce" kolejnego gniazda zapalniczki i u¿ycie ³adowarki USB (posiadam markow± ³adowarkê 2x 1A), do której wepnê kabel zasilaj±cy kamerki.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 19-05-2016 o 14:31

  16. #15
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Stabilizator 5V L7805ABV - THT TO220 ma pr±d wyj¶ciowy 1A a to mo¿e byæ chyba za ma³o dla kamerki,
    Oryginalny zasilacz do kamer ma pr±d wyj¶ciowy max 1000mA i z takimi ju¿ je¿d¿ê 3 lata i daj± radê.



  17. #16
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Dziêki Stasiu. Czyli taki stabilizator bêdzie dobry, na to wychodzi.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 19-05-2016 o 15:41

  18. #17
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    No to ja ju¿ po pod³±czeniu kamery.
    Za schowkiem pasa¿era mam centralkê alarmu, do której, miêdzy innymi, doprowadzony jest +12V "po zap³onie".
    Kupi³em najtañszy rozga³êziacz do gniazda zapalniczki, uci±³em wtyczkê i dolutowa³em do wi±zki alarmu. Do dolutowanego gniazda w³o¿y³em oryginaln± ³adowarkê kamery i owin±³em ca³o¶æ izolacj± PCV aby ³adowarka nie wypad³a z gniazda. Kabel ³adowarki na tyle d³ugi, ¿e piêknie siê poprowadzi³ od lusterka wstecznego, nad podsufitk±, przez prawy s³upek A i za schowek.
    Kamerka dostaje zasilanie po przekrêceniu kluczyka. Dla mnie rozwi±zanie idealne.

    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 21-05-2016 o 19:37

  19. #18
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    28 Nov 2020
    Mieszka w
    Gdañsk
    Od¶wie¿ê trochê temat, chcia³bym zakupiæ jak±¶ kamerkê i mo¿liwie jak najbardziej j± ukryæ, bo nie lubiê, jak mam widoczne jakie¶ niefabryczne elementy, zw³aszcza jakie¶ przyssawki na szybach itp., wiêc wstêpnie mój wybór to co¶ takiego: https://pl.aliexpress.com/item/4000794391021.html
    I pocz±tkowo chcia³em wpi±æ siê po prostu w zasilanie lampki w podsufitce, ale potem pomy¶la³em o tym, aby wykorzystaæ funkcjê kamerki i ¿eby mog³a ona nagrywaæ te¿ jak stoi na parkingu (czyli kiedy wykryje ruch lub wstrz±s), dlatego pomy¶la³em o tego typu zasilacza wpiêtym na sta³e pod zasilanie: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-t...zdy-7489114083
    Taki zasilacz odcina siê przy spadku napiêcia poni¿ej 11.6V, aby nie roz³adowaæ akumulatora.
    Czy kto¶ korzysta³ z czego¶ takiego i pytanie czy w lampce w podsufitce znajdê gdzie¶ sta³e zasilanie, czy trzeba gdzie¶ dalej ci±gn±æ kable, je¶li tak to gdzie najlepiej?
    Mam mondeo mk4 2008 z zabudowanym lusterkiem (z czujnikiem zmierzchu i deszczu), wola³bym unikn±æ nadmiernego rozbierania plastików, aby przypadkiem gdzie¶ czego¶ nie urwaæ, czy ¿eby co¶ nie pêk³o

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez FastMan Zobacz posta
    Czy kto¶ korzysta³ z czego¶ takiego
    Próbowa³em dwóch i przy moim sprzêcie https://pl.aliexpress.com/item/40002...27425c0fuA5Etd
    jest lipa, obraz jest poszatkowany w drobniutkie poziome paseczki, na oryginalnym jest ok.
    Nie wiem czy to przypad³o¶æ mojego modelu czy chiñczak co¶ zakombinowa³ ¿eby na zamiennikach by³a lipa.
    Tak samo jest z ³adowarkami pod zapalniczkê, czy to Baseus, czy Aukey, Mi, czy chiñczyk rasowy, s± zak³ócenia.
    Jak masz jak±¶ ³adowarkê zapalniczkow± to na niej najpierw sprawd¼ czy bêdzie ok, jak bêdzie ok, to du¿a szansa ¿e i na tej parkingowej jajec nie bêdzie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

Podobne w±tki

  1. Pod³±czenie ogrzewanej szyby przedniej
    By zenon21 in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 21-04-2016, 21:38
  2. [MkIII] Pod³±czenie kamery cofania i ekranu.
    By dzikirzeznik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 20:40
  3. [MkII] Pod³±czenie grzania przedniej szyby
    By sierakus in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 12:38
  4. [MkIII] Pod³±czenie kamery cofania
    By kreml73 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 15:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów